www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5
Autor Poruka
PostPostano: 09 lis 2013 07:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Brate dragi Don Josip Radić... a posavjetovao sam se s najmanje 10-12 svecenika svi su slozni u jednom... nad menom je prokletstvo!!

ako su se svi oni složili u tome, palo mi je na pamet nešto što si pisao o sebi, da možda nisi nekoga istukao ili neko drugo zlo nekome učinio a da te taj mrzi zbog toga ili vapi Bogu tražeći pravdu? Ovo ti sigurno može praviti probleme a moleći te osobe da ti oproste, pa sve i da ti ne žele oprostiti, ti si učinio svoje i sebi si olakšao. Isto tako, ako ti roditelji s razlogom nešto zamjeraju možda ne bi loše bilo i njih zamoliti za oprost jer preko roditelja dobijaš milosti potrebne za život na zemlji, zato 4.Božja zapovijed kaže da ih treba poštivati da bi ti bilo dobro na zemlji. Mi muškarci preko očeva dobijamo onu unutarnju čvrstinu i kralježnicu a ako ti je odnos s ocem tvojom krivnjom u nečem narušen može ne bi loše bilo da zamoliš oca da ti oprosti i ti njemu da oprostiš ono u čemu se on ogriješio o tebe. Jer praštanjem se odnos s nekim popravlja, rane liječe i ljubav opet uspostavlja. Ovo sve ti navodim jer sam u svom životu to imao prilike iskusiti, pogotovo ovo s ocem, kad sam nešto bitno s njime riješio neke stvari u životu su mi se promijenile a neki problemi su sami od sebe nestali.

Doduše ovo ne mora biti uzrok tvojih problema ali svakako olakša život kad se s nekim izmiriš, pogtovo ako su narušeni obiteljski odnosi kad se ljudi izmire puno toga se popravlja. Ti sam vidi, možda trenutno nisi spreman na to ali svakako bi ti olakšalo život


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2013 07:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Peltrasius napisao:

Moram priznati da ovako nesto jos nisam cuo :?
ako je to zaista tak kak momak veli..onda ja imam ozbiljnih problema.. :shock:
:b112: :grlim te:

koji dio, ovo o drugima kojima mi učinimo neko zlo ili o odnosu sina i oca?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2013 09:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Peltrasius napisao:
običan momak napisao:
koji dio, ovo o drugima kojima mi učinimo neko zlo ili o odnosu sina i oca?


cijeli dio.. :lol:

ako je nekome učinjena nepravda taj može ili mrziti onoga ko mu je učinio tu nepravdu ili vapiti Bogu i tražiti zadovoljštinu. Mržnja ubija onoga koga se mrzi (i mrzitelja naravno ali neću sad o tome), tim više ako je taj svome mrzitelju učinio neko zlo. Druga situacija, ako ne mrzi nego zavapi Bogu može se dogoditi da ga Bog usliši pa da ovaj koji je učinio zlo snosi posljedice. Naravno sve to se ublažava kad se ode na ispovijed i primi potpuni oprost ali uvijek ostane onaj dio da ona osoba kojoj je učinjena nepravda može mrziti i vapiti Bogu. Isto tako neke rane ostanu i nakon ispovijedi i potpunog oprosta kao škola onomu koji je to činio samo da nauči da to više ne čini. Ovo ti pišem iz svog životnog iskustva jer sam imao prilike sve to osjetiti na svojoj koži kao i gledati kako se to događa onima koji su meni ili nekome drugome učinili neko teže zlo. No sve to se rješava tako da se traži oprost, da se ljudi izmire a isto tako ako se neko kaje i ponizno traži oprost a ovi mu nisu spremni oprostiti, tada vjerujem da je slobodan. Jer onaj ko se istinski kaje i ponizno traži da mu se oprosti, taj je naučio svoju lekciju. Onaj ko tjera svoje iako je njegovo djelo loše, taj još nije naučio.

Što se tiče odnosa s roditeljima, pogtovo sina i oca, o tome imam namjeru pisati pa neću sad o tome.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2013 10:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
courage napisao:
Kada bi se svjesno i svojevoljno manje koprcao i pruzao Bogu otpor u ovoj teskoj kusnji vjerujem da bi ona prije nestala,ili bar popustila. Ovako si sam dodatno stvaras bol, jer umjesto da je prihvatis, svim sredstvima je guras od sebe. Mislim da je ona tu s razlogom: da te procisti. I budi zahvalan na njoj. Mislim da nemaju svi prilike dozivjeti tako duboku patnju, a bas ona rađa mnoge milosti...tko trpi mnogo, ljubi mnogo. Ne pruzaj otpor, ne zali sebe samog, ne kaljaj ovo prociscavanje jer ono ce biti spasonosno za tebe.. Kako drugacije bi se promijenio, odazvao Njegovom pozivu? On se koristi sredstvima koja moze upotrijebit u tvom zivotu...


Moram se složiti s ovim jer iz osobnog iskustva mogu reći da su se neke patnje smanjile i čak nestale tek nakon što sam ih objeručke prihvatila i rekla im DA, neka bude Tvoja volja. Da mi je sad ova pamet i da se vraćam u prošlost s puno većim mirom bih prihvaćala ono što mi dolazi od Boga u Njegovoj ljubavi da me pročisti. Kartuzijanac, Courage ti je dobro rekla, što se više opireš biti će ti teže, imaj čvrstu vjeru u Boga da on zna što je za tebe najbolje i da te nije ostavio. Ja tek sad,nakon što su prošle godine shvaćam zašto sam morala proći određene velike patnje i zašto je to bilo nužno za mene. Surađuj s Bogom i biti će lakše :)
courage napisao:
trenutno je to ta cura koja ce pasti u zaborav kad izades promijenjen iz ovog trpljenja. Doci ce svjetlost brate. Bog je sama ljubav.

Budi bez brige oko cure, ako je Božja volja da budete zajedno On će to sve srediti kad dođe vrijeme za to!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 lis 2013 21:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Ma bit ce to sve ok, Bog je velik :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr