www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 23:50

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 ruj 2013 14:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2013 09:36
Postovi: 120
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 9 zahvala
Zahvaljeno je: 25 zahvala
O Božjoj providnosti.
Priča o tome kako su naše molitve često uslišane, ali mi to ne znamo prepoznati.

Svećenik je sjedio uz radni stol pokraj prozora sastavljajući propovijed o Božjoj providnosti, kadli začu nešto što je zvučalo kao eksplozija. Uskoro je vidio kako ljudi u paničnom strahu bježe amo-tamo, i saznao da je pukla brana, rijeka je izašla iz korita, a ljudi su bili evakuirani.
Svećenik je vidio kako na ulici raste voda. Imao je problema s potiskivanjem panike koja je u njemu rasla, ali rekne samome sebi: "Upravo sam sastavljao propovijed o Providnosti i evo prilike da vršim što propovijedam. Neću bježati s ostalim ljudima. Ostat ću ovdje i pouzdati se u Božju providnost da me spasi."
Baš kad je voda došla do njegova prozora, prolazio je pokraj čamac pun ljudi. "Dođite, velečasni!" zvali su ga. "A ne, djeco moja", odgovori svećenik s povjerenjem. "Uzdam se da će me Božja providnost spasiti."
Svećenik se ipak popeo na krov, i kad je voda doprla do krova, prolazio je tuda drugi čamac pun ljudi koji su pozvali svećenika da se ukrca. On je to ponovno odbio.
Na kraju se popeo na vrh zvonika. Kad je voda doprla do njegovih koljena, jedan je patrolni čamac bio poslan da ga spasi. "Ne, hvala, časniče", reče svećenik mirnim smiješkom. "Uzdam se u Boga. On me neće ostaviti."
Kad se velečasni utopio i došao u nebo, odmah se potužio Bogu: "Pouzdao sam se u tebe! Zašto me nisi spasio?"
A Bog odgovori: "Pa poslao sam ti čak tri čamca."
(Anthony de Mello)

Druga zanimljiva priča o ovoj temi:
ZAŠTO SE BOG NE OGLASI?
Stara norveška legenda govori o čovjeku po imenu Haakon, koji je uvijek molio i razmatrao lik raspetog Krista. Raspelo pred kojim je molio bilo je vrlo staro i ljudi su pred njega dolazili moliti s mnogo vjere, a mnogi su Krista molili za čudo.
Jednog dana Haakon, pustinjak, želio je Isusa zamoliti za uslugu. Potaknut osjećajem velikodušnosti, dobrote i ljubavi kleknuo je pred raspelo i rekao:

"Gospodine, ja želim trpjeti i umrijeti za Tebe. Dopusti mi da zauzmem Tvoje mjesto. Želim...postati Ti na križu."
I netremice uperivši oči u Njega, očekivao je odgovor.
Tada je Gospodin otvorio svoja usta i progovorio. Njegove riječi dolazile su s nebesa, poput šapta, ali i kao upozorenje:
"Moj vjerni slugo, ispunit ću ti želju, ali samo pod jednim uvjetom"
"Kojim, Gospodine? Je li to nešto teško? Spreman sam ga ispuniti uz tvoju pomoć, Gospodine!" odgovorio je stari pustinjak.
"Slušaj me dobro: Što god da se dogodilo i bez obzira što vidio, uvijek moraš ostati u šutnji."
Haakon je odgovorio: "Obećajem ti to, moj Gospodine!"
I onda su zamijenili mjesta. Nitko nije ništa primjetio, nitko nije prepoznao pustinjaka čavlima prikovanog na križu.
I dugo vremena on se držao dogovora i nikada nije nikome progovorio ni riječi. Ali jednoga dana došao je BOGATAŠ, i nakon molitve zaboravio pod križem svoj novčanik.
Haakon je to vidio i ostao tiho.
Nije progovorio ni kada je nakon dva sata došao siromah, pronašao bogatašev novčanik i zadržao ga.
Šutio je i kada je ubrzo nakon toga pred križ kleknuo mladić moleći za blagoslov prije polaska na dugo putovanje.
U tom je trenutku stigao bogataš tražeći izgubljeni novčanik. Ne našavši ga, pomislio je da ga je mladić uzeo.
Bogataš je bijesno povikao na mladića: "Vrati mi novčanik koji si mi ukrao!"
Mladić je u čudu odgovorio: "Ja nisam ukrao nikakav novčanik!".
Bogataš je odvratio: "Još i lažeš, odmah da si ga vratio!".
Mladić je ponavljao: "Kažem ti, ni od koga nisam uzeo nikakavu torbu ni novčanik"
Tada ga je bogataš počeo bjesomučno udarati.
U tom trenutku odjeknuo je snažan glas: "Prestanite!"
Bogataš je pogledao u vis i vidio lik koji mu je progovorio. Bio je to Haakon koji nije mogao odšutjeti, nego se javio sa križa, u obranu mladića i koreći bogataša zbog lažne optužbe. Bogataš je zapanjen odmah otišao, a ubrzo je otišao i mladić u žurbi zbog putovanja. Kad pod križem više nije bilo nikoga, pristupio je Krist Svom sluzi i rekao mu:
"Siđi s križa, nisi dostojan da zauzimaš moje mjesto. Nisi ispunio obećanje i nisi zadržao tišinu."
"Gospodine", reče Haakon, "kako bih mogao dopustiti takvu nepravdu?".
Isus je ponovno bio na križu, a pustinjak je stajao u podnožju križa.
Tada Gospodin nastavi govoriti: "Ti nisi znao da je za bogataša bilo dobro da izgubi svoj novčanik, jer je u njemu bio novac uz pomoć kojeg je namjeravao bludno griješiti s mladom djevicom. Siromah je, naprotiv, dobro učinio zadržavši novac jer je živio u krajnjoj bijedi. Za mladića bi bilo bolje da ga je bogataš pretukao, jer tada ne bi bio otišao na put. Vidiš, on je sada mrtav, poginuo je prije nekoliko minuta u brodolomu. Ti ovo sve nisi znao, ALI JA JESAM. To je razlog zašto Ja šutim".
To rekavši, Gospodin ponovno zašuti.

Mi se često pitamo:"Zašto Bog ne odgovara na naše molitve... Zašto se ne oglasi? Zašto Bog šuti? "
Mnogi od nas bi željeli da nam On odgovara u skladu s našim željama i maštanjima ...ali Božji put je drukčiji.
On poznaje prošlost, sadašnjost i budućnost. Bog nam odgovara i u tišini... a mi moramo biti spremni da Ga slušamo i čekamo Njegov odgovor.
__________________________________________________________________________________________________________________________

Sve su ovo priče, ali je životna stvarnost nešto drugo - sigurno će netko reći - ipak, treba vjerovati da Bog sve čini da bude dobro i da od ni jedne molitve neće odvratiti uho svoje. Zato je svaka molitva dobra jer nas razgovor s Bogom uvijek mijenja na bolje pa i onda kada ne dobijemo ono što želimo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 14:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Nama je često uskraćeno vidjeti je li nešto za nas dobro ili loše... Samo Bog sve vidi i sve zna...
Zato nam i ne preostaje ništa osim pouzdati se u Njegovu volju. Predati Njemu sve, i živjeti...
A nekima se djeca jednostavno "dogode". Ne znači da je to Božja volja za njih, niti da će zbog toga biti daleko sretniji od ostalih... Nekima se i brak "dogodi". Također, nije garancija za blaženstvo i sreću. Sreću treba tražiti u sitnicama, u svakom danu, danas... ne čekati budućnost...
Bog nam daje potpunu slobodu, ako ga ne zovemo u svoj život... Daje nam pravo na loš izbor, pravo na to da krenemo krivim putem... Zato je bolje predati sve u Njegove ruke...
Evo jedan moj citat, s neke druge teme, da se ne ponavljam:
Citat:
Čini mi se, što si dublje u vjeri, to Bog pred tebe stavlja veće izazove, i daje ti više prostora za razmišljanje i donošenje odluka samostalno... To znači i teže odluke i teške situacije koje treba proživjeti i preživjeti...
Ali s druge strane, kad dobijem mir, više ne gledam na isti način određenu situaciju, sad ju vidim u potpuno drugom svjetlu, više to nije neka teškoća, nego radost...
Npr., jako sam se dugo mučila i plakala i molila za djetešce... i bilo je jako teških trenutaka u tih nekoliko godina...
I onda smo nedavno dobili dijagnozu koja nije nimalo obećavajuća, štoviše, doktori nam ne daju baš nikakve šanse za prirodnim začećem...
I sad, kad sam sve to doznala, svijet mi se mogao srušiti u trenutku, jer to je ono što oduvijek želim, o čemu sanjam, naaajveća moja čežnja...
Tu sam došla pred zid, prevelik, pretežak za mene... i predala Bogu sve naše patnje... prvi put iskreno, svim srcem, stavila naše živote u Njegove ruke... A Bog je odgovorio...
i dao nam Mir, pravi mir, kakav samo On može dati...
Shvatila sam u tom trenutku da nema potrebe tugovati... nema bezizlazne situacije... Bogu ništa nije nemoguće...
Ako je to dobro za nas, podarit će nam dječicu usprkos svim lošim prognozama... ako ne, dat će nam dovoljno ljubavi da usvojimo neko napušteno djetešce... u svakom slučaju, prekrasno...
Nemam zašto biti tužna, kad se On brine o meni...
Bog nas ne želi ražalostiti, on nas voli radosne... Kao tata svoje djetešce...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
nemasvjetla napisao:
Ok,to su tipična razmišljanja katolika da možda nije spremna...ali hajde molim te razmisli koliko je ljudi koji su u braku bilo doista spremno na brak...pogotovo oni koji su se "morali" vjenčati jer je ženska zatrudnjela...i koliko je jako puno takvih brakova oko nas.......tako im se desilo i našli su se u braku...pogotovo onaj 60godišnji deda...možeš misliti kako je on spreman na dijete...
Budući da cura želi supruga,znači da je spremna na zajednicu s nekim...a i kad će joj biti vrijeme ako ne sad,ima 36 godina.Kaže do sada je imala povjerenja u Boga,a sada se počela plašiti...da ju je Bog zaboravio..


Kako ono Gospodin kaže:
Citat:
Jer misli vaše nisu moje misli, i puti moji nisu vaši puti, riječ je Jahvina. Visoko je iznad zemlje nebo, tako su puti moji iznad vaših putova, i misli moje iznad vaših misli." (Iz 55: 8-9)

Zašto misliš da je svaka naša želja dobra za nas? Jedino Bog zna zašto nam se u životu događa baš to i to a ne nešto drugo. I sve je upravljeno na spas naše duše..a to je ono što uvijek zaboravljamo.
Nedavno sam bila u situaciji da sam trebala dobiti ono što odmalena želim, samo u sebi to je bila pozitivna stvar, nikakve veze sa grijehom itd.Dakle nije bilo nikakvog razloga da mi Bog to uskrati. Trebalo se dogoditi u vrlo bliskoj budućnosti Bila sam sretna već unaprijed. Nisam shvaćala da sam jako navezana na to. kako je vrijeme prolazilo počela sam shvaćati kako me ta stvar dovodi u grijeh koji me toliko obuzeo da sam na kraju molila Boga da me od toga oslobodi. Naravno uslišio mi je želju odmah i uklonio tu stvar od mene. Bog mi je jasno dao do znanja da je u ovom trenutku (a možda i zauvijek, ne znam) bolje da sam bez toga. Hvala mu na tome.
Kad bi čovjek bio u stanju moliti od srca i iskreno "neka bude volja Tvoja".."neka se vrši Tvoja volja a ne moja" onda bi si riješio pola životnih problema. A još kad bi povjerovao da nas Bog voli više nego što mi volimo sami sebe i da nam želi više dobra nego što mi želimo sebi bilo bi nam još bolje i lakše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 14:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Žudnja za stvarima je nešto drugo.
Cura se nikad nije molila za stvari,uvijek samo za supruga.....i kako to može biti loše za nju kad nas je Bog stvorio kao muškarce i žene,prirodno je da žeimo jedni druge i partnerstvo.. nije Ga molila za jahtu ili bundu,nego za životnog partnera...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 14:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
nemasvjetla napisao:
Žudnja za stvarima je nešto drugo.
Cura se nikad nije molila za stvari,uvijek samo za supruga.....i kako to može biti loše za nju kad nas je Bog stvorio kao muškarce i žene,prirodno je da žeimo jedni druge i partnerstvo.. nije Ga molila za jahtu ili bundu,nego za životnog partnera...


Ne, nije bila riječ o materijalnoj stvari kod mene. Ne kažem da je brak loša stvar ali iz nekog razloga Bog joj još ne odgovara. Ne možemo znati zašto. Jedino što možemo znati je da Bog ne čini ništa loše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
nemasvjetla napisao:
Poznajem osobu koja je doista prekrasna,čista,neiskvarena,živi po vjerskim načelima...i odmalena se moli da dobije dobrog supruga.
No,ništa od toga,sve sami pogrešni muškarci.

Dakle,djevojka ima iskrenu želju i nastoji pronaći supruga,upoznaje nove ljude,sastaje se,no,nije do sada upoznala pravu osobu...uz to što se zalaže se i moli Gospodinu da je spoji s pravom osobom,jer Bogu je sve moguće.


Gdje postoje takvi muskarci i kako izgledaju PRAVI MUSKARCI..?
Zar je Bog stvorio prave i krive muskarce...???
A gdje je tu Bozja volja?
Gdje je Bozji plan???

Citat:
Ok,to su tipična razmišljanja katolika da možda nije spremna

A cija su drugacija ,ovo je katolicki Forum...a isto tako je i kod drugih krscanskih konfesija...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 15:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nemoj se hvatati za termine,svi dobro znamo što se misli kad kažemo prava osoba za nekoga.
I da ,postoje pravi muškarci i idioti tj.krivi muškarci,i to svaka normalna žena zna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 15:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 ruj 2013 08:30
Postovi: 28
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I da pravi su oni normalni,koji poštuju ženu,a krivi svi oni idioti koji na prvom sastanku nasrnu na ženu želeći seks,ili oženjeni koji bi si osvježili dosadu, pa nemoj provocirati bezveze hvatajući se za izraze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 17:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
nemasvjetla napisao:
Nemoj se hvatati za termine,svi dobro znamo što se misli kad kažemo prava osoba za nekoga.
I da ,postoje pravi muškarci i idioti tj.krivi muškarci,i to svaka normalna žena zna.

A sta imaju normalne zene i one koje nisu normalne..???
Nisi mi odgovorila gdje je Volja Bozja ,i sta je s Planom Bozjim...??? Ignoriras...?
Ne postoje krivi miskarci,to Isus nigdje nije rekao..u Bibliji to ne pise...

nemasvjetla napisao:
I da pravi su oni normalni,koji poštuju ženu,a krivi svi oni idioti koji na prvom sastanku nasrnu na ženu želeći seks,ili oženjeni koji bi si osvježili dosadu, pa nemoj provocirati bezveze hvatajući se za izraze.


waaauuu..????
Ne provociram,procitaj se sta pises...??
Naslov teme..Gospodin zna što nam treba i prije nego li zatražimo??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 ruj 2013 19:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
rebeka napisao:
nemasvjetla napisao:
Poznajem osobu koja je doista prekrasna,čista,neiskvarena,živi po vjerskim načelima...i odmalena se moli da dobije dobrog supruga.
No,ništa od toga,sve sami pogrešni muškarci.

Dakle,djevojka ima iskrenu želju i nastoji pronaći supruga,upoznaje nove ljude,sastaje se,no,nije do sada upoznala pravu osobu...uz to što se zalaže se i moli Gospodinu da je spoji s pravom osobom,jer Bogu je sve moguće.


Gdje postoje takvi muskarci i kako izgledaju PRAVI MUSKARCI..?

haloooo!!! 8) 8) 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr