www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 ruj 2020 19:44

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 07 svi 2013 18:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Vjeroispovjest: rmk
Status: U vezi
.. Osloni se na Krista .........

Na Krista osloni se ( Zvonimir Kalić)

[ Kad se čovjek rađa - Bog se smije, kad razara - Bog se skrije. Teologija je tu da objašnjava neukima. I da ih vodi nekim vjerskim putem. Ali, kad čovjek zaista spozna vjeru, tad mu teologija više ne treba. Vlč.Zlatko Sudac

Zadnja izmjena: cirenac; 07 lip 2013 15:10; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 07 lip 2013 14:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 16 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
Borio se protiv vjerskog neznanja kao velikog neprijatelja za rast u vjeriSvjestan da je vjersko neznanje velik neprijatelj rasta u vjeri, poučavao je vjernike kršćanskom nauku. Za svoje se kateheze marljivo i savjesno pripremao, a pripravu je pratio žarkim molitvama.
Antun Marija Gianelli rodio se na sam Uskrs 1789. godine, u pokrajini Liguriji. Već od malena pokazivao je znakove duhovnoga zvanja. Stupio je u sjemenište gdje je prepoznat njegov naročit smisao i sposobnost za propovijedanje. Zaređen je za svećenika u dobi od samo 23 godine. Svjestan da je vjersko neznanje velik neprijatelj rasta u vjeri, poučavao je vjernike kršćanskom nauku. Za svoje se kateheze marljivo i savjesno pripremao, a pripravu je pratio žarkim molitvama. Radio je kao odgojitelj, profesor književnosti i govorništva u bogoslovnom sjemeništu koje je kasnije nazvano po njemu. Kako je sam bio gorljivi govornik, nije mu bilo teško drugima predavati vještinu i tajne govorništva. Uz to, bavio se i karitativnim radom, osobito u oskudnim i gladnim godinama. Osnovao je žensku redovničku družbu Marijinih kćeri, koja se bavila odgojem ženske mladeži i karitativnim radom po bolnicama. Njegove su redovnice postale slavne kad su za vrijeme pošasti kolere herojskom hrabrošću i ustrajnošću dvorile bolesnike uz rizik i opasnost gubitka vlastitog života. Bio je imenovan za biskupa te je pučkim misijama i duhovnim vježbama nastojao obnoviti svoju biskupiju ne zapostavivši nikad brigu o sjemeništu. Umro je 7. lipnja 1846. godine. Njegove duhovne kćeri djeluju i danas po Latinskoj Americi i Španjolskoj.

http://www.dnevno.hr/vjera/svetac-dana/88506-borio-se-protiv-vjerskog-neznanja-kao-velikog-neprijatelja-za-rast-u-vjeri.html

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 17 lip 2013 14:05 
Odsutan

Sveti Ivan apostol kaže da je Isus došao “da razori djela đavolska” (1 Iv 3,8). Isus je na križu pobijedio Sotonu i uništio njegovo kraljevstvo. Opredjeljujući se za Isusa i njegovo kraljevstvo, postajem nedohvativ za Sotonu, on mi ne može ništa. Kad mu samo spomenem ime Isusovo i doista povjerujem u Isusovu prisutnost i snagu, đavao mora odstupiti od mene. Kad prihvatim križ na kojem je đavao pobijeđen, đavao mi tada ne može ništa. Svi koji oko vrata nose posvećeni križić na lančiću, dobro je da na to često misle, da s vjerom i ljubavlju poljube taj križić obnavljajući se pritom u vjeri kako je sotonska sila pobijeđena upravo na križu, na kojemu je Isus, iz ljubavi prema nama, dao svoj život. Sveti Pavao apostol u poslanici Efežanima govori o duhovnom naoružanju kršćanina. Znamo da rat dobiva onaj koji ima jače i savršenije naoružanje, te bolju ratnu taktiku. I đavao ima svoje naoružanje i svoju taktiku. To su: laž, pobuna, oholost, kršenje Božjih zapovijedi. Nasuprot toj đavolskoj ratnoj opremi, sveti Pavao poručuje kršćanima: “Obucite se u bojnu opremu Božju da se mognete suprotstaviti đavolskim napadima!” (Ef 6,11).

Evo što sveti Pavao predlaže i na što nas poziva. Najprije kaže: “Stojte čvrsto” (Gal 5,11). Đavlu se treba odmah čvrsto suprotstaviti. Dok počnemo s njime pregovarati i pomalo mu popuštati, već smo stradali, jer je on mnogo inteligentniji i lukaviji od nas. S njime nema kompromisa. Nadalje sveti Pavao preporučuje: “Opašite svoje bokove istinom.” (Ef 6,14) Đavao govori laž, on se boji istine, jer ga ona poražava. Zato budi hrabar i uvijek govori istinu i đavao te ne će moći zavesti.

Dalje Pavao preporučuje: “Obucite oklop – pravednost.” (Ef 6,14) Budite pravedni, nemojte sebično tražiti samo svoje interese, podijeli pravednu plaćum svojemu radniku, podaj svakomu pravedno ono što mu pripada i uvijek ćeš biti u milosti Božjoj, đavao ti tada ne može ništa. “Obujte noge spremnošću za radosnu vijest – mir” (Ef 6,15), sljedeći je savjet svetog Pavla. To znači da ne ideš samo za svojom koristi, nego stavi na prvo mjesto Boga i njegovu radosnu vijest, navješćuj ljudima mir Božji, pa ćeš i ti imati mir u svojoj duši. Traži najprije Boga i njegovo kraljevstvo, a onda će ti Bog dati snagu kojom ćeš nadvladati đavla i njegove sluge. Pavao se izražava vojničkim jezikom pa nam nadalje savjetuje sljedeće: “U svemu uzmite veliki štit – vjeru; njime ćete moći ugasiti sve goruće strijele Zloga! Prihvatite kacigu – ono čim se spasava – i mač Duha, to jest riječ Božju, sa svakovrsnom prošnjom i molitvom. Molite u jedinstvu s Duhom u svakoj prigodi, i k tomu bdijte sa svom ustrajnošću i svakovrsnom molitvom…” (Ef 6,10-20). Evo, braćo i sestre pravoga ratnog savjeta u borbi protiv demonske sile. Vjerovati u Isusa i u njegovu moć u nama kad se dostojno pričestimo te kad istinski vjerujemo i ljubimo, a zatim čitanjem Svetog pisma, bdjenjem i molitvom, mi se jačamo u borbi protiv zla i protiv Zloga koji vlada ovim svijetom.

Sotona je moćan i želi uništiti čovjeka, ali zadnju riječ ima Bog koji ljubi čovjeka i koji ga želi spasiti. Opredijelimo se svim srcem za Krista i stanimo pod njegovu zastavu, uđimo u njegov tabor, obucimo se u njegovu bojnu opremu, jer tada se ne ćemo morati mi bojati đavla, nego će se on bojati nas.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 30 srp 2013 14:47 
Odsutan

Isusova svećenička molitva (Iv 17,1 - 26).

To Isus doreče, a onda podiže oči k nebu i progovori:
"Oče, došao je čas: proslavi Sina svoga da Sin proslavi tebe
i da vlašću koju si mu dao nad svakim tijelom dade život vječni
svima koje si mu dao.
3A ovo je život vječni: da upoznaju tebe,
jedinoga istinskog Boga, i koga si poslao - Isusa Krista.

4Ja tebe proslavih na zemlji dovršivši djelo koje si mi dao izvršiti.
5A
sada ti, Oče, proslavi mene kod sebe onom slavom koju imadoh
kod tebe prije negoli je svijeta bilo.
6Objavio sam ime tvoje ljudima
koje si mi dao od svijeta. Tvoji bijahu, a ti ih meni dade i riječ su tvoju sačuvali.
7Sad upoznaše da je od tebe sve što si mi dao
8jer riječi koje
si mi dao njima predadoh i oni ih primiše i uistinu spoznaše da sam od
tebe izišao te povjerovaše da si me ti poslao.
9Ja za njih molim;
ne molim za svijet, nego za one koje si mi dao jer su tvoji. I sve moje
tvoje je, i tvoje moje, i ja se proslavih u njima.
11Ja više nisam u svijetu,
no oni su u svijetu, a ja idem k tebi. Oče sveti, sačuvaj ih u svom imenu
koje si mi dao: da budu jedno kao i mi.
12Dok sam ja bio s njima, ja sam
ih čuvao u tvom imenu, njih koje si mi dao; i štitio ih, te nijedan od njih
ne propade osim sina propasti, da se Pismo ispuni.
13A sada k tebi idem
i ovo govorim u svijetu da imaju puninu moje radosti u sebi.
14Ja sam im predao tvoju riječ, a svijet ih zamrzi jer nisu od svijeta kao što ni ja nisam
od svijeta.
15Ne molim te da ih uzmeš sa svijeta, nego da ih očuvaš od Zloga.
16Oni nisu od svijeta kao što ni ja nisam od svijeta.
17Posveti ih u istini: tvoja je riječ istina.
18Kao što ti mene posla u svijet tako i ja poslah njih u svijet.
19I za njih posvećujem samog sebe da i oni budu posvećeni
u istini.
20Ne molim samo za ove nego i za one koji će na njihovu riječ vjerovati u mene:
21da svi budu jedno kao što ti, Oče, u meni i ja u tebi, neka i oni u nama budu da svijet uzvjeruje da si me ti poslao.
22I slavu
koju si ti dao meni ja dadoh njima: da budu jedno kao što smo mi jedno –
23ja u njima i ti u meni, da tako budu savršeno jedno da svijet upozna
da si me ti poslao i ljubio njih kao što si mene ljubio.
24Oče, hoću da i oni
koje si mi dao budu gdje sam ja, da i oni budu sa mnom: da gledaju moju slavu, slavu koju si mi dao jer si me ljubio prije postanka svijeta.
25Oče pravedni, svijet te nije upoznao, ja te upoznah; a i ovi upoznaše da si me
ti poslao.
26I njima sam očitovao tvoje ime, i još ću očitovati, da ljubav kojom si ti mene ljubio bude u njima - i ja u njima."

Prilog:
Otkupitelj.jpg
Otkupitelj.jpg [ 29.63 KiB | Pogledano 2247 puta ]

Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]