www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 08:02

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 02 ruj 2013 11:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
cirenac napisao:
...nastavi,...moliti..
....naša se na polovini ugasila...+

Naravno da hoću...
Žao mi je cirenac....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 12:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
tužan napisao:
rebeka hvala ti na suosjecanju. Znam da nisam prvi, a ni zadnji... Bojim se da neću moći spasiti brak... Imam li snage za to, hoće li Duh sveti sići nad nas i pomoći....?
Bog te blagoslovio!



Covjece, VJERUJ ,ne trazi sada razloge sta i kako...Razgovaraj s njom...Otvoreno o svemu,karte na stol...pa sta bude...Kada ce Duh Sveti sici,i kada ce Bog pomoci ,budi siguran u pravo vrijeme...Ali ti,DJELUJ...odluci SADA i popravi ako ti je stalo ...
Nemas sta cekati ...
Saslusaj ju sta ona kaze...jer kada se netko odluci za nesto ,ne radi bez razloga to...Ja joj ne odobravam ,taj teski grijeh..i nikako nije uredu sto to cini...ali ima neki jaz izmedju vas, koji mozes samo mirnom komunikacijom rijesiti...
Necu ti savjetovati da se molis jer bi to bilo samo moje pametovanje...to svaki katolik zna...A,kada nas kriz pritisne,kusnje,napasti ,nepravda...itd...onda svi mi molimo ,Boze gdje si pomozi...

Pocni vjerovati da jos nije kasno ,ali kreni ,kreni prvi ne cekaj...Kreni sa vjerom,i neka ti je Gospodin Isus Krist na pomoci,neka se u svemu tome proslavi po Njegovoj volji!Amen...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 12:34 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Nemoj brzati. Budi odmjeren i dostojanstven. Istina će se ubrzo vidjeti, a ti ćeš okrenuti stvari u svoju korist, ići naprijed. Život će uvijek ići dalje i dalje ma što se dogodilo. Gubitak je strašna stvar. Mi ovdje govorimo da tu prazninu može popuniti samo Bog, kako bi ostali čitavi, naravno, ukoliko bi došlo do rastanka, ali nitko ne voli teoriziranje s vjerom.
Možda da ju ne napadaš i ne osuđuješ. Probaj ponuditi ono najbolje iz sebe. Ti češ znati da si dao sve od sebe.
Digni glavu gore i budi dostojanstven, pokaži dobro iz sebe i pogledaj svijet drugim očima, odnosno očima vjere. Može se vrlo lako dogoditi da se stvari okrenu na bolje. Ona će te voljeti zbog onoga što joj ti nudiš, jedinstvenoga i nadasve zanimljivoga i opuštajućeg što bi iznova donijelo nekakvu novu dimenziju u vašu vezu, odnosno brak.
Uvjerenja sam da ako radimo nešto zanimljivo, mistično, nešto što nas ispunjava, to će probutiti interes naših promatrača, suputnika koji će željeti ići našim putem, slijediti nas.
Samo hrabro, osmisli si život!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 13:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tužan napisao:
Hvaljen Isus!

Naime, došao sam slučajno u posjed ispisa poziva sa ženinog mobitela i saznao kako se jako dugo vremena dopisuje i čuje sa nekom muškom osobom, pretpostavljam kolega sa posla. Puno je tu poziva i sms-a gotovo svakodnevno, jedan dan recimo 45 sms-a. Kada sam to vidio šokirao sam se i cijeli dan nisam ništa niti pio niti jeo. Toliko me to zabolilo, da sam jednostavno slomljen i fizički i psihički i duhovno. Srce mi se raspuklo. Ništa joj još nisam rekao, pravim se da je sve u redu, i ne znam što i kako dalje, jer 99% me vara. Često smo se znali svađati, ali imali smo i puno lijepih trenutaka, a recimo i u vrijeme kada je sve izgledalo super ona se i dalje čula s njim. Ni po čemu se nije dalo naslutiti da se takvo što događa, ja ju puno volim i svakodnevno joj to pokazujem, a i ona meni, iako ne tolikom mjerom kao ja njoj. Kako preživjeti, jer do života mi više nije, sve sam dao u ovaj brak, svako veče se molio Bogu da nam čuva ljubav. Uvijek sam se Bogu molio da meni uzme život samo da mi ne uzima nju... Puno sam griješio u životu, a puno i propatio, je li to kazna? Ne znam što da radim, što da joj kažem, kako će to završiti ni slutiti ne mogu. U braku smo tek dvije godine, nemamo djece, ali dosta vremena pokušavamo, izgleda kao da i ona želi dijete.... Ne znam što nakon ovoga saznanja. Neka nam je dragi Bog u pomoći...


..sve je to matematika..

.ljudsko srce je veliko...pa tako i mogućnosti...
,.za simpatije i ljubavi...

..Prevara nastaje....s povećanjem kapaciteta...van zakona..
.pa tako ..neko može ..ljubiti dvije i više žena..i obrnuto ..žena dva tri ..muškarca


..ako je ISTINA da se tvoja žena dopisuje...komunicira s nekim..Ne znači još uvijek ..
..da s njime...ima seksualne odnose...

..pa prvo moraš to ..Ustanoviti.

..jer to onda znači ...ne samo da si joj dosadan..
..već da je ne zadovoljavaš niti kao muškarac...
..pa je s tobom ..iz dužnog poštovanja...i zbog eventalnih neugoda..koje će doći
..s otkrivanjem afere i razvrgnućem braka...

..no što je ,,,tu je,,,natrag se ne može..
..pa je prva stvar DIJAGNOSTIKA...

..ili ćeš je lijepo pitati...što ima s tim gospodinom..
..ili ćeš je slijediti kao detektiv..i vidjeti dal se nalazi s njim.,

..pa što god da bilo..ostani s njom u dobrim odnosima..
..a i sebe čuvaj od depresija razočaranja,,,
..Tko te ne voli..ne voli... IDEMO DALJE..
..Ima još žena na svijetu ..koja će te poštovati..na pravi način.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 14:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
naggar, malo me čudi kako "olako" gledaš na sakrament braka u smislu: ako te ne voli, idemo dalje...
to mi zvuči kao da od svijeta govoriš a ne po Božjem... ne znam, voljela bih da objasniš...

govorim iz svog iskustva koje ću kada dobijem snage i napisati na drugoj temi... vezano uz brak (sakrament)...samo sad nemam snage jer je bolno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 14:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, stvar je da ja ne želim drugu, ona je moja supruga i bez obzira na sve pred Bogom će zauvijek to i ostati, to nitko ne može promjeniti... Što Bog združi, čovijek neka ne rastavlja... Zuvijek u dobru i zlu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
tužan napisao:
Što Bog združi, čovijek neka ne rastavlja... Zauvijek u dobru i zlu...


Slažem se, dragi tužan...
I nadam se da nećeš ostati tužan još dugo...
Nemoj odustati, voli ju, ljubi, pokazuj joj kolika je tvoja ljubav...
Pomoli se prije susreta i druženja, predaj cijelu vašu situaciju Isusu, nek te on vodi... Predaj sve u njegove ruke, ali onako, od srca, potpuno... i budi miran... On sve okreće na dobro...
Bogu je sve moguće...

Neka vas Majčica ogrne svojim plaštem ljubavi, neka vas Bog čuva i brani od svih zala ovoga svijeta...
Bvb!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 15:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 ruj 2013 22:18
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kefa, od srca ti hvala na potpori! BTB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
tužan napisao:
Hvaljen Isus!

Naime, došao sam slučajno u posjed ispisa poziva sa ženinog mobitela i saznao kako se jako dugo vremena dopisuje i čuje sa nekom muškom osobom, pretpostavljam kolega sa posla. Puno je tu poziva i sms-a gotovo svakodnevno, jedan dan recimo 45 sms-a. Kada sam to vidio šokirao sam se i cijeli dan nisam ništa niti pio niti jeo. Toliko me to zabolilo, da sam jednostavno slomljen i fizički i psihički i duhovno. Srce mi se raspuklo. Ništa joj još nisam rekao, pravim se da je sve u redu, i ne znam što i kako dalje, jer 99% me vara. Često smo se znali svađati, ali imali smo i puno lijepih trenutaka, a recimo i u vrijeme kada je sve izgledalo super ona se i dalje čula s njim. Ni po čemu se nije dalo naslutiti da se takvo što događa, ja ju puno volim i svakodnevno joj to pokazujem, a i ona meni, iako ne tolikom mjerom kao ja njoj. Kako preživjeti, jer do života mi više nije, sve sam dao u ovaj brak, svako veče se molio Bogu da nam čuva ljubav. Uvijek sam se Bogu molio da meni uzme život samo da mi ne uzima nju... Puno sam griješio u životu, a puno i propatio, je li to kazna? Ne znam što da radim, što da joj kažem, kako će to završiti ni slutiti ne mogu. U braku smo tek dvije godine, nemamo djece, ali dosta vremena pokušavamo, izgleda kao da i ona želi dijete.... Ne znam što nakon ovoga saznanja. Neka nam je dragi Bog u pomoći...


Dragi brate dobrodošao,
Najprije ti želim reći da ako se tvoja žena i dopisuje s nekim ne znači odmah da te i vara. Mislim da je u takvoj situaciji najbolje popričati otvoreno s njom i vidjeti što se točno događa i saznati uzrok. Pokušaj da ne zauzmeš napadački stav jer ju to može odbiti od tebe. Pristupi joj mirno i pitaj pa ćeš znati na čemu si i kako dalje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 ruj 2013 18:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Elenora napisao:
naggar, malo me čudi kako "olako" gledaš na sakrament braka u smislu: ako te ne voli, idemo dalje...
to mi zvuči kao da od svijeta govoriš a ne po Božjem... ne znam, voljela bih da objasniš...

govorim iz svog iskustva koje ću kada dobijem snage i napisati na drugoj temi... vezano uz brak (sakrament)...samo sad nemam snage jer je bolno...


..pa govorim od svijeta...

..što bi trebala žena raditi u prvim godinama braka...
..nego li pjevušiti mužu i on njoj...
..sretni što su zajedno...u braku..

..kakva je sreća...ako tvoja voljena...cvrkuće nekom drugom..
..možeš se ti plakati koliko hoćeš..i nemu tu pomaka..
..ljubav se ne može kupiti na silu..

..Jedino što se može dogoditi ..jest..PREOBRAĆENJE..osobe...
..pa onda Kajanje ..i Oprost...

..no nismo još u toj fazi...
...vidiš da je tek faza DIJAGNOSTIKE... 8)
..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 70 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr