www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 26 tra 2024 17:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 sij 2014 02:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
"rekao mi je da me voli kao curu te da sa mnom ne želi biti prijatelj".

..osim predbračne ćistoće..i ova izjava tvog dečka je razlog...događanja u tvom duhu..

..Moderna civilizacija..nameće baš tu izjavu...kao normalan način djelovanja u području odnosa između
...cura i dečki.. pa je i poznata pjesma u tom stilu " daj mi bar jedanput u tjednu , ko frendu " :D

...cure su komadi ,,,dečki su komadi... komadi svježeg ljudskog mesa..
...spremnog isključivo za seksualnu uživanciju...
..kad se nauživaš jednog komada..vrijeme je za promjenu..jer komadi brzo postaju dosadni..

..jer ako se već i krši predbračna čistoća..pod djelovanjima strasti i ljubavi ..između cure i dečka..
..onda je i minimum odnosa i međusobno POŠTOVANJE jednog prema drugom, kao CJELOVITOJ OSOBI.
..osobi s dušom, duhom,i tijelom.i psihom--.
..naglasak samo na tjelesnosti...govori i o samoj ...lažnoj prikazi da je to eto LJUBAV...
..a ako nema ..seksa ...onda je PRIJATELJSTVO..
..

jer da je to LJUBAV...tvoj bi dečko i dalje želio biti u ljubavi i u LJUBAVNOJ STRASTI ..prema tebi
..CJELOVITOJ KAO OSOBI ..DUŠOM I TIJELOM..i ako tu nema ..seksualnog čina


..i žuriti da se što prije vjenčate...da bi te OPET mogao imato Cjelovito..
..sanjajući .. život s tobom...brak ..obitelj...
..jer mu jednostavno s tobom SVE LIJEPO..čak i kad nije dobro..čak i kad mu se uskrati TJELESNA STRAST..
..pa su ova događanja..u tvoj vezi..VELIKI DAR..u tvojoj duhovnosti..

..jer će se tako ISKRISTALIZIRATI VAŠ ODNOS.i riješiti GLAVNO PITANJE.
..DA li je to LJUBAV..ili samo TJELESNA STRAST
..

..jer što će biti ...ako se oženiti...ti budeš trudna..
..izgubiš volju za ljubavnim činom..mjesecima prije poroda..
..pa onda porod i oporavak...koji mjesec...
..da li bi te i ONDA TVOJ DRAGI VOLIO...
..kad bi bio USKRAĆEN ..za seksualni čin. Pitanje je sad..
..jer LJUBAV POČINJE ...TAMO GDJE VEĆINA ODUSTAJE..

..PODRUČJE SEKSUALNOSTI je vrlo složeno pitanje..jer se tu radi i IZUZETNO JAKIM NAGONIMA..
.tjerani ..hormonima..zbog .opstanka vrste..
..ima mu puno grešaka...grijeha..i padova...tu se ljudi najčešće lome....
.pod strasti bluda...razaraju se i veze i brakovi..i mnoga seksualna zlostavljanja...događaju se često i u obitelji..
..koliko je ..ludlio strasti jako...da dovodi do ..raznoraznih kombinacija..gdje se vata..tko s kim stigne..
..kad se to spusti SAMO NA RAZINU..TJELESNOG ZADOVOLJSTVA..

..ĆOVJEK JE IPAK NEŠTO VIŠE..
..pa bi ipak trebao težiti..KA ODNOSU .KOJI ĆE OBUHVATITI ,,,CJELOVITO BIĆE..

..TEK SAD DOLAZIMO DO GRIJEHA PREDBRAČNE ČISTOĆE..
..jer kod vas nije upitno..samo predbračna čistoća..i već i sama LJUBAV..


...savršenstva nema...svi naši odnosi su prožeti..pokušajima i pogreškama..
..čak i naizgled...savršene i dobre..veze i brakovi..kriju svašta u dubini..poput sante leda..
..ti si ovdje otvorila svoje srce..i dušu..intimu..

..no u većini veza..i prije braka i u braku..SVE SE VRTI OKO SEKSA.. :D
..dok se malo priroda ne pobrine...s godinama...da se strasti smire... :D

..pa eto..PUSTI VODE NEKA TEKU..da se malo IZBISTRE..
..Ne moraš u tom čekanju biti depresivna ili tužna..
..Budi eto jaka i radosna...jer si usmjerila svoj duh..prema ISTINSKIM ŽIVOTNIM VRIJEDNOSTIMA..I PREMA VJERI..

..jer ovo je i vrijeme brušenja..tvog dragog...dečka...
..ili će postati ..dragi kamen...i shvatiti da te voli..i ljubi..i SADA..kad mu uskraćuješ ..seksualni čin..

..ili će postati običan šljunak....koje će vode moderne civilizacije...isprati prema kanalizacijama..bluda..

..pa eto ..ODLUKA JE TVOJA..TVOJ je život..i MORAT ĆEŠ SAMA ODLUČITI..
KAKO DALJE i s kojom razinom odnosa
..

..što se tiče..predbračnih odnosa...iz osobnog iskustva...ja sam hodao 5 godina(s odnosima kao u braku) s curom..koja mi je supruga već
..30 godina..tri kćeri .jedna udana i 1 unuk Matej..
..bila je i padova...kao i svuda u života..no eto nekako ..smo se u toj borbi IPAK VOLJELI I POŠTAVALI KAO
..CJELOVITA BIĆA..DUŠOM I TIJELOM..
..pa smo ostali ZAJEDNO..u LJUBAVI..više bih rekao..
.s NEBESKIM SNAGAMA I POMOĆI..nego našim...
..jer bez te POMOĆI KRIZE I PADOVE U BRAKU..ne bi ..prebrodili sami..
..PA JE ETO...JAKO DOBRO BITI VJERNIK.. :D

hvala DRAGOM BOGU.. AMEN..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2014 11:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Meni je nedavno jedan jako iskusan (pogotovo na tom podrucju) i duhovan svecenik (nije Stojic) pomogao u dvojbama koje vjerujem ima svaka zena koja se odluci na cistocu.(te rijeci su imale velik efekt na mene jer sam odlucila od obracenja zivjeti cisto, a nisam znala kako promotriti muski rod u okviru predbracne cistoce, gledavsi iz svoje okoline i obitelji sve sam muskarce smatrala bludnicima). Pa je on znajuci moju dvojbu, taj ispovjednik rekao sljedece: postoje 3 vrste muskaraca - i prvog i drugog se kloni. Prvi je bludnik, drugi psih.bolesik a treci je duhovno bice, cestit muskarac i za takvog trebas moliti. I nakon toga mi je puuuno toga bilo jasnije, prije svega mogla sam imati vjere da doista ne zive svi muskarci za zeludac i parenje. A takoder kad gledam onaj svoj tekst o bivsoj ljubavi ne mogu a ne ustvrditi ko Marino Restreppo da mi je tog muskarca poslao sam sotona, premda nisam okaljala djevicanstvo s njim ipak sam sagrijesila na dr.nacine sto je ostavilo teske posljedice, prije svega golemu duhovnu navezanost koja je tek nakon par godina nestala. Đavo me cak u snovima znao proganjat i uvjeravat da je on pravi za mene, a ja sam istodobno svim silama se zeljela osloboditi od te lazne ljubavi. Puno molitve i sakram.zivota je trebalo da se oslobodim, hvala Bogu nikad mi ga vise nije stavio na put, kao da se uvijek uspijemo mimoici iako se krecemo u dosta bliskim krugovima. Lazna ljubav trazi da se covjek na ovaj ili onaj nacin odrekne Boga, a prava ljubav bez Boga ne zeli i ne moze opstati. Opet cu reci tko je god navezan duhovno na osobu s kojom je sagrijesio, sv.Ispovijed je lijek za sve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2014 15:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 sij 2014 19:12
Postovi: 29
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sve ove godine su zasigurno ostavile traga na mene,vezana sam za njega strašno i bojim se da se toga nikada neću osloboditi iako smo razdvojeni.Jednostavno prva mi je ljubav,sa njim sam sve prošla i nije mi lako prihvatiti činjenicu da sam doslovno preko noći ostala sama u ovome svemu.Bila sam uvijerena da će pristati na moj prijedlog ili bar pokušati,ako mi je obećavao ljubav,kunio se i tvrdio da me voli.Bila sam svjesna da on nije toliko približen Bogu te da ću u toj vezi ja morati uzeti veći teret i moliti za nas oboje,a pogotovo za njega da ustraje.Također bila sam svijesna da njega ne bi motivirao taj osjećaj ljubavi i straha prema Bogu,jer on ovo ne percipira kao grijeh,već bi to učinio radi mene,da mi dokaže da je istina ono što je govorio.Ako bi on i pristao na to,to ne bi bilo dugog vijeka,jer ako te ne spriječava strah od Boga,teško da će ga spriječit i ljubav prema meni u započinjanju novih svađa oko iste teme.Smatram da obje strane trebaju shvatiti da su pogriješile i da su prekršile jednu Božju zapovijed jer drugačije ne ide.Ja sam to shvatila,ali on nije.On je uvjeren da mu ja nešto uskraćujem i da ga želim kazniti zbog nečega.Dušu sam ispustila pokušavajući ga uvijeriti u suprotno,da bar počme o tome razmišljat,ne radi nas,nego i radi sebe.Stavio me doslovno pred zid,da biram ili cu bit sa njim u vezi kao i dosada ili ako želim ustrajat u tom odnosu koji on naziva "prijateljstvo" da nastavim sama.Sebi sam predočila to kao izbor između njega i Boga i po prvi put sam shvatila da nemam o čemu razmišljat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2014 18:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Slažem se sa naggarom, mislim da je sve lijepo rekao, isto i courage.
A tebi opet želim reći svaka čast na odluci, velika je milost što imaš takvu savjest da te čak ni navezanost i ljubav prema tome dečku ne može natjerati da radiš protiv nje!
Znam da ti je teško, ali vjeruj, isplati se sav ovaj trud i muka!
Ja sam bila u lošoj vezi gotovo 6 godina, i osjetila sam da to nije to, da ja, iako ga jako volim, ne postajem uz njega bolja osoba, nego upravo suprotno - jadna i tužna spodoba, bez nade, bez osmijeha i sa tugom u srcu.
Isto tako, napasti koje sam imala kad sam ga ostavila - rođena mama mi je rekla da se s njim pomirim jer smo tako dugo skupa bili (a ona sama se razvela od moga oca nakon 10 godina braka), i nakon što sam joj objasnila zašto sam ga ostavila i što želim kod muškarca, rekla mi je da ću ja onda ostati zauvijek sama jer to što ja tražim ne postoji, i da su muškarci takvi kakvi jesu, da im je bitno uglavnom samo jedno....zamisli to.
Odgovorila sam joj : "U redu, onda ću ostati sama i bit ću sretnija tako, nego s nekime tko me voli samo zbog tijela, a ne zbog mene kao osobe i tko me ne poštuje!"
Ja sam doista bila spremna na to i mislila sam to što sam rekla.
Bila sam godinu i pol sama nakon toga, dok nisam upoznala svog sadašnjeg muža.
I mogu reći, doista, on je stvarno sve što sam htjela. Poštovao je moju odluku,dapače, i on razmišlja kao ja. Pomaže mi da rastem u vjeri i hodimo u svemu tome skupa.
Danas se moja majka radosno smije kad nas gleda skupa i neugodno joj je što je ono rekla, ali vjerojatno je to bio netko drugi tko me pokušavao slomiti preko nje.
Bogu hvala, dao mi je snage da idem za srcem, koje je, iako je bilo u tuzi zbog ljubavi prema tome dečku, znalo da to nikako nije ispravno i da mi je poći drugim putem.
Samo hrabro, Bog će te obilato nagraditi kao i svakoga tko trpi nevolje zbog Njega!
Slava Mu i hvala!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 sij 2014 22:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
andrea 93 napisao:
Sve ove godine su zasigurno ostavile traga na mene,vezana sam za njega strašno i bojim se da se toga nikada neću osloboditi iako smo razdvojeni.Jednostavno prva mi je ljubav,sa njim sam sve prošla i nije mi lako prihvatiti činjenicu da sam doslovno preko noći ostala sama u ovome svemu.Bila sam uvijerena da će pristati na moj prijedlog ili bar pokušati,ako mi je obećavao ljubav,kunio se i tvrdio da me voli.Bila sam svjesna da on nije toliko približen Bogu te da ću u toj vezi ja morati uzeti veći teret i moliti za nas oboje,a pogotovo za njega da ustraje.Također bila sam svijesna da njega ne bi motivirao taj osjećaj ljubavi i straha prema Bogu,jer on ovo ne percipira kao grijeh,već bi to učinio radi mene,da mi dokaže da je istina ono što je govorio.Ako bi on i pristao na to,to ne bi bilo dugog vijeka,jer ako te ne spriječava strah od Boga,teško da će ga spriječit i ljubav prema meni u započinjanju novih svađa oko iste teme.Smatram da obje strane trebaju shvatiti da su pogriješile i da su prekršile jednu Božju zapovijed jer drugačije ne ide.Ja sam to shvatila,ali on nije.On je uvjeren da mu ja nešto uskraćujem i da ga želim kazniti zbog nečega.Dušu sam ispustila pokušavajući ga uvijeriti u suprotno,da bar počme o tome razmišljat,ne radi nas,nego i radi sebe.Stavio me doslovno pred zid,da biram ili cu bit sa njim u vezi kao i dosada ili ako želim ustrajat u tom odnosu koji on naziva "prijateljstvo" da nastavim sama.Sebi sam predočila to kao izbor između njega i Boga i po prvi put sam shvatila da nemam o čemu razmišljat.

Oh ko da sebe čitam prije jedno 7 god. Ista priča. Nismo mi otkupitelji ničiji,samo je Jedan. Te dobrodušne i naivne priče o obraćenju druge osobe su teška zabluda po mom mišljenju. Mogla bi se cijeli život načekati dok on ne prihvati Krista i pitanje je bi li. A pritom strašno napatiti, ako već nisi. A vidljivo je da jesi. No to nije ništa u usporedbi s činjenicom da si recimo ušla u sv.sakrament braka s osobom koja nije obraćena i onda se gorko razočarala. Ima ljudi koji žele podnijeti taj križ- svjesno ući u brak s neobraćenom osobom i podnijeti sve nadolazeće kušnje, i ja im skidam kapu. Ali zašto ne moliti Oca dobroga da nam pošalje osobu s kojom ćemo dijeliti vjeru (kako je lijepo Boudicca svjedočila na svom primjeru) i kad si već došla do ove velike spoznaje o važnosti čistoće?? :a1250: :grlim te: Ili smo malovjerni pa ne vjerujemo da je to moguće?
Ovo ti je velika milost, što si prekinula tu vezu. Bog nas na različite načine privlači k sebi, jer druge opcije nema. Vidi da je jedino po patnji to moguće. Kako bi rekao Rajko Bundalo, veliki sluga Božji: "Čime da te još udarim, pa da se obratiš". Nekima Bog pošalje možda bolest, a neki se stravično razočaraju u ljubavi i tako dođu k Njemu.
Bar je kod mene bio presudan baš taj faktor. Nije da uspoređujem ljubavno razočaranje i saznanje da si bolestan ali nitko ne pati na jednak način.
Velika ti je milost dana, sad ju ne vidiš i razumijem te i osjećam tvoju muku jer sam ju prošla.
No garantiram ti da ćeš se opet smijati jednog dana BEZ njega. Možda Gospodin učini čudo pa se taj dečko obrati no
ti o tome ne smiješ razmišljati. Ostavi ga, prereži sve veze, i idi sa svojim Bogom koji znade što je tebi potrebno.
A i upotrijebi razum i logiku: da li je osoba koja te ucjenjuje predbr. odnosima vrijedna tvoje ljubavi? Ne vidiš li da je to sve laž? Bit će ti jasno nakon nekog vremena i lupat ćeš se po glavi.... ali će bit dooobar osjećaj. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 16:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Tvoj osjecaj mogu shvatiti.. Osjecas se prazno,pored tebe nije osoba na koju si navikla i koju volis. Kao i za sve u zivotu,i za to treba vremena ..Prepusti sve Bogu,moli Krunicu,osjetiti ces nakon nekog vremena duhovni mir koji nikad ne bi osjetila da si ostala u toj vezi. "Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu.
O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!"
Imala sam,ne isto,ali slicno iskustvo.. Voljela sam jednog decka svim srcem,iako sam osjecala u dubini da nije za mene,da nismo isti svijet,uvijek bih mu se vracala jer sam doslovno gorjela za njim i njegovom blizinom,bila sam spremna mijenjati ga,ma nista mi nije bio problem za njega.. Međutim,u vezi mi je vec spominjao kako ne moze bez odnosa,i da jednostavno ne moze izdrzati biti sa mnom bez toga jer sam mu privlacna,te je to opravdavao svojom ljubavlju za mene.. Koliko god sam ga voljela,znala sam da je to Bozji znak da taj decko nije za mene..Tako se i dogodilo..Nisam bila spremna prekinuti tu vezu zbog osjecaja,ali mi je Bog na cudnovat nacin poslao znak kako taj decko nije za mene,to je toliko bilo cudesno da sam ja mislila da se na filmovima to jedino viđa,ne u stvarnosti..I to je bio kraj nase veze..Nije bilo nimalo lako,ali sam sve predala Isusu u Klanjanju Presvetom Oltarskom Sakramentu,i otada mi je laknulo,niti sam bila ljuta niti tuzna,jednostavno-mirna. :) Sve prepusti Isusu i vijdeti ces cuda u svom zivotu.. Bolje sada preboljeti i sacuvati se za nekog decka koji ce to cijeniti,nego sada biti sa bivsim deckom,a kajati se ostatak svog zivota..Uz molitvu se sve moze :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 17:36 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 sij 2014 19:12
Postovi: 29
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala vam sta ste podijelili svoja iskustva,nekako je lakse znati kako nisam jedina bila u takvoj situaciji.Također,nadam se da ce ovo jednog dana pomoći i ostalim djevojkama da donesu ispravnu odluku.Priznajem da sam bila zasljepljena jer sam željela biti "sljepa",tako mi je bilo lakše,jer sam ga na taj način imala kraj sebe.Spoznavanje stvarne situacije je za mene bilo bolnije,nego živjeti u laži.Jednostavno konstantno ne zadovoljstvo i osjećaj unutarnje praznine me doveo do toga da napokon progledam.Imala sam jednaku situaciju,gdje bi se privlačnosti i želja za mnom kategorizirala u pojam ljubavi,pa bi me na taj način i uvjetovao,"ako ne bude toga,ljubav će nestat".Teško mi je uopće priznati da je to bilo ovako jer sam sve uvijek idealizirala i iz svake njegove rečenice pokušala izvući ono najbolje kako bi se što manje razočarala.Ta razočaranja sam skupljala u sebi toliko dugo.Jednostavno,zbog te povezanosti,sama sam sebe uvjerila da je pripadam samo njemu i da je on "prava" osoba za mene te da ne postoji nitko drugi za mene.To me i dan danas muči,zbog toga je sve ovo još teže.Jer je iza tebe jedan ogroman neuspjeh i ne znam ocu li ikad više bit uopće spremna da pokušam ponovno,hoću li uopće biti spremna da nekoga pustim toliko blizu jer ovo zasigurno ne želim iznova osijetiti.Ponekad ne vidim nista dobro u ovome sto mi se događa,pitam se zasto mi ovo treba?,zasto ne nastavim gdje sam stala?,pa nikome neću učiniti loše,ali znam isto tako da su to samo pusta opravdavanja koja će me odvesti u još veći i dublji problem u budućnosti i da time činim još veće zlo samoj sebi.Znam da Isus ne zaboravlja nikoga,pa tako neće ni mene i sto je veća žrtva danas,sutra će bit veći blagoslov...:)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 20:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ožu 2010 21:22
Postovi: 191
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga andrea,
blagoslovljena neka si zbog svoje odluke!Znam nije lako,ali ako te dotični nije razumio,i poštovao tvoju odluku,onda ne treba niti biti dio tvog života!Vjeruj mi,jednog dana ćeš Bogu zahvaljivati na toj milosti...
do tad,možeš se uključiti u Mladi Srca Marijina-pokret za predbračnu čistoću,pa tamo u grupi ljudi koji jednako razmišljaju kao ti pronaći i utjehu i snagu...tko zna,možda i budućeg :P
oni ti imaju profil i na face-u,jedna su od niza inicijativa patera Marka Glogovića...iza ove konkretne inicijative,stoji mladi bračni par,koji su godinama prije hodali u čistoći...
Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 sij 2014 20:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
andrea 93 napisao:
Jednostavno,zbog te povezanosti,sama sam sebe uvjerila da je pripadam samo njemu i da je on "prava" osoba za mene te da ne postoji nitko drugi za mene.To me i dan danas muči,zbog toga je sve ovo još teže.Jer je iza tebe jedan ogroman neuspjeh i ne znam ocu li ikad više bit uopće spremna da pokušam ponovno,hoću li uopće biti spremna da nekoga pustim toliko blizu jer ovo zasigurno ne želim iznova osijetiti.

Samo polako Andrea, vjerojatno ti je sada najpotrebniji mir i sabranost. A to ide jedino prepuštajući se i pouzdajući se u Boga. Ti pripadaš Bogu, a kad se udaš onda svome mužu, i nikome drugome.
Evo ima još jedna slična tema na => TEMA 5302 posebno naggarov post na zadnjoj stranici i prva rečenica. Iz ovog i sličnih svjedočanstava možemo samo naučiti, nažalost ti učiš iz vlastitih pogrešaka. Al možda upravo tvoje svjedočansto pomogne mnogima u sl. situacijama :b112: . Samo hrabro!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 17:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 05 sij 2014 19:12
Postovi: 29
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ajmee dobri moji ljudovi fala vam na svemu :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 82 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr