www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 01:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 lis 2013 20:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dema napisao:
Samuel napisao:
Citat:
podigao je razvod prije tri mjeseca,svijet mi se srusio zato sto sam se udala u Crkvi i mislila da je to za cijeli zivot,kakav god da je bio prema meni.molila sam Boga da mi pokaze pravi put,sto da radim,o ponistenju nisam niti razmisljala...i nekidan u razgovoru sa svecenikom sam saznala da imam valjane razloge za traziti ponistenje braka...kad se civilni brak okonca,podignut cu tuzbu

Ako nije previše ili preosobno, ne znam! Možeš li ukratko reči koje razloge imaš za dobiti poništenje braka??
Oprosti ako je printimno :oops:

bila sam maloljetna pri sklapanju braka,pri tom u drugom stanju sto je jako vazno kaze svecenik.roditelji su mi morali potpisati da su suglasni,majka nije htjela pa smo je nagovorili, sto ce i svjedociti. uostalom on je ovisan o kocki bio i prije braka,samo ja to nisam znala.i to eto ne znam kako da dokazem.bas sam danas dobila formu tuzbe kako je moram napisati.valjda se uzima u obzir i to sto on ne zeli vise imati djece,sto ne prihvaca svoje uloge oca i supruga

Hm, sretno!!
Teško će biti, jer mi malo za crkveni sud djeluje nategnuto, ali naoružaj se strpljenjem jer će dugo trajati i pomiri se sa Crkvenom odlukom ma kakva bila, to bi se zvala poslušnost!! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 20:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dema napisao:
Samuel napisao:
Citat:
svasta sam sa njima,s cijelom obiteljivprosla.nema tu zajednistva,nema obiteljske ljubavi.moj muz je zapravo jedna jako iskompleksirana i ranjena osoba,izgubljena.tako da ga u jednu ruku i razumijem i zalim.jedan jako ruzan period mog zivota,ali tako je moralo biti,inace ne bih imala kraj sebe svoje bogatstvo,svog sina

Samo mali ispravak, nije moralo tako biti, sami smo odgovorni za svoju budučnost i postupke! Nije to sudbina, kako bi je nazvali modernisti! :wink:

joooj samuel,ne mislim da je to sudbina(ne vjerujem u sudbinu) ali vjerujem da je Bog. cudni su putevi Gospodnji...

Ne čudna je ili velika Milost Gospodnja, kad nam da svijetlo i kad idemo protiv njegovih zapovijedi i kada griješimo!
Prije bi se reklo da Bog i krivudavim crtama zna ponekad ravno pisati!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Lucija :) napisao:
poriluk, naravno da se ne mislim ubiti radi nerazumijevanja, a i ne vjerujem baš da je puno ljudi prošlo ono što i ja.
Imam tatu koji je invalid, mama mi je imala rak i s 11 godina sam morala preuzeti vođenje cijelog kućanstva, brat mi ima epilepsiju, a ja sada po novom imam gastritis i IBS. I ne, ne mogu se SADA ponašati u skladu sa svojim godinama ako sam s 11 bila prisiljena odrasti. Tako da možda jesam mlada, ali sam proživjela više toga nego neki odrasli. Od toga da sam skoro nekoliko puta izgubila majku pa do financijskih problema cijele obitelji koji su nam tada, na žalost, bili najmanji problem.
Tako da mislim da nije u redu omalovažavati tuđe probleme jer nikako ne možeš znati što se sve događa u tuđim životima.


Pročitao sam da imaš 17 godina, u principu ne volim previše dijeliti savjete preko foruma jer najlakše bi ti bilo sad napisat, a šta pa nije to tak strašno vjeruju u Isusa, Bog će ti pomoć.

Al po ovom šta vidim gore nije ti bilo lako u životu, bome nije. Istina ima ljudi i kojima je teže u životu, al šta to tebi znači. Što se tiče gastritisa ko ga nema. Sjećam se kad sam bio klinac da sam znao mamu ćut kako cijelo noć šeće po hodniku jer nije mogla od želuca spavat, pa ujutro na posao. Al ak te tolko muči odi doktoru, može ti dat tablete, od prirodnih stvari imaš komorač, koji je dobar za te stvari.

Al napisala si da cijeli život samuješ, a mlada si imaš 17 godina, onda si još u srednjoj. Pa kak to da nemaš nijednu frendicu, nisi valjda radioaktivna, ne grizeš valjda ljude. Ne pretvaraš valjde ljude pogledom u kamen???

Imate valjda u župi nešto za mlade di se moš uključit, pa se moš tam skompat, il negdje drugdje. Nemoj samovat.
A kad te stisne teret pa moš se na ispovijedi isto jadat, prebaci malo teret, tj. podijeli ga, reci svećeniku nek moli ze tebe, izjadaj se i bok.
Drži se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 20:40 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 ruj 2013 10:42
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[/quote]
Hm, sretno!!
Teško će biti, jer mi malo za crkveni sud djeluje nategnuto, ali naoružaj se strpljenjem jer će dugo trajati i pomiri se sa Crkvenom odlukom ma kakva bila, to bi se zvala poslušnost!! :wink:[/quote]
pokusat cu pa kakav god bio ishod,nek bude volja Bozja...naravno,ne bude li pozitivno bit ce tesko.oboje znamo sto to znaci i kako moram zivjeti i ponasati se do kraja zivota...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 20:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
dema napisao:

Hm, sretno!!
Teško će biti, jer mi malo za crkveni sud djeluje nategnuto, ali naoružaj se strpljenjem jer će dugo trajati i pomiri se sa Crkvenom odlukom ma kakva bila, to bi se zvala poslušnost!! :wink:[/quote]
pokusat cu pa kakav god bio ishod,nek bude volja Bozja...naravno,ne bude li pozitivno bit ce tesko.oboje znamo sto to znaci i kako moram zivjeti i ponasati se do kraja zivota...[/quote]
Dobro da si toga svjesna, i da razumiješ problematiku!!
Uglavnom kako god bude, daj sve od sebe!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 21:01 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 ruj 2013 10:42
Postovi: 33
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samuel napisao:
dema napisao:

Hm, sretno!!
Teško će biti, jer mi malo za crkveni sud djeluje nategnuto, ali naoružaj se strpljenjem jer će dugo trajati i pomiri se sa Crkvenom odlukom ma kakva bila, to bi se zvala poslušnost!! :wink:

pokusat cu pa kakav god bio ishod,nek bude volja Bozja...naravno,ne bude li pozitivno bit ce tesko.oboje znamo sto to znaci i kako moram zivjeti i ponasati se do kraja zivota...[/quote]
Dobro da si toga svjesna, i da razumiješ problematiku!!
Uglavnom kako god bude, daj sve od sebe!![/quote]
:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 lis 2013 21:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Dobrodošli...
u molitve...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lis 2013 00:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2013 23:55
Postovi: 12
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga Lucija, tvoje ime također znači svjetlost, a Isus je svjetlost -U njoj bijaše život i život bijaše ljudima svjetlo; i svjetlo u tami svijetli i tama ga ne obuze. (Ivan 1,4.5 JB).

Iako nisam imala tako velike probleme, u jednom mom periodu života i mene je bio obuz eo potpuni strah od života i budućnosti. Zbog tog straha se cijeli moj život naglavačke okrenuo. Ja tako više nisam htjela živjeti..svi moji bliži su patili sa mnom ,a nitko me nije mogao utješiti..svi dani su mi bili sivi..ništa nije imalo boju, ni sunce, ni more, ni trava..a taman je bilo počelo proljeće. Svašta mi se motalo po glavi...sve dok nisam spoznala Boga i sve moje misli i strahove nisam predala Njemu. Išlo je polako ali osjetila sam sigurnost i svjetlost na kraju tunela, kao da su se otvorila velika željezna vrata i mene su obasjale zrake sunca.. eto tako sam se osječala. Otvorila sam svoje kameno srce i puno sam molila, a navačer kad bi išla na spavanje osječala sam se kao da sam u Njegovom zagrljaju i tako bih lako zaspala (što ranije nisam mogla). Ne kažem da mi je sada lako, uvijek ima problema, i ja imam napasti i kušnje, ali znam da je to tako kad odlučiš ići uskim putem jer uvijek postoji mogućnost da po njemu malo i krivudaš..nije lako..Mogla bih sada o tome pisati, ali to je moje kratko svjedočanstvo da svjetlost vjere uistinu oslobađa i pruža spasenje jer Bog je ljubav..

Eto draga Lucija, sada vidiš da nisi sama na svijetu sa svojim problemima i da ima onih koji te razumiju, žele pomoći i utješiti te :b206:

Evo ti još jedna pjesmica, meni jedna od najdražih :b112:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... R-Txtzulzw


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2013 08:56 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 02 kol 2013 13:47
Postovi: 22
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja te razumijem, draga Lucija i svi ostali koji patite , svatko na svoj način. I ja sam počinila grijeh, svjesno ne razmišljajući o posljedicama(odnosno upala u sotoninu zamku opravdavanja grešnih postupaka), sada mislim kako je taj grijeh veći za mene i teži za mene kao vjernicu nego kada to napravi netko tko npr. kaže da ne vjeruje u Boga ili to ne smatra grijehom. Ispovjedala sam se, pokajala , molim se. Teško mi je oprostiti sebi, oprostiti drugome, molim se za to, ima dana kada mislim kako sam oprostila, a onda se svi osjećaji vrate takvom silinom da duša boli (doslovno boli u središtu pluća, u predjelu srca), plačem, molim, i znam da moram biti strpljiva i znam da Bog zna što je najbolje za mene, a tako je teško.... tako da razumijem, ili pokušavam razumjeti sve vas ovdje...
MOže li mi netko pomoći u mišljenju (nadam se krivom) da će Bog više zamjeriti meni nego nekom tko nije vjernik jer sam počinila grijeh?
I kako biti gospodar svojih osjećaja? Kako ne zatomljivati osjećaje, jer je nezdravo, a opet im ne podlegnuti, da ne prerastu u mržnju.?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 lis 2013 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
nemir napisao:
I ja te razumijem, draga Lucija i svi ostali koji patite , svatko na svoj način. I ja sam počinila grijeh, svjesno ne razmišljajući o posljedicama(odnosno upala u sotoninu zamku opravdavanja grešnih postupaka), sada mislim kako je taj grijeh veći za mene i teži za mene kao vjernicu nego kada to napravi netko tko npr. kaže da ne vjeruje u Boga ili to ne smatra grijehom. Ispovjedala sam se, pokajala , molim se. Teško mi je oprostiti sebi, oprostiti drugome, molim se za to, ima dana kada mislim kako sam oprostila, a onda se svi osjećaji vrate takvom silinom da duša boli (doslovno boli u središtu pluća, u predjelu srca), plačem, molim, i znam da moram biti strpljiva i znam da Bog zna što je najbolje za mene, a tako je teško.... tako da razumijem, ili pokušavam razumjeti sve vas ovdje...
MOže li mi netko pomoći u mišljenju (nadam se krivom) da će Bog više zamjeriti meni nego nekom tko nije vjernik jer sam počinila grijeh?
I kako biti gospodar svojih osjećaja? Kako ne zatomljivati osjećaje, jer je nezdravo, a opet im ne podlegnuti, da ne prerastu u mržnju.?

teži je grijeh onome ko više zna ali isto tako kad se ispovjedi onda grijeha pred Bogom nema, Bog je oprostio i On se toga više ne sjeća. Nakon oproštenja grijeha ostaje vremenita kazna tj.nadoknada Bogu za to (zbog toga duše ispaštaju u čistilištu ako nisu zadovoljile dok su bili na životu). Može se dobiti otpuštenje i te vremenite kazne tako da se zadobije potpuni oprost. Da sad ne pišem imaš temu o tome pa tamo počitaj pod kojim uvjetima se može zadobiti potpuni oprost viewtopic.php?f=98&t=1511&start=10

E sad ostaje ono najteže od svega, oprostiti sebi za to što si počinila. To neće ići bez molitve da sebi oprostiš. kako znati da si sebi oprostila? Jedan franjevac je to lijepo objašnjavao, kad se sjetimo onog što smo učinili(ili nam je učinjeno) i ako nas to boli, još nismo oprostili. A praštanje je proces, kako kaže pater De Grandis to je kao kad guliš glavicu crvenog luka, oguliš jedan sloj a ispod ostane drugi, ispod njega treći sloj,...zato treba ustrajno moliti da sebi oprostiš ono što si učinila a muči te sve dok te to više ne bude boljelo.

I ono što je bitno je moliti za to na čemu si pala jer očito tu si slaba, inače ako se tu ne izgradiš opet ćeš padati


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 33 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr