www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 21:04

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 vel 2013 19:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Halo ljudi nemojte se sad prepucavati.Dajte svoj savjet a prepucavanje STOP. :a1430:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2013 20:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Evo ja sam nedugo pročitao knjigu "Kako spoznati zamke zloga" koju je napisao mons.Milivoj Bolobanić.
Govori upravo o izazovima današnjeg vremena. Na kraju knjige su razne molitve i pobožnosti.
Knjigu možete naći na: http://katolik.jimdo.com/elektronske-knjige/
Slažem se da ovdje nema prepucavanja. Nemojmo dozvolit zlu da se uvuče u uvaj forum.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2013 21:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Billy napisao:
Evo ja sam nedugo pročitao knjigu "Kako spoznati zamke zloga" koju je napisao mons.Milivoj Bolobanić.
Govori upravo o izazovima današnjeg vremena. Na kraju knjige su razne molitve i pobožnosti.
Knjigu možete naći na: http://katolik.jimdo.com/elektronske-knjige/
Slažem se da ovdje nema prepucavanja. Nemojmo dozvolit zlu da se uvuče u uvaj forum.

:b112: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2013 21:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2013 00:14
Postovi: 56
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Billy napisao:
Evo ja sam nedugo pročitao knjigu "Kako spoznati zamke zloga" koju je napisao mons.Milivoj Bolobanić.
Govori upravo o izazovima današnjeg vremena. Na kraju knjige su razne molitve i pobožnosti.
Knjigu možete naći na: http://katolik.jimdo.com/elektronske-knjige/
Slažem se da ovdje nema prepucavanja. Nemojmo dozvolit zlu da se uvuče u uvaj forum.



slažem se sa svime...pročitao sam knjigu i koristim molitve pogotovo za zaštitu.....ali !!!
kako sam čitao knjigu i naravno opisuje se kako možeš prepoznati ono najgore....našao sam se u tome tj.nekad imam neki unutarnji glas da će mi se nešta desiti i naravno se to desi.....i kako sam pročitao o vidivitosti da je to od onog,već znate od koga neću to ime ni napisati da nebi mislio da ga slavim....otrčao sam u moju župu kod velečasnog na razgovor, i ispričao mu sve šta mi se desilo i šta sam pročitao, na što mi je on odgovorio da smo mi duhovna bića i da nemora biti da je ono najgore koje sam ja pretpostavio....naravno da me je pitao dali se molim, dali idem na mise i sve ostalo....kako bi to trebalo biti....ma ako ja ujutro mogu reć sa smješkom Zdravo Marijo mislosti puna..... ili naveče Križu sveti budi mi svijetlo u tami, nemam se čega bojati.....stoga molitva, molitva i molitva.
A ja sam sav depresivan i nikakav kad piri jugo....mislim strašno je to kad te sve živcira, ali ipak znam da nije ono najgore..
eto toliko o mom iskustvu sa ovim :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 vel 2013 23:17 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2013 15:37
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Billy napisao:
fides1 napisao:
Ma, svatko se u životu ponekad osjeća bezvoljno i depresivno, ali zašto odmah ići tako daleko pa pomišljati da je to demonsko uznemiravanje?


Slažem se sa ovom gore tvrdnjom. Demonska uznemiravanja ili opsjednutost je nešto jako rijetko, ali toga ipak ima. Treba znati prepoznati dakako.
Moj savijet je odi u crkvu, ispovijedi se, pričesti. Pomoli se u miru pred Presvetim. Predaj svoje probleme Isusu i neka bude volja njegova, ono najbolje za tebe.
Drugi savijet je krunica.

Bez molitve ništa!


Demonska uznemiravanja ili opsjednutost nije jedno te isto. To su dvije različite stvari. Pročitajte knjige oca Gabriela Amortha koji je službeni egzorcist Rimske biskupije (knjige možete nači u Zagrebu u knjižari Svetog Antuna na Kaptolu 6). On se dvadesetak godina bavi ovom službom i ima ogromno iskustvo a učio je od jednog svetog svećenika koji je također bio službeni egzorcist.
Svakako treba pronaći svećenika koji poznaje osnovne stvari o ovoj tematici. On će ju svakako nakon obavljenog razgovora s njim znati uputiti što joj je dalje činiti.
Ne znam gdje ova osoba živi. Ako je u blizini Zagreba, preporučio bih joj da se javi jednom mladom karmeličaninu iz Remeta (on nije egzorcist, ali u ovom slučaju još neznamo dali joj je potreban). Ime mu je otac Dražen Marija Vargašević. Osobno ga poznajem i znam da ima dovoljno znanja i iskustva da joj može pomoći. Ako joj bude potrebna još nečija pomoć, on će ju sigurno uputiti na pravo mjesto.
Osobno bi joj preporučio da na youtube nađe siminar od laika Mije Barade i da sve pozorno presluša. Nažalost, ovdje na forumu su ga neki popljuvali a čovjeka uopće ne poznaju i sigurno nisu preslušali taj njegov seminar, jer da jesu nebi tako postupali u odnosu na njega.
Znam trojicu svećenika koji usko s njim surađuju i znam da Bog preko Mije čini velike stvari i da je Mijo čovjek po Božjem Srcu koji ga svim srcem ljubi i njemu služi.

Preporučam da svi koji smo pročitali post o slučaju ove osobe molimo svim srcem za nju, za sve članove njezine obitelji, za sve žive i pokojne osobe iz njezina roda po majčinoj i očevoj strani i za sve osobe koje su na bilo koji način sa svima njima povezani.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 vel 2013 10:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Naravno da opsjednutost i demonsko uznemiravanje nije isto.
Opsjednutost je kad ti dušu opsjedne demon i potreban je obred egzorcizma dok uznemiravanje je nešto što je recimo imao Padre Pio kojega je često vrag uznemiravao.
Kako god bilo Zoki1213 evo neke knjige čitam, a iduća bude ova koju si preporučio. Nadam se da je ima u knjižnici...

Za Miju Baradu sam čuo. Mnogi ljudi su popljuvali i moljenje za pretke ili liječenje obiteljskog stabla što isto može biti ovdje problem.
Nadam se da sada neće netko se na mene okomiti što sam to spomenuo. Msgr. Bolobanić spominje to su svojoj knjizi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 vel 2013 20:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
mary33 napisao:
Moram vas zamoliti za pitanje..što znači demonsko uznemiravanje..Kako to prepoznati..Osoba osjeća da ne vlada sa sobom,kao da je netko još prisutan, nema volje za životom, depresivna je i nervozna, nema osjećaj da je išta može zadovoljiti i razveseliti..nesretna i ne vidi ništa lijepog pred sobom..bila je kod p. Smiljana jednom ali to je pomoglo za neko vrijeme a onda opet isto..što dalje raditi? kome se obratiti?

Da kojim slucajem osoba zivi na zapadu ,da nema priliku otici kod svecenika,kao sto su u hrvatskoj..jer takvih nema...bilo bi joj preporucito,moli ...podji na ispovjed i sv.pricest ..i paralelno obrati se ljecniku...
Jer ovdje svecenici takve stvari ne " ljece" bez skolske medicine...

Po mojem misljenju ova osoba se razocarala u svoj zivot,ono sto je prozivila do sada mnogo je ranita...a mozda i dalje biva vrijedjana i bez ljubavi i podrzke zivi....Ona bi trebala pomoc,da moze nekome otvoreno pricati o svojim bolima...i patnjama...koje prozivljava,ili koje je dozivjela.
Njoj je oslabila vjera,i tesko joj se dici..Kada prihvati tu situaciju kakva jeste,i dozvoli Isusu da se ON proslavi po Njegovj volji u svemu tome.....tek tada moze ponovno povjerovati ..i reci,evo ti Kriste ..pa sada ravnaj i veslaj Ti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2013 18:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mary33 napisao:
Moram vas zamoliti za pitanje..što znači demonsko uznemiravanje..Kako to prepoznati..Osoba osjeća da ne vlada sa sobom,kao da je netko još prisutan, nema volje za životom, depresivna je i nervozna, nema osjećaj da je išta može zadovoljiti i razveseliti..nesretna i ne vidi ništa lijepog pred sobom..bila je kod p. Smiljana jednom ali to je pomoglo za neko vrijeme a onda opet isto..što dalje raditi? kome se obratiti?


Evo mislim da je par osoba reklo o razlikama između opsjednuća / uznemiravanja od zloga. Po nekom mom iskustvu vidim nekoliko scenarija radi kojih dolaze "uznemiravanja".

Prvi je grijeh u kojeg padamo, osobito grijesi sa okultnim praksama. Nažalost u našem narodu je to poprilično rašireno i do sada sam sreo vrlo malo osoba koje su pošle za Gospodinom a da nisu dospjele u neki kontakt sa tim. Često Gospodin oslobodi osobe preko skrušene i potpune ispovjedi, iako je opet jako puno slučajeva u kojima je potrebna molitva. Osobno sam bio svjedok dosta puta molitvi u kojima je bilo mnogo manifestacija od zloga, osobe nisu bile opsjednute ali očito je zli bio tu.

Drugi je onaj kada mi nismo u molitvi - i mislim da je taj najčešći. Sv. Petar kaže da zli obilazi oko nas tražeći koga da proždre. Ako koristimo naš razum možemo lako prepoznati neke taktike koje koristi kako da to postigne. Prva bi bila da nas "napada" na naše rane/slabosti - isto kao da igraju 2 nogometna tima - ako jedni primjete slabo mjesto u protivničkoj ekipi pokušat će što više napada izvesti tuda i tako postići što više pogodaka. Isto tako i zli - ako vidi "slabo mjesto" u nama pokušat će svu svoju vojsku preko njega prevesti. Druga bi bila da se ponaša kao lopov u noći - ako ga ne primjetiš onda i ne znaš da ti krade nešto. Ako s druge strane primjetiš da je tu bit ćeš budni domaćin koji pazi da mu kradljivac ne odnese nešto. Znamo svi da je zli jači od nas iz nauka Crkve dakle ostaje nam samo da se utječemo Gospodinu i za "slaba mjesta" i za prepoznavanje zamki.

Treći je onaj od sv. Pavla kada je molio Gospodina da mu izvadi "sotonin trn". Kao što su to i mnogi drugi sveci proživljavali i nama Gospodin dopusti taj "trn" da vidimo da smo o Njemu ovisni (naravno najčešće u manjoj mjeri u odnosu na te svece).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2013 10:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 sij 2013 15:46
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nisam znao di da stavim ovo pitanje, pa sam ga stavio ovdje, ako sam pogriješio, neka me moderator ispravi, al eto, čini mi se da bi moglo spadat ovdje. imam problem, i ne znam kako da ga riješim. svaki put kad se pričestim, kao da me napadne blud. uvijek su to bludni snovi, pa ne znam je li počinjam grijeh? a kako da to ispovjedim i kako da riješim, kad ne mogu kontrolirat snove? al je osjećaj grozan i sad ne znam smijem li se i danas pričestit?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2013 11:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Toma50 napisao:
nisam znao di da stavim ovo pitanje, pa sam ga stavio ovdje, ako sam pogriješio, neka me moderator ispravi, al eto, čini mi se da bi moglo spadat ovdje. imam problem, i ne znam kako da ga riješim. svaki put kad se pričestim, kao da me napadne blud. uvijek su to bludni snovi, pa ne znam je li počinjam grijeh? a kako da to ispovjedim i kako da riješim, kad ne mogu kontrolirat snove? al je osjećaj grozan i sad ne znam smijem li se i danas pričestit?

Vjerojatno te zanima dal je to težak grijeh.

Teški grijeh narušava našu ljubav prema Bogu, prekida prijateljstvo s Bogom i oduzima stanje milosti. Da bi neki grijeh bio težak (smrtan), potrebna su tri uvjeta: da je riječ o teškoj stvari, da smo grijeh počinili u potpunoj svijesti i da smo na grijeh potpuno slobodno pristali.

E sad u snu nemreš biti potpuno svjestan svojih radnji (misli). Pa prema tome to nebi bio težak grijeh, samim time se može pristupit pričesti (osim ako naravno, nema drugog težeg grijeha).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 23 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr