www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 04:14

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 ruj 2013 20:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
brzi_Heinz napisao:
Kartuzijanac napisao:
Jeste u pravu si zato sam cvrsto odlucio i Bogu obecao ako je ikad dobijem nazad da je taknuti necu prije braka!!
Ne brini znam ja sto je dobro a sto ose i gdje sam zafrknuo. :wink:

U vezi njenog vraćanja...jel to ovisi o Njemu ili o njoj? :wink:
Reci mi sto ti mislis?
Pa cu ti ja reci sto ja mislim a sto mi je ona rekla.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
budituisuse napisao:
Bog je svemoguć Karuzijanac,dok ga ti odbaciješ i nazivaš tamo "nekim Bogom" on te i tada ljubi,pa i Sina je svog Jedinorođenog dao pribiti na križ da te otkupi. Nazovi učenika ili nekog dobrog svećenika,ima li kakva Duhovna obnova ubrzo? Da ti Bog pokaže po ko zna koji put koliko te voli,i da je s tobom,i ja sam padala...pročitaj moje svjedočanstvo,,nisam ja netko,ali evo pročitaj naša svjedočanstva,pa gledaj sto se svašta događa i svi smo ovdje zbog "nečega" a to nešto nije slučajno ni uzalud ni u kom slučaju. Ja sam nedavno opet pala,ali me Bog opet diže.To je takav put svih onih koji žele živjeti s Bogom,a ja vjerujem da TI TO ŽELIŠ.TI BOGA TRAŽIŠ I BOG ĆE TI SE ODAZVATI.u jednom proročanstvu na kojem sam bila prisutna Isus govori:ZAVAPI MI! Isus pita SLIJEPCA ŠTO ŽELIŠ DA TI UČINIM??? TO PITA SVAKOGA OD NAS! ISUS nije bio tu prije 2000 godina i ispario. On je tu s nama i pomaže nam,moli Isusa da progledaš i ja ću molit za tebe! Bog te blagoslovio!!! :grlim te:

Ako moze link svjedocanstva?
E o tome se radi pitao je slijepca sto zelis da ti ucinim? Ovaj je rekao da progledam i sto On radi? Svi znamo...
A kod mene ne da me pita to nego se niti ne obazire ne mene, kamoli da se zaustavi i poslusa jedno moje slovo!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
Samuel
Po tvojim postovima sam zakljucio.

" Bog je tu samo da te utjesi od problema i zla koje ti se dogodi "
Zar nije tako?


Nije, nego je i savjetovao i zapovijedio, čak je rekao da niti jedna navezanost nije dobra, dakle ne samo da te tješi, nego te prvo savjetuje, i ti ne poslušaš, i On opet ješi unatoč tvojoj kriici jer si se navezao, i sad je opet On kriv!
N treba tebi utjehe, tebi treba šiba preko tura!!
I kako znaš da ne postoji neka bolja od te dijevojke koje bi te uistinu voljela i dala život za tebe i s kojom bi bio zadovoljan u braku?? Kako znaš???

Citat:
E pa meni utjeha ne treba imam tolike zivce i toliko sam toga prosao da mogu pregrmiti sve stavri, samo ne zelim vise sebe zavaravati izjavama " Bog ce ti dati ovo, Bog ce ti dati ono, On je milosrdan, On je ovo On je ono "
Ako tako stoje stvari, ne treba mi u zivotu. Sam cu proci kroz ovo kao sto sam do sada prolazio i sam cu se izboriti za sebe.

Ljudi nisu igraček da će Bog ih dijetliti tebi, jer eto ti tako želiš!!
A što je s curom, zašto ju ne ostaviš na miru ako je voliš, ili si sebičan!!
Ljubav je i kad nekog pustiš na miru da živi svoj život, a ne samo da ju ti imaš jer eto ti želiš biti sretan, nije li to jako sebično???


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ne mogu i necu biti okrutan, pa se svetiti nekim ljudima, iako bi mogao napravio bi im pakao od zivota u roku sat vremena!!
Nisam takva osoba, pustit cu sve neka im je neka se raduju, neka zive, neka uzivaju ut udoj patnji.
Samo polako mi se sve skupa gadi, gadi mi se da se sam sebi pocinjem gaditi.
Gadim se sam sebi, gadi mi se ova zemlja, nebo, ovi ljudi, bivsa, vrag, Bog... svega mi je dosta i nemam vise volje za udisati zrak a kamoli sta drugo.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
Samuel
Po tvojim postovima sam zakljucio.

" Bog je tu samo da te utjesi od problema i zla koje ti se dogodi "
Zar nije tako?


Nije, nego je i savjetovao i zapovijedio, čak je rekao da niti jedna navezanost nije dobra, dakle ne samo da te tješi, nego te prvo savjetuje, i ti ne poslušaš, i On opet ješi unatoč tvojoj kriici jer si se navezao, i sad je opet On kriv!
N treba tebi utjehe, tebi treba šiba preko tura!!
I kako znaš da ne postoji neka bolja od te dijevojke koje bi te uistinu voljela i dala život za tebe i s kojom bi bio zadovoljan u braku?? Kako znaš???

Citat:
E pa meni utjeha ne treba imam tolike zivce i toliko sam toga prosao da mogu pregrmiti sve stavri, samo ne zelim vise sebe zavaravati izjavama " Bog ce ti dati ovo, Bog ce ti dati ono, On je milosrdan, On je ovo On je ono "
Ako tako stoje stvari, ne treba mi u zivotu. Sam cu proci kroz ovo kao sto sam do sada prolazio i sam cu se izboriti za sebe.

Ljudi nisu igraček da će Bog ih dijetliti tebi, jer eto ti tako želiš!!
A što je s curom, zašto ju ne ostaviš na miru ako je voliš, ili si sebičan!!
Ljubav je i kad nekog pustiš na miru da živi svoj život, a ne samo da ju ti imaš jer eto ti želiš biti sretan, nije li to jako sebično???

Dobro govoris trebao bi je pustiti. I zeljeti njezinu srecu.
Nije njezina stvar sto ja ne mogu shvatiti njezino zabijanje noza u leda.
Nije mi se ovo dogodilo prvi puta!!
Samo znas sto, ostaju posljedice, jednom sam se uspio dignuti nakon teskog razocarenja sad mi se desava ista stvar, ni kriv ni duzan.
Pitanje je do kada?!
I onda cu ja biti ovakav i onakav kad dignem ruke od svega i postanem biljka, kad postanem okrutan i bez imalo milosti prema ikome oko sebe...
Nisam ja kriv vec zivot ili Bog koji je to sve godinama sistematski dopustavao.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Ne možemo ti mi pomoći, dok sam ne odlučiš da se ne ostaviš te navezanosti, oprostiti i biti nezaintersiran za tu vezu više, to će ih najviše razljutiti!!
Ali moraš iči polako, sat po sat, dan po dan! Svakak minuta će ti biti borba!!
Ali ti to moraš sam srediti u glavi, i ako čovjeka ne mjenja molitva, čovjek mora mijenjati molitvu. Prestani Boga bilo što trenutno tražiti, i počni mu samo zahvaljivati i slaviti Ga, pa makar i zbog zraka i H2O. Mic po mic, nema ti druge.
A njih pusti nek se valjaju u vlastitom blatu, sve će im to ionako propasti, da se ideš svetiti, upao bi u isto blato i propadao s njima!!
Neću ti više pisati, mislim da su ti mnoge stvari jasne, glup nisi samo si zasljepljen. A zaspljepljen čovjek nikog ne privlači, a kamoli neku curu muškarac koji cmizri za njom!!
Pusti ju i radi na sebi!! Zbogom i sretno!!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kartuzijanac napisao:
brzi_Heinz napisao:
@Kartuzijanac

Bio sam i ja u problemima i rekao bih da sam i "rođen" u problemima. Imam neke probleme i danas, i imat ću i sutra...Nije ovdje na zemlji raj niti će ga ljudska ruka stvoriti. Na nama je svima da se borimo za bolje sutra i spasenje. No, da ne odlutam... Kada sam mislio da mi je ostalo samo malo šansi (obrati pozornost: male šanse znači da sam smatrao da nije gotovo) počeo sam se moliti Bogu. Nisam se molio samo "daj, daj" već sam se i zahvalio Bogu. Nisam Bogu dao puno, ali što sam dao, dao sam od srca. Da prostiš, što ti vrijedi tih 2 sata molitve koje počinju i završavaju s "daj, daj"? Gdje je granica? Što ti Bog mora dati da bi bio mu zahvalan?
Zar stvarno nisi bio sretan više od 5x u životu? Pa i da si bio samo jednom, jesi li Mu zahvalan za taj 1x?
Ne zahvalan u smislu "imam tipkovnicu i napisat ću DA", već je li, pa makar i 1 minuta molitve, bila od srca? Od 2h molitve, kladim se da niti jedna nije otišla na zahvalu.
Iskreno, zar sada ne vidiš zbog čega nisi dobio dovoljno od Boga? Ne zato što ti nije dao...već zato što, da prostite svi članovi ovoga foruma, On ti to ne može dati. ;)

Nadam se da si shvatio bit poruke :)


Pa eto samo sam to i trazio da mi netko kaze.
Bog mi to ne moze dati i dovidenja.
Ne moze mi dati normalan zivot kako spada. Onda je posteno da ga ja sam obesbjedim na nacin ili sve ili nista!

Nemojte me krivo shvatiti, zahvalan sam svima koji su napisali i jednu jedinu rijec za mene ovdje, od srca sam vam zahvalan.
Samo ne zelim potratiti vrijeme na tamo nekog Boga koji je svemoguc a ne moze covjeku dati da dostojanevseno zivi.


Božju ljubav ti nemože nadomjestiti ili zamijeniti ljubav niti jednog stvorenog bića, Božija ljubav je beskrajno velika naspram ograničene ljubavi stvorenog bića. U ovom životu čovjek može dobivati Božju ljubav, ali tek njenu puninu može doživjeti u sjedinjenju sa Bogom poslije zemaljske smrti i početkom vječnog života. Zato teži prema vječnom životu kojeg je Isus obećao ljudima koji vrše Svetu Volju Boga Oca, ponizi se živi onako kako Bog hoće da živiš, a Bog hoće da živiš slobodan od teškog grijeha. Pusti da vjera u Boga raste u tebi, nemoj joj to sprečavati svojim grešnim mislima, riječima i djelima, teži da živiš onako kako Isus kroz Sveto Evanđelje to traži od onih koje on ljubi. Preispitaj svoju savjest detaljno i vidi da li si se ogriješio nepoštivanjem Božjih zapovijedi, ukloni svaki grijeh koji je zarobio tvoju Dušu kroz Sakramenat Svete ispovijedi ali iskrenim pokajanjem i sa čvrstom odlukom da ćeš se čuvati uz Božju pomoć od grijeha. Sjeti se kakv je život Isus živio na zemlji i kakvu je muku podnio, a nije se žalio zbog toga, nego je postupao hrabro i molio se za ljude koji ga ubijaju, a nisu ga ubili samo Židovi nego su ga ubili grijesi svih ljudi, ali Sveta Volja Boga Oca i Isusova Sveta Volja je bila da se on dragovoljno preda i pretrpi sve to za one koje On ljubi. On nije žalio svoj život položiti za ljude, zato i ti svoj život položi za služenje drugim ljudima braći i sestrama, pomaži i ne očekuj zahvalnost od drugih ljudi, a ako ti je neko iskaže ZAHVALI I TI BOGU ZBOG TOGA I NJEMU SLAVU DAJ. Koliko god neko ljudsko biće mislilo i vjerovalo za sebe da je bijedno, u Bogu imamo svoje dostojanstvo i on zna koliko mi njemu vrijedimo.


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ne znam kako svi skupa imate volje trpit kretena kao sta sam ja divim vam se svima a divim se i Bogu kako ima volje s menom ovakvim. Zasto ne napravi da me izbrise s lica zemlje postedi muke sebe i mene.
Ali sto je najzalosnije i u ovakvom stanju i dalje molim brigitine molitve nisam odustao.
Ili sam ispaljen na mozak, ili nada umire posljednja.
Kako kaze sv. Pavao idem nadom protiv svake nade... komican sam sam sebi postao :a1490:
Molite za mene da me Bog postedi ove muke i patnje i da me pozove k Sebi.
To je jedino sto sada zelim. :a1250:


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Kartuzijanac brate,ajde bez uvrede da ti odgovorim..Oprosti mi na ovakvom pisanju..

Ali,taj tvoj Bog je zbilja jadni...Zasto Ga toliko mucis,kad te i onako ne slusa??Pustiga ,kad ti i onako nije pratioc..u zivotu..Sta ceti netko ,a nemas nista od Njega..??
Citam ti postovove i vidim kako si uporam,i kako si zacrtao pojedine stvari..Vazno ti je sto drugi rade,sta drugi govore,i sta drugi imaju..I ti bi htio nesto od toga,ali sam nisi nacisto sta zelis..

Pusti Boga neka se malo odmori,kad si i onako s alkoholom i porocima sklopio prijateljstvo..Ti brkas ,i uvjek imas neko opravdanje ..za sebe..Ti stalno navodis sta ti zelis od Boga,a gdje si naveo "volju Bozju" ...
Katolik ne moze bez kriza,i kriz ima svoju vrijednost i smisao...i tocno znamo zasto!

Zato ostavi Toga Boga , ne Muci sebe i Njega..Mozda ces lakse ostvariti svoj cilj bez Njega..???


Zadnja izmjena: rebeka; 05 ruj 2013 20:49; ukupno mijenjano 4 put/a.

Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 05 ruj 2013 20:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2012 13:27
Postovi: 168
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
a što se ti žališ.. zar se zaista imaš pravo žaliti i biti kukavica... samo pogledaj
Isusove patnje, Njegovu žrtvu danu za te, sve što je prošao, krv,bičevanje..
zbog tebe, zbog Ljubavi prema tebi.. a Bog je to dopustio..
pogledaj malo druge oko sebe.. invalide,bez ruku,bez nogu..
.. pa onda pogledaj svoje boli,svoje patnje i svoje muke..
dignu tu glavu i bori se za svoj život,koliko god te puta slomi ...
digni se jači i hrabriji... život je B O R B A!!! I nikome na ovome
svijetu nije lako... apsolutno nikome... padni na koljena i radije se pomoli i budi muško,
nego što tu kukaš.. mene bi bilo sram radi toliko drugih gorkih sudbina... postoje ljude
kojima je možda tri puta gore od tebe, ali nakon svih padova,kušnja,borbi.. dignu se jači , snažniji,
ne kukaju.. nego sa osmjehom i molitvom bore se za sebe,za svoj život i za druge.. nemoj krivit Boga,druge,sebe
za svoje osobne neuspjehe,poraze,padove.. već izvuci korisno iz toga.. i u ŽIVOOOOOTTTT.


Zadnja izmjena: veritas vincit; 05 ruj 2013 20:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 62 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr