www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 03:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 pro 2013 21:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
.polako samo...nis ti ništ posebno..u toj sferi..seksualnosti..
..većina grijeha..jest..u toj domeni..gdje je čovjek najslabiji..

ne bih se složio. Grijeh nije toliko prisutan u sferi sexualnosti već u sferi naše govora: koliko puta opsujemo dnevno? Koliko vas svaku ispovijed redovito psovku ispovijeda? Koliko puta opsujete u sebi (misao) ali, eto...to je "dobro" jer ste se suzdržali od toga da nekoga povrijedite. Kao da smo zaboravili: "...mišlju, riječju, djelom i propustom."
Kada već tu griješimo (psovka koja ima posljedicu ponižavanja osobe), nije ni čudo da dolaze onda i ostali grijesi, pa i u oni u sferi sexa. Zar one koje žele sex samo noge rašire i čekaju da netko iskoristi ponuđeno? Opet se pokušava posjeći stablo tako da se reže jedna grana...jalov posao.
Isto tako, kao da je promaklo poniženje nesretne tine kojoj je prijatelj "dobronamjerno" rekao:
tina89 napisao:
Sad sam se sjetila prijatelja koji mi je rekao da jednom kad krenem u seksualni zivot da necu moci stati,..da on to jednostavno osjeca da sam takva..eh..kako je u pravu,.kaos

prevedeno, njen "prijatelj" joj je rekao da je drolja. A to je i sama potvrdila i u rečenici prije
Citat:
vama muskima je mozda i mozda teze

dakle, ne ispunjava određene standarde koje imaju žene - muškarcima je teže, kao i njoj. Da ispunjava standarde žene, sex bi joj bio kao i krađa - jednom probaš, možda dva puta, ispovijediš se i kažeš "ćao" grijehu (ali i himenu, pa postane himenćao kao i većina cura iz društva). Kažu da u svakoj šali ima pola istine pa i u ovoj: drolja je žena s moralom muškarca. I tu leži problem - tina smatra da treba biti ponižena, da treba umrijeti jer ne ispunjava zacrtane kriterije kao žena.

Što se sexa tiče, zaboravi ikakve predrasude: jednako je to grijeh i muškarcima i ženama, stoga na tebi nije da kukaš, nego da se vadiš iz toga. Isto tako mijenjaj društvo koje te ponižava, a pronađi prijatelje koji će te poduprijeti u tvojim odlukama i koje te neće ponižavati.

Drugo, mijenjaj se na svim poljima - što ti vrijedi da sada lupiš pečat tamo dolje, a svaka tvoja misao i svako tvoje djelo bude - grijeh. Iz šupljeg u prazno, kako bi narod rekao. Moraš se mijenjati na svim poljima, pa onda i sam sex više neće biti problem.

Treće, donesi sama odluku. Jednom kada se masa pokrene, teško se zaustavlja. Ako imaš dovoljno snage za pokrenuti se sama, onda ćeš i taj put sama dovršiti. :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 22:08 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:) moram priznati da sam se malo i nasmijala..nista zlonamjerno...:) a i vidim da sam se u nekim stvarima krivo izrazila..Uglavnom..na svim poljima..kako si rekao..jel..tu je vise problem nego u samoj seksualnosti..svakako..posto se grijeh veze na grijeh..samo kako koji dan koji grijeh isplovi i muci..A sad nije da zelim umrijeti..iako svasta prode kroz glavu jer je tesko..Samo nekad osjecam da nisam dovoljno jaka..moja krivica..pa nevidim izlaz.No svakako..znam da mi je tesko jer sam sama odlucila uzivati u ovom svijetu pa se moram suociti sad sa duhovnim posljedicama.Eto i majka se vratila sa zajdnice..mozda kaze nesto meni shvatljivo :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 00:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
evo opet ovaj video, neka pažljivo sluša tko ima problema sa čistoćom:

http://www.youtube.com/watch?v=TUX2YLAXKCA


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 00:18 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
propovjed..:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 10:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
tina89 napisao:
:) moram priznati da sam se malo i nasmijala..nista zlonamjerno...:) a i vidim da sam se u nekim stvarima krivo izrazila..Uglavnom..na svim poljima..kako si rekao..jel..tu je vise problem nego u samoj seksualnosti..svakako..posto se grijeh veze na grijeh..samo kako koji dan koji grijeh isplovi i muci..A sad nije da zelim umrijeti..iako svasta prode kroz glavu jer je tesko..Samo nekad osjecam da nisam dovoljno jaka..moja krivica..pa nevidim izlaz.No svakako..znam da mi je tesko jer sam sama odlucila uzivati u ovom svijetu pa se moram suociti sad sa duhovnim posljedicama.Eto i majka se vratila sa zajdnice..mozda kaze nesto meni shvatljivo :) :)


Pa nije niko jak, sv. Pavao se na više mjesta hvali svojim slabostima da bi više istakao milost Božju, Evanđelja namjerno pokazuju apostole koji se svade oko toga ko će biti veći u Kraljevstvu Božjem, sv. Petar zataji Isusa triputa, svi ga ostavljaju i bježe kad bude uhićen. Poslije je jasno pokazano kako su se u strahu sakrili i bojali da nakon što su Isusa ubili da je sad njihov red. Ali u svemu tome se pokazuje milost Božja, to blago imamo u glinenim posudama da bi ono izvanredno očito bila Božja snaga a ne naša.

Po svemu šta si napisala moraš napravit ispit savjesti i otić na ispovijed, nema ti druge. Sakramenti su jaki i tu su da nama budu oružja i sredstva posvećenja, pa onda nemoj bježat od toga. A uostalom ak ti je majka pobožna kak veliš moš valjda njoj reć šta te muči pa nek moli za tebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 14:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas se osjecam cudnovato dobro.Hvala Bogu.
Ispit savjesti cu danas probati napraviti,a ispovjed moram provjeriti kad ima.S majkom nemogu razgovarati o nekim stvarima jer ipak mi je majka. Hvala svima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 16:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
O Boze..pa postoji milijun grijeha..:/ neke kad citam ni ne razumijem..po prvom bozjom zapovjedi ima preko 40grijeha,.:/..o Isuse prosvjetli me..ovo je tesko..pa ispovjedati cu se sto godina..sad bi trebala sve ponovo lijepo prepisati,pa pregledati jos jednom..pa ne vjerujem da sam skupila toliko toga..nije ni cudno da mi je tako lose..Htjela sam danas na ispovjed ali nema sanse,pa nemogu ispovjedaonicu za sebe zauzeti..ima i drugih ljudi..o Boze..sto duze razmisljam to je gore..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 17:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
tina89 napisao:
O Boze..pa postoji milijun grijeha..:/ neke kad citam ni ne razumijem..po prvom bozjom zapovjedi ima preko 40grijeha,.:/..o Isuse prosvjetli me..ovo je tesko..pa ispovjedati cu se sto godina..sad bi trebala sve ponovo lijepo prepisati,pa pregledati jos jednom..pa ne vjerujem da sam skupila toliko toga..nije ni cudno da mi je tako lose..Htjela sam danas na ispovjed ali nema sanse,pa nemogu ispovjedaonicu za sebe zauzeti..ima i drugih ljudi..o Boze..sto duze razmisljam to je gore..


Ako treba sto godina, onda nek bude sto godina. Pusti brigu za druge ljude, vrijeme je Adventa, posebne Božje milosti, ljudi se ionako ispovijedaju pred Božić. Kužim da su u tebi previranja, i znam kak je to, al nemoj se obeshrabrit niti uplašit. Odi na ispovijed i skini sa sebe teret i predaj ga Kristu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 17:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
johnny 5 napisao:
tina89 napisao:
O Boze..pa postoji milijun grijeha..:/ neke kad citam ni ne razumijem..po prvom bozjom zapovjedi ima preko 40grijeha,.:/..o Isuse prosvjetli me..ovo je tesko..pa ispovjedati cu se sto godina..sad bi trebala sve ponovo lijepo prepisati,pa pregledati jos jednom..pa ne vjerujem da sam skupila toliko toga..nije ni cudno da mi je tako lose..Htjela sam danas na ispovjed ali nema sanse,pa nemogu ispovjedaonicu za sebe zauzeti..ima i drugih ljudi..o Boze..sto duze razmisljam to je gore..


Ako treba sto godina, onda nek bude sto godina. Pusti brigu za druge ljude, vrijeme je Adventa, posebne Božje milosti, ljudi se ionako ispovijedaju pred Božić. Kužim da su u tebi previranja, i znam kak je to, al nemoj se obeshrabrit niti uplašit. Odi na ispovijed i skini sa sebe teret i predaj ga Kristu.

tako je, samo hrabro. Svaki dan počinimo dosta lakih grijeha a da nismo niti svjesni, al takvi smo, nesavršeni. Ako se i zaboravi koji grijeh spomenuti (nenamjerno), sakrament ispovijedi je valjan. Isto tako i kod Sv. Mise molimo pokajanje, di nam se brišu laki grijesi. Tak da budi hrabra :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 pro 2013 17:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo zelim ocistiti dusu od svega,a tako je tesko..ne zelim nista zaboraviti.Nisam se godinama ispovjedala pa se osjecam kao da pisem horor knjigu, :/ Samo Bog zna koliko mi je tesko to. Majka kaze da trebam samo reci ono sto mi je na srcu,da si ne kompliciram sa stvarima koje ne razumijem,a stvarno..Zakomplicirala sam si ..
A neznam..mislim da nije uredu od mene da odem na ove redovne ispovjedi..jer cu se duze zadrzati..Mozda da razgovaram s nekim svecenikom..a opet..ne poznajem ove u zupi,.i eto..kompliciram.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr