www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 26 kol 2013 19:16 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ma da imate vi pravo, na kraju krajeva ja je sviram za svoju dušu. Kada god se loše osjećam, samo odsviram koju i kao nov sam,a nisam ni ovisan o njoj da moram svirati da budem sretan. Samo me čini još više sretnim.

A još me jedna stvar kopka, šta sa mojim prijatlejima. Gledam ih kako griješe, a kada im nešto želim reći onda ispadam "fratar" ili lud. Ili bi za početak trebao prvo srediti svoj život pa onda otjecati na druge?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2013 19:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Whitelight napisao:
A još me jedna stvar kopka, šta sa mojim prijatlejima. Gledam ih kako griješe, a kada im nešto želim reći onda ispadam "fratar" ili lud. Ili bi za početak trebao prvo srediti svoj život pa onda otjecati na druge?

Kao što i ti sam biraš svoj put, tako biraju i oni. Ako oni žele griješiti, ti tu ništa ne možeš. Imao sam par situacija gdje sam bio "čist", tj. nisam po tom pitanju imao grijeha, a onda ti isti prijatelji izokrenu stvar i grijehom učine to što nisi kao oni. Kad ga imaš - onda si isto smeće kao i oni; a kada ga nemaš - onda si smeće što nemaš.
Prevedeno, ne možeš tu ništa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 kol 2013 21:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Peltrasius napisao:
Whitelight..ne prenagli u datim situacijama. Ne znam kolko god imas.
ali svakako da bi te netko cuo moras pokazati svojim primjerom.
Obracenje..jest prestanak starog zivota i pocetak novog u Kristu i s Kristom
Mnogi smo i dalje jos licemjeri i nismo dosljedni al treba se truditi.
Taj put je prema gore i ici ces uzvodno ali sa Kristom u ledja.
ako te neko podrugljivo nazove fratar pocni mu pricati o Sv.Franji i tom redu..

Ni najmanje mi to nije podrugljivo,samo mi je njih žao. Žao mi je gledat ih kako se pate kroz život i obraćaju pažnju na tako bezvezne stvari. Kao noćna mora gdje bi jedna tvoja riječ sve promjenila ali je ne možeš izgovoriti. Imam 20 god.
Pročitao sam negdje da bi trebao srušiti temleje svog života kako bi Isus mogao napraviti nove. Što znači odbaciti ovo sve i krenuti u novi život sa Isusom. A ja to još uvijek pokušavam nekako pokrpati. Kao što sam već napisao,srce mi žudi za tim, ali mi razum ne dopušta. Ali uz ovaj forum mislim da imam jedan dobar vjetar u leđa

Stvarno ste svi odlični svaka vam čast, Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2013 14:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Još par pitanja ako može?
Prije sam slušao metal glazbu, i sada ponekad poslušam koju pjesmu. Trance,house,electro... to i dan danas slušam intezivno. Ne patim od toga da ih moram polsušati ali volim kada radim nešto na kompu da mi to svira u pozadini. Isto tako volim naviti duhovnu glazbu ili narodne. Dali ta glazba može utjecati loše na mene? Gledam kako se drugi ljudi "zaraze" nekom novom pjesmom, ili je pjevuše ili je stalno puštaju... a onda za par tjedana zaborave da su je slušali i traže neku novu. Meni je svjedno koja je pjesma, to ne utječe puno na mene(osim tih novih malo mi idu na živce). No ipak dali može utjecati loše na mene?
Pročitao sam svih 7 djelova harija potera(prije 4-5g.) slabo se sjećam bilo čega iz tih knjiga, trebam li se odricati toga? Može li loše utjecati na mene?

I kaciga za motor, najdraža boja mi je kombiancija crvene-bijele-crne. Takvu sam kacigu i našao po povoljnoj cijeni. Ono što sam tek vidio na njoj posle nekih mjesec dana od kupnje je neka ovakava slika
Slika
i na njoj piše diablo.

Ovo su samo neke stvari iz mog života da se orijentiram


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2013 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Umjesto "može li utjecati na mene?" postavio bih pitanje "želim li da to utječe na mene?". Ako će mo u svemu tražiti (loš) utjecaj, onda možemo komotno prekrižiti slobodnu volju. Sve je onda taj nesretni utjecaj.
Što se te nesretne kacige tiče, uvijek možeš staviti neku prihvatljivu naljepnicu preko takvih stvari. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2013 17:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Da ali ako netko npr. ode kod vračara ili se bavi vračanjem, onako čisto iz toga samo da proba. Želio on ili ne želio da to utječe na njega, sotona stavlja tu svoj pečat.

Ako nosim krunicu oko vrata i vjerujem da će me čuvati onda i hoće. No ako mi crna mačka pređe preko ceste neće mi se ništa dogoditi jer ne vjerujem u to.
Tako mislim da ni ova kaciga ne može imati utjecaja na mene ili te pjesme. Znam mnogo ljudi koji žive i spavaju pod križem, a nisu ni k od kršćana.

Nemojte mi štogod zamjerit još sam sasvim nov u ovome i trebat će mi vremena da razlučim što se u mom životu događalo loše da se što prije toga odreknem i krenem božijim putem


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2013 18:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Whitelight napisao:
Da ali ako netko npr. ode kod vračara ili se bavi vračanjem, onako čisto iz toga samo da proba. Želio on ili ne želio da to utječe na njega, sotona stavlja tu svoj pečat.

Naravno, kada je svojevoljno napravio činidbu koja ima spomenute posljedice. Guraš li ruku u vatru, opeći ćeš se.
Može li jedno pitanjce čisto za malo mučnuti glavom: je li jači Bog ili sotona? :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2013 21:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Bog ali ipak se ne treba igrati sa sotonom, treba zaobilaziti sve njegove spletke. A kada te napada suočiti se u ime Isusovo.
I izgleda ljudi da me više nije strah sotone ni mraka. Samo zamolim Isusa da svojom krvlju veže svaku lošu misao i strah kojima mi sotona puni glavu
Bogu hvala


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 kol 2013 01:21 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 04 svi 2013 15:09
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Whitelight, boook :)))

ne znam odakle si, ali bih ti savjetovala duhovnu obnovu kod fra. Pavića, razgovor o sotoni, o svome strahu. Slušala sam jednom spomenutog fratra, rekao je da glazba utjece na nas dok ju slušamo, ne sjećam se njegove usporedbe, ali uspoređujem to s ovim silnim serijama, jeftinim romanima (koje sam i ja prije čitala dok nisam poslušala, razumjela ljude koji znaju o čemu pričaju) čitajući knjige takvog sadržaja ili gledajući Ferihe, Lare, Borana itd uživljavamo se u raznorazne situacije, uloge glumaca. Obožavam slušati Balaševića, ali me njegovi tekstovi deprimiraju, npr, onda upalim Katolički Radio, tamo nitko ne deprimira, takva glazba je samo Istina, jer Isus je ono što piše u Bibliji. Otkupio nas je, na kraju našeg ovozemaljskog života nas čeka. Čuva nas. Prijatelj nam je - bez ikakvog uljepšavanja!
Imaš divnih molitvenika, nisu preskupi, pokušaj u mjestu naći zajednicu, recimo, u Osijeku postoji DUHOS, upoznaješ nove ljude, postoje organizirane molitve, polako samo, ne daj da te ljudi obeshrabre. Isus žudi za tobom, čeka te!
Ako je Bog za nas, tko će protiv nas? - samo na to misli
Imala sam veliki problem sa strahom prije teškog ispita, pa sam razgovarala s kolegicom koja mi je rekla ovako: ti sebi samo zamisli da tvoj prijatelj Isus sjedi pokraj tebe i ako nešto ne budeš znala, on će ti šapnut, jer mu je u cilju da sve bude dobro. Samo mu ovaj kolegij predaj u ruke, neka to riješi on. Ti si učila, sve ostalo volja Božja!
Tako trebamo sve, dakle svaku situaciju u svom životu trebamo predati Bogu u ruke, zazivati neprestano ime Božje, moliti se Gospi, krunicu, svakodnevno, Ona nas obožava, zagovara nas kod Isusa, a Isus svojoj majci ne može odoliti.
Svaki je početak težak - samo ponosno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2013 16:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Kad mi dođe iz ovih stopa ću prevalit 400 km da dođem do fra. Ive Pavića.
Joj ljudi neznam, taj fakultet,uopće nisam sretan. Toliko se mučim da položim ispit i kad ga položim zadovoljsvo mi traje par dana. Svaki dan mi zadaje patnje, šta i kako. Kada krenem učit od bjesa zgrizem kemisku(ne grickam je malo nego je usitnim da je mogu pojest)
Ništa mi u životu ne zadaje ni približnu patnju. Što se više molim Bogu sve mi se manje uči...
Najbolji fratar kod nas, prvo pitanje kada sam mu spomenuo fakultet bilo je "jesi ti siguran da si ti za taj fakultet" bio sam zatečen tim pitanjem. Dali je on to providio ili samo slučajno pitao,neznam.
Kako mogu preispitat dali je to od Boga pa sam zbog nečega drugog zablokiran, ili to Bog ima drugi plan za mene.

Znam da mi ne možete dati odgovor ali moram negdje to zbaciti, možda ipak dobijem neke smjernice. Od vas ništa ne tražim, svi imate dovoljno i svojih problema...
Bog vas blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 35 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr