www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 sij 2018 20:32

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 614 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 20 stu 2016 23:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Što je to "ekumenizam" za papu Franju ?
DA je Martin Luther imao pravo ?????
Da nas dijele "sitnice" od zajedništva sa luterinama ?

Papa Benedikt XVI je sa " Anglicanorum coetibus ", započeo proces vraćanja anglikanaca u krilo jedine i svete majke Crkve.

A papa Franjo pok. Palmeru biskupu anglikanske crkve , kad mu je ovaj poručio da se vraća kući u dom katolički , poručuje : "Nitko se tu ne vraća kući. Vi putujete prema nama, a mi putujemo prema vama i sastat ćemo se u sredini."
Tim mišljenjem protestante se obeshrabruje za obaćenje !!!!
Da opozovemo misionare natrag u Rim ? što imaju oni raditi u "tuđim zemljama" ?

U SAD-u prije izbora , po papi Franji jedan kandidat ( Trump ) je nekršćanin jer želi znati TKO se to doseljava u NJEGOVU državu, dok o njegovoj suparnici ( Clinton H.) nema ni spomena , a ona svim svojim umom potiče abortus, "parenthood planed", pedofilski Kinseyev "institut" itd.

Ja u ovom postu ne vidim odgovor na pitanje izvor onog teksta. :shock:

Kritiziranje pape je sklizak teren. Npr. spomeuo si papu Franju i luterane. Ok, ali ako ćemo kritizirati papu Franju zbog toga, zašto ne i sv. Ivana Pavla II, ili zašto ne Benedikta XVI.

I sv. Ivan Pavao II je sudjelovao u ekumenskim susretima gdje je lutrane oslovljavao sa braćom.
Primjer:https://www.ewtn.com/library/PAPALDOC/JP831211.HTM

Primjer Benedikta XVI: http://www.catholicworldreport.com/Blog/939/the_pope_martin_luther_and_our_time.aspx

Znači kvazitradicionalisti su barem toliko konzistentni da ne kritiziraju samo papu Franju, već i sv. Ivana Pavla II i neki i Benedikta XVI, i Pavla VI i sv. Ivana XXIII.
Kritika je zapravo usmjerena prema II. Vatikanskom Koncilu kada su po mnogima počeli svi problemi. Po njima je to bio lom Crkve. Pa onda barem slijedi logiku svojih argumenata ako si spreman za to.

Također nisi odgovorio da li si svoja razmišljanja podijelio sa kojim svećenikom i ako jesi kakav si odgovor dobio. No izbjegavanje odgovora na to je isto odgovor. Nekad šutnja govori jače nego riječi.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2016 00:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 37 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Pričam sa mnogim svećenicima, dijeceznaskim, franjevcima, kapucinima, salezijancima, isusovcima ( ak je uopće bitno kojem redu pripadaju ) i ljudi ko ljudi (svećenici ko svećenici ) neki se ne žele izjasniti, neki su oprezni, neki konsternirani .
Moj župnik iskreno ne vidi ništa loše u potezima pape Franje, ali nas to ne sprječava da prodiskutiramo o situaciji u Crkvi, ZG-nadbiskupiji i općenito o zbivanjima u RH.

Što se tiče ekumenizma i međureligijskog dijaloga Ivana Pavla II i Benedikta XVI, nikakvih dodirnih točaka nema sa sadašnjim potezima pape Franje.
To je vrlo lako isčitati iz njihovih apostolskih pisama ili motuproprija.
Ecumenical Celebration at Westminster Abbey - Benedikt XVI
To members of the Baptist World Alliance - Benedikt XVI
Ecumenical Celebration in the church of the Augustinian Convent -Benedikt XVI . itd

Ut unum sint - Ivan Pavao II

Post Scriptum : Nikakave veze niti simpatija imam ,prema SSPX i ostalim pseudotradicionalistima.
Čak štoviše imam vrlo "mučna" dopisivanja s njima ....

Zadnja izmjena: Toma.Didimos; 21 stu 2016 00:55; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2016 00:53 
Odsutan

Svaki član Crkve ima pravo na proaktivan način izraziti svoje mišljenje i upuštanjem u dijalog sudjelovati sa svima ostalima u rastu Crkve, njenog tumačenja Božje Riječi, pa tako i u definiranju Tradicije.

SSPX se grčevito drži tradicije ali ne poštuju odluke Koncila u kojem je sudjevalo 2450 crkvenih ljudi a radilo je na njemu preko 12 tisuća teologa, sociologa, psihologa, kanonskih pravnika....

FSSP je dakako u punom zajedništvu sa Vatikanom i obdržava karizmu tridenskih obreda i slavi svetu misu po Rimskom misalu iz 1962 godine.

Da "biskup" Fellay hoće , mogao bi kanonski status riješiti u 10 minuta , ali očito ne želi....

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 21 stu 2016 09:53 
Odsutan

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Pričam sa mnogim svećenicima, dijeceznaskim, franjevcima, kapucinima, salezijancima, isusovcima ( ak je uopće bitno kojem redu pripadaju ) i ljudi ko ljudi (svećenici ko svećenici ) neki se ne žele izjasniti, neki su oprezni, neki konsternirani .
Moj župnik iskreno ne vidi ništa loše u potezima pape Franje, ali nas to ne sprječava da prodiskutiramo o situaciji u Crkvi, ZG-nadbiskupiji i općenito o zbivanjima u RH.

Što se tiče ekumenizma i međureligijskog dijaloga Ivana Pavla II i Benedikta XVI, nikakvih dodirnih točaka nema sa sadašnjim potezima pape Franje.
To je vrlo lako isčitati iz njihovih apostolskih pisama ili motuproprija.
Ecumenical Celebration at Westminster Abbey - Benedikt XVI
To members of the Baptist World Alliance - Benedikt XVI
Ecumenical Celebration in the church of the Augustinian Convent -Benedikt XVI . itd

Ut unum sint - Ivan Pavao II

Post Scriptum : Nikakave veze niti simpatija imam ,prema SSPX i ostalim pseudotradicionalistima.
Čak štoviše imam vrlo "mučna" dopisivanja s njima ....

Pa i ja sam prije nekog vremena stavio izajve nekih kardinala i biksupa o migrantima koji idu kontra stava pape Franje, i osobno se prije slažem s njima nego s papinim stavom treba sve pustiti, samo neka dođu.
Isto tako sam stavio izjavu o. Samira Khalila koji je kontrirao papi kad je izjavio da je islam religija mira i da ispravnim čitanjem Kurana ne možemo doći do nasilja.
Tako da je i meni dubiozan stav prema islamu i odnosu prema migrantima sadašnjeg pape.

Samo sam mislio da si krenuo s nekim drugim pričama a sad vidim da nije tako.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 02 vel 2017 00:00 
Odsutan

Nikad više isusovac neće biti papa.

Ako dragi Bog da.....

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 03 vel 2017 07:51 
Odsutan

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Toma.Didimos napisao:

Ako dragi Bog da.....

Zašto isusovac više ne bi trebao biti papa? :shock:
Isusovci su jako punu učinili u Crkvi, ništa manje od franjevaca ili drugih redova
Ako netko griješi oko nečega ( papa, biskup) to ne ovisi o redu iz kojeg potječe
Ako bi neki papa u budućnosti puno griješio ili čak širio hereze, to se može dogoditi svakom redu unutra Crkve
To nije "privilegija" nijednog reda...
Ja osobno bih volio da bude što više papa iz reda redovnika....čak bi mi bilo drago da bude isusovac jer ih nije bilo mnogo do sada

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 04 vel 2017 15:13 
Odsutan

Hrvoje Hrki napisao:
Toma.Didimos napisao:

Ako dragi Bog da.....

Zašto isusovac više ne bi trebao biti papa? :shock:
Isusovci su jako punu učinili u Crkvi, ništa manje od franjevaca ili drugih redova
Ako netko griješi oko nečega ( papa, biskup) to ne ovisi o redu iz kojeg potječe
Ako bi neki papa u budućnosti puno griješio ili čak širio hereze, to se može dogoditi svakom redu unutra Crkve
To nije "privilegija" nijednog reda...
Ja osobno bih volio da bude što više papa iz reda redovnika....čak bi mi bilo drago da bude isusovac jer ih nije bilo mnogo do sada

Dobro.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 vel 2017 11:34 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Evo moje razmatranje papa Franje.
Mi smo narod koji je vjeran papinstvu.
Vjerujemo u vlast koju je Isus dao apostolima i posebno Petru.
Ne sumnjam ja u Isusa jer je on i Duh Sveti sa svojom Crkvom do konca svijeta. Ipak, neke stvari koje radi ovaj papa su mi čudne, kao i on sam. Od dana kada je izabran kao da je izabran neki svjetovni predsjednik ne papa.
Bi li Isus ili sam sv. Petar pozdravio okupljeni narod sa dobra večer?
Imamo li mi katolici prepoznatljiv pozdrav? Čitao sam brojne članke koje brane tu gestu ali i dalje meni je čudna.
Drugo je naš blaženi Alojzije Stepinac i što je dozvolio da neka druga crkva koja ga ne priznaje mješa se u unutarnje stvari KC. Pogotovo jedna SPC koja još uvijek snuje Veliku Srbiju i četništva (čast izuzecima).
Treće i najvažnije odlazak na slavlje reformacije.
Kako katolik može slaviti otpad vjere po kojem su milijuni izgubili raj i spasenje?
Mogu poštivat tuđu vjeru ali krivovjerje nekad je krivovjerje i danas.

Bože pomozi!

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 11:42 
Odsutan

Podijelio: 43 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Da se nadovezem na Billya. Glede kanonizacije Stepinca: Kod nas ljudi bez sporova i ne ide kod vaznijih pitanja. To je zbog nase prirode jednostavno tako. Sto se slavljenja reformacije tice: Zar papa Franjo nije sa svojim prisustovljanjem pratio neki dugorocniji cilj? - U vjecnosti se sve linije spajaju. Sto bi postigao da je protestante proglasio katolickim hereticima? IP II. je svojedobno poljubio kur'an. Benedikt XVI. je u Regensburgu otvoreno kritizirao Muhameda. To su dvije sasvim dijametralne stvari. A danas je jedan slavljen kao svetac i najveci misionar svih vremena, dok ce drugi - kad jednom prodje procedura - biti takodjer proglasen kao sveti i veliki crkveni naucitelj. Zasto da kod sadasnjeg pape gledamo na sitnice tj. kako ce nas pozdraviti? Cuvajmo ga.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 08 vel 2017 17:00 
Odsutan

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
klasje napisao:
Da se nadovezem na Billya. Glede kanonizacije Stepinca: Kod nas ljudi bez sporova i ne ide kod vaznijih pitanja. To je zbog nase prirode jednostavno tako. Sto se slavljenja reformacije tice: Zar papa Franjo nije sa svojim prisustovljanjem pratio neki dugorocniji cilj? - U vjecnosti se sve linije spajaju. Sto bi postigao da je protestante proglasio katolickim hereticima? IP II. je svojedobno poljubio kur'an. Benedikt XVI. je u Regensburgu otvoreno kritizirao Muhameda. To su dvije sasvim dijametralne stvari. A danas je jedan slavljen kao svetac i najveci misionar svih vremena, dok ce drugi - kad jednom prodje procedura - biti takodjer proglasen kao sveti i veliki crkveni naucitelj. Zasto da kod sadasnjeg pape gledamo na sitnice tj. kako ce nas pozdraviti? Cuvajmo ga.

Vratimo se u 15. lipanj 1520.g. kada je bulom Exsurge Domine tadađnji papa Lav X izopćio i katoličke Crkve Martina Luthera zbog hereze.
Ako ćemo opravdavati papu Franju (proslava 500.g reformacije) time gazimo drugog papu, jer jedno je biti ponizan i prihvaćati raznolikosti, a drugo je propovijedati kako svi vjerujemo u Istog Boga, što činjenično ne stoji jer da vjerujemo bili bi isto stado i svi pripadali jednoj Crkvi.
Što zagovaraju braća protestanti:
Prečicom do spasenja, sam svoj teolog: Sola Scriptura - Sola fide. Nova crkva bez hijerarhije i sakramenata. Svi su svećenici i nitko nije svećenik. Novi obred. Kruh je simbol Posljednje večere jer sam je Krist rekao: "Ovo činite meni na spomen"; što je aluzija na simboliku. Hostija je, dakle, simbol koji isključuje stvarnu Kristovu prisutnost u njoj. Dovoljna je jedna smrt na križu. Već smo spašeni i nije nam potrebno tražiti otpuštenje grijeha. Krist je jednom umro na križu i nije nam potrebno da se stalno žrtvuje za nas u nekom besmislenom obredu.
Meni je neshvatljivo da papa slavi sa otpadnicima 500 godina otpada. Da treba stvari nazvat pravim imenom! Da je protestante nazvao otpadom bi li pogriješio?
To je ko da moja mater ode susjedu slaviti što je meni njenom sinu krepala krava!

Poštujem papu, ali nikad nije Ivan Pavao II ili Benedikt XVI rekao nešto što je morao netko drugi tumačiti i pojašnjavati što imamo kod ovoga pape.
Kod ovog pape toliko kontroverzi.
Pitam se što bi sveti Petar napravio danas.

Kod same kanonizacije našeg Stepinca zapelo je jer se jedna druga Crkva umiješala. Neznam za povijesni podatak da je ikada neki papa slušao neku drugu crkvu kad je kanonizacija u pitanju.
Sam proces je stopiran na zadnjem koraku tj. odluci pape.

Po meni ne samo papa nego i svaki katolik bi trebao raditi na obraćenju reformiranih kršćana, a ne na tome da mi se nečega odreknemo njima u korist.
Mora se jasno znati tko je pravovjeran, a tko je u zabludi.

Još malo i Martin Luther bude crkveni naučitelj i prije proglašen svetcem katoličke Crkve doli Stepinac.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 614 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]