www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 16:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 ruj 2013 18:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:wink:

ok naggar

Slažem se, ovaj "problem" je samo posljedica nekog uzroka, treba dijagnozirat UZROK i potom se moliti po toj nakani... :P


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 19:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Meni je također jako žao kad čujem ovakve priče...jer nisu rijetke, a još je gore kad se
događaju u kršćanskim brakovima. Zajednička molitva jest imperativ da bi ostali skupa postojani
u kušnjama i da bi se ljubav ojačala. Međutim mislim da mnogi misle kako je dovoljno biti dobar kršćanin i sve ostalo je na Bogu. Smatram da smo MI i samo MI zaslužni za izgradnju našeg karaktera, našeg ja. Ne Bog, a pogotovo ne druga osoba. Nije zabadava uzrečica: pomozi si i Bog će ti pomoći.
Tužni, ne poznajem te i ne mogu i ne želim po ovako bolnoj stvari kopati, no kad si se već javio tražeći utjehu, osjetila
sam da bi trebala napisati par riječi o temi muško-ženskih odnosa. Nije dovoljno biti kršćanin da budeš savršen muž i da tvoja žena bude vječno u tebe zaljubljena.
Ako si ti navezan na nju (a nekako sam stekla dojam da jesi jer si pisao koliko ju obožavaš, te si molio Boga da nju poštedi, a tebi uzme život ako bi do toga ikad došlo) badava sve molitve u braku, to nije zdrav odnos i kad tad će korijenje koje je ionako slabo popucati. Molim te nemoj si to raditi, stavljati ju na pijedestal. Nitko ne zaslužuje zauzeti prvo mjesto u srcu osim Boga. Ni dijete, ni muž/žena, ni mama ni tata. Jer čovjek će neminovno razočarati. Takva nam je priroda.
Da si se otpočetka postavio drugačije, razvijao svoju individualnost (jer svi smo naposljetku individue) tvoja žena bi te drukčijim očima gledala...ovako se čini da je izgubila interes i poštovanje prema tebi.
Smatraj se ekskluzivnom robom, jer ti to jesi, Božji stvor. U molitvama si mi, ali znaj da i ti moraš promijenit svoj stav prema sebi, i prema vašem odnosu. I dobro ti je Admin napisao kako da pobudiš interes....

sve se da riješiti, ako si spreman raditi na odnosu i na SEBI, jer nikog drugog ne možeš promijenit. A istodobno mijenjanjem sebe mijenjaš druge. Ako si kršćanin onda znaš da Bog najgoru situaciju okreće na dobro!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 01:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam svima na velikoj potpori i podršci! Hvala vam za molitve!
Sve sam ispričao ženi, rekao da sve znam. Pokazao sam joj ispis poziva na što se ona počela izmotavat kako je to od kolegice broj, odmah sam ju zaustavio i rekao da znam da nije od kolegice nego od kolege i imenovao sam ga, na što je ona potvrdila da je tako, ali da ona nije imala ništa s njime, nikakvog fizičkog kontakta, i da mi je skrivala zato što zna kako bi ja reagirao na to dopisivanje. I tvrdi kako je s njime razgovarala o našim problemima, a on njoj govorio o problemima sa svojom ženom što nikako nije u redu i sada vidi da je pogriješila te da joj je savjest prigovarala zašto mi to radi iza leđa, ali kaže da se tješila s time kako nije imala nikakve loše namjere. S time da ona tvrdi kako je mislila da joj je on prijatelj, pošto je 20 godina stariji od nje, ali nedavno joj se poceo izravno nabacivati, što ju je pogodilo te da se onda počela svađati s njime preko sms i da je pokušala prekinuti s time i zatražila premještaj na drugi odjel, za što mi je već ranije rekla da se želi prebaciti. Kaže da joj je jako žao što me povrijedila, i da je izgubila moje povjerenje, ali da je naučila na pogrešci i da se više nikada neće ponoviti takvo što. Da će njemu zaprijetiti prijavom za uznemiravanje ako joj nastavi slati sms. Govori da me voli najviše na svijetu i da ne može zamisliti život bez mene, da želi naše dijete i to joj je najvažnije u životu. Da će se truditi povratiti povjerenje i više posvetiti duhovnome životu. Zajedno smo se molili. Ona je otišla spavati, radi ujutro, a ja sam si pripremio jelo nakon 48 sati u kojih sam jednom jeo, pa idem i ja u krevet. Nakon 8 sati razgovora smo donekle izgladili situaciju, iako će trebati proći dosta vremena da vratim povjerenje. Ja sam odlučio vjerovati u to što je rekla i zajedno s njom i Božjom pomoči krenuti dalje. Mislim da nas je kroz sve to Bog odlučio vratiti u svoje okrilje i da se to možda zato dogodilo, čudni su putevi Gospodnji. Hvaljen i slavljen Bog u vijekove! A vama draga braćo i sestre u Kristu veliko HVALA od srca!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 06:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 sij 2012 19:56
Postovi: 110
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...eto, vjerujem u njenu iskrenost i fino od tebe što si popričao, iznijo svoje. Jedan lijepi novi(stari) početak.

Zajednička vjera i spasenje Vašeg braka, odnosa :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 06:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Ako je sve to tako,
i s mirom božjim prođe.
Nastavite svijeću.......
dobro ponovno pročitaj što ti je courage, napisala,
15 -20 puta,
između svakog čitanja, pauza za Oče naš...... :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 07:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Bogu hvala da je sve dobro završilo !
Tužni, sada možeš promijeniti i svoj nick na forumu :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 08:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tužan napisao:
Hvala vam svima na velikoj potpori i podršci! Hvala vam za molitve!
Sve sam ispričao ženi, rekao da sve znam. Pokazao sam joj ispis poziva na što se ona počela izmotavat kako je to od kolegice broj, odmah sam ju zaustavio i rekao da znam da nije od kolegice nego od kolege i imenovao sam ga, na što je ona potvrdila da je tako, ali da ona nije imala ništa s njime, nikakvog fizičkog kontakta, i da mi je skrivala zato što zna kako bi ja reagirao na to dopisivanje. I tvrdi kako je s njime razgovarala o našim problemima, a on njoj govorio o problemima sa svojom ženom što nikako nije u redu i sada vidi da je pogriješila te da joj je savjest prigovarala zašto mi to radi iza leđa, ali kaže da se tješila s time kako nije imala nikakve loše namjere. S time da ona tvrdi kako je mislila da joj je on prijatelj, pošto je 20 godina stariji od nje, ali nedavno joj se poceo izravno nabacivati, što ju je pogodilo te da se onda počela svađati s njime preko sms i da je pokušala prekinuti s time i zatražila premještaj na drugi odjel, za što mi je već ranije rekla da se želi prebaciti. Kaže da joj je jako žao što me povrijedila, i da je izgubila moje povjerenje, ali da je naučila na pogrešci i da se više nikada neće ponoviti takvo što. Da će njemu zaprijetiti prijavom za uznemiravanje ako joj nastavi slati sms. Govori da me voli najviše na svijetu i da ne može zamisliti život bez mene, da želi naše dijete i to joj je najvažnije u životu. Da će se truditi povratiti povjerenje i više posvetiti duhovnome životu. Zajedno smo se molili. Ona je otišla spavati, radi ujutro, a ja sam si pripremio jelo nakon 48 sati u kojih sam jednom jeo, pa idem i ja u krevet. Nakon 8 sati razgovora smo donekle izgladili situaciju, iako će trebati proći dosta vremena da vratim povjerenje. Ja sam odlučio vjerovati u to što je rekla i zajedno s njom i Božjom pomoči krenuti dalje. Mislim da nas je kroz sve to Bog odlučio vratiti u svoje okrilje i da se to možda zato dogodilo, čudni su putevi Gospodnji. Hvaljen i slavljen Bog u vijekove! A vama draga braćo i sestre u Kristu veliko HVALA od srca!


..dobro je..
..malo se ona zaigrala... :D ..
..a ti sad nemoj cjepidlačiti...čak ako je ona i malo lagala... 8)
..ljudi vole malo uljepšavati stvarnost..pogotovo kad zgriješe..i kad se trebaju izvući iz toga..
..možda je nešto bilo između njih.. no to je SAD NEBITNO..
..ne vraćaj se više NIKADA na to..
..jer je ONA pokazala ..Kajanje..ali i ..želju da ostane s tobom..
...možda je to skužila tek sad kad te je mogla Izgubiti..

.Imate sad priliku za novi Start..u braku...
.gdje bi trebali posvetit malo više pažnje..Jedno ..drugom..
..za dobar brak..ne treba muškarac..titrati ženi i sve joj udovoljavati..
..već treba biti Muškarac..a to znači..pomalo VODITI...stvar..
..žene trebaju...Vodiča..u životu..tj u braku..

..to ne isključuje nježnost..tipa...pokloniti koju ružu..
..koju..riječ..kojom ćeš je pohvaliti kako je zgodna..i draga..

..jer ljubav je ..poput cvijeta...treba ga zalijevati..
..jer neće opstati sam od sebe..i biti lijep..

..ti bi sa svoje strane..trebao učiniti sve...i sa tehničke strane..
..ako si se zapustio..recimo u higijeni..neuredan si..
..trebaš biti uvijek uredan..i solidno obučen...čist ..
..jer se žene vole DIČITI svojim muškarcima..

.a ne da ih je sram..kad hodaju u staroj trenirci i na posao i doma..

.itd..nastavak slijedi... :D
..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 09:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Hvala Bogu Tužni da nije ono što smo mislili !
Vjerujem tvojoj ženi da je sve istina što je ispričala a nadam se da i ti. Nadam se da nemaš nikakvih sumnji u njenu priču, pošto je poznaješ, al ako imaš možda bi dobro bilo da nazoveš tog tipa i da mu kulturno objasniš da nije u redu da ti gnjavi ženu ( ona je sama rekla da je uznemirava).
Rekla je da će njemu zaprijetiti prijavom za uznemiravanje, pa mislim da nema potrebe za to. Dovoljno je da ga nazoveš da mu prijateljski u finom tonu objasniš sve, da on vidi da ona ima svog zaštitnika . Bar bih ja tako uradio. Nikad se ne bih zbog žena tukao po kafanama, al ovo bih napravio da on shvati da je ona udata i zauzeta žena. Naravno sve ovo uz njenu suglasnost. Ako je sve ovo istina, ona ne bih trebala imati ništa protiv ?
Izgubljeno povjerenje će se vratiti tek ako otklonite sve sumnje koje vas tište. ISKRENOST je jedna od najbitnijih preduvjeta za sretan brak. Znam dosta brakova koji su pukli i propali zbog dugogodišnjih muljaža, laži i laganog prelaska preko toga.
Eto, ako sto posto vjeruješ svojoj ženi zanemari ovaj moj savjet da te ne bi naveo na krivi put. Ti najbolje znaš šta trebaš činiti.
Šta mislite vi ostali ???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 09:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
angel777 napisao:
Hvala Bogu Tužni da nije ono što smo mislili !
Vjerujem tvojoj ženi da je sve istina što je ispričala a nadam se da i ti. Nadam se da nemaš nikakvih sumnji u njenu priču, pošto je poznaješ, al ako imaš možda bi dobro bilo da nazoveš tog tipa i da mu kulturno objasniš da nije u redu da ti gnjavi ženu ( ona je sama rekla da je uznemirava).
Rekla je da će njemu zaprijetiti prijavom za uznemiravanje, pa mislim da nema potrebe za to. Dovoljno je da ga nazoveš da mu prijateljski u finom tonu objasniš sve, da on vidi da ona ima svog zaštitnika . Bar bih ja tako uradio. Nikad se ne bih zbog žena tukao po kafanama, al ovo bih napravio da on shvati da je ona udata i zauzeta žena. Naravno sve ovo uz njenu suglasnost. Ako je sve ovo istina, ona ne bih trebala imati ništa protiv ?
Izgubljeno povjerenje će se vratiti tek ako otklonite sve sumnje koje vas tište. ISKRENOST je jedna od najbitnijih preduvjeta za sretan brak. Znam dosta brakova koji su pukli i propali zbog dugogodišnjih muljaža, laži i laganog prelaska preko toga.
Eto, ako sto posto vjeruješ svojoj ženi zanemari ovaj moj savjet da te ne bi naveo na krivi put. Ti najbolje znaš šta trebaš činiti.
Šta mislite vi ostali ???


Slažem se s tobom. Tome čovjeku Tužni treba na pristojan način dati do znanja da se kloni njegove žene, tim više ako je ovaj uznemirava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 11:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav
uvjerio si se da supruga ima intenzivnu komunikaciju s drugim muškarcem,to je očito.
Istina je da s nekim komunicira.
Drugi korak je da prestaneš spekulirati sam sa sobom o čemu se tu radi...odmah,ali odmah razgovaraj s njom o tome!!!
Sigurno da te boli,voliš je,ali pritom imaj na umu da si osoba vrijedna poštovanja,a supruga koja te vara (da već te prevarila,nemoj insinuirati o tome "dokle je to išlo",predala je svoje vrijeme,energiju i pažnju drugom muškarcu) svakako time pokazuje da te ne poštuje,poštuje samo sebe i svoju potrebu da komunicira s drugim muškarcem dok s tobom živi pod istim krovom.
Znači već ti radi iza leđa,a tek ste 2 godine u braku!!!!!!!
Zahvali Gospodinu što ti se razotkrilo njeno pravo lice...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr