www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 09:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 lip 2013 06:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
:grlim te:
Ja bih ti rekla da se pokušaš opustiti..što više.. slušaj svoje srce i razum.. Bog tako govori.. govori i preko ljudi koje susrećeš..stavlja ti te ljude na put :)
kako kažu ono: kad ti "padne" na pamet to i to..učini to.. nemoj se dvoumiti puno (ovdje mislim na neke i sitne stvari) ..kad je nešto veće u pitanju onda promisli duže vrijeme jer Bog će ti poslat odgovor.. :) - sigurno
Drugi nisu doslovno "čuli" nego rade tako kako sam ti rekla i vjeruju da je to Glas Božji
- svi ..ali svi imaju i periode suhoće kad misle da ih Isus ne čuje a ni oni ne čuju,..eto tako otprilike
ajd polagano BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 07:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 sij 2013 07:51
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
nažalost nikad nisam čuo Isusa :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 07:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ante buljubasic napisao:
nažalost nikad nisam čuo Isusa :(

to ti samo misliš :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 07:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
20 Evo, na vratima stojim i kucam; posluša li tko glas moj i otvori mi vrata, unići ću k njemu i večerati s njim i on sa mnom." (Otkrivenje 3:20)
Bog nam uvjek govori,samo mi ne zelimo to cuti...Jer mi ocekujemo onako kako smo mi zamislili...na nas nacin zelimo cuti (cak i od odredjene osobe ocekujemo )ON nekoliko puta upucuje poziv nama "preko ljudi" a mi tesko shvacamo.Nas je zadatak "cuti glas"dobro slusati,i onda Ga sljediti..Vazno je prepustiti Bogu da nas ON vodi...
Imala sam zupnika koji je rekao Bog mi govori kroz moje zupljane i uvjek mi daje odgovor..Hmmm,malo cudno zvuci..ali mislila sam to su sveti ljudi koji mu govore..
I tako ujutro dodje mu jedan piajni covjek,pita ga da li ima sta za popiti..ne treba mnogo,samo jedna casa????
Kaze zupnik,da imam ..i ode i donese veliki komad kruha namazan sa masti i jednu casu vina...Covjek se zahvali i da podje a zupnik mu donese stolicu da sjedne i poprica s njim..Pitao ga je osvemu i svacemu..I onda je covjek rekao,ja znam da sam grijesnik,i znam da cu sigurno tamo gdje je propast..ali ja ne mogu drugacije...Pokusao sam i ne ide..Zupnik ga je samo dobro slusao..i na kraju ga blagoslovio i covjek je otisao..
I Samuel je cuo Bozji glas i sam nije vjerovao pa ga je uputio da odgovori, “Govori, Gospodine, sluga tvoj sluša." Poslje kad je covjek otisao,zupnik je rekao ...dobio sam odgovor na ono ,sto sam mjesecima cekao...Nisam mogla povjerovati ,od tog pijanog covjeka..?Nama je bilo cudno jednostavno nismo mogli vjerovati...
Tako i mi danas ne mozemo vjerovati da nam preko te osobe govori Bog,pogotovo ovdje na forumu..?
Molitva je kljucna stvar da cujemo glas Boga..pogotovo treba moliti da nas on vodi.Bez Njegovog vodstva ne ide nista... .Boga cujemo gdje nam govori kod ljudi koji nas okruzuju,pa i ovdje na forumu Bog cesto govori... i poziva na sluzenje drugima ,poziva na molitvu za druge..Bez glasova drugih ne mozemo duhovno napredovati .Bog salje glasove ,cesto takvi glasovi donose svijetlo i mir u nas zivot..
Strpljivost je vrlo vazna,jer nam Bog ne odgovara odmah..treba pricekati na Duha Bozjega koji pocne djelovati u nama..i tu treba odluciti da postanemo ono sto Bog zeli ,da ljubimo i da postanemo onakvi kakve je ON nakanio da budemo..Zato treba slusati a to nije lagano.Kad jednom cujemo Bozji glas,trebamo ga sljediti..

Svi smo mi mnogo ,mnogo pzta culi Bozji glas,ali ga nismo prepoznali...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 07:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 sij 2007 09:44
Postovi: 661
Podijelio: 75 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Svi mi cujemo taj glas, samo mislimo da su to nase misli. To ti je ono kad imas misao, a vidis da je pametnija, produhovljena, da je svijetlija od tvojih tamnih misli e to je Isusov glas. A cini ti se da je tvoj, ama nije. Problem je da nama dolaze i one druge misli one naopake e to su od onog Zloga, e da nam je raspoznati da to nisu nase misli kako bi to bilo dobro, jer kad pocinje grijeh: prvo nam padne na pamet, zar ne?

Nekad taj Isusov glas, glas Boga zivoga bude toliko jak i vrlo jasan i ljepo, ljudi kazu cuju glas koji im veli idi tu i tu ili uradi to i to. E to je za one koji su u dubokoj duhovnosti ili Bog nema bas puno izbora jedino ta osoba to moze uraditi iako nije bas najbolji ucenik. A nekad su to ljudi oko nas, ljepo ti govore sto nikad ne bi ocekivao od njih i bas se uklopi u one tvoje misli, htjenja i ceznje i razmisljanja, za koje nitko drugo osim tebe nije znao. Ja Isusov glas i poruku i razgovor trazim jednostavno, samo otvorim bilo koju stranicu Biblije i gle cuda to je bas ono sto mi je trebalo danas da cujem.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 08:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ljudi očekuju da će ga čuti ušima.
Međutim, jako rijetko se baš fizički pokazuje, On je duhom prisutan.

Osluškuješ ga srcem. Ne i razumom, jer ponekad ti razum govori jedno, a srce drugo.
možeš i vježbati kako da ga čuješ, npr po ignacijskim vježbama.
Ili otići pred Presveto i porazgovarati s Njim.
Međutim, mnogo puta ga ne čujemo jer ne želimo čuti, odbacujemo ono što nam govori jer su naša vlastita razmišljanja drugačija.
Onda se On koristi drugim sredstvima - našim župnikom, nekim iz obitelji, susjedom.. Ponekad i nekim retkom iz Biblije.
A znamo da je to On po tome što nas te riječi više dirnu iznutra, donose mir, olakšanje, upućuju nas na ponašanje u skladu s crkvenim naukom...

On ti sigurno već govori, samo nisi posvijestila da je to On


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
http://www.youtube.com/watch?v=TTr8Fkd9xwQ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 08:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
DD ..da se ja još malo oglasim
(kad meni dođe period da ne čujem ništa, kad mi je sve kišovito i tmurno u mislima stalno si ponavljam otprilike ovako: ja Gospodine znam da si Ti tu i da me nisi napustio, ja se osjećam sad tako grozno i tužno i jadno...i tako je sad kako je..ali ništa me neće pokolebat..ništa baš... znam da si Tu i neću odustati od vjere u Tebe i Tvoju Ljubav.. neka prođe ovo stanje molim Te.. pomozi mi.. drži se za nit Neba..)

šaljem ti zagrljaj.. možeš i ti mene zagrliti.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 13:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Discipula Domini napisao:
Možda mi se sada, u ovom trenutku tako čini jer mi već duže vrijeme odgovara šutnjom,
pa to projiciram na sve situacije, a zaboravljam što mi je sve poručivao proteklih mjeseci.


Takvih slucajeva sam imala mnogo...Ja molim ON suti..Dugo sam se mucila s tim,dok mi jednom nije SAM pomogao da shvatim..."Ja sutim nisam ti rijesio problem ali sam ti dao snagu da ustrajes" ...!Slucajno mi je dosao pod ruku tekst napisan na papiru ,i to je NJEGOV ODGOVR...za mene,preko tog papira mi je progovorio,to jest autora toga teksta..poslao mi je dogovor..Od tada sve gledam drugacije...
Tako sam tad shvatila,pa zaista...!On rijesava sve na Njegov nacin ..i bolje nego sam ocekivala...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 lip 2013 13:13 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 15 vel 2013 00:14
Postovi: 56
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DD .... sasvim te razumijem, ali ako se sjećaš zadnje propovijedi našeg bivšeg Pape Benedict XVI ..... kad je rekao imao sam nekako osijećaj da se Bog uspavao, tj. htio je reći da mu nije odgovarao na molitve, i ja sam malo zastao kad sam to čuo, ali to je tako u životu ...... na najteži dan mog života ( ranjavanje u ratu ) ja sam znao da će se samnom nešto desiti, i ima dosta situacija koje mi se dešavaju, a imam nekako osijećaj da netko pazi na mene i upozorava me. Eto u ovaj četvrtak će proći godina kako sam bio u Taboru kod fra Zvijezdana ....... ja ti ni sam nemogu opisati koliko me je vuklo da štoprije dođem do Samobora...ma to je neopisivo ...... takvi osijećaji su mi najdraži.......kroz sve ovo vidim obraćnje Boga......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 30 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr