www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 04 lip 2013 13:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Discipula Domini napisao:
Ok...... svi Ga čuju, ja ne :)

jesi li se možda zapitala da dobro čuješ??
naime, da Ga dobro čuješ. čuješ da šuti. :lol:

postoji i ta mogućnost :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 17:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
da, sasvim moguće da zbilja šuti.
Jesi čitala "Tamna noć duše"? Možda si u razdoblju suhoće


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 18:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Discipula Domini napisao:
Ok...
postoji, nazovimo, problem...

Bog mi u život šalje ljude koji često imaju unutarnje poticaje koji, eto, bivaju plodonosni...
Često mi znaju reći kako su jednostavno "čuli" da moraju napraviti ovo ili ono...
I onda ja dođem Njemu i kažem Mu:
"Ok, daj mi molim te objasni kako te oni "čuju"?
Kako je to kad im Ti govoriš?
Što im govoriš?
Ja Ti stalno govorim: "sad ja šutim, a Ti govoriš",
a Ti i dalje šutiš."

Itd. itd.

I sad mene zanima:
Kako Ga čuti?
Kako učiti osluškivati?
Kako Ga prepoznati u tom osluškivanju?

Možete mi napisati neka svoja iskustva čisto da ne upadnem u stanje nezahvalnosti jer eto, svi Ga čuju, ja ne :)
Kužite me?


Ja mislim, iz svog siromašnog iskustva, da je to stanje o kojemu čovjek ne može ništa razumski spoznati ni shvatiti. Nitko ti tu ne može reći kako, što, zašto.
To je djelovanje Duha Svetoga, i kada ti se desi, budi sigurna ZNAT ĆEŠ! Vjerojatno još nisi u toj duhovnoj fazi, možda su još neka svjetovna nagnuća u tvom duhu prisutna te Bog još nije spreman potpuno djelovati...nemam pojma, nagađam da bi to moglo biti. Jer tko se srcem odvojio od svijeta sigurno čuje Božji glas u sebi. A tko nije, teško...
Mislim da sv.Ignacije, sv.Terezija Avilska, i sv.Ivek od Križa (ne znam zašto al toliko mi je simpatičan ovaj svetac da mu moram tepat :lol: ) su ti doktori za ovu temu. Dobit ćeš sve odgovore na pitanja čitajući njihova djela. Nijedan svećenik, duhovnik, NITKO mi nije pomogao na mom duhovnom rastu prema Bogu kao oni. A vjerujem da sam na samom dnu "savršenosti" o kojoj oni pričaju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 23:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 kol 2012 21:39
Postovi: 92
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja se vraćam u prošle korake. Što sam radio, kakav sam bio u sebi, što se događalo,kako sam i koliko i što molio. Poveznice su mi neki ključni trenuci milosti koje tek naknadno prepoznajem kao takve, oni teški trenuci i oni nakon toga. Uvijek se ulovim da zapravo sam morao nekako skočit "u prazno" ili ti određena umiranja jer meni je to bilo jako, jako teško, jednostavno ne mogu to opisati te godine. Toliko sam patio da me ponekad gonilo samo to da život ne bi trebao biti takva patnja i toliki svakodnevni napor, nedavno me gonila misao samo da je Kristov jaram lak. Tada sam naučio da u takvim situacijama gdje ne mogu više, gdje sam apsolutno suh i izluđen i gdje ne znam više što radim da jednostavno Mu svim snagama u unutarnjoj agitaciji molitve svim moćima unutar sebe (suze, volja, osjećaja) kroz jedan period molim da preuzme Križ za milost kome on želi dati jer u tome trenutku želim jednostavno umrijeti. Ne radi sebe, nego se jednostavno prepustim gdje ne mogu ni razmišljati gdje ću završiti, Bog znade gdje mi je mjesto.
Poslije toga uvijek dolazi nevjerojatna lakoća u svemu, razumijevanju, volji, spokojstvu (tihoj prožimajućoj radosti).
To sam slučajno učinio po stranicama jednih privatnih objava koje su tu mrske jer taj dan nisam više što da radim, ništa nije pomoglo, ali sv. Terezija ionako kaže da se možemo okoristiti i lažnim objavama. Ako znaš kome se srcem moliš i predaješ, strah od đavla i takav nemir nema pristupa - to je već znak nepouzdanja i velika šteta samom sebi.

Prepoznat ćeš ga...lakše... u sadašnjosti ako se više vraćaš na prošlost. Prošlost uvjetuje sadašnjost, a sadašnjost je često nesvjesno koračanje u budućnosti.
Isti princip vrijedi i za grijeh.

Ispričavam se ako se netko zgraža nad ovim tokom misli.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lip 2013 00:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 sij 2012 05:38
Postovi: 116
Lokacija: split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja iz dana u dan već godinu i po dana želim(i ne želim)upoznati tog Isusa toliko jako da ću poludit a kad ga upoznam(a znam da oću samo je pitanje vrimena)to će bit spektakl nad spektaklima :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr