www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:46

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 01 sij 2014 08:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
EVANĐELJA PO MATEJU 10, 34-42. (ovaj post posvećujem za Courage) :D

GODINA 2014.Početak žetve, Gospodnje,
dolazi vrijeme, kad ćete morati reći TKO STE, .da ste kršćani i da ste KRISTOLIKI
.a i tako morate živjeti, po Božjim zapovijedima,
.i zapovijedima Ljubavi.

Knez ovog svijeta i njegovi demoni i lažni proroci..
.na veliko su zagospodarili ovim svijetom
..zavodeći ljude da ih slijede, da ih slave i poštuju
..zato su nagrađeni , zemaljskim uspjesima, slavom, moći i bogatstvom..
..zato se odriču imena Gospodnjeg..
..zato su se okovali ledom , svoju nutrinu...da je ne čuju...da ne čuju ISTINU..
..da ne čuju..zov OCA SVOG I BOGA SVOG..

..godina 2014..je godina IZBORA
...NEĆETE MOČI OSTATI..neutralni..
..NEĆETE MOĆI OSTATI...BLJUTAVI..
..MORAT ĆETE --REĆI GLASNO I JASNO...

.."DA JA SAM KRŠČANIN , I GOSPOD MOJ JE MOJ JEDINI GOSPODAR I SPASITELJ".
.jer došlo je vrijeme .Mača..
...došlo je vrijeme..odvajanja kukolja od žita..

..pa nemojte , biti zavedeni..
..new age...pravilima "Ljubavi" i "Sloboda"
..koji ovaj svijet nudi , u modernizaciji civilizacije..
..jer modernizacija..je..u "zatiranju imena Božjeg i svih njegovih djela..
...sva djela Gospodnja su napadnuta..i izokrenute vrijednosti..
..morala , ljubavi i pravde..

..donositi će se novi zakoni o homoseksualnim slobodama..
..zakoni u smrti i eutanaziji..zakoni o nakaradnim obiteljima..

..jer mnogi demoni i zvijeri..nastaniše ljudske duše..
..i njima upravljaju ovim svijetom..
.da bi ga unakazile...da bi ..zarobile što više ..nevinih duša..u propast..
..ljudske duše..su trofej sotonski..i osveta Bogu..zbog progonstva palog anđela i njegovih sljedbenika..

..no iako sve izgleda kaotično..NIKADA DJELOVANJE SILE GOSPODNJE NIJE BILO JAČE..nad ovim svijetom..

..imamo primjer ..naše zemlje..kako govore oni...čiji su duhovi..zaposjednuti, demonskim silama..
--njihova lica..nisu njihova..izobličuje se ..poput nakaza koje njima upravljaju..
..pa se više ne mogu niti kontrolirati ...pa reže kao bjesni psi..

..na sve što je KRISTOVO..
..na sve što je ISTINA I PRAVDA LUBAV..

..pa im je trn u oku..svaka Crkva..svaka obitelj..sve Gospodnje..

..pa se napada sve...od male djece,,preko interneta..i školskih programa..perverzijama seksualnim
..preko tv..i medija..koji nameći mladima..NAKARADNI MORAL..gdje su ..cura komad mesa..dečko komad mesa
..i gdje su oni u vezama..samo potrošna roba..ne treba im ..brak ..jer je to obaveza..
..abortusi su sloboda i kontracepcija..
..život na visokoj nozi..bez rada...grabež i pohlepa ..su prihvatljivi modeli uspjeha--
..čak se političari više ni ne srame kad ih se uhvati u lopovluku..advokati sve preuzmu..
..i brane svog gospodina lopova...kao nevinog..makar i malo pile zna da je lopovčina..

..vladajuća kasta..opljačkala je ovaj narod..i dodatno...destabilizirala mlade...bez posla...
..da lutaju ..gradom..po parkovima s vrećicama..i bjesomučnim pijankama..
..roditelji..ne mogu više kontrolirati svoju djecu..jer ih društvo vuče..
..ne moli se u obitelji...ne ide se na Nedjeljnu svetu misu...vjera postaje...folklor....
.obitelji se razaraju u preljubima...strast i slast kratko traje...traže se novi svježi komadi mesa..
..a djeca su samo nusproizvod u tim vezama..

no eto...kako jest...VREMENA SU TEŠKA..
--jer se približilo Kraljevstvo Gospodnje--
..Nebeska vrata..nad Međugorskim nebom..već su --odškrinuta--
..nad ispovjedaonicom Svijeta..teku potoci Božanskog Milosrđa..
..i spašavaju duše...cijelog svijeta..
..

Nebeska Majka Marija prima svoju dječicu pod svoj plašt ljubavi i zaštitu od demona ovog svijeta
..i priprema ih za Slavu sa Gospodinom ISUSOM...
..pa kao što demoni bježe pred IMENOM ISUSA IZ NAZARETA..
..tako bježe i pred Marijom..

..pa koliko god izgledalo ..da je Bog slab ..u ovim vremenima..
..to je samo..privid..jer Bog čini sve NOVO..
..Isus..kod OCA..priprema stanove za svoje ljubljene..
..a demoni ..nisu ljubljeni...od Krista
.pa je kod njih nastala panika..

..jer kad se PODVUČE CRTA...
..i kad SVI ONI KOJI ŽELE BITI KRISTOVI..IZABERU TO SVOJOM VOLJOM..
..ONI KOJI NE ŽELE SLUŽITI DEMONIMA..BIT ĆE POZVANI I NEBESKO KRALJEVSTVO..

..a jao onima...čiji je izbor..NE...onima koji odbace Boga..bilo u posljednjim vremenima
..ili za vrijeme svog zemaljskog života..
..demoni nemaju svog kraljevstva...njihovo kraljevstvo je u zavedenim dušama i tjelesima koje zarobe

..KAD SVE DUŠE..IZREKNU SVOJE IZBORE..
...SVA SILA I GORČINA GOSPODNJA...SRUČIT ĆE SE POPUT UŽARENOG VULKANA..
..NA SVIJET PALIH ANĐELA I PROPALIH DUŠA..
..jer je dosada Bog..bio nemoćan..zbog nas....jer dok sve duše ne prođe zemaljske kvalifikacije za vječni život....
..ne može se odvojiti..zlo od čovjeka..
.jer bi uništenje..zla...bilo i vječno uništenje čovjeka..

..pa kad se sile nebeske , zaljujaju..i svjetovi vidljivi i nevidljivi..
..ostat će znanstvenici...zapanjeni...OTVORENIM NEBOM..koje nije ni približno onakvo kakvim ga opisuju--
...ZNAT ČE SVI NA KUGLI ZEMALJSKOJ..KOLIKO JE VELIK GOSPOD BOG.

..ono što moramo NAPRAVITI...a to jest NE DOPUSTITI DA NAS TA VREMENA , zateknu NESPREMNE.
..bez vjere, bez ispovijedi, sa teškim grijesima..
..jer toga..dana...SVE ZEMALJSKE CRKVE ĆE BITI ZATVORENE...
...a zašto...Zato što će se tog dana OTVORITI VRATA NEBESKE CRKVE NAD CIJELIM SVIJETOM
..i PRVI VELIKI SVEĆENIK ,ISUS i JANJE GOSPODNJE..Pokazat će se svijetu ..
..i neće ga biti u zemaljski crkvama..već UŽIVO..pred cijelim svijetom


..i bit će plača i škrgutanja zubima..čupanja kose..svih jadnih i prevarenih duša.
.jer u tom času…Ništa neće moći učIniti za svoj Spas..

..jer će tog trena i isteći ROK..BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA KOJE JE SAD IZLIVENO NAD CIJELI GRJEŠNI SVIJET..
..i dok ono traje…svak grješnik i nevjernik se može spasiti ..u trenu svoje smrti..
..u trenu kad mu prilazi ISUS..i pita ga zadnji put..DA LI ME PRIHVAĆAŠ KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..i ako duša izrekne DA.bit će spašena…ali ne i oslobođena čistilišta…jer u NEBESKO KRALJEVSTVO se ulazi samo ČIST…jer tamo ne može ući NITI JEDAN KOJI ČINI GADOSTI I LAŽ..
.
..duše koje kaže NE svom GOSPODINU…toliko se mrze i gade same sebi…da ne mogu izreći…DA.. a ISUS želi to dušino DA..bez obzira na težinu grijeha…
.jer što nam vrijedi cijeli svijet…ako je samo jedna duša izgubljena..a bit će ih..
..a to je ISUSOVA NAJVEĆA BOL..GUBITAK LJUBLJENOG STVORENJA..

..no..kad duša tako izabere..nju napušta Duh Božji .koji je izvor života .
duši ostaje samo ljuštura..njezin Duh duše..njezina psiha..i vječno tijelo.
..(sve ono što je njezin identitet za zemaljskog života.)..
..koji će izgarati u vječnoj vatri..a vječna vatra nastaje kad dušu napusti Duh Božji..
.kojom je BOG darovao život vječni..

..često se pitamo ..kako ..u Nebeskom kraljevstvu…stvorenja mogu podnijeti gubitak
..nekog tko nije zaslužio Raj..a bio im je bližnji..
odgovor imamo u ovom evanđelju po Mateju..
,,,kad ISUS KAŽE…
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan..
..
..što to znači..to znači da ništa nije naše na zemlji..stvoreno za vječnost..
..već samo ono što bude ZAJEDNO S KRISTOM I U KRISTU
..Jer tamo u zemaljskom prahu…OSTAJE SVA NAŠA ZEMALJSKA LJUBAV
..sve naše veze…SVE..
..i OD LJUBAVI PREMA KRISTU..i u SJEDINJENJU. SA KRISTOM.NEMA VEĆE LJUBAVI..I ONAJ TKO TO NIJE DOSTOJAN…NE MOŽE TE GA NITI LJUBITI.
..čak i ono što nam je najgore.. :D ..morat ćemo biti sa svojim "neprijateljima"
..ako su oni...došli svojim zaslugama u Nebesko kraljevstvo...tj..preobratili se..

…pa da ovo kratko novogodišnje izlaganje privedem kraju..ako tko uopće bude čitao do ovog dijela..završavam poslovicom..

Ne pada snijeg da prekrije brijeg, već da svaka zvijer ostavi trag”,

pa tako shvatimo i ova vremena…da iza naših života ne ostavimo trag zvijeri..
..već čovjeka..pa recimo da je ..taj bijeli snijeg…poput mane s neba pao..
…da se po tragovima vidi tko je tko…TKO JE ZVIJER A TKO ČOVJEK.…
..bez obzira kojim ..krznom i likom bili …sakriveni dok hodimo zemaljskim stazama..

..hodajmo..ali bez očaja..jer "NE BOJ SE JER JA SAM S TOBOM" reče ISUS..

..evo Matej to lijepo..navodi…(da ..i unuk mi se zove MATEJ…) :D




''Ne mislite da sam došao donijeti mir na zemlju.
Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.

Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova
i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;

i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.

Tko ljubi oca ili majku više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom,
nije mene dostojan.

Tko nađe život svoj, izgubit će ga,
tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga.

Tko vas prima, mene prima;
a tko prima mene,
prima Onoga koji me je poslao.

Tko prima proroka jer je prorok,
primit će plaću proročku;

Tko prima pravednika jer je pravednik,
primit će plaću pravedničku.

Tko napoji jednoga od ovih najmanjih,
samo čašom hladne vode, zato što je moj učenik,
zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.

------------------




17 Čuvajte se od ljudi! Oni će vas predavati sudovima i bičevat će vas u sinagogama.

18 Jest, zbog mene vodit će vas pred namjesnike i kraljeve, da svjedočanstvo dadnete pred njima i pred neznabošcima.

19 A kad vas predadu, ne brinite se, kako ili što ćete govoriti! U onaj čas dat će vam se, što ćete govoriti.

20 Jer nijeste vi, koji govorite, nego Duh Oca vašega govori preko vas.

21 Brat brata, otac sina svojega predavat će na smrt. Djeca će ustajati na roditelje svoje i dovoditi ih u smrt.

22 Zbog imena mojega bit ćete omraženi svima. Ali tko ustraje do kraja, spasit će se.

23 Kad vas progone u jednom gradu, bježite u koji drugi! Zaista, kažem vam: "Nećete još biti pri kraju s gradovima Izraelovim, dok ne dođe Sin čovječji

28 Ne bojte se onih, koji doduše mogu ubiti tijelo, ali duše ne mogu ubiti! Nego se bojte onoga, koji može dušu i tijelo pogubiti u paklu!

32 Tkogod prizna mene pred ljudima, toga ću i ja priznati pred Ocem svojim na nebesima

33 A tko zataji mene pred ljudima, toga ću i ja zatajiti pred Ocem svojim na nebesima.




Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 11:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Divno izreceno Tomo... Uvijek me tvoji postovi dotaknu, a ovaj mi je bas trebao za pocetak Nove 2014. jer nas sve cekaju novi izazovi u njoj, koje mozemo pobijediti samo jednim oruzjem- vjerom, molitvom, sakramentalnim zivotom kako bismo ostali u milosti Bozjoj i docekali svoga Spasitelja Isusa Krista.
Svim forumasima zelim Bozji blagoslov, uz obilje mira, ljubavi i zdravlja u 2014.

P.s. tesko mi je pisati dijakriticke znakove na mobitelu-najte zamjeriti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 12:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
"Bog je Mir i Mir je Bog u čovjekovom Srcu. Nema Mira bez Boga, kao što nema ni Boga bez Mira. Uistinu, Mir je čovjeku darovani Bog, kojeg čovjek svojom slobodom prima ili odbija. Alternativa Miru ne postoji. Nije čak ni rat, kao nešto što stoji nasuprot Miru, ne prije je to ništavilo. Odsutnost Boga u čovjeku je odsutnost Mira u njemu samome, a zbog čovjeka i u svijetu. Mir ne možemo zaslužiti, nego samo dobiti na Dar. Dar se pak ne može dobiti, ako mu se čovjek ne otvori. Otvoriti mu se možemo po Vjeri, a vjerovati ne možemo bez Milosti. Milost pak ne možemo zadržati, ako s njom ne surađujemo."
" DESET TAJNI

Datum 29.09.2013.

Slika

„Što sam započela u Fatimi, završit ću u Međugorju", sažetak je Gospine poruke od 25. kolovoza 1991. godine koju je javnosti prenijela vidjelica Marija Pavlović. Veliko je bilo iznenađenje poznavatelja međugorskih zbivanja kada su to čuli. Gospa je tada, prvi put u deset godina, povezala međugorsko i fatimsko ukazanje. U dramatičnom tonu pozvala je ljude na molitvu i post kako bi uz njihovu pomoć svladala Sotonu, koji „nastoji omesti njezine planove mira i radosti." Da je veza između Fatime i Međugorja čvrsta, potvrdila nam je Mirjana Dragičević – Soldo, jedna od vidjelica kojoj je Majka Božja na čuvanje povjerila deset tajni.

Što je to Majka Božja započela u portugalskoj Fatimi davne 1917. godine ukazavši se siromašnoj i nepismenoj djeci Luciji dos Santos, Jacinti Marto i njezinu bratu Franji? Ključ se nalazi u tri fatimske tajne koje je zapisala vidjelica, a kasnije i časna sestra Lucija iz Portugala. Prve dvije tajne predvidjele su kraj Prvog i početak Drugog svjetskog rata, te uspon i pad sovjetskog komunizma. Tekst treće tajne, koji je desetljećima golicao maštu upućenih, Vatikan je objavio tek u lipnju 2001. godine. Godinama se smatralo da treća tajna sadrži apokaliptičku viziju kraja svijeta, ali na četrdeset i trećoj stranici popratnog dokumenta nazvanog „Vizija iz Fatime" Vatikan je ponovio svoje gledište da se tajna odnosi na događaje koji su se već dogodili. Navodno je njome predviđen atentat na papu i komunistički progon kršćana. Međutim, nakon terorističkog napada na Ameriku 11. rujna 2001. godine dio svjetskog tiska, kao i dio znanstvenih, socioloških i teoloških krugova raznih denominacija, gorljivo brani uvjerenje kako treća fatimska tajna opisuje događaje koji će se tek zbiti. To se poklapa s nekim tumačenjima o navodnoj kazni koja će pogoditi svijet, ako se ne obrati.

Ali, gdje je u svemu tome Međugorje? Zanimljivo je to da se međugorska ukazanja počinju događati nekoliko godina uoči pada komunizma i rušenja željezne zavjese. Gospa znakovito pozivana na mir, obraćenje, pokoru te upozorava svijet da je u velikoj nevolji i pruža im ruku za pomoć. Ako se već katastrofe ne mogu izbjeći, nastoji naučiti ljude da ih barem pokušaju ublažiti. U taj svoj veliki plan spasa čovječanstva uključila je i šestoro međugorskih vidjelaca. Namijenivši svakome od njih posebnu zadaću, povjerila im je i veći broj tajni. Onima kojima se više ne ukazuje svakodnevno, povjerila je svih deset tajni, a ostalima devet. Obvezani zavjetom šutnje, vidioci o njihovu sadržaju nipošto ne žele govoriti, pa o njima ne znamo puno, ali i ono malo podataka koji su mogli biti dostupni javnosti vrlo su zanimljivi. Ključ međugorskih zbivanja sadržan je u deset tajni koje se odnose na budućnost čovječanstva, Crkve, Međugorja i vidjelaca osobno. Sve one dogodit će se u točno određen dan i vrijeme i ne mogu se poništiti. Jedino se molitvom i postom mogu ublažiti.

Prva i druga tajna zapravo će biti prethodne opomene, posebni znaci diljem svijeta i upozorenje koji će najavljivati događaje, što će dramatično utjecati na svjetsku povijest. Potvrdit će svijetu da se Gospa ukazivala u Međugorju i da su vidioci govorili istinu. Jedan takav znak spomenut je u drugoj fatimskoj tajni, a najavio je Drugi svjetski rat. Riječ je o neobičnom svjetlu koje se pojavilo u noći sa 25. na 26. siječnja 1938. godine. Između prve i druge tajne kratko je vrijeme, a potom se ostvaruje sljedeća tajna.

Treća tajna povjerena je svim vidiocima i posebno je zanimljiva. Riječ je o znaku koji je Gospa obećala ostaviti na Brdu ukazanja (bivša Crnica, nazivaju ga još i Podbrdo) iznad Međugorja. To će biti velik, neuništiv, opipljiv znak za koji će biti jasno da ga ljudska ruka nije mogla načiniti. Nakon njegove pojave, tvrdi se, nitko više neće sumnjati u autentičnost Gospinih ukazanja na zemlji. Pojavu velikog znaka na Brdu ukazanja pratit će mnoga ozdravljenja i čudesni znaci koji će svijet upozoriti, opomenuti i potaknuti na obraćenje. Usporedimo li Međugorje s iskustvom nadnaravnoga u Lourdesu, možemo nagađati da bi kao jedan od elemenata velikog znaka, mogao provrijeti izvor žive ljekovite vode. Mirjana kaže: „Kada se pojave znaci, mnogi će se ljudi obratiti. Svima koji su otvoreni Duhu Božjem bit će jasno da je Bog uistinu ovdje i da prebiva među nama ljudima." Gospa poručuje da se ljudi obrate prije pojave ovog znaka, „jer kad se dogodi obećani znak, mnogi će trčati gore i moliti milost oproštenja, ali za njih smilovanja neće biti."

Četvrta, peta i šesta tajna tiču se osobnih života vidjelaca i šireg područja Međugorja.

Sedma, osma, deveta i deseta tajna odnose se na budućnost čovječanstva i tiču se svih ljudi. Ove tajne biti će najvjerojatnije potresni događaji koji će uzdrmati svijet i biti poziv mnogima da se obrate i ničega ne boje. Prema kazivanju vidjelaca deveta i deseta tajna doista su jako teške. One su neizbježna kazna za grijehe svijeta. Kada su čuli njihov sadržaj, neki vidioci toliko su bili uplašeni da su zaplakali.

Uz sedmu tajnu vezana je jedna zanimljivost. Prije se tumačilo kako je ostvarenje te tajne otklonjeno zahvaljujući potpunom odazivu mještana i hodočasnika onome što je Gospa preporučivala i molila, no prema Mirjaninu kazivanju, otklonjen je samo dio tajne, pa se taj dio nikada neće ostvariti, ali ostatak tajne neće biti poništen.

Kada bi se međugorske tajne mogle ostvariti? Dakako da odgovora na to pitanje nema, ali na temelju nekih spoznaja može se barem nagađati. Pri tome je vrlo važan podatak da je vidjelica Mirjana, prema onome što joj je Gospa naložila, samostalno odabrala svećenika svog povjerenja kojemu će, kada dođe vrijeme povjeriti tajne. On ih potom treba objaviti svijetu. Riječ je o fra. Petru Ljubičiću, rođenom 1946. godine koji je zbivanja u Međugorju pratio od početka. Ako je, dakle fra. Petru sada šezdeset i sedma godina, a on će doživjeti trenutak da objavi tajne, logično je pretpostaviti da bi tome činu mogli posvjedočiti mnogi od nas te da se vrijeme njihova ispunjenja približava.

Evo što o tome kaže sam fra. Petar: „Kad će to biti, ne znamo. Slutimo da smo tome svakim danom sve bliži. Činjenica jest da je danas sve u krizi. Svašta se događa. Previše je nezadovoljstva i nevolja svake vrste. Poruka svake tajne mogla bi biti: Vrijeme je ozbiljno. Poradite na svome spasenju. Budite pripravni svakog trenutka susresti se s osobnim i živim Bogom."
izvor. velecasnisudac.com
****************************
Potpisujem, za obojicu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 12:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
dobar post (to zato jer je posvecen meni ? :lol:) , da osnujes Kristovu stranku evo ja bi se prikljucila jer je dobra "predizborna poruka" . Ako ikad, onda sad, bez odgode mi krscani moramo djelovat za Svjetlo, a ne tamu.. Pa znacilo to i da nas cijeli svijet prezre, da nemamo nikog "svog". Bolje solirati u svijetu koji je prolazan, nego biti u drustvu s demonima u paklu za cijelu vjecnost. Cini mi se da ce se u ovoj god traziti puno vise od svakog od nas, jer smo i svjesniji koliko su duhovno i moralno teska vremena. Svima sve najbolje u 2014, da budemo jaki u Njemu, jer u Njemu sve mozemo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 13:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
IVT napisao:
Divno izreceno Tomo... Uvijek me tvoji postovi dotaknu, a ovaj mi je bas trebao za pocetak Nove 2014. jer nas sve cekaju novi izazovi u njoj, koje mozemo pobijediti samo jednim oruzjem- vjerom, molitvom, sakramentalnim zivotom kako bismo ostali u milosti Bozjoj i docekali svoga Spasitelja Isusa Krista.
Svim forumasima zelim Bozji blagoslov, uz obilje mira, ljubavi i zdravlja u 2014.

P.s. tesko mi je pisati dijakriticke znakove na mobitelu-najte zamjeriti



: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 17:32 
Naggar, Gospodin te obilato blagoslovio i Hvala Mu na tebi. Tvoje riječi su tako jednostavne, mudre i spasonosne.
Čak su i tvoje kritike ohrabrujuće. Hvala ti na svakom postu koji si podijelio s nama i nadam se da će ih biti još mnogo.
Želim obilje Božjeg blagoslova tebi i tvojoj obitelji i sve što vam je potrebno.
Živio


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 01 sij 2014 21:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Da naggar zaista imau sebi velike mudrosti gospodnje... ne blebece kao teolog vec se u njegovim rijecima vidi mudrost Bozija...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2014 04:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
EVANĐELJA PO MATEJU 10, 34-42

GODINA 2014.Početak žetve, Gospodnje,
dolazi vrijeme, kad ćete morati reći TKO STE, .da ste kršćani i da ste KRISTOLIKI
.a i tako morate živjeti, po Božjim zapovijedima,
.i zapovijedima Ljubavi.

Knez ovog svijeta i njegovi demoni i lažni proroci..
.na veliko su zagospodarili ovim svijetom
..zavodeći ljude da ih slijede, da ih slave i poštuju
..zato su nagrađeni , zemaljskim uspjesima, slavom, moći i bogatstvom..
..zato se odriču imena Gospodnjeg..
..zato su se okovali ledom , svoju nutrinu...da je ne čuju...da ne čuju ISTINU..
..da ne čuju..zov OCA SVOG I BOGA SVOG..

..godina 2014..je godina IZBORA
...NEĆETE MOČI OSTATI..neutralni..
..NEĆETE MOĆI OSTATI...BLJUTAVI..
..MORAT ĆETE --REĆI GLASNO I JASNO...

.."DA JA SAM KRŠČANIN , I GOSPOD MOJ JE MOJ JEDINI GOSPODAR I SPASITELJ".
.jer došlo je vrijeme .Mača..
...došlo je vrijeme..odvajanja kukolja od žita..

..pa nemojte , biti zavedeni..
..new age...pravilima "Ljubavi" i "Sloboda"
..koji ovaj svijet nudi , u modernizaciji civilizacije..
..jer modernizacija..je..u "zatiranju imena Božjeg i svih njegovih djela..
...sva djela Gospodnja su napadnuta..i izokrenute vrijednosti..
..morala , ljubavi i pravde..

..donositi će se novi zakoni o homoseksualnim slobodama..
..zakoni u smrti i eutanaziji..zakoni o nakaradnim obiteljima..

..jer mnogi demoni i zvijeri..nastaniše ljudske duše..
..i njima upravljaju ovim svijetom..
.da bi ga unakazile...da bi ..zarobile što više ..nevinih duša..u propast..
..ljudske duše..su trofej sotonski..i osveta Bogu..zbog progonstva palog anđela i njegovih sljedbenika..

..no iako sve izgleda kaotično..NIKADA DJELOVANJE SILE GOSPODNJE NIJE BILO JAČE..nad ovim svijetom..

..imamo primjer ..naše zemlje..kako govore oni...čiji su duhovi..zaposjednuti, demonskim silama..
--njihova lica..nisu njihova..izobličuje se ..poput nakaza koje njima upravljaju..
..pa se više ne mogu niti kontrolirati ...pa reže kao bjesni psi..

..na sve što je KRISTOVO..
..na sve što je ISTINA I PRAVDA LUBAV..

..pa im je trn u oku..svaka Crkva..svaka obitelj..sve Gospodnje..

..pa se napada sve...od male djece,,preko interneta..i školskih programa..perverzijama seksualnim
..preko tv..i medija..koji nameći mladima..NAKARADNI MORAL..gdje su ..cura komad mesa..dečko komad mesa
..i gdje su oni u vezama..samo potrošna roba..ne treba im ..brak ..jer je to obaveza..
..abortusi su sloboda i kontracepcija..
..život na visokoj nozi..bez rada...grabež i pohlepa ..su prihvatljivi modeli uspjeha--
..čak se političari više ni ne srame kad ih se uhvati u lopovluku..advokati sve preuzmu..
..i brane svog gospodina lopova...kao nevinog..makar i malo pile zna da je lopovčina..

..vladajuća kasta..opljačkala je ovaj narod..i dodatno...destabilizirala mlade...bez posla...
..da lutaju ..gradom..po parkovima s vrećicama..i bjesomučnim pijankama..
..roditelji..ne mogu više kontrolirati svoju djecu..jer ih društvo vuče..
..ne moli se u obitelji...ne ide se na Nedjeljnu svetu misu...vjera postaje...folklor....
.obitelji se razaraju u preljubima...strast i slast kratko traje...traže se novi svježi komadi mesa..
..a djeca su samo nusproizvod u tim vezama..

no eto...kako jest...VREMENA SU TEŠKA..
--jer se približilo Kraljevstvo Gospodnje--
..Nebeska vrata..nad Međugorskim nebom..već su --odškrinuta--
..nad ispovjedaonicom Svijeta..teku potoci Božanskog Milosrđa..
..i spašavaju duše...cijelog svijeta..
..

Nebeska Majka Marija prima svoju dječicu pod svoj plašt ljubavi i zaštitu od demona ovog svijeta
..i priprema ih za Slavu sa Gospodinom ISUSOM...
..pa kao što demoni bježe pred IMENOM ISUSA IZ NAZARETA..
..tako bježe i pred Marijom..

..pa koliko god izgledalo ..da je Bog slab ..u ovim vremenima..
..to je samo..privid..jer Bog čini sve NOVO..
..Isus..kod OCA..priprema stanove za svoje ljubljene..
..a demoni ..nisu ljubljeni...od Krista
.pa je kod njih nastala panika..

..jer kad se PODVUČE CRTA...
..i kad SVI ONI KOJI ŽELE BITI KRISTOVI..IZABERU TO SVOJOM VOLJOM..
..ONI KOJI NE ŽELE SLUŽITI DEMONIMA..BIT ĆE POZVANI I NEBESKO KRALJEVSTVO..

..a jao onima...čiji je izbor..NE...onima koji odbace Boga..bilo u posljednjim vremenima
..ili za vrijeme svog zemaljskog života..
..demoni nemaju svog kraljevstva...njihovo kraljevstvo je u zavedenim dušama i tjelesima koje zarobe

..KAD SVE DUŠE..IZREKNU SVOJE IZBORE..
...SVA SILA I GORČINA GOSPODNJA...SRUČIT ĆE SE POPUT UŽARENOG VULKANA..
..NA SVIJET PALIH ANĐELA I PROPALIH DUŠA..
..jer je dosada Bog..bio nemoćan..zbog nas....jer dok sve duše ne prođe zemaljske kvalifikacije za vječni život....
..ne može se odvojiti..zlo od čovjeka..
.jer bi uništenje..zla...bilo i vječno uništenje čovjeka..

..pa kad se sile nebeske , zaljujaju..i svjetovi vidljivi i nevidljivi..
..ostat će znanstvenici...zapanjeni...OTVORENIM NEBOM..koje nije ni približno onakvo kakvim ga opisuju--
...ZNAT ČE SVI NA KUGLI ZEMALJSKOJ..KOLIKO JE VELIK GOSPOD BOG.

..ono što moramo NAPRAVITI...a to jest NE DOPUSTITI DA NAS TA VREMENA , zateknu NESPREMNE.
..bez vjere, bez ispovijedi, sa teškim grijesima..
..jer toga..dana...SVE ZEMALJSKE CRKVE ĆE BITI ZATVORENE...
...a zašto...Zato što će se tog dana OTVORITI VRATA NEBESKE CRKVE NAD CIJELIM SVIJETOM
..i PRVI VELIKI SVEĆENIK ,ISUS i JANJE GOSPODNJE..Pokazat će se svijetu ..
..i neće ga biti u zemaljski crkvama..već UŽIVO..pred cijelim svijetom


..i bit će plača i škrgutanja zubima..čupanja kose..svih jadnih i prevarenih duša.
.jer u tom času…Ništa neće moći učIniti za svoj Spas..

..jer će tog trena i isteći ROK..BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA KOJE JE SAD IZLIVENO NAD CIJELI GRJEŠNI SVIJET..
..i dok ono traje…svak grješnik i nevjernik se može spasiti ..u trenu svoje smrti..
..u trenu kad mu prilazi ISUS..i pita ga zadnji put..DA LI ME PRIHVAĆAŠ KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..i ako duša izrekne DA.bit će spašena…ali ne i oslobođena čistilišta…jer u NEBESKO KRALJEVSTVO se ulazi samo ČIST…jer tamo ne može ući NITI JEDAN KOJI ČINI GADOSTI I LAŽ..
.
..duše koje kaže NE svom GOSPODINU…toliko se mrze i gade same sebi…da ne mogu izreći…DA.. a ISUS želi to dušino DA..bez obzira na težinu grijeha…
.jer što nam vrijedi cijeli svijet…ako je samo jedna duša izgubljena..a bit će ih..
..a to je ISUSOVA NAJVEĆA BOL..GUBITAK LJUBLJENOG STVORENJA..

..no..kad duša tako izabere..nju napušta Duh Božji .koji je izvor života .
duši ostaje samo ljuštura..njezin Duh duše..njezina psiha..i vječno tijelo.
..(sve ono što je njezin identitet za zemaljskog života.)..
..koji će izgarati u vječnoj vatri..a vječna vatra nastaje kad dušu napusti Duh Božji..
.kojom je BOG darovao život vječni..

..često se pitamo ..kako ..u Nebeskom kraljevstvu…stvorenja mogu podnijeti gubitak
..nekog tko nije zaslužio Raj..a bio im je bližnji..
odgovor imamo u ovom evanđelju po Mateju..
,,,kad ISUS KAŽE…
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan..
..
..što to znači..to znači da ništa nije naše na zemlji..stvoreno za vječnost..
..već samo ono što bude ZAJEDNO S KRISTOM I U KRISTU
..Jer tamo u zemaljskom prahu…OSTAJE SVA NAŠA ZEMALJSKA LJUBAV
..sve naše veze…SVE..
..i OD LJUBAVI PREMA KRISTU..i u SJEDINJENJU. SA KRISTOM.NEMA VEĆE LJUBAVI..I ONAJ TKO TO NIJE DOSTOJAN…NE MOŽE TE GA NITI LJUBITI.
..čak i ono što nam je najgore.. :D ..morat ćemo biti sa svojim "neprijateljima"
..ako su oni...došli svojim zaslugama u Nebesko kraljevstvo...tj..preobratili se..

…pa da ovo kratko novogodišnje izlaganje privedem kraju..ako tko uopće bude čitao do ovog dijela..završavam poslovicom..

Ne pada snijeg da prekrije brijeg, već da svaka zvijer ostavi trag”,

pa tako shvatimo i ova vremena…da iza naših života ne ostavimo trag zvijeri..
..već čovjeka..pa recimo da je ..taj bijeli snijeg…poput mane s neba pao..
…da se po tragovima vidi tko je tko…TKO JE ZVIJER A TKO ČOVJEK.…
..bez obzira kojim ..krznom i likom bili …sakriveni dok hodimo zemaljskim stazama..

..hodajmo..ali bez očaja..jer "NE BOJ SE JER JA SAM S TOBOM" reče ISUS..

..evo Matej to lijepo..navodi…(da ..i unuk mi se zove MATEJ…) :D




''Ne mislite da sam došao donijeti mir na zemlju.
Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.

Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova
i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;

i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.

Tko ljubi oca ili majku više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom,
nije mene dostojan.

Tko nađe život svoj, izgubit će ga,
tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga.

Tko vas prima, mene prima;
a tko prima mene,
prima Onoga koji me je poslao.

Tko prima proroka jer je prorok,
primit će plaću proročku;

Tko prima pravednika jer je pravednik,
primit će plaću pravedničku.

Tko napoji jednoga od ovih najmanjih,
samo čašom hladne vode, zato što je moj učenik,
zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.

------------------




17 Čuvajte se od ljudi! Oni će vas predavati sudovima i bičevat će vas u sinagogama.

18 Jest, zbog mene vodit će vas pred namjesnike i kraljeve, da svjedočanstvo dadnete pred njima i pred neznabošcima.

19 A kad vas predadu, ne brinite se, kako ili što ćete govoriti! U onaj čas dat će vam se, što ćete govoriti.

20 Jer nijeste vi, koji govorite, nego Duh Oca vašega govori preko vas.

21 Brat brata, otac sina svojega predavat će na smrt. Djeca će ustajati na roditelje svoje i dovoditi ih u smrt.

22 Zbog imena mojega bit ćete omraženi svima. Ali tko ustraje do kraja, spasit će se.

23 Kad vas progone u jednom gradu, bježite u koji drugi! Zaista, kažem vam: "Nećete još biti pri kraju s gradovima Izraelovim, dok ne dođe Sin čovječji

28 Ne bojte se onih, koji doduše mogu ubiti tijelo, ali duše ne mogu ubiti! Nego se bojte onoga, koji može dušu i tijelo pogubiti u paklu!

32 Tkogod prizna mene pred ljudima, toga ću i ja priznati pred Ocem svojim na nebesima

33 A tko zataji mene pred ljudima, toga ću i ja zatajiti pred Ocem svojim na nebesima.




Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2014 08:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
naggar, otkuda to da je 2014 godina izbora, da je baš sad vrijeme?

mislim, osjeti se da je vrijeme...ali ne osjete to svi.
kako ti znaš?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 vel 2014 08:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 sij 2014 21:10
Postovi: 182
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 118 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Iako sam to već pročitala,sa svakim ponovnim čitanjem kao da mi se jedna po jedna "žaruljica" pali.
Hvala ti Naggar!
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 18 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr