www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 ožu 2013 14:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Eto napokon se klupko raspleće. Iako su uzorci ugljikova izotopa rekli da je iz 12 stoljeća (a uzorak je uzet sa ruba platna za koji se uvijek prima pa je lako moguće kontanimiran ili su uzeli zakrpu), napokon znanstvenici pretpostavljaju da je platno starije, čak iz prvog stoljeća!!
Naravno da je platno autentično jer i danas nema tehnologije da se tako nešto napravi. Da slično ne isto.

http://www.bitno.net/vijesti/torinsko-platno-nije-krivotvorina-njime-je-bio-omotan-isus/

Ja nikad nisam sumnjao da je platno pravo.
Zapravo gledao sam dokumentarac platno je 2d i u njemj je 3d zapis lica.
Prema njima Isus je izgledao jako slično ovome:
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ožu 2014 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ultravox napisao:

Na povratku smo stali u Torino pogledati famozno Torinsko platno.Vidjevši Krista nakon svih tih događanja oko mene,na meni i u meni, vjera za mene nije više neka nada,već stvarnost i realnost.



A nije ti poznato - u vezi toga Torina - da 1988. godine znanstvenom metodom, radioaktivnim ugljikom, u tri neovisna laboratorija (Oxford, Zürich i Sveučilište u Arizoni) ustanovljavaju starost platna na oko 1260–1390-tu godinu. Ali to tebi naravno ne smeta da i dalje vidiš Krista na platnu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ožu 2014 19:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Gita napisao:
Platno za koje mnogi vjeruju da je u njega Isus zamotan nakon skidanja s križa, staro je između 1.300 i 3.000 godina, tvrdi kemičar Raymond Rogers, umirovljeni kemičar Državnog laboratorija u Los Alamosu u New Mexicu (...)

Ono po čemu vrednujemo znanost i znanstveni pristup jesu temeljni kriteriji: "ponovljivost i provjerljivost". Stoga ako obratiš pažnju na podatke koje sam ja naveo, riječ o nalazima tri neovisne institucije čiji rezultati se poklapaju. I to je suština rasprave. Ovakva izdvojena mišljenja koja navodiš upravo padaju na kriteriju "ponovljivost i provjerljivost".
No nešto drugo je važno kada je u pitanju pristup tom platnu od religiozne osobe kao što je dotični gospodin u kojemu je bilo riječi u uvodnom postu, koji posjećuje Torino i moli pred platnom. Ne postupa on tako zato što se prethodno informirao o znanstvenim otkrićima u vezi s platnom. On je odlučio vjerovati ma što to laboratoriji govorili o tome (jer tako jedino i može funkcionirati: vjera se ne preispituje!). Pa je uzalud takvima pričati o znanstvenom nalazu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2014 19:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 sij 2012 22:18
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
why napisao:
A nije ti poznato - u vezi toga Torina - da 1988. godine znanstvenom metodom, radioaktivnim ugljikom, u tri neovisna laboratorija (Oxford, Zürich i Sveučilište u Arizoni) ustanovljavaju starost platna na oko 1260–1390-tu godinu. Ali to tebi naravno ne smeta da i dalje vidiš Krista na platnu.

why napisao:
Ono po čemu vrednujemo znanost i znanstveni pristup jesu temeljni kriteriji: "ponovljivost i provjerljivost". Stoga ako obratiš pažnju na podatke koje sam ja naveo, riječ o nalazima tri neovisne institucije čiji rezultati se poklapaju. I to je suština rasprave. Ovakva izdvojena mišljenja koja navodiš upravo padaju na kriteriju "ponovljivost i provjerljivost".
No nešto drugo je važno kada je u pitanju pristup tom platnu od religiozne osobe kao što je dotični gospodin u kojemu je bilo riječi u uvodnom postu, koji posjećuje Torino i moli pred platnom. Ne postupa on tako zato što se prethodno informirao o znanstvenim otkrićima u vezi s platnom. On je odlučio vjerovati ma što to laboratoriji govorili o tome (jer tako jedino i može funkcionirati: vjera se ne preispituje!). Pa je uzalud takvima pričati o znanstvenom nalazu.


Zar stvarno misliš da nisam sve poslije provjerio?!
Čak je i Luka prije nego je napisao Evanđelje i Djela sve pomno ispitao i provjerio.

Kad čovjek upozna Boga vjera nije bezuman čin,niti Bog traži nešto tako.Vjera je čin povjerenja čovjeka prema Bogu kad shvati da je ljubljen,vjera je isto što i povjerenje djeteta prema svome roditelju.Vjera je sigurnost u ljubavi.

Što se tiče ponovljivosti i provjerljivosti fenomena Torinsko platno pogledaj ovo:





Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2014 20:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prebačeni su postevi vezani uz torinsko platno, pa možete ovdje nastaviti.. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2014 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 19 lis 2013 16:08
Postovi: 232
Lokacija: split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ultravox napisao:
Zar stvarno misliš da nisam sve poslije provjerio?!
Čak je i Luka prije nego je napisao Evanđelje i Djela sve pomno ispitao i provjerio.
Kad čovjek upozna Boga vjera nije bezuman čin,niti Bog traži nešto tako.Vjera je čin povjerenja čovjeka prema Bogu kad shvati da je ljubljen,vjera je isto što i povjerenje djeteta prema svome roditelju.Vjera je sigurnost u ljubavi.

Jesi li spreman raspraviti osnove svojih vjerskih uvjerenja za koje tvrdiš da su racionalni? Ako jesi i ako si spreman razgovarati razumljivim jezikom, postavit ću ti neka pitanja, ali po redu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2014 22:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
Hmmm...

Ovo je kršćanski forum.. Prihvaćamo sve ljude..
Može biti da smo tebi pomalo čudni, mi i naša vjera.. počeo si bockati oko platna.. Vjerovatno nas gledaš i smijuckaš se.. ako smo i budale, budale smo za sebe..

Dakle, danas platno a sutra ćeš ispitivati da li je npr sv Ante uistinu postojao , smijuckat češ se i dalje, a mi ćemo se truditi da ti objasnimo.. Uostalom, pogledavši tvoj pojam vjeroispovjesti pomislio sam- što on uopće radi ovdje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2014 23:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
FRANC-JOSEF napisao:
Hmmm...

Ovo je kršćanski forum.. Prihvaćamo sve ljude..
Može biti da smo tebi pomalo čudni, mi i naša vjera.. počeo si bockati oko platna.. Vjerovatno nas gledaš i smijuckaš se.. ako smo i budale, budale smo za sebe..

Dakle, danas platno a sutra ćeš ispitivati da li je npr sv Ante uistinu postojao , smijuckat češ se i dalje, a mi ćemo se truditi da ti objasnimo.. Uostalom, pogledavši tvoj pojam vjeroispovjesti pomislio sam- što on uopće radi ovdje?


Slazem se,ne znam sto radi ovdje. Ako netko ne vjeruje,ne shvacam cemu potreba za raspravljanjem sa onima koji vjeruju. Sto li je to sto toliko kopka nevjernike... :l30:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2014 01:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
why napisao:
Pa je uzalud takvima pričati o znanstvenom nalazu.

A gle, onda ne moramo pričati o tome. Najjednostavnije. ;)
Jer sumnjam da ćeš nekoga uvjeriti da ne vjeruje u ono što je do sad vjerovao..
Ako želiš iznositi svoja mišljenja, slobodno.. Ali podsjećam da protukatoličko i protukršćansko pisanje nije dopušteno.. :p59:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2014 07:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 sij 2012 22:18
Postovi: 13
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
why napisao:
Jesi li spreman raspraviti osnove svojih vjerskih uvjerenja za koje tvrdiš da su racionalni? Ako jesi i ako si spreman razgovarati razumljivim jezikom, postavit ću ti neka pitanja, ali po redu.


Samo pucaj prijatelju,ali to ti neće pomoći,ni meni odmoći...Nemoj ni ti zaboraviti odgovarati na moja pitanja.Hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 42 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr