www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 01:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 sij 2014 22:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pozdrav svima :) Ovim putem bih vam se obratila i zatrazila pomoc u savjetu,vlastita iskustva su uvijek dobrodosla.. Imam 23 godine,potjecem iz mnogobrojne katolicke obitelji gdje je mama bila ta koja je preuzela brigu o odgoju djece,da je bilo po tati,stvarno ne zelim zamisljati sto bi bilo od nas kad odrastemo..Moj tata nikad nije imao oca za autoritet,tako da njegovu nemoc i nedostatak karaktera u odgoju djece mogu shvatiti,i ne osuđujem ga.Moja obitelj je primjer obitelji koja je izvana divna,tata slovi za predobrog covjeka,mama za divnu zenu dobra srca koja je uspjela toliki broj djece podici na noge i odgojiti u pristojne ljude. Situacija unutar obitelji je drukcija-mama se za tatu nije udala iz ljubavi(razlozi za to su dugi),tako da on nikad ni u cemu od nje nije imao potporu ,tako da se i on vremenom pretvorio u covjeka kojemu je sve bilo na prvom mjestu osim obitelji,a mama je bila ta koja je drzala,ne 3,nego 4 stupa kuce,metaforicki receno.Otkad znam za sebe,pamtim samo neslaganje između njih i svađu i zbog najmanje sitnice. Da ne duljim pricu-ja sam sad odrasla osoba,zavrsavam tezak fakultet,uvijek se od mene mnogo ocekivalo,i to mi je uvijek stvaralo velik pritisak,pogotovo jer je mojim roditeljima previse stalo sta netko drugi misli o nama. To je rezultiralo time da mama misli da zna sta je za mene najbolje,ali pri tome ne mjeri "duhovnim mjerilima",nego "mjerilom ovog svijeta". Uviđam da je to licemjerje,svaki dan moli Krunicu,ide cesto na Svetu Misu,ali sebi uzima za pravo da mi govori kakav je koji decko,kako bi mi bilo sa njim u braku ,iako nijednog od njih nije upoznala,previse analizira ,povezuje neke stvari,i stvara mi ogroman pritisak. Ako ima dobro misljenje o roditeljima nekog decka sa kojim ja izlazim,i ako se on njoj ucini kao miran decko,a meni se kroz druzenje ne svidi,pocne mi nabijati na nos kako ja nista ne vidim,kako je on fin momak,ali sam ja slijepa,kako svakome nađem manu i slicno..Prije nego se meni svidi,bitnije je da se svidi "selu",zatim njoj,pa tek onda meni. Nikad nisam imala ozbiljnu vezu,prije par godina sam nekoliko mj-hodala sa deckom koji je njoj bio skroz po volji,nakon sto sam prekinula jer se nisam nimalo fino osjecala sa tim deckom,ona si je uzela pravo od tada,pa sve do danas,predbacivati mi kako sam propustila super momka,kako bi bio divan muz,kako mu je divna obitelj,itd.. Ja shvacam da svaki roditelj svome djetetu zeli sve najbolje,ja prva cijenim dobre karakteristike kod decka ,ali protiv sebe se ne moze,ili postoji ono nesto ili ne :( Prije skoro 2 godine sam upoznala decka u kojeg sam se odmah zaljubila,ne samo da su postojali osjecaji,nego je imao i sve karakteristike divnog momka,vjernik je,ja sam mu bila na prvom mjestu uvijek,hodali smo oko godinu dana,cak planirali i zajednicku buducnost.. Svi su mislili da je napokon TO TO. No,on je iznenada izgubio posao,tako da su svi nasi planovi morali stati.. Tada se opet pocela mama petljati.."a sta ako ne nađe posao,ti nemas posla,od cega cete zivjeti,kako cete ista planirati,koliko cete morati hodati (misljenje moje mame je da ako djevojka dugo hoda sa deckom i prekinu,da ce svi misliti da je on mene ostavio :roll: ). Ispocetka je nisam dozivljavala,no vremenom je pritisak postao neizdrzljiv,svakog dana mi je ubacivala zajedljive komentare,kao nece mi se ona mijesati,ALI.. tako da kad god bi izasla sa deckom,trazila sam mu podsvjesno i najmanje mane,to je rezultiralo cestim svađama i da me on poceo zivcirati,no on je bez obzira na sve preko svega prelazio,i uvijek prvi popustao,iako to nimalo nisam zasluzila. U konacnici smo prekinuli,moji osjecaji kao da su se potpuno promijenili,postala sam hladna prema njemu i tako nije moglo dalje..Od prekida je proslo 8 mj,i dalje smo u kontaktu,on nema pojma koji su moji razlozi bili za prekid,rekla sam mu da su mi se osjecaji jednostavno promijenili.. Ali ne mogu se trgnuti od osjecaja da je mama krivac za nas prekid,po prirodi je pesimisticna ,meni je stvorila osjecaj slijepog puta ako nastavim vezu sa njim,ukazujuci mi da ja mogu bolje i slicno,kako moram prosirivati vidike i slicno. Ironija je ta sto svaki dan moli Krunicu,ide na Misu nekad svaki dan,prica o Bozjoj Providnosti,ali kad se treba uzdati u Boga i providnost,samo vlada pesimizam. Izlazila sam nakon njega sa par momaka,ali nikako nemam osjecaja da je to netko "moj" ,nemam tog osjecaja koji sam imala za njega.. I dan danas kad se vidimo,kao da vidim nekog svog..Nekoga za koga mogu sutra staviti ruku u vatru da cu mu ja biti uvijek na prvom mjestu,i da cemo se međusobno poticati u vjeri..da se pozelim sad pomiriti,on bi me docekao rasirenih ruku i sve zaboravio. Ali si postavim i logicno pitanje- ako sam bila tako sigurna u nas,kako sam dopustila da me ista pokoleba ? Kako sam postala podlozna utjecaju mame,da li je onda nasa veza bila nestabilna i građena "na pijesku",ne mogu da se ne upitam da li je Bog djelovao preko mame da nas razdvoji ako nismo jedno za drugo.. Iako su mamini razlozi bili daleko od razloga jedne pobozne vjernice,ali me sve ovo uvlaci sumnju.. Odlucila sam se srcem moliti za buduceg supruga ,i da Bog udalji od mene sve ljude koji negativno djeluju na mene ,i da postanem otvorena poticajima Duha Svetog,a ne poticajima ljudi. Ispricavam se na dugom postu :D Ako netko ima slicno iskustvo ili savjet na ovom forumu,bila bih mu zahvalna :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2014 23:16 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
Emanuelas napisao:
Pozdrav svima :) Ovim putem bih vam se obratila i zatrazila pomoc u savjetu,vlastita iskustva su uvijek dobrodosla.. Imam 23 godine,potjecem iz mnogobrojne katolicke obitelji gdje je mama bila ta koja je preuzela brigu o odgoju djece,da je bilo po tati,stvarno ne zelim zamisljati sto bi bilo od nas kad odrastemo..Moj tata nikad nije imao oca za autoritet,tako da njegovu nemoc i nedostatak karaktera u odgoju djece mogu shvatiti,i ne osuđujem ga.Moja obitelj je primjer obitelji koja je izvana divna,tata slovi za predobrog covjeka,mama za divnu zenu dobra srca koja je uspjela toliki broj djece podici na noge i odgojiti u pristojne ljude. Situacija unutar obitelji je drukcija-mama se za tatu nije udala iz ljubavi(razlozi za to su dugi),tako da on nikad ni u cemu od nje nije imao potporu ,tako da se i on vremenom pretvorio u covjeka kojemu je sve bilo na prvom mjestu osim obitelji,a mama je bila ta koja je drzala,ne 3,nego 4 stupa kuce,metaforicki receno.Otkad znam za sebe,pamtim samo neslaganje između njih i svađu i zbog najmanje sitnice. Da ne duljim pricu-ja sam sad odrasla osoba,zavrsavam tezak fakultet,uvijek se od mene mnogo ocekivalo,i to mi je uvijek stvaralo velik pritisak,pogotovo jer je mojim roditeljima previse stalo sta netko drugi misli o nama. To je rezultiralo time da mama misli da zna sta je za mene najbolje,ali pri tome ne mjeri "duhovnim mjerilima",nego "mjerilom ovog svijeta". Uviđam da je to licemjerje,svaki dan moli Krunicu,ide cesto na Svetu Misu,ali sebi uzima za pravo da mi govori kakav je koji decko,kako bi mi bilo sa njim u braku ,iako nijednog od njih nije upoznala,previse analizira ,povezuje neke stvari,i stvara mi ogroman pritisak. Ako ima dobro misljenje o roditeljima nekog decka sa kojim ja izlazim,i ako se on njoj ucini kao miran decko,a meni se kroz druzenje ne svidi,pocne mi nabijati na nos kako ja nista ne vidim,kako je on fin momak,ali sam ja slijepa,kako svakome nađem manu i slicno..Prije nego se meni svidi,bitnije je da se svidi "selu",zatim njoj,pa tek onda meni. Nikad nisam imala ozbiljnu vezu,prije par godina sam nekoliko mj-hodala sa deckom koji je njoj bio skroz po volji,nakon sto sam prekinula jer se nisam nimalo fino osjecala sa tim deckom,ona si je uzela pravo od tada,pa sve do danas,predbacivati mi kako sam propustila super momka,kako bi bio divan muz,kako mu je divna obitelj,itd.. Ja shvacam da svaki roditelj svome djetetu zeli sve najbolje,ja prva cijenim dobre karakteristike kod decka ,ali protiv sebe se ne moze,ili postoji ono nesto ili ne :( Prije skoro 2 godine sam upoznala decka u kojeg sam se odmah zaljubila,ne samo da su postojali osjecaji,nego je imao i sve karakteristike divnog momka,vjernik je,ja sam mu bila na prvom mjestu uvijek,hodali smo oko godinu dana,cak planirali i zajednicku buducnost.. Svi su mislili da je napokon TO TO. No,on je iznenada izgubio posao,tako da su svi nasi planovi morali stati.. Tada se opet pocela mama petljati.."a sta ako ne nađe posao,ti nemas posla,od cega cete zivjeti,kako cete ista planirati,koliko cete morati hodati (misljenje moje mame je da ako djevojka dugo hoda sa deckom i prekinu,da ce svi misliti da je on mene ostavio :roll: ). Ispocetka je nisam dozivljavala,no vremenom je pritisak postao neizdrzljiv,svakog dana mi je ubacivala zajedljive komentare,kao nece mi se ona mijesati,ALI.. tako da kad god bi izasla sa deckom,trazila sam mu podsvjesno i najmanje mane,to je rezultiralo cestim svađama i da me on poceo zivcirati,no on je bez obzira na sve preko svega prelazio,i uvijek prvi popustao,iako to nimalo nisam zasluzila. U konacnici smo prekinuli,moji osjecaji kao da su se potpuno promijenili,postala sam hladna prema njemu i tako nije moglo dalje..Od prekida je proslo 8 mj,i dalje smo u kontaktu,on nema pojma koji su moji razlozi bili za prekid,rekla sam mu da su mi se osjecaji jednostavno promijenili.. Ali ne mogu se trgnuti od osjecaja da je mama krivac za nas prekid,po prirodi je pesimisticna ,meni je stvorila osjecaj slijepog puta ako nastavim vezu sa njim,ukazujuci mi da ja mogu bolje i slicno,kako moram prosirivati vidike i slicno. Ironija je ta sto svaki dan moli Krunicu,ide na Misu nekad svaki dan,prica o Bozjoj Providnosti,ali kad se treba uzdati u Boga i providnost,samo vlada pesimizam. Izlazila sam nakon njega sa par momaka,ali nikako nemam osjecaja da je to netko "moj" ,nemam tog osjecaja koji sam imala za njega.. I dan danas kad se vidimo,kao da vidim nekog svog..Nekoga za koga mogu sutra staviti ruku u vatru da cu mu ja biti uvijek na prvom mjestu,i da cemo se međusobno poticati u vjeri..da se pozelim sad pomiriti,on bi me docekao rasirenih ruku i sve zaboravio. Ali si postavim i logicno pitanje- ako sam bila tako sigurna u nas,kako sam dopustila da me ista pokoleba ? Kako sam postala podlozna utjecaju mame,da li je onda nasa veza bila nestabilna i građena "na pijesku",ne mogu da se ne upitam da li je Bog djelovao preko mame da nas razdvoji ako nismo jedno za drugo.. Iako su mamini razlozi bili daleko od razloga jedne pobozne vjernice,ali me sve ovo uvlaci sumnju.. Odlucila sam se srcem moliti za buduceg supruga ,i da Bog udalji od mene sve ljude koji negativno djeluju na mene ,i da postanem otvorena poticajima Duha Svetog,a ne poticajima ljudi. Ispricavam se na dugom postu :D Ako netko ima slicno iskustvo ili savjet na ovom forumu,bila bih mu zahvalna :grlim te:



Draga Emanuelas :) ,
nemam iskustvo kao ti,ali imam iskustvo spoznaje ovakvih stvari koje si ti ovdje navela.
Pod tim mislim na prepoznavanje licemjerstva kod ljudi,a pogotovo onih najbližih.
To nisu lake stvari za podnijeti,pogotovo u početku obraćenja,znalo mi je biti skoro neizdrživo.
Jedno govore,drugo misle ,a treće rade.
Idu u Crkvu,mole se ,pozivaju se na Boga,a s druge strane negativno govore,sude druge i pesimistični su(slično kao i tvoja mama).
A ja to najedanput vidim,baš kao i ti sada i ne znam kud bi sa svim tim što znam.
Nije lako,znam,ali to ti je ,bar sam ja to tako shvatila i doživjela ,
vrijeme produbljivanja vjere i zapravo sad trebaš izdržati sve to.
Neću ti davati savjete,već ću ti reći iz svog iskustva,
da ti je u ovom trenu najveća pomoć redovni sakramentalni život(ispovijed,pričest),
obavezna nedjeljna misa i redovna molitva-najbolje krunica,bar jedna desetica dnevno ako ne možeš više.
E da i moli za sve one nakane koje si nabrojila,posebno za budućeg muža.
Uvijek se prvo uzdaj u Boga i ne boj se ,neće ti biti sve jasno odmah,ali odgovori s vremenom dolaze,samo vjeruj.
Zasad toliko od mene,nadam se da će ti bar malo pomoći ovo što sam ti napisala.Drži se i ustraj. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 sij 2014 23:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Bog s nama.. :D

Emanuelas

..stvari su vrlo jednostavne...
..nije problem u tvojoj mami..već u tebi..

u toj fazi života..kad se čovjek osamostaljuje---

..uglavnom se svi događaji u našem životu događaju na 2 razine

1,jedna razina vezana uz savjetovanje roditelja prijatelja itd..
a većina radi po svom..i savjete ignorira..
2..sve raditi po svome..pa kako ispadne..

..no u svakoj razini..riješenja mogu biti IDENTIČNA...

.pa se netko ..nadrapa jer je slušao roditelje..
..a netko nadrapa jer je bio tvrdoglav..pa ..srljao na glavačke...

..Ti još nisi riješila osnovno pitanje.. a to je što je to HODANJE s dečkom..
..i što se pod time podrazumijeva..samo hodanje ..i ljubljenje ili ima i seksa..

..ti mi djeluješ kao da si do sada ..MORALA HODATI S NEKIM DEČKIMA..

..a ne da si bila s nekim...iz ljubavi..

..NEMA SAVRŠENSTVA... no kad se zaljubiš..i ta osoba u tebe..
..poželjet ćete živjeti zajedno i stvoriti OBITELJ..

..a onda će sve biti lakše.. što se tiče ODABIRA DEČKA..

..ali dobar odabir dečka ..NIJE GARANCIJA...ugodnog i lagodnog života na zemlji u vijeke vijekova..
...Život je borba..i suza i smijeh..i sve brzo prođe..
..Samo NEMOJ BITI BLJUTAVA...pa da te svi vjetrovi..viju kako im se sviđa..

..VEĆ SE OSNAŽI I RECI..JA TAKO ŽELIM.. :D

.i gledaj da to onda bude dobro..a ako nije POTRUDI SE DA BUDE TAKO..

..uglavnom taj proces traje cijeli život... :D

..NEMA MIRA..neprestana borba za mir i dobro..
..i neprestana borba za spas duša..

..a bit će i padova..ali kad padneš..USTANI SE ..i ne okreći prema natrag...
..već hodi samo NAPRIJED..PREMA KRISTU..

8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 00:10 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
E da ,moram još dodati.
Kad bi mi netko prije govorio da molim,idem na misu,idem na ispovijed i pričešćujem se ,
sve mi je to bilo apstraktno i nekak ne baš uvjerljivo.
Ali kad sam povjerovala da će mi to pomoći i da mi pomaže sve se okrenulo.
"Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete."(Mt 6,8)
Zato,ne pišem ti ovo samo eto da nešto napišem,nego da posvjedočim da je to Istina i da pomaže .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 10:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Pozdrav Emanuelas!
Kaj reći na ovo svjedočanstvo!? Većina roditelja je takva, žele najbolje za svoju djecu ali po nekim svojim pravilima. A zapravo bi trebali saslušat ono kaj im njihova djeca žele reći. Lijepo je napisal Naggar
Citat:
..stvari su vrlo jednostavne...
..nije problem u tvojoj mami..već u tebi..

u toj fazi života..kad se čovjek osamostaljuje---

..uglavnom se svi događaji u našem životu događaju na 2 razine

1,jedna razina vezana uz savjetovanje roditelja prijatelja itd..
a većina radi po svom..i savjete ignorira..
2..sve raditi po svome..pa kako ispadne..

..no u svakoj razini..riješenja mogu biti IDENTIČNA...

.pa se netko ..nadrapa jer je slušao roditelje..
..a netko nadrapa jer je bio tvrdoglav..pa ..srljao na glavačke...
s tim da ja ne mislim da si ti napravila neku pogrešku života, nego si samo u procesu učenja, i svladavanja prepreka. Ja sam pred tri godine ostal bez posla, no baš u tom periodu sam se više približil Bogu, upoznal svoju zaručnicu i danas planiramo vjenčanje bez kune u džepu :). Mislim da je presudno curu/dečka gledati kroz prizmu buduce žene/muža. Ak se tak postave stvari odpočeka i ako se hoda čisto, onda nas ni posao, ni roditelji, ni društvo ne mogu odvojiti od cilja a to je brak. Zato samo hrabro, Bog na prvom mjestu onda sve ostalo. Ne boj se ako krivo zakoračiš, Isus je tu da ispravi krive korake.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 11:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ita napisao:
Emanuelas napisao:
Pozdrav svima :) Ovim putem bih vam se obratila i zatrazila pomoc u savjetu,vlastita iskustva su uvijek dobrodosla.. Imam 23 godine,potjecem iz mnogobrojne katolicke obitelji gdje je mama bila ta koja je preuzela brigu o odgoju djece,da je bilo po tati,stvarno ne zelim zamisljati sto bi bilo od nas kad odrastemo..Moj tata nikad nije imao oca za autoritet,tako da njegovu nemoc i nedostatak karaktera u odgoju djece mogu shvatiti,i ne osuđujem ga.Moja obitelj je primjer obitelji koja je izvana divna,tata slovi za predobrog covjeka,mama za divnu zenu dobra srca koja je uspjela toliki broj djece podici na noge i odgojiti u pristojne ljude. Situacija unutar obitelji je drukcija-mama se za tatu nije udala iz ljubavi(razlozi za to su dugi),tako da on nikad ni u cemu od nje nije imao potporu ,tako da se i on vremenom pretvorio u covjeka kojemu je sve bilo na prvom mjestu osim obitelji,a mama je bila ta koja je drzala,ne 3,nego 4 stupa kuce,metaforicki receno.Otkad znam za sebe,pamtim samo neslaganje između njih i svađu i zbog najmanje sitnice. Da ne duljim pricu-ja sam sad odrasla osoba,zavrsavam tezak fakultet,uvijek se od mene mnogo ocekivalo,i to mi je uvijek stvaralo velik pritisak,pogotovo jer je mojim roditeljima previse stalo sta netko drugi misli o nama. To je rezultiralo time da mama misli da zna sta je za mene najbolje,ali pri tome ne mjeri "duhovnim mjerilima",nego "mjerilom ovog svijeta". Uviđam da je to licemjerje,svaki dan moli Krunicu,ide cesto na Svetu Misu,ali sebi uzima za pravo da mi govori kakav je koji decko,kako bi mi bilo sa njim u braku ,iako nijednog od njih nije upoznala,previse analizira ,povezuje neke stvari,i stvara mi ogroman pritisak. Ako ima dobro misljenje o roditeljima nekog decka sa kojim ja izlazim,i ako se on njoj ucini kao miran decko,a meni se kroz druzenje ne svidi,pocne mi nabijati na nos kako ja nista ne vidim,kako je on fin momak,ali sam ja slijepa,kako svakome nađem manu i slicno..Prije nego se meni svidi,bitnije je da se svidi "selu",zatim njoj,pa tek onda meni. Nikad nisam imala ozbiljnu vezu,prije par godina sam nekoliko mj-hodala sa deckom koji je njoj bio skroz po volji,nakon sto sam prekinula jer se nisam nimalo fino osjecala sa tim deckom,ona si je uzela pravo od tada,pa sve do danas,predbacivati mi kako sam propustila super momka,kako bi bio divan muz,kako mu je divna obitelj,itd.. Ja shvacam da svaki roditelj svome djetetu zeli sve najbolje,ja prva cijenim dobre karakteristike kod decka ,ali protiv sebe se ne moze,ili postoji ono nesto ili ne :( Prije skoro 2 godine sam upoznala decka u kojeg sam se odmah zaljubila,ne samo da su postojali osjecaji,nego je imao i sve karakteristike divnog momka,vjernik je,ja sam mu bila na prvom mjestu uvijek,hodali smo oko godinu dana,cak planirali i zajednicku buducnost.. Svi su mislili da je napokon TO TO. No,on je iznenada izgubio posao,tako da su svi nasi planovi morali stati.. Tada se opet pocela mama petljati.."a sta ako ne nađe posao,ti nemas posla,od cega cete zivjeti,kako cete ista planirati,koliko cete morati hodati (misljenje moje mame je da ako djevojka dugo hoda sa deckom i prekinu,da ce svi misliti da je on mene ostavio :roll: ). Ispocetka je nisam dozivljavala,no vremenom je pritisak postao neizdrzljiv,svakog dana mi je ubacivala zajedljive komentare,kao nece mi se ona mijesati,ALI.. tako da kad god bi izasla sa deckom,trazila sam mu podsvjesno i najmanje mane,to je rezultiralo cestim svađama i da me on poceo zivcirati,no on je bez obzira na sve preko svega prelazio,i uvijek prvi popustao,iako to nimalo nisam zasluzila. U konacnici smo prekinuli,moji osjecaji kao da su se potpuno promijenili,postala sam hladna prema njemu i tako nije moglo dalje..Od prekida je proslo 8 mj,i dalje smo u kontaktu,on nema pojma koji su moji razlozi bili za prekid,rekla sam mu da su mi se osjecaji jednostavno promijenili.. Ali ne mogu se trgnuti od osjecaja da je mama krivac za nas prekid,po prirodi je pesimisticna ,meni je stvorila osjecaj slijepog puta ako nastavim vezu sa njim,ukazujuci mi da ja mogu bolje i slicno,kako moram prosirivati vidike i slicno. Ironija je ta sto svaki dan moli Krunicu,ide na Misu nekad svaki dan,prica o Bozjoj Providnosti,ali kad se treba uzdati u Boga i providnost,samo vlada pesimizam. Izlazila sam nakon njega sa par momaka,ali nikako nemam osjecaja da je to netko "moj" ,nemam tog osjecaja koji sam imala za njega.. I dan danas kad se vidimo,kao da vidim nekog svog..Nekoga za koga mogu sutra staviti ruku u vatru da cu mu ja biti uvijek na prvom mjestu,i da cemo se međusobno poticati u vjeri..da se pozelim sad pomiriti,on bi me docekao rasirenih ruku i sve zaboravio. Ali si postavim i logicno pitanje- ako sam bila tako sigurna u nas,kako sam dopustila da me ista pokoleba ? Kako sam postala podlozna utjecaju mame,da li je onda nasa veza bila nestabilna i građena "na pijesku",ne mogu da se ne upitam da li je Bog djelovao preko mame da nas razdvoji ako nismo jedno za drugo.. Iako su mamini razlozi bili daleko od razloga jedne pobozne vjernice,ali me sve ovo uvlaci sumnju.. Odlucila sam se srcem moliti za buduceg supruga ,i da Bog udalji od mene sve ljude koji negativno djeluju na mene ,i da postanem otvorena poticajima Duha Svetog,a ne poticajima ljudi. Ispricavam se na dugom postu :D Ako netko ima slicno iskustvo ili savjet na ovom forumu,bila bih mu zahvalna :grlim te:



Draga Emanuelas :) ,
nemam iskustvo kao ti,ali imam iskustvo spoznaje ovakvih stvari koje si ti ovdje navela.
Pod tim mislim na prepoznavanje licemjerstva kod ljudi,a pogotovo onih najbližih.
To nisu lake stvari za podnijeti,pogotovo u početku obraćenja,znalo mi je biti skoro neizdrživo.
Jedno govore,drugo misle ,a treće rade.
Idu u Crkvu,mole se ,pozivaju se na Boga,a s druge strane negativno govore,sude druge i pesimistični su(slično kao i tvoja mama).
A ja to najedanput vidim,baš kao i ti sada i ne znam kud bi sa svim tim što znam.
Nije lako,znam,ali to ti je ,bar sam ja to tako shvatila i doživjela ,
vrijeme produbljivanja vjere i zapravo sad trebaš izdržati sve to.
Neću ti davati savjete,već ću ti reći iz svog iskustva,
da ti je u ovom trenu najveća pomoć redovni sakramentalni život(ispovijed,pričest),
obavezna nedjeljna misa i redovna molitva-najbolje krunica,bar jedna desetica dnevno ako ne možeš više.
E da i moli za sve one nakane koje si nabrojila,posebno za budućeg muža.
Uvijek se prvo uzdaj u Boga i ne boj se ,neće ti biti sve jasno odmah,ali odgovori s vremenom dolaze,samo vjeruj.
Zasad toliko od mene,nadam se da će ti bar malo pomoći ovo što sam ti napisala.Drži se i ustraj. :)


:b112: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 11:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
Bog s nama.. :D

Emanuelas

..stvari su vrlo jednostavne...
..nije problem u tvojoj mami..već u tebi..

u toj fazi života..kad se čovjek osamostaljuje---

..uglavnom se svi događaji u našem životu događaju na 2 razine

1,jedna razina vezana uz savjetovanje roditelja prijatelja itd..
a većina radi po svom..i savjete ignorira..
2..sve raditi po svome..pa kako ispadne..

..no u svakoj razini..riješenja mogu biti IDENTIČNA...

.pa se netko ..nadrapa jer je slušao roditelje..
..a netko nadrapa jer je bio tvrdoglav..pa ..srljao na glavačke...

..Ti još nisi riješila osnovno pitanje.. a to je što je to HODANJE s dečkom..
..i što se pod time podrazumijeva..samo hodanje ..i ljubljenje ili ima i seksa..

..ti mi djeluješ kao da si do sada ..MORALA HODATI S NEKIM DEČKIMA..

..a ne da si bila s nekim...iz ljubavi..

..NEMA SAVRŠENSTVA... no kad se zaljubiš..i ta osoba u tebe..
..poželjet ćete živjeti zajedno i stvoriti OBITELJ..

..a onda će sve biti lakše.. što se tiče ODABIRA DEČKA..

..ali dobar odabir dečka ..NIJE GARANCIJA...ugodnog i lagodnog života na zemlji u vijeke vijekova..
...Život je borba..i suza i smijeh..i sve brzo prođe..
..Samo NEMOJ BITI BLJUTAVA...pa da te svi vjetrovi..viju kako im se sviđa..

..VEĆ SE OSNAŽI I RECI..JA TAKO ŽELIM.. :D

.i gledaj da to onda bude dobro..a ako nije POTRUDI SE DA BUDE TAKO..

..uglavnom taj proces traje cijeli život... :D

..NEMA MIRA..neprestana borba za mir i dobro..
..i neprestana borba za spas duša..

..a bit će i padova..ali kad padneš..USTANI SE ..i ne okreći prema natrag...
..već hodi samo NAPRIJED..PREMA KRISTU..

8)


Da,u svakoj zivotnoj fazi imamo savjetovanja,bili mi djeca,tinejdzeri,ili odrasli ljudi.. Nikad se nisam povodila za misljenjem drugih,jer netko moze misliti da zna sto je za mene najbolje,ali ne moze sa sigurnoscu znati,jer sam samo ja odredenoj situaicji,ne netko drugi umjesto mene. Ja sam ta koja ima osjecaj da li je nesto dobro,ili mi osjecaj nalaze da neke stvari prekidam. Dosad me nikad nije iznevjerio taj osjecaj. Dovoljno sam zrela,i ne bih nikad srljala u nesto tek tako,nego nakon sto sve odvagam i budem sigurna da je to to,bez obzira na sve prepreke koje ce u zivotu sigurno doci.. Obzirom da je ovo prvi put bila situacija u kojoj ne znam sto da uradim,izgubila sam se u tome svemu..jos nista nije izgubljeno jer smo ostali u kontaktu,nadam se da cu vremenom uspjeti realno sagledati sve ,i pravilno odluciti..
Vec sam napisala da je decko vjernik,kao i ja,pod tim sam podrazumijevala da nije bilo predbracnih odnosa,i da ih nece ni biti.. Pa ne da sam MORALA hodati sa nekim deckima..oni su bili moj odabir,ali zivim u malom mjestu gdje svatko svakoga zna ,dala sam im sansu jer su imali odlike covjeka sa kakvim bih se mogla zamisliti ,međutim..osjecaji nisu nadosli,a ako nema ljubavi,nema nicega..

Slazem se da se moram osnaziti ,a ne biti podlozna utjecajima sa strane,jer nitko nije savrsen..Ali ako sam se uspjela ovako pokolebati,ili taj decko nije za mene,pa me Bog od njega udaljuje preko mame,ili JOS nismo jedno za drugo dovoljno spremni. hvala na savjetu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 11:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ita napisao:
E da ,moram još dodati.
Kad bi mi netko prije govorio da molim,idem na misu,idem na ispovijed i pričešćujem se ,
sve mi je to bilo apstraktno i nekak ne baš uvjerljivo.
Ali kad sam povjerovala da će mi to pomoći i da mi pomaže sve se okrenulo.
"Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete."(Mt 6,8)
Zato,ne pišem ti ovo samo eto da nešto napišem,nego da posvjedočim da je to Istina i da pomaže .


Slazem se,silom se nista ne postize dok covjek u svom srcu ne osjeti potrebu za promjenom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 11:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 03 sij 2014 12:19
Postovi: 42
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Mata napisao:
Pozdrav Emanuelas!
Kaj reći na ovo svjedočanstvo!? Većina roditelja je takva, žele najbolje za svoju djecu ali po nekim svojim pravilima. A zapravo bi trebali saslušat ono kaj im njihova djeca žele reći. Lijepo je napisal Naggar
Citat:
..stvari su vrlo jednostavne...
..nije problem u tvojoj mami..već u tebi..

u toj fazi života..kad se čovjek osamostaljuje---

..uglavnom se svi događaji u našem životu događaju na 2 razine

1,jedna razina vezana uz savjetovanje roditelja prijatelja itd..
a većina radi po svom..i savjete ignorira..
2..sve raditi po svome..pa kako ispadne..

..no u svakoj razini..riješenja mogu biti IDENTIČNA...

.pa se netko ..nadrapa jer je slušao roditelje..
..a netko nadrapa jer je bio tvrdoglav..pa ..srljao na glavačke...
s tim da ja ne mislim da si ti napravila neku pogrešku života, nego si samo u procesu učenja, i svladavanja prepreka. Ja sam pred tri godine ostal bez posla, no baš u tom periodu sam se više približil Bogu, upoznal svoju zaručnicu i danas planiramo vjenčanje bez kune u džepu :). Mislim da je presudno curu/dečka gledati kroz prizmu buduce žene/muža. Ak se tak postave stvari odpočeka i ako se hoda čisto, onda nas ni posao, ni roditelji, ni društvo ne mogu odvojiti od cilja a to je brak. Zato samo hrabro, Bog na prvom mjestu onda sve ostalo. Ne boj se ako krivo zakoračiš, Isus je tu da ispravi krive korake.


Lijepo si ovo rekao :b112: Vasa veza je cvrsta,i stovrili ste cvrste temelje za brak vec samim time sto ne dopustate da zbog materijalnog i ovozemaljskog izgubite konacni cilj pred sobom,a to je brak :) Samo tako nastavite,BVB! i hvala na savjetu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2014 13:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ita napisao:

Draga Emanuelas :) ,
nemam iskustvo kao ti,ali imam iskustvo spoznaje ovakvih stvari koje si ti ovdje navela.
Pod tim mislim na prepoznavanje licemjerstva kod ljudi,a pogotovo onih najbližih.
To nisu lake stvari za podnijeti,pogotovo u početku obraćenja,znalo mi je biti skoro neizdrživo.
Jedno govore,drugo misle ,a treće rade.
Idu u Crkvu,mole se ,pozivaju se na Boga,a s druge strane negativno govore,sude druge i pesimistični su(slično kao i tvoja mama).
A ja to najedanput vidim,baš kao i ti sada i ne znam kud bi sa svim tim što znam.


Ove priče o negativnom govoru su mi malo čudne, nekak mi vuću na new age spike treba samo pozitivno misliti i govoriti i sve će biti super. Što baš ne znam kakve veze ima s katoličkim naukom. Mislim ako vidiš nešto negativno ne mreš o tom govorit pozitivno da hoćeš. Tipa ako znaš da neko dila, nećeš reć vidi kako lijepo dila i pošteno naplaćuje. :lol:

O suđenju je slična priča, šta je to suđenje drugoga, da li treba suditi, ne treba, kako, kada isto nije lako utvrditi. Naravno ima citat ne sudite da ne budete suđeni, ali isto tako ima licemjeri sudite sudom pravednim. Čitao sam za Padre Pija da je jednog čovjeka izbacio iz ispovjedaone jer se on žalio da prolazi kroz duhovnu krizu, a on ga je izbacio s riječima, kakva duhovna kriza izlazi van svinjo jedna (vidio je u duhu da vara svoju ženu). E sad to izgleda strogo, al je ispravno, a to je ajmo reć suđenje. Sv. Pavao u sv. Pismima piše za Krećane ak se ne varam da su prokleti lašci i ništa dobro nema od njih (tako nešto), ispada da bi po današnjim standardima ovo odmah bio negativan govor i suđenje.

Daklem, nisu mi baš jasne te priče o pozitivnom govoru i suđenju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 19 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 38 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr