www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 07:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 16 pro 2013 17:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
tina89 napisao:
Ja bih rekla da je bludnost nesto najgore,cini te bliskim sa samim sotonom,mogu osjetiti u sebi njegovo zadovoljstvo kad "padnem" kako vi to zovete.Drzi te u kandzama,lancima..muci ti dusu..svjestan si koliko te udaljava od Boga,a osjecas se nemocno..odvratnooo..misli vise ni sam nemozes kontrolirati..Koliko god se uvjeravao da vise neces,znas da poziv van znaci nista drugo nego zaranjanje u vecu prljavstinu..trudis se odrzati ono sto si rekao ali tu je alkohol koji ti postane jos jedan suputnik u izlasku i ubije svaku moralnost,a imas i prijatelje koji ti sapucu da si mlada i da trebas uzivati,pa da ..zasto ne..uzivam ja..u alkoholu,drogi,muskarcima..da.. kazem DA svemu..guram sebe u ponor.Zelja da to prestane je u meni..ali kako mi se cini..ono zlo u meni gasi svaku iskru da cu uspjeti jer sam pod njegovom vlascu,a nemogu odustati,to je moje tijelo,zelim kontrolu..a gubim ju..tako je teskooo..Odvratno je kad si svjestan da si onakav kakav ne zelis biti.I zivis iz dana u dan...sa svim tim duhovima koji te ne pustaju,nedaju ti mir.. Blago vama koji imate Božju pomoć.

veli sv. Josemaria
Citat:
Jednom je mladiću prilikom ispovijedi, sv. Josemaria objasnio značenje ove točke rekavši kako je lakše reći “da” ambicijama, strastima [6]. U jednom druženju istaknuo je: “kada kažemo da, sve je lako. Ali kada kažemo ne, započinje borba koja ponekad završava porazom, ne pobjedom. Prema tome, moramo se naučiti reći ne kako bismo pobijedili u ovoj borbi, jer iz ove unutrašnje pobjede dolazi mir koji unosimo u naše domove, u domove svakog od vas, u društvo, u cijeli svijet.


isto tako u Poslanici Rimljanima 7.14
Citat:
14 Zakon je dakle dobar, duhovan. Problem nije u Zakonu, nego u meni jer robujem tjelesnim željama - prodan sam grijehu kao gospodaru.

15 Ne mogu sebe razumjeti: zaista želim činiti dobro, ali ne činim ga. Umjesto toga činim baš ono što mrzim.

16 A to što jako dobro znam da je ono što činim loše, samo pokazuje kako priznajem da je Zakon dobar.

17 Ali ne mogu sebi pomoći jer me grijeh u meni tjera da činim zlo.

18 Znam da nema dobra u meni, to jest u mojoj grešnoj ljudskoj naravi. Sposoban sam htjeti dobro, ali ne i činiti ga.

19 Dobro koje bih htio činiti ne činim, a zlo koje ne bih htio činiti ipak činim.

20 Ali ako činim ono što ne želim, onda to zapravo i ne činim ja, nego grijeh koji je u meni.

21 Zaključujem dakle da vrijedi pravilo: kad želim činiti dobro, nameće mi se zlo.

22 Svim svojim nutarnjim bićem uživam u poslušnosti Božjemu zakonu.

23 Ali još jedan zakon, koji se bori protiv mojega uma, djeluje u mojim udovima i zarobljuje me grijehom koji je još u njima.

24 Bijedna li mene! Tko će me osloboditi od ovoga smrtonosnog tijela, od života u vlasti grijeha?

25 Hvala Bogu! To čini Isus Krist, naš Gospodin. Umom dakle želim služiti Božjemu zakonu, ali zbog grešne naravi svojega tijela robujem grijehu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 pro 2013 17:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Istine i same istine.Svjesna sam.Hvala. Ponekad samo primim krunicu u ruke prije spavanja jer znam koliko zlo bjezi od nje,i molim Boga da mi oprosti moju mrznju,moju ljudskost.Ali to je tako kratko..te moje rijeci Njemu jer nemam snage,osjecam se gore,tijelo mi to nemoze izdrzati jer i u tim trenucima bol je velika..kao da se sve rusi.Kao da sve u meni i oko mene ne dopusta da komuniciram s Njim..Znam da su to moji grijesi..ali toliko su duboko i dugo u meni..cini mi se kao da ih imam cijeli zivot a da sam ih samo aktivirala u odredenoj dobi.Neka mi Bog oprosti ako pricam gluposti.Zna On sam u cemu sam i koliko sam ga udaljila od sebe.Ponekad mi se cini da postoji izlaz.Nadam se da ne sanjam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 02:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 sij 2013 07:51
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
strašno mi je teško boriti se protiv onanije iliti ''masturbacijice'' kako ju ja nazivam
nekad ne prođe mi cijeli dan, a da ja ne izgubim tu borbu
što je najgore čak se niti ne osjećam loše nakon toga kao većina ljudi ovdje nego mi bude super, jednostavno nemam osjećaj da nešto krivo radim

znam da je nauka crkve drukčija, ali ja si jednostavno ne mogu pomoći jer ne osjećam nikakvu grižnju savjesti ni ništa
jasno mi je da je to što radim krivo, ali mislim da bez toga NE BI IŠLO

ima li netko nekakav savjet, kako da promijenim svoje osnovno razmišljanje?
znate kako se kaže - malim koracima do poboljšanja
mislim da je upravo ovaj mali korak prvi koji trebam napraviti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 14:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rekla sam blago vama..iz razloga jer vi osjecate Isusa pokraj sebe imate ga uz sebe u borbi,a ja ne.Nazalost.I kad se molim strah me je a i nesto u meni govori da me ne cuje..da sam vec osudena i da mi nista nemoze pomoci.Koliko god sam sigurna da me to samo zlo zeli odvlaciti od vjere u Boga svejedno moj strah to blokira.Znam da treba Isusa stalno dozivati ali to je tako bolno..jer kako ovako prljav i nedostojan mozes ocekivati da ce te on cuti..od tolikih grijeha kolika je sansa..svakim grijehom sve sam dalje od Njega..cini mi se kao da me za Njega vise nema.Zvuci mozda glupo,jer on ne zaboravlja nikoga..ali tako osjecam..A sto se tice prijatelja,znam da mi ne cine dobro..nitko od njih se ne moli,malo ih je katolika,ako i jesu onda samo na papiru.Zive ovaj svijet,ali ne mogu im okrenuti ledja..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 14:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
tina89 napisao:
Rekla sam blago vama..iz razloga jer vi osjecate Isusa pokraj sebe imate ga uz sebe u borbi,a ja ne.Nazalost.I kad se molim strah me je a i nesto u meni govori da me ne cuje..da sam vec osudena i da mi nista nemoze pomoci.Koliko god sam sigurna da me to samo zlo zeli odvlaciti od vjere u Boga svejedno moj strah to blokira.Znam da treba Isusa stalno dozivati ali to je tako bolno..jer kako ovako prljav i nedostojan mozes ocekivati da ce te on cuti..od tolikih grijeha kolika je sansa..svakim grijehom sve sam dalje od Njega..cini mi se kao da me za Njega vise nema.Zvuci mozda glupo,jer on ne zaboravlja nikoga..ali tako osjecam..A sto se tice prijatelja,znam da mi ne cine dobro..nitko od njih se ne moli,malo ih je katolika,ako i jesu onda samo na papiru.Zive ovaj svijet,ali ne mogu im okrenuti ledja..

samo polako, ne boj se! Isus zapravo i je kraj tebe, i kraj mene je isto, i kraj svakoga čovjeka. Veliš da se moliš, onda samo nastavi, moli i govori Isusu za svoje strahove. Uh bolno je, itekako, i baš kad si prljav i nedostojan tad te On najviše čeka da mu dođeš. Ispovijed i pričest je jedino oruzje koje pomaže u toj borbi (barem u mom slučaju), pa makar i isti dan pao ili drugi treci, opet na ispovijed pa pričest, tad pucaju lanci i okovi koji te vežu uz zlo, ta borba je teska bolna i jako spora, al Isus obećaje pobjedu. :b112: samo hrabro, ne boj se!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 15:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nemogu se ni ispovjediti ni pricestiti..proslo je vise od sest godina..jadno i tuzno..da..ali bojim se..godinama nisam bila u crkvi pa me nesto prosli tjedan tjeralo da odem..i otisla sam..kad sam usla bilo je klanjanje Presvetom..kad sam to vidjela nisam znala dali da udem ili da se okrenem i odem..usla sam..pomislila ajd budem razgovarala malo s Njim..sjela sam a u meni se sve ukipilo..ni rijec nisam mogla progovoriti..ni rijeci..govorila sam si ajde..sad si tu i on je tu...kazi mu nesto..ali ne..kao da mi netko zacepio usta..htjela sam otici ali se nisam mogla ni pomaknuti..tako da sam ostala i na misi..A na misi isto..nista nisam mogla u vecinu slucajeva izgovoriti,pa kako da se onda ispovjedim..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 15:20 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Majka mi je karizmatik,kao i njeni prijatelji..imaju zajdnicu u kojoj se mole..bila sam i ja jako davno u njoj.Ali nemozes sluziti dva gospodara..ja sam se odlucila za krivoga.Ali nemogu razgovarati sa majkom..nemogu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 15:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Osim sto me je svakako i strah i sram jednostavno se vise od svega i bojim..uzasno,sto ako svecenik kaze da mi se neki grijesi nemogu oprostiti..:/ meni je potrebna zivotna ispovjed jer se ne sjecam sto je ispovjedeno a sto nije,zadnji put sam se pricestila isto kad sam se i ispovjedila,prije dosta godina..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 15:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo pri samoj pomisli da na glas trazim pomoc grlo mi se steglo od straha.Ne znam zasto. Nisam bila u sekti,ali molila sam se krivome..zivila po njegovim pravilima i predala sebe..Privlacilo me dugo sve ono suprotno od dobrog..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 pro 2013 15:43 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 kol 2013 17:30
Postovi: 73
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Gita.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 197 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 69 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr