www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 21:34

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 stu 2013 20:00 
Hvaljen Isus i Marija
Evo ovako, zaručen s djevojkom 3 godine, bio uz nju i u dobru i u zlu, pomagao joj na raznorazne načine, bilo je tu i svađa i mnogo lijepih trenutaka. Ja sam zaposlen, ona nije...Onda je otišla odradit sezonu na more i tamo se ljubakala s nekim dečkom, oprostio sam joj to i drago mi je da je to priznala. I ja sam imao svoje slabosti...tu i tamo bacit oko na neku djevojku, ona je to primjećivala i uvijek mi prigovorila. Opet smo skupa, oprostili smo jedno drugom i sve super...
Nekoliko tjedana kasnije ona odlazi u nadnicu da si zaradi malo za sebe i tamo ju neki tip ščepa i poljubi....ona se zaljubi u njega i kaže da prema meni ne osjeća više ništa. Pričali smo puno puta od tada i jednostavno ona meni kaže da je ona otkantala tog iz nadnice, da mene voli, ali da prema meni ništa ne osjeća...da budemo prijatelji (po meni neizvedivo jer ja nju volim više od sebe i teško je s nekim bit prijatelj kad si s tom osobom imao nešto više...maštao o djeci i njihovim imenima, kuhinji, kući....)
U grijehu prije braka smo bili, ali jako dugo vremena nismo...sad me zanimaju vaša mišljenja, iskustva.
Ja sam se okrenio Bogu i ovom forumu od kada me ostavila, danas sam čak bio kod nje i skupa smo molili krunicu i rekla mi je da me se boji iako joj nikada nisam nanio nikakvu fizičku bol...pričao sam joj o Bogu, o Isusu, o vjeri.
Sad me zanima trebam li ja odustati od nje, da li je to Božja volja ili utjecaj zloga. Čak su me i njezini jako zavoljeli, bili su mi kao drugi otac i majka i odjednom sve gotovo.
Molim za savjete
Hvala


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2011 21:43
Postovi: 442
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da, trebaš odustati od nje. Očito je da se stvorila navezanost zbog grijeha i da se još niste očistili. Cura se čak i boji tvoje navezanosti.
Trebaš sve to prepustiti Bogu u ruke. Što ako Bog ima nekog drugog u planu za tebe i za nju, a zbog navezanosti i grijeha ste izgubili godine koje ste mogli uložiti u traženje prave osobe.
Ja sada imam preko trideset godina i vidim gadne posljedice takvih odnosa. Mnogi moji prijatelji i prijateljice su bili u takvoj vezi, luda ljubav, strast frca na sve strane, vjerovali su da će ostati zajedno, da će se oženiti, ali život u grijehu je samo odgađao neizbježno. Nekoliko mojih prijateljica, koje su izgledom predivne, u duši dobre osobe, nikad nisu gledale da li netko ima novaca ili nešto slično, ali taj grijeh bluda ih je doveo do toga da danas nakon dugogodišnjih veza (neke i po 10 godina su trajale), nemaju niti muža niti djecu, a znam da to iskreno žele.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dado1642 napisao:
Hvaljen Isus i Marija
Evo ovako, zaručen s djevojkom 3 godine, bio uz nju i u dobru i u zlu, pomagao joj na raznorazne načine, bilo je tu i svađa i mnogo lijepih trenutaka. Ja sam zaposlen, ona nije...Onda je otišla odradit sezonu na more i tamo se ljubakala s nekim dečkom, oprostio sam joj to i drago mi je da je to priznala. I ja sam imao svoje slabosti...tu i tamo bacit oko na neku djevojku, ona je to primjećivala i uvijek mi prigovorila. Opet smo skupa, oprostili smo jedno drugom i sve super...
Nekoliko tjedana kasnije ona odlazi u nadnicu da si zaradi malo za sebe i tamo ju neki tip ščepa i poljubi....ona se zaljubi u njega i kaže da prema meni ne osjeća više ništa. Pričali smo puno puta od tada i jednostavno ona meni kaže da je ona otkantala tog iz nadnice, da mene voli, ali da prema meni ništa ne osjeća...da budemo prijatelji (po meni neizvedivo jer ja nju volim više od sebe i teško je s nekim bit prijatelj kad si s tom osobom imao nešto više...maštao o djeci i njihovim imenima, kuhinji, kući....)
U grijehu prije braka smo bili, ali jako dugo vremena nismo...sad me zanimaju vaša mišljenja, iskustva.
Ja sam se okrenio Bogu i ovom forumu od kada me ostavila, danas sam čak bio kod nje i skupa smo molili krunicu i rekla mi je da me se boji iako joj nikada nisam nanio nikakvu fizičku bol...pričao sam joj o Bogu, o Isusu, o vjeri.
Sad me zanima trebam li ja odustati od nje, da li je to Božja volja ili utjecaj zloga. Čak su me i njezini jako zavoljeli, bili su mi kao drugi otac i majka i odjednom sve gotovo.
Molim za savjete
Hvala


Nisam sad skužio jel cura vjernica i jel joj vjera bitna u životu il nije??? Jer kažeš molili ste krunicu, tu bi rekao da je, al onda kažeš pričao si joj o Bogu, Isusu, vjeri, pa mi nije jasno kad ste hodali tri godine jel ona bila u vjeri il nije???
A savjet ti jasno ne mogu dat, ipak je ovo forum, a tvoj život je tvoj život, sam moraš odlučit.

zelimbitiponizna napisao:
Da, trebaš odustati od nje. Očito je da se stvorila navezanost zbog grijeha i da se još niste očistili. Cura se čak i boji tvoje navezanosti.
Trebaš sve to prepustiti Bogu u ruke. Što ako Bog ima nekog drugog u planu za tebe i za nju, a zbog navezanosti i grijeha ste izgubili godine koje ste mogli uložiti u traženje prave osobe.


Meni stvarno nije jasno kak neko može čovjeku kog ne zna, ko iz topa reć da trebaš odustat od nje, a čovjeka nit vidio nit poznao ni tu curu, nit poznatu situaciju. Ne bi se usudio nekom na taj način pisat, mislim da me dobar frend pita ne bi mu znao šta reć, a kamoli neko nepoznat na forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:05 
zelimbitiponizna - hvala ti na komentaru, jako dugo vremena razmišljam o tome gdje sam pogriješio, i sam uviđam da je to u tom grijehu bluda. čak sam se i potpuno okrenio Bogu odkad me ostavila, pa s jedne strane strane to je dobro. A s druge strane sjetim se svih lijepih trenutaka (ne mi slim na bludničenje), i teško se ostavit sjećanja na nju. Potrebno mi je neko vrijeme da raščistim misli.
Vjerujem da dragi Bog ima plan za mene, jer prije nego sam ju upoznao bio sam blizak Bogu onda sam upao u grijeh tako što kad bih rekao da je odnos prije braka grijeh ona govorila, a šta kad se oženimo i ne pašemo si...tako da sam ja s njom spavao iako sam poslije imao grižnju savjesti što smo to napravili. Tako da vjerujem da je ovo moj put ka Gospodinu, i da on ima najbolji plan za mene.

Gospodine predajem ti svoje životne puteve, Duše Sveti vodi me, Isuse dolazim.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:07 
Cura je vjernica, ali dosta toga oko vjere joj nije bilo jasno. Ja sam taj koji je bio u vjeri i bio slab na nju. Ona je bila u vjeri više tradicionalno


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Iz svega rečenog, upalo mi je u oko da te 2x prevarila.

Moje mišljenje je da ako nije odana u vezi, da neće biti ni u braku. Ukoliko se slažeš s mojim mišljenjem, a prevara ti ne smeta, zanemari moj upis.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..nema ljubavi ..bez ljubavi 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:33 
koliko je ona meni rekla samo se poljubila s njima...no nije to bitno...ja sam njoj to oprostio, i mislim da ću i nju samu...tamo negdje kada dođe vrijeme za to naći ću nekoga kome ću pokloniti svoju ljubav.
Hvala vam svima na komentarima, jer mi je milijun stvari u glavi, a vama se mogu malo izjadat.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 03 stu 2013 21:38 
naggar, ti uvijek imaš tako jednostavne komentare...mislim da si ti teška ladovina hehe
sigurno ti je lijepo


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 04 stu 2013 00:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
dado1642 napisao:
koliko je ona meni rekla samo se poljubila s njima...no nije to bitno...ja sam njoj to oprostio, i mislim da ću i nju samu...tamo negdje kada dođe vrijeme za to naći ću nekoga kome ću pokloniti svoju ljubav.
Hvala vam svima na komentarima, jer mi je milijun stvari u glavi, a vama se mogu malo izjadat.


.ma laže..spavala je ona s njim.. 8)
..već priča lijepše zvuči..jer ti je postepeno --htijela reći..da te želi ..napustiti..

..ne žele te povrijediti...
..jer si joj na neki način drag..
..ali ne kao muškarac..
..recimo kao prijatelj..
..i rezerva..ako joj ne uspiju veze s drugim muškarcima... 8)

..no ne vrijedi plakati..
..ima još na ovom svijetu ženskih bića...
...koja će biti s tobom...i samo s tobom..

..i neće dijeliti "puse" drugima...čim joj se ukaže prilika... :D

..ah ljubav...ljubav.... :a1430:

..često...nagonski sklop...prevlada..ono zbog čega jest...i stvoren..
..a to jest...LJUBAV...
..pa TJELESNOST..postaje jedini smisao...užitak radi užitka.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr