www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 00:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4
Autor Poruka
PostPostano: 15 ruj 2013 12:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Whitelight napisao:
Ljudi kako da se podstavim prema ljudima oko sebe što se Boga tiče.
Svagdje piše tko zanječe Boga i on će njega zanjekati pred anđelima nebeskim.
Mogu biti ponizan i sve to, ali to je ono što se tiče mene,a što je s njima. Gledam kako rade grijeh,kako mi pričaju o svom grijehu, kada im pokušam bilo šta reći o Bogu,ne dopire do njih. Kako da takvim ljudima navještam kraljestvo Božije. I znam iz pouzdanih izvora da te riječi neće doprjeti do njih, nego da se trebam moliti da im Bog oslobodi,da im srce otvori. Do tad moje riječi nemaju efekta, samo se mogu udaljiti od njih, a onda će biti sve još teže. Kako da takvim pričam o kraljestvu Božijem??? Nije problem kako god da me prozovu, i ludim i fratrom. Samo se bojim da s tim ne učinim nešto gore

Ništa ne ide na silu...moli puno moli za svoje prijatelje koji su u grijehu.A vjeruj mi doći će vrijeme kad će i ti tvoji prijatelji otvoriti oči,tražiti Isusa u svojim srcima.Znam da je možda najlakše reći moli,ali neizmjerni su plodovi molitve.Ima jedna izreka "svijet se može promjeniti kada dopustiš Isusu da tebe promjeni".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2013 13:19 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Whitelight napisao:
Ljudi kako da se podstavim prema ljudima oko sebe što se Boga tiče.
Svagdje piše tko zanječe Boga i on će njega zanjekati pred anđelima nebeskim.
Mogu biti ponizan i sve to, ali to je ono što se tiče mene,a što je s njima. Gledam kako rade grijeh,kako mi pričaju o svom grijehu, kada im pokušam bilo šta reći o Bogu,ne dopire do njih. Kako da takvim ljudima navještam kraljestvo Božije. I znam iz pouzdanih izvora da te riječi neće doprjeti do njih, nego da se trebam moliti da im Bog oslobodi,da im srce otvori. Do tad moje riječi nemaju efekta, samo se mogu udaljiti od njih, a onda će biti sve još teže. Kako da takvim pričam o kraljestvu Božijem??? Nije problem kako god da me prozovu, i ludim i fratrom. Samo se bojim da s tim ne učinim nešto gore


Prvo saslušaj te ljude koji ti govore, pa na osnovu njihovog govora, shvati koje bi moglo biti njihovo dominantno uvjerenje koje se kosi sa Istinom koju je Gospodin Isus Krist navijestio, onda im kratko i jasno reci ono što je Gospodin Isus naviještao i što se tiče i njihovog života sa sigurnošću u glasu i ciljem da im iskažeš ideju i istinito mišljenje koje bi izazvalo mnoga pitanja u njihovoj duši, koje bi uzrokovalo sumnju, dvoumljenje, a ako tvoj govor bude uvjerljiv njihovom pogrešnom uvjerenju će se nametnuti suprotno uvjerenje i Istina koju je Gospodin Isus izrekao, onda se moli Gospodinu da to sjeme koje si posijao u njihovu dušu uzraste i zasjeni korov koji je izazivao nevjeru i vukao ih da čine grijeh. Ipak postoji samo jedno dominantno uvjerenje u duši svakoga čovjeka ali u svakome čovjeku je različito i to dominantno uvjerenje kontroliše sva ostala poduvjerenja koja su vezana za njega. Kada se napadne dominantno uvjerenje sa nekim njemu suprotnim, pitanje je koliko je kritički dio duše jak koji brani to dominantno uvjerenje, pa i kada suprotno uvjerenje počne nadvladavati potrebno je neko vrijeme da ono postane dominantno. Zbog toga Gospodin Isus naglašava bitnost vjere koja će biti popraćena riječima i djelima koja svjedoče tu vjeru. Ali ne vjeruje svako onako kako Gospodin Isus traži od nas, nego se u mnogome razlikuju od toga, i kada se njihova uvjerenja napadnu u mnogim slučajevima može se očekivati žestoka odbrana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2013 13:21 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 ruj 2013 22:22
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Whitelight napisao:
Ljudi kako da se podstavim prema ljudima oko sebe što se Boga tiče.
Svagdje piše tko zanječe Boga i on će njega zanjekati pred anđelima nebeskim.
Mogu biti ponizan i sve to, ali to je ono što se tiče mene,a što je s njima. Gledam kako rade grijeh,kako mi pričaju o svom grijehu, kada im pokušam bilo šta reći o Bogu,ne dopire do njih. Kako da takvim ljudima navještam kraljestvo Božije. I znam iz pouzdanih izvora da te riječi neće doprjeti do njih, nego da se trebam moliti da im Bog oslobodi,da im srce otvori. Do tad moje riječi nemaju efekta, samo se mogu udaljiti od njih, a onda će biti sve još teže. Kako da takvim pričam o kraljestvu Božijem??? Nije problem kako god da me prozovu, i ludim i fratrom. Samo se bojim da s tim ne učinim nešto gore



Prijatelj koji zivi na stavrno pogan nacin, zene, alkohol, droga, razbojnistva... Dakle 0% da se obrati...
Poceo sam mu govoriti o Bogu ( kad sa napokon sebe pronasao, i rijesio sam sa sobom da cu sluziti Bogu a ne Bogu i Sotoni )
Nista ga nije to zanimalo, ismijavao me...
A onda sam poceo govoriti o Bogu na siloviti nacin, spustio sam se na njegovu razinu i govorio mu da ce mu Bog dati sto zeli u zivotu, ali da mora prestati raditi te stvari, ne odjedanput nego da se trudi jer Bog cijeni trud...
Rekao je da ce stati s tim stvarima jer vidi da je to lose da ce gorjeti kao baklja u paklu.... i idemo danas skupa na Misu!!
Moj savjet... kad govoris o Bogu govori na siloviti nacin, uzivi se u to... jer nas Bog je dobar i milosrdan ali je i silovit...
Danasnjim ljudima ne mozes govoriti na nacin:
" Znas Bog te jubi oprostit ce ti, potrazi ga vrati mu se "
Danas govoris covjeka gledajuci direktno u oci bez treptaja, ozbiljnim glasom:
" Prijatelju Bog te voli, Bog te ljubi!! Sve ce napraviti za tebe!! Ali ne prestanes li raditi neke stvari, ne vratis li se Bogu... Gorjrt ces u paklu kao baklja !! Zato ostavi se sotoninog svjetla i skupa cemo krenuti k Bogu!! I nemoj misliti da ce ti padati ruze na tom putu!! "


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2013 13:29 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 12 ruj 2013 22:22
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marijaaaaa napisao:
Whitelight napisao:
Ljudi kako da se podstavim prema ljudima oko sebe što se Boga tiče.
Svagdje piše tko zanječe Boga i on će njega zanjekati pred anđelima nebeskim.
Mogu biti ponizan i sve to, ali to je ono što se tiče mene,a što je s njima. Gledam kako rade grijeh,kako mi pričaju o svom grijehu, kada im pokušam bilo šta reći o Bogu,ne dopire do njih. Kako da takvim ljudima navještam kraljestvo Božije. I znam iz pouzdanih izvora da te riječi neće doprjeti do njih, nego da se trebam moliti da im Bog oslobodi,da im srce otvori. Do tad moje riječi nemaju efekta, samo se mogu udaljiti od njih, a onda će biti sve još teže. Kako da takvim pričam o kraljestvu Božijem??? Nije problem kako god da me prozovu, i ludim i fratrom. Samo se bojim da s tim ne učinim nešto gore

Ništa ne ide na silu...moli puno moli za svoje prijatelje koji su u grijehu.A vjeruj mi doći će vrijeme kad će i ti tvoji prijatelji otvoriti oči,tražiti Isusa u svojim srcima.Znam da je možda najlakše reći moli,ali neizmjerni su plodovi molitve.Ima jedna izreka "svijet se može promjeniti kada dopustiš Isusu da tebe promjeni".



Molitva bez djela, mrtva je!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ruj 2013 11:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Da nemam ja te žari da govorim tako o Bogu, da dopre do njih, da ih odmah razoružam. Mislim da je ipak prerano da drugima govorim o Bogu kad nisam ni sam sredio svoj život.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 37 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr