www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 19:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 ruj 2013 11:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Raspravljajmo o postavci da Gospodin i prije nego li ga nešto zatražimo već zna što nam treba..
Poznajem osobu koja je doista prekrasna,čista,neiskvarena,živi po vjerskim načelima...i odmalena se moli da dobije dobrog supruga.
No,ništa od toga,sve sami pogrešni muškarci.
Istovremeno,drugi poznanici koji se nikada nisu molili za nešto nikada nisu istinski osjećali žudnju za partnerom i djecom,sve su dobili.
Djecu uopće nisu željeli,"dogodila su se" kako se to kaže,neplanirano.
Tako dok su jedni dobili sve,a uopće se za to nisu molili,osoba s početka priče se i dalje moli,a ne dobiva,a stvarno je prekrasna osoba i zaslužuje dobrog supruga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od cveta na 03 ruj 2013 11:57.
PostPostano: 03 ruj 2013 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
To što nama treba ne poklapa se često sa onim što tražimo. Bog zana što nam treba, a to što mi tražimo možda nam ne treba.
Tvojoj prijateljici savjetujem da se moli svetoj Riti, te da joj Bog preko te svetice da muža.
Sveta Rita je svetice nemogućeg, a čitao sam da se njoj također mole djevojke za dobru udaju.
Upravo je Rita bila ta koja se udala po dogovoru roditelja...
S druge strane, možda je tvoja prijateljica i preizbirljiva ili postoji neki drugi problem da nije do sada nekog upoznala?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 12:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Melek napisao:
nemasvjetla napisao:
Raspravljajmo o postavci da Gospodin i prije nego li ga nešto zatražimo već zna što nam treba..
Poznajem osobu koja je doista prekrasna,čista,neiskvarena,živi po vjerskim načelima...i odmalena se moli da dobije dobrog supruga.
No,ništa od toga,sve sami pogrešni muškarci.
Istovremeno,drugi poznanici koji se nikada nisu molili za nešto nikada nisu istinski osjećali žudnju za partnerom i djecom,sve su dobili.
Djecu uopće nisu željeli,"dogodila su se" kako se to kaže,neplanirano.
Tako dok su jedni dobili sve,a uopće se za to nisu molili,osoba s početka priče se i dalje moli,a ne dobiva,a stvarno je prekrasna osoba i zaslužuje dobrog supruga.

Džaba molitva ako se ništa ne poduzima. Moliti se treba za snagu da se ide kroz žćivot, a ne da Bog nešto spusti s neba.

Znam da nisi to mislio tako ali moram reagirat. Molitva nije džabe. :a1250:
Molitva uvijek donosi svoje plodove. Samo nije realno uvijek očekivati čuda, ne poduzet ništa i očekivat da se sve riješi samo po sebi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 12:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Molitva uvijek mora doći s osobnim trudom i zalaganjem oko onoga što želiš,to je prvo i osnovno.
Dakle,djevojka ima iskrenu želju i nastoji pronaći supruga,upoznaje nove ljude,sastaje se,no,nije do sada upoznala pravu osobu...uz to što se zalaže se i moli Gospodinu da je spoji s pravom osobom,jer Bogu je sve moguće.
I sad slučaj sa 60godišnjakom koji dobije dijete neplanirano,nije se za njega molio,nije za njime žudio,a kaže se dijete je Božji dar,njemu ga je poklonio bez da ga je tražio,a cura se moli godinama,žudi za suprugom,i njoj Bog ne daje supruga..teško je to razumjeti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Melek napisao:
Billy, ne moraš mi tražit iglu i plastu sijena :)
Rekao sam točno tako kako sam rekao, džabe je ako se ništa ne poduzima. Moliti se treba za snagu da se nešto poduzme, a ne tek tako da ti se nešto udijeli.

Molti se može za bilo što, za bilo koga i ne samo kad se traži. Treba i zahvaljivati.
Molitva nikad nije džabe, pa i kada se ništa ne poduzme.
Bog zna što ti treba i poduzet će ako treba i umjesto tebe ako je to na spas duše.
Znam slučaj osobe koja je molila za posao i izmolila ga. Zvali su na rad, a da se nije ni prijavila na nikakav natječaj niti gdje slala papire. Bila je molitva, a nije bilo djela, a dogodilo se jer Bogu je sve moguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
nemasvjetla napisao:
Molitva uvijek mora doći s osobnim trudom i zalaganjem oko onoga što želiš,to je prvo i osnovno.
Dakle,djevojka ima iskrenu želju i nastoji pronaći supruga,upoznaje nove ljude,sastaje se,no,nije do sada upoznala pravu osobu...uz to što se zalaže se i moli Gospodinu da je spoji s pravom osobom,jer Bogu je sve moguće.
I sad slučaj sa 60godišnjakom koji dobije dijete neplanirano,nije se za njega molio,nije za njime žudio,a kaže se dijete je Božji dar,njemu ga je poklonio bez da ga je tražio,a cura se moli godinama,žudi za suprugom,i njoj Bog ne daje supruga..teško je to razumjeti...

Ponekad kad molimo Boga mi forsiramo da to dobijemo odmah.
Treba znati kako moliti.
Dakle, Bože daj mi to i to, ali neka bude volja tvoja, jer Ti znaš što je ispravno za mene.
U konkretnom slučaju daj mi muža jer Ti si Bože Adamu darovao Evu jer si vidio da je čovjeku sudbina da ima nekoga, da nije sam. Otvori mi oči da prepoznam...
Bitno je i prepoznati jer možda Bog daje, a ona ne prepoznaje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:29 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ha,cura je tužna,želi nešto prirodno,Bog nas je stvorio kao muškarce i žene...jedino pomalo apsurdno,ona žudi za suprugom,kompatibilnom osobom,mlada je,želi dijete,Bog joj ne daje...s druge strane 60godišnjaku podari dijete,a nije ga želio i za njime iskreno žudio,nego mu se "desilo"...to su stvarno apsurdi koje je teško razumjeti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 13:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
nemasvjetla napisao:
Ha,cura je tužna,želi nešto prirodno,Bog nas je stvorio kao muškarce i žene...jedino pomalo apsurdno,ona žudi za suprugom,kompatibilnom osobom,mlada je,želi dijete,Bog joj ne daje...s druge strane 60godišnjaku podari dijete,a nije ga želio i za njime iskreno žudio,nego mu se "desilo"...to su stvarno apsurdi koje je teško razumjeti

Da ali to je nama ljudima apsurd, dok Bog u to nije tako i sigurno ima plan sa tim djetetom i ono se nije rodilo bez razloga. (ne mislim pri tome na spolni odnos).
To što ta djevojka želi je normalno i sigurno da će joj Bog dati muža. Samo pitanje jel ona spremna na muža?
Malo dijete traži roditelja kuhinjski nož. Roditelj zna da bi se porezalo i ne da ga. Dijete plače, viče. Tako i Bog. Možda ona još nije spremna za vezu. Koliko ima godina?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 14:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ok,to su tipična razmišljanja katolika da možda nije spremna...ali hajde molim te razmisli koliko je ljudi koji su u braku bilo doista spremno na brak...pogotovo oni koji su se "morali" vjenčati jer je ženska zatrudnjela...i koliko je jako puno takvih brakova oko nas.......tako im se desilo i našli su se u braku...pogotovo onaj 60godišnji deda...možeš misliti kako je on spreman na dijete...
Budući da cura želi supruga,znači da je spremna na zajednicu s nekim...a i kad će joj biti vrijeme ako ne sad,ima 36 godina.Kaže do sada je imala povjerenja u Boga,a sada se počela plašiti...da ju je Bog zaboravio..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr