www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 14:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 30 lis 2014 16:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
perokvrzica napisao:

Ne kužim Đoni.
Di sam što vidjela?


Kažeš u prvom postu :
Citat:
Pošto vidim da ovdje ima ljudi koji smatraju da je suvremena psihijatrija nespojiva s vjerom – mislim da je vrlo važno iznijeti nekoliko misli prof. Ivančića – kojeg svi držimo autoritetom.


Di si to vidjela, ne trebaš znat točno vrijeme i imat dva svjedoka, dosta je da kažeš di si to vidjela.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2014 19:45 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
johnny 5 napisao:
perokvrzica napisao:

Ne kužim Đoni.
Di sam što vidjela?


Kažeš u prvom postu :
Citat:
Pošto vidim da ovdje ima ljudi koji smatraju da je suvremena psihijatrija nespojiva s vjerom – mislim da je vrlo važno iznijeti nekoliko misli prof. Ivančića – kojeg svi držimo autoritetom.


Di si to vidjela, ne trebaš znat točno vrijeme i imat dva svjedoka, dosta je da kažeš di si to vidjela.


Hahah. Tu sam vidjela, davno je to bilo - ne sjecam se na kojoj temi. Neko novi se zalio da ima problema sa strahovima, tako nesto, mislim, pa mu je netko savjetovao da potrazi strucnu pomoc (mozda ja, mozda netko drugi ne sjecam se), pa je onda par ljudi reklo da je to sve luk i voda, da vjernik nema sta tamo trazit i da se okrene Euharistiji. Mislim da je tako nekako dijalog isao. I nemam pojma kak se zvala tema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 lis 2014 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Samuel napisao:
Citat:
Ima Sami logike. Al svi znamo da patnja nije kazna za grijehe. Ja to vidim ovako: covjek dura dok moze. Kad se patnja akumulira i kad covjek ne moze - onda odustaje. Ne znam. Ne razumijem to, fakat ne razumijem i prikicno sam sigurna da se to ni ne moze razumjeti..


Možda je napast kazna za grijehe!
Uglavnom, mislim da ćeš meditaijom iz ovog teksta shvatiti!!
http://www.pastoralmladih.hr/getattachm ... f.pdf.aspx

Mislim da ovdje leži odgovor:
"9) Upitaše ga učenici kakva bi to bila prispodoba. (10) A on im reče: "Vama je dano znati otajstva kraljevstva Božjega, a ostalima u prispodobama - da gledajući ne vide i slušajući ne razumiju." (11) "A ovo je prispodoba: Sjeme je Riječ Božja. (12) Oni uz put slušatelji su. Zatim dolazi đavao i odnosi Riječ iz srca njihova da ne bi povjerovali i spasili se. (13) A na kamenu - to su oni koji kad čuju, s radošću prime Riječ, ali korijena nemaju: ti neko vrijeme vjeruju, a u vrijeme kušnje otpadnu. (14) A što pade u trnje - to su oni koji poslušaju, ali poneseni brigama, bogatstvom i nasladama života, uguše se i ne dorode roda. (15) Ono pak u dobroj zemlji - to su oni koji u plemenitu i dobru srcu slušaju Riječ, zadrže je i donose rod u ustrajnosti."


Sami - jel tebi poznato - jel ima neki nacin na koji bi covjek to mogao razlikovati? Sta je napast, a sta kusnja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr