www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 12:49

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 stu 2013 13:41 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 ruj 2006 21:36
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav, trebam se nekom požaliti pa valjda će mi netko tu moći odgovoriti. Naime, pitam se što radim pogrešno, što god Boga zamolim on me ne čuje, a ja sam tako iscrpljena i bez snage. Trebam ga, a on kao da ne čuje moj glas. Ne molim ništa nemoguće, samo da mi malo olakša svakodnevne životne situacije. Ne znam kako da mu se obratim, što krivo radim? Imam dojam da sve ovo predugo traje...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Da bas, kako zna...pa jednostavno zna. Isto kao sto znam i ja da mei Bog molitvu za jednu nakanu nije uslisio vec 2 godine. Sestro, nez kako ti pomoci. Cekaj; cekam i ja. Vodim se onom da pametniji popusta :D prema tome, uslisit ce me kad-tad. Pa tako i tebe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 17:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2012 13:27
Postovi: 168
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Pia napisao:
Cekaj; cekam i ja. Vodim se onom da pametniji popusta :D prema tome, uslisit ce me kad-tad. Pa tako i tebe


:b112: :b112: :b112: :b112: :b112: :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 17:13 
Slažem se s odgovorima...ali ima tu nešto i drugo...
Kad Boga molimo za neku potrebu, poteškoću i sl. onda tu stvvar prepustimo Bogu i zahvalimo mu. ne kažem da odustanemo od molitve nego, ako smo Mu taj problem predali u ruke, nemamo se zašto sekirati...Bog uvijek ima najbolje načine za nas...
U molitvi treba reći "Hvala Gospodine što mi uslišaš molitvu, znam da ćeš Ti napraviti ono što je najbolje za mene."

"U vjeri hodimo, ne u gledanju"


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 17:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala

U molitvi
Vrijeme moze biti odgođeno
Način moze biti neočekivan
Ali odgovor će sigurno doći
Nijedna suza tajne patnje
Ni dah svete čeznje
Bogu izliven
Neće biti izgubljen
Nego ce u Božje vrijeme i način
Poput vjetra dopuhnuti u oblacima
Milosrđa
I pasti poput pljuska blagoslova
Na tebe
I na one za koje moliš


nešto iz arhive, o. Džems Manjackal

Slika

Ima ljudi koji ne mogu biti nikada pravo sretni. Za njih sreća ovisi o tisuću malih stvari i uvijek im nešto nedostaje. Oni zaboravljaju da se sreća sastoji iz mnogo dijelova. Uvijek je neki dio prekratak. Zlo je ako budu morali čitav život čekati na jedan dio kojeg nema. Oni su slijepi za mnoge druge dijelove s kojima bi mogli biti sretni. Ali ih ne vide, te male, obične stvari.
Sreća je kao sunce. Ali i na suncu se nalaze pjege.

Phil Bosmans: Jednostavno volim te
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 23:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 lip 2013 22:09
Postovi: 69
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
FRANCISKA napisao:
Pozdrav, trebam se nekom požaliti pa valjda će mi netko tu moći odgovoriti. Naime, pitam se što radim pogrešno, što god Boga zamolim on me ne čuje, a ja sam tako iscrpljena i bez snage. Trebam ga, a on kao da ne čuje moj glas. Ne molim ništa nemoguće, samo da mi malo olakša svakodnevne životne situacije. Ne znam kako da mu se obratim, što krivo radim? Imam dojam da sve ovo predugo traje...


Bog hoće da ti nešto učiniš za sebe u svom životu kako bi se osjećala sretno. Dao ti je sve što trebaš da pomogneš sebi i drugim ljudima. Da smo potpuno ovisni o Bogu onda nebi imali slobodnu volju niti razum, jer bi on mislio umjesto nas i radio umjesto nas, bili bi onda samo kao kazališne lutke ili roboti. Gospodin Isus se molio svom Ocu ali nešto je i on sam morao odlučiti što će učiniti i uvijek je imao izbor kao i svi mi. Da se sve dešava po Božjoj Svetoj volji na planeti zemlji onda nebi sigurno bilo toliko bespotrebne patnje i zločina koji se dešavaju svakodnevno. Jer Božija Sveta volja nije da se ljudi ubijaju međusobno, a ipak se to dešava zbog nečijih pogrešnih odluka i mržnje. Mislim da negdje u Bibliji piše nešto ovako "Moje misli nisu vaše misli, moji putovi nisu vaši putovi"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 stu 2013 23:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog odgovori na svaku nasu molitvu...samo nekada je odgovor “ne“...jer Bog nikada ne ide protiv svoje volje. Na nama je da Ga zatrazimo za pomoc i On uvijek pomaze, ali na svoj nacin, a to ponekad nije ono sto mi ocekujemo. Tada nastupa vjera..odnosno prepustanje Bogu da radi na svoj nacin i vjerovanje da On zna najbolje. Bozji odgovor na nasu molitvu uvijek ide na nase spasenje.. a to je jedino bitno, zar ne ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2013 02:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
FRANCISKA napisao:
Pozdrav, trebam se nekom požaliti pa valjda će mi netko tu moći odgovoriti. Naime, pitam se što radim pogrešno, što god Boga zamolim on me ne čuje, a ja sam tako iscrpljena i bez snage. Trebam ga, a on kao da ne čuje moj glas. Ne molim ništa nemoguće, samo da mi malo olakša svakodnevne životne situacije. Ne znam kako da mu se obratim, što krivo radim? Imam dojam da sve ovo predugo traje...



Iako sam sam sebi rekao da cu sutjeti i ne govoriti o Bogu dok ne ucvrstim svoju vjeru, ovim putem cu prekrsiti svoju odluku.
Radis pogresku u jednome jako bitnome VOLJA BOZIJA I POVJERENJE U BOGA.
Vjeruj mi meni su se otvorili neke jako teske stvari zato jer sam cvrstim pouzdanjem reko Boze u tvoje ruke tvoja volja neka bude, ja znam da ces sve rijesiti za moje najbolje dobro i da ce biti sve u redu. I tada se dogodilo u mome zivotu EFFATA! Sve se otvrilo.
Medutim imam i suprotan vlastiti primjer tako da vidis gdje grijesis.
Za jednu ajmo reci meni jako bitnu stvar u zivotu molim Boga vec mjesecima, On mi govori u mome srcu, kroz molitve i preko drugih ljudi:
neces dobiti to sve dok u potpunosti ne predas meni u ruke dok ne trazis moju volju i dok mi ne povjerujes da cu ja svedobro napraviti... ne otvara ti se zato jer si samo polovicno meni predao i drzis nesto za sebe, ja sam ljubomoran Bo ja hocu sve, tek kad stavis mene na prvo mjesto i sve ostalo ti bude manje bitno ja cu napraviti sve za tvoje dobro!
Dakle iako je tesko te svoje situacije malo gurni u stranu i neka ti Bog bude na prvom mestu ali zaista istinski, LJUBI GOSPODINA BOGA SVOJEGA SVOM DUSOM SVOJOM, SVIM SRCEM SVOJIM, SVIM UMOM SVOJIM I SVOM SNAGOM SVOJOM... Tada ce Gospodin reagirati. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 stu 2013 15:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
A koliko je ta molitva ugodna Bogu? Kolika je tvoja spremnost da Ga slijediš u svemu?
Što nam vrijedi da dobijemo što molimo ako se odmetnemo od Boga?
U srce mi se utisnula misao da uvijek kada molim za nešto, da upitam koliko je to bitno za moju vjeru, duhovni rast, upoznavanje i približavanje Bogu sebe i drugih.. Ako nije.. Onda molim Isusa da poželim i molim ono suprotno mojim željama, a koje su u skladu s Njegovom voljom.
Možda se čini kao zarobljenost, ali je uistinu oslobađajuće ne željeti ništa osim Božje ljubavi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 20:59 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 ožu 2011 15:02
Postovi: 86
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ako tuguješ bilo zbog čega, znači da se nisi potpuno predao volji Božijoj, makar spolja izgleda da jesi. Ko živi po volji Božijoj, taj se nizašta ne brine, kad mu nešto treba on i sebe i što mu je potrebno predaje Bogu i ako se dogodi da ne dobije što traži ostaje spokojan kao da je primio.
Starac Tadej


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 15 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 34 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr