www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 15:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 03 ruj 2013 10:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U kratkom periodu sam dožlivjela strašna traumatska iskustva od ljudi koji su mi bili bliski,koje sam voljela i poštovala,a oni su mi divljački nanijeli zlo.
Ljudi prema kojima sam bila dobra,uvijek uz njih,vjerna prijateljica,pažljiva...nanijeli su mi svjesno zlo.
Jako me to pogodilo,povukla sam se u sebe s mišlju da su ljudi prokleti i pokvareni...javio mi se strah od ljudi jer ako su mi nanijeli zlo ljudi koji su mi bili bliski,kako će me tek povrijediti oni koji mi nisu ništa.
U molitvama pokušavam razumjeti zašto su me povrijedili,molim se Bogu,doslovno vapim da mi pomogne da im oprostim za to što su mi učinili...želim im oprostiti,ali ne ide....molitva mi ostaje neuslišana.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 11:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 svi 2013 07:46
Postovi: 10
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
neće Bog umjesto tebe oprostiti. Ti kažeš da želiš oprostiti ali nejde, stvar je u tebi da ti ili sama sebi ne želiš priznati da ne želiš oprostiti i da ih "mrziš" i bijesna si na njih, ili jednostavno ne možeš još oprostiti jer nisi spremna (taj oprost nebi bio iskren). Proći će vremena koliko je potrebno i doći će samo od sebe, ali ne na silu pogotovo ako duboko u sebi nisi iskrena sama sa sobom što se tiće opraštanja.

Moli se Bogu da te potakne da zaista ISKRENO oprostiš. Pa koliko god to trajalo... (recimo meni je trebalo pune 2 godine za situaciju u kojoj se ti nalaziš) :wink:

"želim im oprostiti,ali ne ide....molitva mi ostaje neuslišana." draga moja forumašice, nije Bog čaroban štapić pa da mu kažeš ja ću se tebi sada pomoliti a ti u meni napravi čiri bu čiriba i ja ću im orpstiti. Dugotrajan je to proces, iz kojeg ćeš sigurno izvući na kraju jednu prekrasnu pouku!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 11:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Cveta
to nije od danas,moje molitve i želja za oprostom traju već 3 godine..kad kažem moja molitva to znači da sam angažirana oko toga sa iskrenom željom da oprostim i molim Boga da mi u tome pomogne...teško je jer su ljudi u stanju počiniti takvo zlo jedni drugima, a žrtva ostaje u neshvaćanju zašto su tako postupili....za to se molim i za ljude koji se me divljački povrijedili...to je uzvišeno kad im u molitvi poželim sve dobro usprkos tome...no još je ostala zamjerka,jer sam Božje biće..povrijedili su i moga Stvoritelja koji je dio mene...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 12:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I nije da tražim Gospodina da mi da da im oprostim kao čarobnim štapićem...........Bože moj,to su muke koje prolazim,kad razmišljam o tome što je ljudima došlo u glavu da su mi svjesno i namjerno nanijeli zlo,ja istinski patim trudeći se naći odgovor i razumjeti zašto su me tako divljački povrijedili...bez ikakva povoda,razloga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 12:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Jesu li te stvari koje si doznao o njima izazvale u tebi suosjećanje ili neko sažaljenje,u smislu da im možda nije bilo lako ili su i oni imali neku patnju u tom trenu,pa si mogao razumjeti zašto su te povrijedili?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
nemasvjetla napisao:
U kratkom periodu sam dožlivjela strašna traumatska iskustva od ljudi koji su mi bili bliski,koje sam voljela i poštovala,a oni su mi divljački nanijeli zlo.
Ljudi prema kojima sam bila dobra,uvijek uz njih,vjerna prijateljica,pažljiva...nanijeli su mi svjesno zlo.
Jako me to pogodilo,povukla sam se u sebe s mišlju da su ljudi prokleti i pokvareni...javio mi se strah od ljudi jer ako su mi nanijeli zlo ljudi koji su mi bili bliski,kako će me tek povrijediti oni koji mi nisu ništa.
U molitvama pokušavam razumjeti zašto su me povrijedili,molim se Bogu,doslovno vapim da mi pomogne da im oprostim za to što su mi učinili...želim im oprostiti,ali ne ide....molitva mi ostaje neuslišana.



iluzija...je da ljudi nanose zlo...to tako izgleda...

..jer čovjek u osnovim postavkama ..NEMA NI TRUNKE ZLA..

..jer je na sliku Božju...

..čovjek se samo od iskona NAVEZUJE na zlo...

..demonskim djelovanjima...ZAVEDEN...

..pa moraš odvojiti ČOVJEKA od Grijeha...

...ljubi čovjeka...ali ne grijeha...

..OPROSTI ČOVJEKU

..ali ne DEMONU...tj ..ne ljubi grijeh..

..za početak nazvovi te svoje "neprijatelje" i zamoli ih da ti oproste..
..ako si ih slučajno povrijedila..

.Oprosti im u srcu...ISTINSKI ..i Zaboravi sve...

...to je početak tvog OZDRAVLJENJA...

..jer moraš znati ..da su i ti "tvoji neprijatelji" Božja djeca...i Bog želi da se i oni spase...

..pa će mu biti drago da im TI ISTINSKI OPROSTIŠ...
..jer će onda BOGU biti lakše...da ih privede k sebe...

evo jedan moj post..na istu tematiku
:D
Lopta mržnje

..(napisano kao odgovor jednoj osobi..)

..mržnja je poput lopte...tu je loptu ..kreirao ...zli knez..
..jer zlo..ne pripada izvorno čovjeku..već se čovjek
..davno u iskonu navezao na zlo..sotonskom prevarom..
..od tada..svaki čovjek se rađa s tim cvijetom zla..
..i ako ga dobro zalivaš..grijesima...planovima mržnje osvete..
..on Raste...i oubzima biće..koja se onda bori ...s svojom
..nutrinom..i savijesti koja ..tiho govori iz naše duše...Božjeg daha ljubavi u nama..
..znači uvijek razlikuj čovjeka od njegovog grijeha..mrzi grijeh a čovjeka ljubi..
..a to se zove OPRAŠTANJE U SRCU.. znači ne ono samo kad kažeš riječi..već ono dubinsko..kad ti je drago što to činiš...i što time ..ulaziš..u sfere NEBESKOG..jer Oprost ..griješnicima..je IZRAZ BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA..koje spašava ..mnoge duše koje bi ..inače propale u vječni oganj..

..zato kad opraštaš ,.,znaj da radiš veliki i dobar posao..
..i kao prvo...NE TRAŽI ODMAH ZAHVALU OD TE OSOBE..
..ona će se mjenjati poslije...nakon tvojih molitvi..

..recimo ...kad ti netko ..želi zlo..on te mrzi..jer dobiva ..lažne instrukcije..
..od demona zla..koji ljudi ..priprema za mržnju..kao ...u smislu..
::"Vidiš šta ti je ta kuja napravila a pravi se nevina " :D

..tako se pokreće lanac mržnje...

.i stvara se recimo "Lopta mržnje" ..netko kad ti ružno govori..ili čini..
..on ti dobacuje svoju "loptu mržnje" ako je ti uhvatiš...i onda odgovoriš isto..mržnjom..ti opet njemu " vraćaš loptu mržnje"...i on je sad ..još puniji s mržnjom jer je sada "lopta" obogaćena i tvojom mržnjom..
..i onda djela zla..počinju bivati sve jača i izraženija..s konačnim ciljem..
..uništenja ...OBADVA ljudska stvorenja...kao osveta..zlog ...dragom BOGU..
..jer je prognan iz Nebeskog kraljevstva..
..kulminacija je ubijanje...fizičko..kao izraz...duhovne zastranjenja duha čovjeka..zlom..

..ZATO JE VAŽNO kad ti netko pošalje "Loptu mržnje "..pusti je neka te lupi..
..ostavit će ti "ožiljak" ali ti neće..ući u srce...
..kad oprašataš ti sad...šalješ svoju loptu..
..ali ovaj put "Loptu ljubavi"
jer ..Ljubav je isto poput lopte..nju je kreirao Bog..

..kad ti pošalješ osobi koja mrzi ..lotpu ljubavi...
..osoba postaje ZBUNJENJA..jer je demoni..sugeriraju da je ti mrziš i da si kriva za ...nešto..tko zna što..
..osoba postaje zbunjena...LJUBAV ju je zbunila..je svako biće u svojoj nutrini....zna da je dijete LJUBAVI...

..i to je prvi korak...te osobe...ka spasu ..i bijeg od sila tame..i korak prema spašavanju duše..

..a TI TO MOŽEŠ UČINITI..OPRAŠTANJEM I MOLITVOM ZA SVE ONE KOJE TI ČINE ZLO I ŽELE ZLO..

..kad se počneš moliti za te osobe..molitvom...kao da se moliš za svoje dijete...Dogodit će se čuda...jer ćeš OBRADOVATI SAMOG BOGA..
..što se moliš za njegovo izgubljeno stvorenje..
.. a znaš kako je Bog posebno osjetljiv..na te .."izgubljene ovce"
..Rado će uslišiti tvoje molitve takvoom snagom..
..da ćeš i ti to sama osjetit-..kad se Sila Duha Svetog ..izlije nad tobom u molitvi..i kad ..."krene" prema duhu osobe...za koju se ti moliš..

MOLITVA JE ČUDO..jer je izvršna sila SVEMOGUĆEG BOGA..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Melek napisao:
nemasvjetla napisao:
Jesu li te stvari koje si doznao o njima izazvale u tebi suosjećanje ili neko sažaljenje,u smislu da im možda nije bilo lako ili su i oni imali neku patnju u tom trenu,pa si mogao razumjeti zašto su te povrijedili?

Jesu. To su sve zapravo povrijeđena djeca. U djetinjstvu su dobili sve osim ljubavi. Zato su zli.
Nisam im još oprostio ali sam puno bliže tome.


.u oprostu..nema blizu ili daleko..OPROST JE OPROST...

da ili ne..

ajd sad OPROSTI...i AMEN..budi frajer... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 7 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr