www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 08:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
PostPostano: 22 sij 2014 18:37 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
POzdrav svima! Nova sam na forumu....Imam neke nedoumice, u vezi predbračne čistoće i praktikovanja iste....Budući da su strasti "opasne" i teške za kontrolisanje često, zanima me da li je manji greh masturbacija od ulaska u seksualne odnose sa partnerom....Znam da je greh i jedno i drugo, pitam ovo čisto teoretski, ne sad kao da bih dala zeleno svetlo za ovo prvo....Jer možda u prvom slučaju manje narušavamo odnos, ili vezu sa partnerom...ako smo se već odlučili na predbračnu čistoću....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 19:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dorka napisao:
POzdrav svima! Nova sam na forumu....Imam neke nedoumice, u vezi predbračne čistoće i praktikovanja iste....Budući da su strasti "opasne" i teške za kontrolisanje često, zanima me da li je manji greh masturbacija od ulaska u seksualne odnose sa partnerom....Znam da je greh i jedno i drugo, pitam ovo čisto teoretski, ne sad kao da bih dala zeleno svetlo za ovo prvo....Jer možda u prvom slučaju manje narušavamo odnos, ili vezu sa partnerom...ako smo se već odlučili na predbračnu čistoću....

:D :D
Morat ću te razočarati.. Nije to stvar narušavanja odnosa i veze..
Isto je. Sve što nije otvoreno životu i što koristiš u svrhu požude, strasti, zadovoljavanja sebe (a nije namijenjeno za to) je grijeh. Nema sad da se ti "isprazniš" i spašavaš time vezu.. ;)
Načini da kontroliraš požudu su razni: molitva, sakramenti, sv.Misa, ispovijed, čitanje sv.Pisma.. itd. itd. Najvažnija je pak odluka da ne želiš time uvrijediti Boga koji ti je spolnost dao u svrhu života, ne za tebe samu..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 19:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Božja ovčica napisao:
Načini da kontroliraš požudu su razni: molitva, sakramenti, sv.Misa, ispovijed, čitanje sv.Pisma.. itd. itd. Najvažnija je pak odluka da ne želiš time uvrijediti Boga koji ti je spolnost dao u svrhu života, ne za tebe samu..


I ono najvažnijie od svega je da je to moguće!!
za sve koji čvrsto misle da čovjek ne može biti "svoga tela gospodar".
Može itekako! I ne bit pri tome nervozan, nezadovoljan..već sve suprotno. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 20:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Naravno da je moguće..
Zaboravih napisati da je dobro imati na umu kako je to duhovna borba. Spolnost je predivna, ali ju Sotona želi uništiti jer spolnost stvara novi život.. I onda ju izopačuje i stvara sliku u čovjeku da je slab na požudu, da je to prirodni nagon, da to nije ništa loše.. Ni nije ništa loše, ako je u pravoj svrsi, prema Božjem naumu..
Dorka, sretno u borbi! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 20:17 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 sij 2014 19:52
Postovi: 84
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala puno :grlim te: ....vidim da je koren problema zapravo u shvatanju spolnosti...danas je učestalo mišljenje da čovek skoro pa ne može biti zdrav ako ne upražnjava seks....Mislim česti su naslovi da je dobar za zdravlje, za povećanje inteligencije, za imunitet i svašta nešto...Tako da većina polako ako i ne veruje u to, počinje da makar veruje da požuda i nije tako loša...mislim da sam se udaljila od pravog shvatanja spolnosti,...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 sij 2014 20:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Dorka napisao:
Hvala puno :grlim te: ....vidim da je koren problema zapravo u shvatanju spolnosti...danas je učestalo mišljenje da čovek skoro pa ne može biti zdrav ako ne upražnjava seks....Mislim česti su naslovi da je dobar za zdravlje, za povećanje inteligencije, za imunitet i svašta nešto...Tako da većina polako ako i ne veruje u to, počinje da makar veruje da požuda i nije tako loša...mislim da sam se udaljila od pravog shvatanja spolnosti,...


Bravo! To je problem koji često zaboravim jer ne idem na takve stranice.. :) Seks dobar za inteligenciju, ha? Eh.. Kani se takvih stranica.. Ono što čitaš, slušaš, moliš - to si... Ako se puniš glupostima, u glavi ti mogu biti samo gluposti.. :D
Super je što si to brzo shvatila, sad samo ustrajno i uz Božju pomoć.. Ako imaš još pitanja/nedoumica, tu smo.. ;)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr