www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 16:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 12 vel 2014 16:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Ima jedna osoba u mom životu koja bi svaki dan barem 2 sata telefonski razgovarala sa mnom...Iako sad i imam toliko slobodnog vremena, ja jednostavno ne mogu svaki dan s nekim razgovarati 2 sata! Osobito ako vidim da je osoba na krivom putu....tj. da si nekako ne želi još uvijek pomoći...Ne mogu svaki dan slušati o istim problemima, bez ikakvog pomaka. I prikazivanja grijeha kao nečeg dobrog. Tj. primijetila sam da svi (lagano prelazi i na mene...) nekako grijeh opravdavaju nekakvom "ljubavlju"...
Zaista više ne znam što da izmislim zašto ne mogu provesti svaki dan toliko vremena na telefonu, a grlo mi je totalno stradalo, iako većinom samo slušam!

Evo, 90% ljudi oko mene je u nevjernim brakovima, svi su zaljubljeni u neke treće, četvrte osobe, netko ih "voli" čak trojicu uz supruga.....
A do svih tih saznanja i priča me dovelo upravo to što sam predugo ostajala u razgovorima, umjesto da sam bježala. Dovela sam se u jednu jako tešku situaciju i umjesto da spašavam svoju dušu (i njihove), ja se također i sama bavim glupostima jer slušam i upijam takve gluposti da se pitam kako nas Bog još sve drži na ovom svijetu....Znam zašto...daje nam dovoljno vremena da se ipak pokajemo....ali evo, trenutno sam i sama upala u vrtlog tako glupih životnih situacija u kakvima nisam bila ni kad sam imala 18 godina!
I napokon razumijem onu: Put u Pakao je popločen dobrim namjerama!
Moje dobre namjere su ovih tjedana ispale s katastrofalnim plodovima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 19:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ovo pitanje je čini mi se za ovu temu. Prošli tjedan je bila zanimljiva tema na Oluji TV(27.3.2014), vjernici pravnici. I bio je gost neki sudac i pater Mijo Nikić. Al mi je bio zanimljiv kratki prilog s Stipicim Akrapom, odvjetnikom (na 13 :00) koji je rekao da se ispovijedao u Međugorju i da je imao dilemu kako braniti klijenta kad zna da je kriv, da li ga braniti lažima jer ZKP navodno to dopušta. A on mu je rekao da je laž, laž. Na kraju je kao zaključio da se onda ne bi mogao baviti tim poslom, ako bi tako postupao.

http://mreza.tv/oluja-ozane-basic/

Znamo da je osma Božja zapovijed ne reci lažna svjedočanstva.

Jel ima možda na forumu neki pravnik??? Zanima me dal bi to njima bila dilema da li lagat na sudu il ne, jer sam stekao dojam da odvjetnici smisle priču samo tako za potrebe suda, njima je to ko dobar dan, a ovaj iz priloga je zaključio da ako bi radio po Božjem da onda taj posao ne bi mogao raditi. :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
johnny 5 napisao:
Jel ima možda na forumu neki pravnik??? Zanima me dal bi to njima bila dilema da li lagat na sudu il ne, jer sam stekao dojam da odvjetnici smisle priču samo tako za potrebe suda, njima je to ko dobar dan, a ovaj iz priloga je zaključio da ako bi radio po Božjem da onda taj posao ne bi mogao raditi. :shock: :shock:

ja sam asistentu iz KPP-a rekao da sam pobornik inkvizitornog kaz. post.
Ostali pravnici i budući pravnici će iz toga izvući odgovor :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 31 ožu 2014 21:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
advokat ne bi smio lagati jer je dao zakletvu za svoj posao

no smije braniti interese klijenta, jer ako mu klijent laže , a onda i advokat laže jer ne zna što je istina.

..no u praksi...svi lažu i klijenti i svjedoci ..i advokati..ovisno o Moći okrivljenog..
..a i suci sude...po političkom pritisku ..ili su podmazani...

uglavnom kod nas je pravni sustav prava nakarada...
zajedno s advokatski uredima...koji su i pokrenuli..interesnu kampanju..koja se zove OVRHA..
..a to znači svakodnevni biznis..koji dobro kaplje...
..to su nama naši Sabornici...darovali..kao čin časti...jer su poznati kao časni ljudi koji se brinu za narod..

..uglavnom...GOLI OTOK...je premalen za ..svu ovu politlčku, sudsku, EU lokalnu globalnu gospodarsku mafiju
koja je uništila proizvodnu i poljoprivredu u HR..

Razlika između ISTINE i SUDSKE PRAVDE je ogromna..

Pravda na sudu je ono što se uspije ..dokazati dokazim i izjavama svjedoka
i vještinom advokata koji vodi proces, tražeći rupe u zakonu..

onda kod nas vrijedi i pravilo da političari i jaki mafijaši imaju posebna tretman..jer lova radi čuda..
..kod pravosuđa..

tako npr .čobanković za višemilijunsku prevaru ,kaže da mu je žao i onda guli krumpire..dobrotvorni rad..

a baka koja prodaje sir uz cestu...ide u zatvor na 7 dana jer nije platila kaznu..

no..Zato je Božji SUD SAVRŠEN..ISTINIT... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 16:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
sad te naggar nisam shvatio...ako je samo božji sud istinit, onda ili istina nije uopće bitna u kaz. postupku, ili bi sve ljude trebalo slati na božji sud (hint: ordalije)

samo ne znam je li nemaš pojma (što je lako moguće), ili se zafrkavaš...mada te stvari i nisu za zafrkanciju


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 18:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
brzi_Heinz napisao:
sad te naggar nisam shvatio...ako je samo božji sud istinit, onda ili istina nije uopće bitna u kaz. postupku, ili bi sve ljude trebalo slati na božji sud (hint: ordalije)

samo ne znam je li nemaš pojma (što je lako moguće), ili se zafrkavaš...mada te stvari i nisu za zafrkanciju


..skini masku..ne čuješ dobro.. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 19:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
naggar napisao:
..skini masku..ne čuješ dobro.. :D

vidim da si se zaljubio u moju masku...kladim se da ti je žena ljubomorna :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 tra 2014 22:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
johnny 5 napisao:
Ovo pitanje je čini mi se za ovu temu. Prošli tjedan je bila zanimljiva tema na Oluji TV(27.3.2014), vjernici pravnici. I bio je gost neki sudac i pater Mijo Nikić. Al mi je bio zanimljiv kratki prilog s Stipicim Akrapom, odvjetnikom (na 13 :00) koji je rekao da se ispovijedao u Međugorju i da je imao dilemu kako braniti klijenta kad zna da je kriv, da li ga braniti lažima jer ZKP navodno to dopušta. A on mu je rekao da je laž, laž. Na kraju je kao zaključio da se onda ne bi mogao baviti tim poslom, ako bi tako postupao.

http://mreza.tv/oluja-ozane-basic/

Znamo da je osma Božja zapovijed ne reci lažna svjedočanstva.

Jel ima možda na forumu neki pravnik??? Zanima me dal bi to njima bila dilema da li lagat na sudu il ne, jer sam stekao dojam da odvjetnici smisle priču samo tako za potrebe suda, njima je to ko dobar dan, a ovaj iz priloga je zaključio da ako bi radio po Božjem da onda taj posao ne bi mogao raditi. :shock: :shock:


Hvala na linku, zanimljiva tema. Mislim da je pitanje dilema ove vrste primjenjivo na sve struke, ne samo na pravo, premda pravo jest specifično i taj konflikt je izraženiji.

Mislim da je pretjerano tj prepaušalno tvrdit da odvjetnici redom smišljaju pričice, tj lažu, mažu, takav je dojam javnosti općenito, ali time se nepravedno stavlja stigma na cijelu struku.

Da, okrivljenik se može braniti u postupku na bilo koji način, pa i laži. Nerijetko branitelj neće ni znati je li mu zaista klijent kriv jer ovaj može i branitelju tvrdit da nije kriv (tj. ne reć mu istinu). U toj siuaciji branitelj ne laže jer s dobrom vjerom brani okrivljenika. Međutim, čak i kada zna da je ovaj kriv, branitelj ga mora braniti tj. poduzimati u postupku radnje u korist okrivljenika, neovisno od vlastitog uvjerenja. E tu bi već moglo potencijalno doći do povrede 8. Božje zapovijedi. Takve situacije stvaraju moralne dvojbe, i to ne samo katolicima, nego općenito, kako, primjerice, braniti okrivljenog za pedofiliju i sl... Ono što bi odvjetnik mogao napravit, u takvim slučajevima u kojima se obrana te osobe protivi njegovim uvjerenjima i zna da to neće moći obaviti, je odbiti takvog klijenta. Prema kodeksu odvjetničke etike, odvjetnik u pravilu ne smije odbiti pružanje pravne pomoći osobe koja to od njega zatraži. Ipak, može odbiti takvu obranu ako se to protivi njegovoj braniteljskoj savjesti... Tako da bi odvjetnik katolik svakako trebao izvagati sve okolnosti i procjeniti bi li mogao uspješno branit klijenta...

Al da ponovim ovo s početka, ovo pitanje usklađivanja vjerskih stavova s poslom postoji u svim ostalim profesijama, što je s liječnicima, a bome i ekonomisti - zamisli jednog bankara, prodavatelja osiguranja, trgovca općenito, koliko tu ima prigoda za laži, muljanja, pa to je sastavni dio posla.. pa i profesorima u školi - kad moraju predavat nešto što je protiv njihovih uvjerenja, baš mi je nekidan palo na pamet, što da napravi prof hrvatskog ako mora djeci predavat lektiru tj autora koji spada u new age,.. Hoće li im reći: "draga djeco, danas nećemo raditi tu i tu lektiru premda je po šk. programu obavezna jer nije u skladu s katoličkim naukom, e da i fino kad dođete doma recite roditeljima da spale sve nastavke Harryija Pottera..." :a1490:

Na kraju balade, sve se svodi na to da je teško živjet vjeru izvan svoja četiri zida, svi ćemo rado lamentirat o našim vjerskim i moralnim načelima, al onda kad to treba realizirat u svakodnevnici reć ćemo- posao je posao, vjera je vjera, i odvojit ćemo to u različite ladice, al nije nam obećano med i mlijeko na zemlji, prema tome...

Uglavnom, nakon cile priče, da rezimiram, ne mislim da je apriori nemoguće bit dobar vjernik i odvjetnik, naprotiv, ono što je rekao u emisiji p. Nikić: sudac, odvjetnik itd. koji je katolik trebao bi biti bolji u svom poslu od ostalih..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2014 07:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
fiat napisao:

Hvala na linku, zanimljiva tema. Mislim da je pitanje dilema ove vrste primjenjivo na sve struke, ne samo na pravo, premda pravo jest specifično i taj konflikt je izraženiji.

Mislim da je pretjerano tj prepaušalno tvrdit da odvjetnici redom smišljaju pričice, tj lažu, mažu, takav je dojam javnosti općenito, ali time se nepravedno stavlja stigma na cijelu struku.

Da, okrivljenik se može braniti u postupku na bilo koji način, pa i laži. Nerijetko branitelj neće ni znati je li mu zaista klijent kriv jer ovaj može i branitelju tvrdit da nije kriv (tj. ne reć mu istinu). U toj siuaciji branitelj ne laže jer s dobrom vjerom brani okrivljenika. Međutim, čak i kada zna da je ovaj kriv, branitelj ga mora braniti tj. poduzimati u postupku radnje u korist okrivljenika, neovisno od vlastitog uvjerenja. E tu bi već moglo potencijalno doći do povrede 8. Božje zapovijedi. Takve situacije stvaraju moralne dvojbe, i to ne samo katolicima, nego općenito, kako, primjerice, braniti okrivljenog za pedofiliju i sl... Ono što bi odvjetnik mogao napravit, u takvim slučajevima u kojima se obrana te osobe protivi njegovim uvjerenjima i zna da to neće moći obaviti, je odbiti takvog klijenta. Prema kodeksu odvjetničke etike, odvjetnik u pravilu ne smije odbiti pružanje pravne pomoći osobe koja to od njega zatraži. Ipak, može odbiti takvu obranu ako se to protivi njegovoj braniteljskoj savjesti... Tako da bi odvjetnik katolik svakako trebao izvagati sve okolnosti i procjeniti bi li mogao uspješno branit klijenta...

Al da ponovim ovo s početka, ovo pitanje usklađivanja vjerskih stavova s poslom postoji u svim ostalim profesijama, što je s liječnicima, a bome i ekonomisti - zamisli jednog bankara, prodavatelja osiguranja, trgovca općenito, koliko tu ima prigoda za laži, muljanja, pa to je sastavni dio posla.. pa i profesorima u školi - kad moraju predavat nešto što je protiv njihovih uvjerenja, baš mi je nekidan palo na pamet, što da napravi prof hrvatskog ako mora djeci predavat lektiru tj autora koji spada u new age,.. Hoće li im reći: "draga djeco, danas nećemo raditi tu i tu lektiru premda je po šk. programu obavezna jer nije u skladu s katoličkim naukom, e da i fino kad dođete doma recite roditeljima da spale sve nastavke Harryija Pottera..." :a1490:

Na kraju balade, sve se svodi na to da je teško živjet vjeru izvan svoja četiri zida, svi ćemo rado lamentirat o našim vjerskim i moralnim načelima, al onda kad to treba realizirat u svakodnevnici reć ćemo- posao je posao, vjera je vjera, i odvojit ćemo to u različite ladice, al nije nam obećano med i mlijeko na zemlji, prema tome...



Ne mogu reć šta svi odvjetnici rade, al mogu reć ono šta su moje oči vidjele i uši čule, a to je da se priča smisli u roku dok kažeš keks. Bio sam tome svjedok.

A i onaj Stipica Akrap iz priloga je rekao ako se na sudu dokaže da je laž istina onda je to istina, na šta sam puko od smijeha. :a1490:

Evo jednog zanimljivog teksta s neta di piše da je čovjek rađe rekao istinu i išao u zatvor, usprkos odvjetničkim savjetima.
Svaka čast, nema puno ljudi koji bi tako postupili u toj situaciji, jer lako je filozofirat kad nije naša guzica na reštu.

Istina se ne trži


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 02 tra 2014 09:06 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 stu 2011 09:32
Postovi: 85
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
........Ne mogu reć šta svi odvjetnici rade, al mogu reć ono šta su moje oči vidjele i uši čule, ......
Jedno od temeljnih načela svakog sudskog postupka je utvrđivanje materijalne istine.

Nažalost, odvjetnici u svom poslu, naročito u kaznenim predmetima unatoč dokazima (bez kojih se danas ne može ni pokrenuti kazneni postupak po službenoj dužnosti) i bezbroj indicija, nastoje dokazati da njihov klijent nije počinio nedjelo iako je, npr. bio zatečen na samom izvršenju. :(

To se ne može bez lažnih svjedoka, lažnog alibija, utjecaja na stvarne svjedoke i sl. :(

Mislim da oni o tome niti ne razmišljaju previše jer su postali robovi lake zarade, koja je još veća ukoliko uspiju osloboditi klijenta.

Svi znamo koliko koštaju odvjetnici čak i u jednostavnim imovinskim postupcima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 52 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr