www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 20:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 05 stu 2013 12:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Admin napisao:
Nisam rekao napusti već pusti. Uvjeren sam da Bog djeluje kad mi ni ne znamo. A dolazi u ljubavi. Da li je vjera dar? Da li nam dolazi po Duhu Svetom?

Malo ću se ja ubaciti tu. :)
Pošto je admin stavio ? rekla bih ovako: Dijete se rodi ne znajući ništa o vjeri naravno. Roditelji ugrađuju tu vjeru u Boga od prvog dana(ako su vjernici naravno). Krštenjem postajemo djeca Božja i samim tim činom smo pripali Njemu, Gospodinu našem. Po Sv. Potvrdi dobijemo i darove Duha Svetoga, koliko kome treba. E dalje, dalje bude svašta pomalo. Uglavnom lutamo koje kakvim stranputicama i sve nam se čini jako daleko, pa tako i sam Bog.
Ono što je bit (da ne ponavljam i citiram naggara i ja :) ) je ne odustati i uvijek se tom niti držati za Njega i za Nebo. Što god činili, svjesno ili ne nikad ne odustaj. Spomeni se Boga svoga barem jednom u danu, jer nam je svaki poklonjen od Njega. Biti dovoljno tvrdoglav je ponekad velika vrlina, barem u pitanju vjere u Boga.
Postoje svakakvi periodi u životu čovjeku i to je većina nas prošla. Vrijeme hladnoće, vrijeme neizmjerne Ljubavi Njegove, vrijeme suhoće.
Na kraju bih rekla da, vjera je dar naravno i dolazi po Duhu Svetome, jer ništa nije naše ni stečeno zaslugama. Sve nam je poklonjeno za život vječni. Samo ipak mi smo ti koji to prihvaćamo ili ne.
Možeš i ne moraš. Otac ne sili nikoga.
:)
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 21 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr