www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 ruj 2013 23:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus!

Naime, došao sam slučajno u posjed ispisa poziva sa ženinog mobitela i saznao kako se jako dugo vremena dopisuje i čuje sa nekom muškom osobom, pretpostavljam kolega sa posla. Puno je tu poziva i sms-a gotovo svakodnevno, jedan dan recimo 45 sms-a. Kada sam to vidio šokirao sam se i cijeli dan nisam ništa niti pio niti jeo. Toliko me to zabolilo, da sam jednostavno slomljen i fizički i psihički i duhovno. Srce mi se raspuklo. Ništa joj još nisam rekao, pravim se da je sve u redu, i ne znam što i kako dalje, jer 99% me vara. Često smo se znali svađati, ali imali smo i puno lijepih trenutaka, a recimo i u vrijeme kada je sve izgledalo super ona se i dalje čula s njim. Ni po čemu se nije dalo naslutiti da se takvo što događa, ja ju puno volim i svakodnevno joj to pokazujem, a i ona meni, iako ne tolikom mjerom kao ja njoj. Kako preživjeti, jer do života mi više nije, sve sam dao u ovaj brak, svako veče se molio Bogu da nam čuva ljubav. Uvijek sam se Bogu molio da meni uzme život samo da mi ne uzima nju... Puno sam griješio u životu, a puno i propatio, je li to kazna? Ne znam što da radim, što da joj kažem, kako će to završiti ni slutiti ne mogu. U braku smo tek dvije godine, nemamo djece, ali dosta vremena pokušavamo, izgleda kao da i ona želi dijete.... Ne znam što nakon ovoga saznanja. Neka nam je dragi Bog u pomoći...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 00:33 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 kol 2013 01:06
Postovi: 45
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Mir s tobom brate u Kristu :grlim te:
To ti nije kazna za tvoje grijehe, Bog ne kažnjava. Molio si Boga da vam čuva ljubav? Kako si ga molio?
Jesi ga molio Bože daj mi to i to? Čuvaj mi to i to?
Ako jesi to je isto kao da dođeš liječniku i kažeš mu liječi me tako i tako. To ne može tako
Brate drži se,nema odustajanja. Nebih puno pametovao, nadam se da će ti se netko iskusniji javit.
Samo shvati da nisi sam,ljudi su prolazili kroz mnogo teže situacije i izvukli se. BOGU NIŠTA NIJE NEMOGUĆE i on te ljubi, ne želi ti ništa loše. Čeka tebe da mu se predaš,da mu se prepustiš
Hvala ti na hrabrosti i iskrenosti
Bog te blagoslovio :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 01:03 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Whitelight hvala ti na podršci. Osjećam se slomljeno, životarim, trebam i na posao, a ne mogu spavati već dva dana, gotovo ništa ne jedem, mogao bih jednostavno klonuti do kraja...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 06:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
dobro je ZAJEDNO, Moliti...
da dvoje budu jedno
i jedno za drugo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 07:12 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ispocetka smo svako vecer zajedno molili, ali smo to zapostavili nazalost... :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 08:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
tužan napisao:
Ni po čemu se nije dalo naslutiti da se takvo što događa, ja ju puno volim i svakodnevno joj to pokazujem, a i ona meni, iako ne tolikom mjerom kao ja njoj. Kako preživjeti, jer do života mi više nije, sve sam dao u ovaj brak, svako veče se molio Bogu da nam čuva ljubav. ...


Nisi prvi dragi brate...koji si prevaren...Ako volis zaista svoju zenu .KOMUNICIRAJ S NJOM...daj joj do znanja da znas .Ako mislis da to nije dobro,onda pokusaj na drugi nacin...Tu ne vrijedi cekati i sutjeti....kada budes vidio da se brak raspada onda ce biti prekasno...Ucini to odmah,da spasis svoj brak...Ocito zena ima neki problem ,i trazi nesto sto joj nedostaje...SMS jos uvjek nisu dokaz da je vec ucinila preljub,mozda je to pocetak...Sprejecavaj ,i spasavaj brak,ako ti je stalo do njega...
Ne odgadjaj ,nego odmah...

Neka te blagoslovi Gospodin i neka te čuva! Neka te Gospodin licem svojim obasja, milostiv ti bude! Neka pogled svoj Gospodin svrati na te i mir ti donese!" :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 08:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka hvala ti na suosjecanju. Znam da nisam prvi, a ni zadnji... Bojim se da neću moći spasiti brak... Imam li snage za to, hoće li Duh sveti sići nad nas i pomoći....?
Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 08:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
Tužni, prije svega Bog te blagoslovio i podario ti svoj mir.
Moje razmišljanje o tvom problemu je na tragu ovog što je Rebeka ranije napisala. Dakle:

Iako imaš neke naznake da te supruga vara, to ipak ne mora biti tako. Trebaš s njom porazgovarati i vidjeti kakav stav ima prema tebi i vašem odnosu.
Veliki problem u današnjim brakovima je nedostatak komunikacije između supružnika. Za to je velikim dijelom odgovoran moderan način života koji ljude sve više udaljuje jedne od drugih.
Dakle, pokušaj kroz iskren razgovor doći do odgovora na svoje sumnje. Pritom nemoj nastupiti u startu kao da se prevara već dogodila, već nastupi kao osoba koja želi vašu vezu produbiti i otkloniti prepreke koje između vas postoje.

Ako se i potvrde tvoje sumnje, moraš napraviti ono što će ti vjerojatno biti najteže - oprostiti ! Bez oprosta nećeš imati mira ni blagoslova u životu.
Osim toga, bilo bi dobro da analiziraš jesi li možda i ti svojim ponašanjem "potaknuo" svoju suprugu na takav čin.

Unatoč ovoj krizi koju prolaziš, nastoj pogled držati prema Kristvovu križu imajući na umu koliku je patnju Krist podnio prema nama i to iz samo jednog razloga - ljubavi ! Ljubav, pa tako i ona bračna traži od čovjeka žrtvu pa zato i ti uloži maksimalan napor da sačuvaš svoj brak.

Nemoj dopustiti da ti ova patnja ugasi plamen vjere. Naprotiv, moli još žarče i više i Bog će ti dati odgovor.

Na kraju, ima jedan dobar film koji se bavi ovom problematikom pa preporučujem da ti i žena to zajedno pogledate:
Film se zove "Izazov ljubavi" i može se besplatno naći na netu. Ovo je jedan od linkova na kojeg sam ja naletio : http://vimeo.com/23681071

Evo, nakon ovog tvog kratkog posta, teško je reći nešto što bi bilo instant rješenje za tvoj problem. Stoga se nadam da mi nećeš zamjeriti ako sam što krivo rekao.
Želim tebi i tvojoj supruzi svako dobro!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 08:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tomatino, hvala ti na vremenu koje si odvojio na nas. Znam da mi je jedino moguće oprostiti... Ali kako? Želi li ona oprost ili joj je svejedno? Osjeća li se ona krivom? Toliko je pitanja i nepoznanica... Hvala ti još jednom! BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 09:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 stu 2012 13:21
Postovi: 81
Lokacija: Hercegovina
Podijelio: 31 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pozdrav dragi brate!
Vjerujem da si slomljen nakon ovog saznanja, al ne mora sve biti tako crno kako ti si čini. Bez obzira na sve trebao bih se pokušati malo smiriti i reći ženi sve što te muči jer kako piše u Evanđelju : ISTINA OSLOBAĐA, ma kako bila bolna !!

Ne valja biti sitničav i prebacivati nekom zbog svake sitnice koja ti smeta, al ne valja ni prešućivati probleme i pustit ih da se nakupe i eksplodiraju !! Jer ako je pravo voliš, i ona tebe, možda će ovo biti okidač da rješite neke probleme koji su se nakupili iako ih niste možda ni svijesni?? Možda nesvjesno prelazite preko nekih problema i mislite da će nestati sami od sebe.

U svakom slučaju, ne mora biti da te je prevarila, možda je nešto između njih tek u začetku. Normalna je stvar da dođe do zasićenja u braku, do krize u vezi. Znam dosta kolega koji su u braku, kojima su se sviđale neke druge žene al nisu uz Božju pomoć otišli dalje, nisu zgriješili. Uspjeli su se suzdržati.

Eto, moj ti je savjet da pokušate obaviti jedan mirni razgovor, pa šta bude. Jer odgađajući samo se stanje može pogoršati i njihova veza (ako je ima) može postati čvršća.

Ako je u pitanju samo neka uzajamna privlačnost, ako nije otišlo dalje, budi strpljiv prema njoj i daj joj vremena i razumijevanja. Pokaži joj da ti je stalo do nje, al nemoj je siliti ninašto. Samo neka ti bude iskrena, jer ponavljam, ISTINA OSLOBAĐA ma kakva god bila. Laž, muljanje, petljanje, ne vode dobru jer su glavna odlika djelovanja sotone!!

Pozdrav brate, uz tebe smo, javi nam šta se dešava, pa ako možemo pomoći ...... :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr