www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 21:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 kol 2013 20:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja sam isto za... za konkretna djela... zašto ne bismo mi kršćani žrtvovali svoju ''sigurnost'' da pomognemo onom pored sebe... gledam npr. ovi protestanti... koliko oni drže do svojih... i novčano i imanja imaju gdje borave, slave, ljetuju, kao crkvena zajednica si međusobno pomažu... a naša crkva je bogata stoljećima i mi životarimo i skupljamo mrvice...
činjenica je a i moje mišljenje da nije ok uspoređivati otplaćivanje automobila (što je luksuz!) u današnje vrijeme i pokušavanje preživljavanja jednog mladog stvorenja koje je već u životu dosta propatilo...

a bilo bi predivno jedan drugome pomoći ovdje na forumu... mislim da bismo se svi iznenadili s blagostanjem koje bi uživali... bolje je biti ''dužan'' frendu, nego bankama...

i molitva jedni za druge... 3 zdravomarije npr. - mogli bismo si uzeti za tjedan dana moliti za nekoga s ovog foruma, ujutro i navečer 3 zdravomarije... pa onda drugi tjedan za drugoga ili za istoga...

mislim da smo prvi korak učinili svi - pričali i riječju poticali... a sada je vrijeme da učinimo drugi korak...

također, ima li netko ovdje neki problem financijski, a da ga ne može riješiti... mogli bismo takvom pomoći... pa onda takav i ostali ovom drugom pomognu... to bi bila prava stvar...

ja moram priznat da sam u životu mnogo toga naučio, ali škole i fakulteti me nisu naučili kako s novcem... i to se ne sramim priznati...
ali isto tako priznajem koliko sam bio RADOSTAN i ISPUNJEN kad sam uplatio po 300 kn za liječenje bolesne djece...
a dovoljno je 50kn uplatiti, koliko tko može, sigurno svatko može nešto uplatiti... i u redu je da očekujemo da nam se pomogne...
mislim da se trebamo krvavo boriti za svaku pojedinu dušu pored sebe, onog brata ili sestru, mladog ili starog, koliko god nam se činilo da si je sam kriv, počujmo ga, i doista jednu dušu otrgnuti neprijatelju - to je nešto za što vrijedi pisati i moliti i čitati...
Božji blagoslov svima... nismo sami...


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 08 kol 2013 20:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
dugi napisao:
ja sam isto za... za konkretna djela... zašto ne bismo mi kršćani žrtvovali svoju ''sigurnost'' da pomognemo onom pored sebe... gledam npr. ovi protestanti... koliko oni drže do svojih... i novčano i imanja imaju gdje borave, slave, ljetuju, kao crkvena zajednica si međusobno pomažu... a naša crkva je bogata stoljećima i mi životarimo i skupljamo mrvice...
činjenica je a i moje mišljenje da nije ok uspoređivati otplaćivanje automobila (što je luksuz!) u današnje vrijeme i pokušavanje preživljavanja jednog mladog stvorenja koje je već u životu dosta propatilo...

a bilo bi predivno jedan drugome pomoći ovdje na forumu... mislim da bismo se svi iznenadili s blagostanjem koje bi uživali... bolje je biti ''dužan'' frendu, nego bankama...

i molitva jedni za druge... 3 zdravomarije npr. - mogli bismo si uzeti za tjedan dana moliti za nekoga s ovog foruma, ujutro i navečer 3 zdravomarije... pa onda drugi tjedan za drugoga ili za istoga...

mislim da smo prvi korak učinili svi - pričali i riječju poticali... a sada je vrijeme da učinimo drugi korak...

također, ima li netko ovdje neki problem financijski, a da ga ne može riješiti... mogli bismo takvom pomoći... pa onda takav i ostali ovom drugom pomognu... to bi bila prava stvar...

ja moram priznat da sam u životu mnogo toga naučio, ali škole i fakulteti me nisu naučili kako s novcem... i to se ne sramim priznati...
ali isto tako priznajem koliko sam bio RADOSTAN i ISPUNJEN kad sam uplatio po 300 kn za liječenje bolesne djece...
a dovoljno je 50kn uplatiti, koliko tko može, sigurno svatko može nešto uplatiti... i u redu je da očekujemo da nam se pomogne...
mislim da se trebamo krvavo boriti za svaku pojedinu dušu pored sebe, onog brata ili sestru, mladog ili starog, koliko god nam se činilo da si je sam kriv, počujmo ga, i doista jednu dušu otrgnuti neprijatelju - to je nešto za što vrijedi pisati i moliti i čitati...
Božji blagoslov svima... nismo sami...
slažem se za molitve,slažem se u vezi svega sto si rekao brate;molitva čuda čini...normalno ako je netko u teškom financijskom stanju :kako u sv.pismu piše ako kažeš golom idi u miru i grij se a nisi mu dao odjeću da se ugrije,nisi mu nista pomogao;ja ne radim,ali zato mogu molitvom pomoći i drugi meni,dobro si se sjetio brate,i mislim da će se naš brat Kartuzijanac ubrzo ovome smijati kako je dizao frku oko svega. dat će Bog!!! :a1250: :grlim te:


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 09 kol 2013 06:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
dugi napisao:
gledam npr. ovi protestanti... koliko oni drže do svojih... i novčano i imanja imaju gdje borave, slave, ljetuju, kao crkvena zajednica si međusobno pomažu... a naša crkva je bogata stoljećima i mi životarimo i skupljamo mrvice...


:roll: jooooj nije to baš tako kako se čini.... i jehovini svjedoci si međusobno pomažu, ali.... kada netko želi izaći iz te sekte nije to baš lako, a onda ostaješ bez ičega. Mislim da nije u redu tako uspoređivati i sigurno nije tako kako pišeš.
Po mom mišljenju puno više ljudi pomaže financijski druge kao što i crkva to radi samo se to nigdje ne ističe.

Naravno da se Kartuzijancu može i financijski pomoć, nema dvojbe, ali po mom mišljenju njemu treba jedna druga vrsta pomoći. Molitva, ispovijed, sv. Misa, razgovor sa svećenikom, razgovor sa mladima iz župe itd. itd.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 09 kol 2013 12:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga Rora,
novac je vrlo bitna stavka u našem životu... ajde ja ću molit za tebe, a ti živi bez kune svaki dan... zamisli se u njegovoj i svakoj sličnoj situaciji, doma te maltretiraju, nemaš egzistenciju sređenu, mlad si čovjek, i psihički i duhovno totalno skuren... ajde, moli se i nemoj da ti kršćanin pored tebe pomogne kojom kunom... da vidim kak bi živjela...

ja govorim o konkretnom djelu... konkretnom... mi kršćani previše pričamo, a premalo djelujemo... a što se tiče protestanata, jel imaš neke prijatelje iz te zajednice? čini mi se da pišeš napamet... i to nema veze s jehovinim svjedocima... koji su sekta...

Rora, otvori se konkretnom djelovanju... zajedno sa mnom i nekolicinom... vidjet ćeš koliko slobode i radosti...

a istina je da u pozadini priče, čovjek treba biti sređen na svim poljima, da bi mogao funkcionirati i na financijskom polju...


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 09 kol 2013 13:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
dugi napisao:
draga Rora,
novac je vrlo bitna stavka u našem životu... ajde ja ću molit za tebe, a ti živi bez kune svaki dan... zamisli se u njegovoj i svakoj sličnoj situaciji, doma te maltretiraju, nemaš egzistenciju sređenu, mlad si čovjek, i psihički i duhovno totalno skuren... ajde, moli se i nemoj da ti kršćanin pored tebe pomogne kojom kunom... da vidim kak bi živjela...

ja govorim o konkretnom djelu... konkretnom... mi kršćani previše pričamo, a premalo djelujemo... a što se tiče protestanata, jel imaš neke prijatelje iz te zajednice? čini mi se da pišeš napamet... i to nema veze s jehovinim svjedocima... koji su sekta...

Rora, otvori se konkretnom djelovanju... zajedno sa mnom i nekolicinom... vidjet ćeš koliko slobode i radosti...

a istina je da u pozadini priče, čovjek treba biti sređen na svim poljima, da bi mogao funkcionirati i na financijskom polju...


Ja ništa ne pišem napamet nego iz iskustva. Za protestante znam iz prve ruke, a i za jehovine svjedoke isto tako.
Dugi, ti ne možeš ništa znati o meni, niti možeš pretpostaviti da se ja ne otvaram konkretnom djelovanju kako kažeš.
Tu nas puno zna što znači biti u besparici i teškim životnim situacijama.
Mislim da te može biti sram kako možeš tako nekoga napasti (u ovom slučaju mene, ali ne ljutim se ja of cors :wink: ), a ne znaš ništa o toj osobi.
Moje osobno mišljenje za Kartuzijanca je da će njemu više pomoći molitva, Misa, Sakramenti nego novac. Naravno, da novac pomaže kroz život, ali to je samo zamagljivanje trenutne situacije. To i dalje ostaje moje osobno mišljenje.

A evo čisto matematike radi i tebi Dugi da budeš na čisto sa mojom situacijom. Bila sam u situaciji gdje sam na porodiljnom dopustu bila sa 2.600,00 kn primanja, sa dva kredita (jedan od 5.600 a drugi od cca mislim nekih par tisuća kuna), dvije kreditne kartice pune, crveeeeno na tekućem računu. Pokojni muž dobivao svako toliko neke novce da možemo plaćati kredite i stanarinu (o da 220eur stanarine mjesečno). Nije da je baš netko veselo uskakivao sa novčanom pomoći...
Kako smo uspjeli? Dobri Bog je providio, a tada sam se tek polako vraćala svojoj Crkvi.

Ne želi zachatavati, ali eto da i Kartuzijanac vidi da nas ima ili smo bili u sličnim situacijama. :)


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 09 kol 2013 14:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Za brata koji je otvorio ovu temu : ma kakav tvoj život bio DOBRO JE DA POSTOJIŠ, dokle god si ti živ sve je moguće, sve se u tvome životu stigne okrenuti na dobro....bez obzira na zlo koje nam se desi kroz život, i na stanja u kojima ne želimo biti, i u tim situacijama ima u nama puno dobra.... ja sam sigurna da je dobro dragi brate što ti postojiš, a i dubine tvog srca to znaju, bez obzira na stanje u kojem jesi, ima u tebi puno dobra...nisi sveti Anto, pa nije kraj svijeta, malo sveti Anti...nisi do sad odustao od života, nećeš ni od sad, taman posla, dobro je što postojiš, neka te na ovome svijetu, baš mi je drago što si si se javio, svi su sad bogatiji jer su dobili šansu s tobom komunicirati ovim putem na internetu....čuda se dešavaju, i dobro, dokle god si ti živ, desi će se dobro i tebi, tvojoj obitelji ovdje na Zemlji, a sigurna sam da Bog može promjeniti i srce tvome ocu, Njemu je to jedino moguće, uzdaj se u Isusa, jer On je put, istina i život, i često piše pravo i po krivim životnim linijama....BOG TE BLAGOSLOVIO


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 10 kol 2013 11:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
:grlim te:


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 10 kol 2013 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2007 15:48
Postovi: 374
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
draga moja Rora,

ok za tvoje mišljenje subjektivno... to što sam pisao je isto subjektivno i moje perspektive, nije ništa osobno... malo nešto se sjećam što smo pričali, zato se nemoj previše srdit... istina je to što pišeš, eto!

ja znam samo da kad bi ti trebala pomoć konkretna i financijska, da bih ti pomogao...
a ono gore sam mogao pisati bilo kome, nije namijenjeno direktno tebi ko tebi... govorim uvijek hipotetski...
čuvaj se i molimo zajedno za blagostanje


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 01 ruj 2013 20:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ako netko od vas moze moliti za mene bio bi zahvalan. Prosla su dva mjeseca... ja se sada nalazim unatoc molitv Bogu na rubu ponora. Potpuno sam uništena osoba duševno. Totalno sam klonuo duhom. Ja sam iznutra raspadnut čovjek koji čeka samo da mu Bog ublaži patnje smrću.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 01 ruj 2013 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
brate, imaš li ti kakve prijatelje da se družiš s njima??
makar svaki drugi dan, recimo predvečer, da popričaš s nekim i tak...

ak nemaš nekog obzirnog ko bi imao razumijevanja za tvoje trenutno stanje, imaš li župu il neku crkvu s dobrim i otvorenim svećenikom kojem bi se mogao povjeriti i koji bi mogao imati neku vrst sastanaka s tobom kako bi se mic po mic krenuo uzdizati??

piše da si iz Zadra... ima li kog s ovog foruma da je iz Zadra pa da se nalazite??...

i gle, moliš
odlično
al meni pade na pamet kak je čak i Mojsiju trebala pomoć pa su mu dvojica držala , svaki po jednu ruku, lijevu i desnu, kako bi uzdignutih ruku mogao moliti da Izraelci pobjede u boju (protiv koga, ne sjećam se sada..)

nije čovjek stvoren da bude sam
tako ni ti..
i sad ti trebaju prijatelji, pomagači, koji bi s tobom i za tebe molili..pa da prijeđeš ovu tugljivu fazu života...da budeš pridignut za noove životne borbe..
dakle, brate, ako i ne osjećaš poriv za društvom, sjeti se da ti je ono potrebno..mic po mic i bu dobro

Bog s tobom


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 91 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 36 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr