www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 stu 2017 15:09

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 09 vel 2017 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Možda subjektivni dojam zbog 3 pohoda RH i činjenice brzog proglašenja svetim.
Ljestvica je time visoko.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 23:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 126 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Status: Solo
Billy napisao:
Možda subjektivni dojam zbog 3 pohoda RH i činjenice brzog proglašenja svetim.
Ljestvica je time visoko.

Vise je svetaca proglaseno nankon njegove smrti, nego u zanjih 200 godina. Zar to isto nije neka ljestivca? Pohađanje RH? LOL

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 23:28 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 37 zahvala
Papu treba poštivati.
Da.
Ali , nigdje (!) nije napisano niti zapovjedjeno da ga se ne može kritizirati u odredjenim postupcima.

"Ne množite se kao zečevi ?" Mislim. Ja "zec" i moja "zečica" imamo 5 djece. Zečića -katoličića .Jel' to u redu ? Što je sa enciklikom "Humanae vitae" ? Da je uzimamo parcijalno ?

Sv. Robert Bellarmin,(1542.- 1621.) crkveni naučitelj, naučava da je zakonito oduprijeti se Vrhovnom svećeniku koji bi želio uništiti Crkvu.

Kako je Benedikt XVI. objasnio u srpnju 2005. godine: “Papa nije prorok; On je nepogrešiv [samo] u vrlo rijetkim situacijama.”

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 09 vel 2017 23:56 
Odsutan

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Toma.Didimos napisao:
Papu treba poštivati.
Da.
Ali , nigdje (!) nije napisano niti zapovjedjeno da ga se ne može kritizirati u odredjenim postupcima.

"Ne množite se kao zečevi ?" Mislim. Ja "zec" i moja "zečica" imamo 5 djece. Zečića -katoličića .Jel' to u redu ? Što je sa enciklikom "Humanae vitae" ? Da je uzimamo parcijalno ?

Sv. Robert Bellarmin,(1542.- 1621.) crkveni naučitelj, naučava da je zakonito oduprijeti se Vrhovnom svećeniku koji bi želio uništiti Crkvu.

Kako je Benedikt XVI. objasnio u srpnju 2005. godine: “Papa nije prorok; On je nepogrešiv [samo] u vrlo rijetkim situacijama.”

Da, samo tko će procijeniti koji to papa želi uništiti Crkvu i tko bi mu se to trebao suprotstaviti, to su prava pitanja.
Mnogi su kritiziriali i sv. Ivana Pavla II pa su mogli izvući taj citat i reći eto sv. Bellarmino je to rekao mi se tebi suprotstavljamo, to vrijedi i za Benedikta XVI.

Uostalom to jedna rečenica trebalo bi vidjeti cijeli kontekst teksta.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2017 09:21 
Odsutan

Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Meni je ovaj papa dobar i volim ga!
I bez obzira što odugovlači u vezi bl. alojzija , ima on jednu jaču , širu agendu , ljudi to još ne kuže...
Dobar je naš siromašni, skromni papa franjo :grlim te:

Svoje Preljubljene Zaručnice
amen

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2017 19:48 
Odsutan

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 51 zahvala
Toma.Didimos napisao:

Da, ja sam ovdje uvjerena da je Papa prije svega mislio na odgovorno roditeljstvo što uključuje »da drugovi u potpunosti priznaju vlastite dužnosti prema Bogu, prema samima sebi, prema obitelji i ljudskom društvu, u ispravnom redoslijedu vrednota« (HV 10).
Pa moguće je pogriješiti neodgovornim previsokim rađanjem, a da se roditelji ne pitaju kako će moći dostojno odgojiti svu tu djecu, a i treba paziti na to hoće li se s novim članom obitelji posvetiti dovoljna pažnja i pružiti dovoljan odgoj već rođenoj djeci.
Npr. rođenje novog djeteta može blokirati prikladan odgoj ostale, već rođene djece. I u takvu slučaju bi izbor za rađanje bio nerazborit i nerazuman, pa bi povrijedio prava onih koji su već na životu. Pa kad bi se radilo i o velikodušnosti roditelja, onda to ne bi bila krepost ako bi novim rađanjem odgoj prijašnje djece bio stavljen pod upitnik.

Džaba meni što ja mogu roditi petero djece, ako financijski, psihički i fizički sam sposobna za odgajanje samo dvoje.
Bonum prolis — dobro djeteta je jedno od temeljnih dobara braka, ali ne označava da »treba rađati«, nego kaže: »treba rađati dobro/na ljudski način/idealno«, znači u okolnostima i uvjetima u kojima se ljudski život može prenijeti sa svim onim pretpostavkama i garancijama koje zahtijevaju njegovo dostojanstvo.

p.s. pretpostavljam da ćete mi sada spomenuti Papinu izjavu da je broj tri (troje djece) dobar broj, ali mislim da je to rekao u kontekstu neke žene koja je rodila 7-8 djece carskim rezom (čime se pokazala neodogovornom).

A općenito što se tiče Pape, mene politika i polemizacije ne zanimaju, kao ni odnos prema ostalim religijama. No, činjenica je da je Papa odmah po dolasku na čelo Crkve postao osoba godine. Po meni, u današnje virtualno doba (koje koriste posebice mladi) podatak da je jedno vrijeme bio najtraženija osoba unutar Goeglovskih pretraživanja - puno znači. Vi to tako ne gledate, ali u komunikaciji je (ako bi za prijašnjeg papu mogli reći da je bio komunikator riječi), onda za Franju možemo reći da komunikator slika (u prilog gore navedenim zečevima), a upravo takva komunikacija slikom je „rječitija“ jer je razumljiva unutar svake kulture. A ovaj Papa cijelo vrijeme i pokušava doći do onih "manje dostupnih".
Sam je plaćao prenoćište, u radničkoj menzi sam uzima i nosi hranu, u kapelici sjedi u zadnjem redu - meni to govori više o njemu nego neke njegove rečenice (koje najčešće se zbog skandaloznosti vade iz konteksta)

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 vel 2017 20:50 
Odsutan

Podijelio: 42 zahvala
Zahvaljeno je: 23 zahvala
Vjeroispovjest: rk
Imamo skromnog papu koji trazi dijalog, kako sa pravoslavcima u Carigradu tako i sa luteranerima u Skandinaviji. U usporedbi sa njegovim prethodnikom se moze reci da ne moze iz cista mira dati izjave koje bi odmah bile zrele za tiskanje. Kao sto mnogi i ne mogu. Ako su poredbe nekome bitne ...

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 18 lip 2017 09:44 
Odsutan

Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 56 zahvala
Istinito razmišljanje o papa Franji. Pogotovo dio o rogoborenju protiv pape unutar Crkve.

Francisco

"Koliki samo biskupi i svećenici, redovnice ili redovnici danas javno ili potajno, glasno ili u srcu napadaju, vrijeđaju, omalovažavaju, ignoriraju, preziru, odbacuju ovoga dragoga papu! Ne izmišljam, svi to znamo, vidimo pa i osjećamo.
Kad od nekih amortiziranih kolega čujem "Papa nije iz Europe , ne razumije stvari ovdje" dođe mi da vrisnem. Neki čak vjeruju da je papa Franjo "protupapa", postoje i pokreti koji ga kleveću i proglašavaju antikristom. A istovremeno članovi uredno primaju sakramente i mole, kao da je je najnormalnija stvar papu smatrati antikristom.
Ne, očito prema nekima koji se ravnaju po ne znam kakvim parametrima i kriterijima, papa bi izgleda trebao biti uzvišeni princ u zlatu, trebao bi govoriti isključivo na latinskom i ne družiti se s "ološem" već samo pisati nearzumljive dokumente i voditi u nedogled rasprave , živeći u palači daleko od radničkoga, probljenog svijeta, kojemu će prigodno uputiti koju nadobudnu riječ utjehe - pro forma."

Šta si onda misle ljudi koji gledaju to sa strane.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2017 13:29 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 10 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Pustite Papu na miru

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 10 kol 2017 17:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Peltrasius napisao:
Pustite Papu na miru

Nitko ga ne drži.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]