www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 22:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 23 ožu 2013 17:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
(Ne mogu pronaci temu koja je bila na TT,pa otvaram novu)

UPUTE ZA ŽIVOTNU ISPOVIJED
Ako se odlučite napraviti životnu ispovijed dobro je malo stati, razmisliti, preispitati se, a u tome vam može pomoći literatura koju vam preporučujem u ovom postu. Također mnogi ljudi osjete da im je spao neki životni teret nakon ove vrste ispovijedi. Kao da, dok je ne obave, vuku sa sobom stari namještaj ili plivaju u ustajaloj vodi iako su već okusili svježe izvorne vode. Životna ispovijed kvalitetno pripremljena, dovodi do ozdravljenja i oslobođenja kroz sakrament ispovijedi. Nakon nje bolesnicima preporučujem sakrament bolesničkog pomazanja, iako bi bilo dobro većini je primiti nakon životne ispovijedi. Svi smo mi negdje načeti i negdje bolesni- tako je to dok smo na zemlji-to je križ zemljana. Mnogo puta susrećem bolesnike koji nisu primili bolesničko pomazanje( i samoj mi je djetinjstvu tako bilo). Jednom sam čak susrela mladu ženu; suprugu i majku, teško bolesnu kojoj je cijeli grad preko župnika pomagao, i puste dobrotvorne akcije upravo župnik je organizirao, a za bolesničko pomazanje je čula od mene..župnik ga se nije sjetio...užas!
Stalno susrećem ljude i kao vjeroučiteljici oni mi prilaze. Stalno nekog uvodim u životnu ispovijed ovim savjetima koje sad i vi čitate. Dakle, prvo što vam je potrebno je
-JEDNA BILJEŽNICA I OLOVKA
u koju ćete zapisivati sve što će vam se otkriti kroz
ovaj period sabiranja srca za ispovijed.

cd i DVD materijali:

-„Ispit savjesti“ Zlatko Sudac;
-„Put križa“Zlatko Sudac;
-„Ispit savjesti“ fra Ivo Pavić;
-„Oslobođenje od prokletstva I. i II.“ Dobri Pastir.
- „neki od seminara Rajka Bundala na cd

Pisani materijali koje bi trebalo pročitati dok se spremate na životnu ispovijed su:
-„Evanđelje“
-„Kako prepoznati zamke zloga“ od Balobana
-„Svjedočanstvo dr. Glorie Polo;
-„Obje knjige od Marina Restrepa;
-„Hoćeš li u život vrši zapovijedi“ Marija Valtorta;
-„Bilo koju knjigu od brata laika Rajka Bundala“;
-„Pakao“Miro Glavurtić;
-„Knjige o Čistilištu“ ima ih mnogo, s nijednom nećete pogriješiti;
-„Ispit savjesti od misionara Krvi Kristove“;
-„Ispit savjesti od pokreta krunice za obraćenje i mir;
-„Ispiti savjesti koje imate u svakom molitveniku;
Skupite li sve ove materijale polako im se posvetite sa nakanom životne ispovijedi, što će vam pomoći da istina bude u prvom planu…tako da baš skinete stare haljine i obučete nove po Krvi Kristovoj.
- Ja osobno ostajem uvijek uz osobe koje se pripremaju na životnu ispovijed, volim ih odlučiti i da ispovjede svoje rane..sablazni…jer je ispovijed sakrament pomirenja…da se sad mire sa svojim životom kakav god da jest… a zato treba izreći i rane, kad su duše npr bile svjedoci tuđeg grijeha.
- Dajte sebi vremena i molite se Duhu Svetom da vas on uvede u istinu o vama, te pišite u bilježnicu što spoznajete. Trebate se ispitati prema
- deset Božjih zapovijedi;
- crkvenim zapovijedima;
- sedam smrtnih grijeha;
- dvije zapovijedi ljubavi;
- prema Evanđelju.
- I tu ima dosta posla. Nakon što upišete u bilježnicu vidite kako ćete dalje; hoćete li to još jednom uredno ispisati na komp i tek sad sortirati grijehe ili ćete moći već poći na ispovijed.
- Odaberite svećenike koji su znani kao vrsni ispovjednici, i javite im se da želite termin za životnu ispovijed. I krenite polako…Ne morate sve reći odjednom niti istom svećeniku..to je ipak veliki posao i za njega… Ja sam svoju živ. Isp. ovako pripremala prije 5 g kroz korizmu…grijesi su mi bili čak citirani i u snu… Kad sam konačno sve uredila prepiskom iz bilježnice u word na komp, pošla sam kroz desetak dana šestorici svećenika…zato nijednog nisam opteretila, kao ni sebe. Ali sve je bilo učinjeno s puno ljubavi. Na kraju kad sam zbrojila sve vrijeme koliko sam provela u ispovjedaonici ispalo je 10 sati i trideset min. I najprije sam odjurila ispovjediti grijeh najveće skupine koji je i trajao najduže u komadu; dva i pol sata.
- Negdje pred kraj ispovijedi sanjala sam lijepi san o tome kako sam ubila jednu groznu, debelu i veeeeeeeeeeliku zmiju. Plodove ove ispovijedi sam primijetila kroz idući period:
- Radost; mir; mir u glavi; posebno dok molim( zato uvijek znam kad mi ljudi govore da lutaju mislima dok mole da im treba životna ispovijed i još se nikad u tome nisam prevarila);
- . –mirenje sa svojim životom kakav god da jest, mirenje sa prošlosti;
- -oprost;
- Nutarnje ozdravljenje;
- -čvršće priljubila se Isusu;
- Mir u mislima;
- Osjetljivija savjest na grijeh;
- Novi život , iskustvo novog rođenja;
- Potreba česte ispovijedi,
- NEĆU SE VRATIT NIKADA!!!!
- Još vam jednom kažem da je vrijeme na vašoj strani, zato polako i sigurno..
- želim naglasiti ono što ćete susresti i u materijalima;
- „Grijesi predaka“!
- O tome se obavezno raspitajte i stavite ne papir. Također ako sebe poznajete već vi po sebi znate kakav vam je rod..sve njihovo zlo vi nosite. U njega ste uronjeni al ne bojte se, jer životna ispovijed to mijenja. Bog vas blagoslovio i želim vam da se odučite na ovaj korak oslobođenja i ozdravljenja.
http://alfaiomegaduhovniforum.forums-fr ... t2437.html


Ovdje,vise...
http://www.dobripastir.com/index/index. ... -ispovijed


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 ožu 2013 17:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Što je to 'generalna', 'opća', 'velika' ili 'životna' Ispovijed?

To svakako ne znači pričati svoj 'životopis' (biografiju, kronologiju važnih događaja iz svoga života /curiculum vitae/), već grijehe svoga života (od prošle velike ili o čitavu životu). Ako smo se dosad svaki put iskreno i potpuno ispovijedali (sve i pojedine teške grijehe, po broju i vrsti, uz iskreno kajanje i odluku da ubuduće nećemo griješiti), ova Ispovijed nije nužna. No, često se površno i brzo ispovijedamo (što nije dobro ako se netko dugo vremena nije ispovijedao, više godina ili desetljeća; krivnja može biti i na svećeniku u na pokorniku); u tom slučaju, potrebno je u Božjem svjetlu ponovo sagledati svoj cjelokupni život, načiniti jedno temeljito 'pospremanje', 'generalku' svoga života. Duh Sveti će nam otkriti i raskrinkati sve skrivene i neiskreno ili nevaljano ispovjeđene, nedovoljno okajane i neodreknute grijehe... S vremena na vrijeme (osobito za vrijeme duhovnih obnova, seminara ili pučkih misija, kada nas Božje svjetlo i Njegova milost jače zahvaćaju, kada dolazimo do određene životne raskrsnice, do jedne točke u svome životnom hodu na kojoj se moramo opredijeliti i donijeti svoju životnu odluku - ili, jednostavno, nakon određenog dužeg protoka vremena, ili barem pred smrt) - potrebno je zastati te u jednoj dobroj valjanoj životnoj Ispovijedi potpuno rasteretiti dušu grijeha, pomiriti se s Bogom i zadobiti nutarnji mir. Kada ponovo sagledamo cjelokupni svoj život, njegove padove i krhkosti - naše pokajanje bit će snažnije, iskrenije i dublje, naša odluka za Isusa Krista i Njegova ljubav još snažnija... Svoje posvemašnje povjerenje predat ćemo Gospodinu, potpuno se predati u Njegove ruke i svjesno staviti svoj život pod Njegovo vodstvo i upravljanje. Nema ništa ljepše nego kad sav naš život prođe kroz Sakrament Sv. Ispovijedi, kada Gospodin Bog po svome Sinu Isusu Kristu pere s nas svaki grijeh i vraća nas ponovno u stanje dubljeg prijateljstva s Njime...

- Životna Ispovijed bila bi osobito nua za one vjernike, gdje postoji opravdana sumnja da se zapravo nisu nikada valjano ispovjedili (sve Ispovijedi su, zapravo, bile svetogrdne); potrebna je i onima, koji su bilo kada, pa i samo jednom, neiskreno, necjelovito i nevaljano ispovjedili ma i jedan smrtni grijeh, ili ga, iz bilo kojeg razloga, potpuno zatajili: trebali bi se ponovo tada ispovjediti od svoje zadnje valjane Ispovijedi (jer su sve kasnije Ispovijedi u nizu, pa makar bile one i iskrene, svetogrdne /pokornik je jednom prevario Duha Svetoga, i to u Sakramentu/); korisna je i za one koji žele još jednom sakramentalno sagledati svoj život u svjetlu Muke, Smrti i Uskrsnuća Gospodina Isusa...

Ima mnogo prigovora protiv ponovnog ispovijedanja svojih životnih grijeha (npr.da bi to značilo da pokornik ne vjeruje u oproštenje grijeha, da ima pogrešnu sliku o Bogu koji nije policajac ili formalist, već Ljubav i Milosrđe, da ne treba ponovo kopati po savjesti...). Prigovori su potpuno opravdani ukoliko se pokornik redovito zaista iskreno i valjano ispovijedao. Ali potpuno neopravdani i promašeni ukoliko to nije bio slučaj - tada je ponovno, iskreno ispovijedanje nužnost (conditio sine qua non) za dobivanje sakramentalnog Oproštenja i Pomirenja uopće. Problem je, međutim, možda u činjenici teške krize Sakramenta Pomirenja, jer se nitko više ne smatra grješnikom ('pa to ti je bolest, ljudska slabost, to ti je hereditarna osobina, nemoj biti skrupulozan - to nije grijeh...')...

Ne dopušta se ponavljati velike Ispovijedi zbog skrupula jer one redovito neće skrupulanta izliječiti. Njega će izliječiti djelotvorna ljubav prema Kristu i Njegovu djelu (I. Fuček, Vojevati pod Kristovom zastavom - duhovne vježbe, Verbum, Split, 2004., str. 173).

Životna Ispovijed zahtijeva i više vremena. Budući da je treba obaviti temeljito i pošteno, ona se ne može obaviti u redovitom vremenu ispovijedanja, već je potrebno prethodno se dogovoriti o posebnom vremenu s ispovjednikom.
p. Ivan MSC

http://www.katolici.org/nauk.php?action=c_vidi&id=14637


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 2 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 62 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr