www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 15:33

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 lip 2014 19:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Ja vjerujem da pravi vjernik niti bi to trazio od svojih
podredjenih,da se drogiraju,lazu i tko zna sta sve radili
da bi uvjerili kriminalce.
A ja kao vjernik ne bih pristao na to.

Da ja steknem necije povjerenje,lazem,steknem ga putem
lazi i onda ga ili ih izdam.
Po meni je jasno tko to radi.zna se tko je otac lazi.
Put za pakao je poplocan dobrim namjerama,tko je to rekai
ne znam a ima nesro i u tome.

Isus je rekai sto se treba raditi,rekao je i kako ljudu sebi
prilagodjavaju Bozije zakone..

Po meni grijeh sve to radit.

Ako netko pita gdje je netko da bih ga ubio,moze se lagati
ali to su veoma teski slucajevi.

Jeli onda grijeh i ubiti nekoga za koga smatramo da je zasluzio?
Kao smrtna kazna na primjer.
Zlo se ne pobjedjuje zlom jer gubis bez imalo sanse da pobjedis,tj nemas sansu.

Borit nam je se protiv duhovnog svijeta,vrhovnistva i vlasti...treba rijesiti
uzrok a ne posljedice jer je to besmisleno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 20:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
De đoni, šta kažeš, jel opravdana ova vrsta undercover zadatka?

http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/n ... 5S3fiiVpo0

„S 15 sam godina pokrenula organizaciju „Live Action“, a s 18 godina krenula u nacionalnu kampanju protiv pobačaja te počela snimati video po klinikama undercover te objavila video na You Tube“, rekla je Rose i prisjetila se kako joj je klinika prijetila sudskom tužbom, no tada su je odvjetnici zatupali pro-bono i tada je prvi put ušla u mainstream medije te pokrenula raspravu i pobačaju.
„Valja iskoračiti u ime onih koje zlostavljaju“, tvrdi Rose koja je i otkrila kako mnoge klinike, kada su radili undercover akcije, nije bilo briga da se radi tobože o maloljetnim trudnim žrtvama seksualnog nasilja, već ih je zanimao samo novac.


http://the-american-catholic.com/2009/0 ... lila-rose/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 20:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
fiat napisao:
De đoni, šta kažeš, jel opravdana ova vrsta undercover zadatka?

http://www.bitno.net/vijesti/hrvatska/n ... 5S3fiiVpo0

„S 15 sam godina pokrenula organizaciju „Live Action“, a s 18 godina krenula u nacionalnu kampanju protiv pobačaja te počela snimati video po klinikama undercover te objavila video na You Tube“, rekla je Rose i prisjetila se kako joj je klinika prijetila sudskom tužbom, no tada su je odvjetnici zatupali pro-bono i tada je prvi put ušla u mainstream medije te pokrenula raspravu i pobačaju.
„Valja iskoračiti u ime onih koje zlostavljaju“, tvrdi Rose koja je i otkrila kako mnoge klinike, kada su radili undercover akcije, nije bilo briga da se radi tobože o maloljetnim trudnim žrtvama seksualnog nasilja, već ih je zanimao samo novac.


http://the-american-catholic.com/2009/0 ... lila-rose/


Hm, hm, da vidiš čitao sam to al nisam se sjetio te dileme.
Dobro si se sjetila. :b112:

Moj odgovor, jel opravdano, ne znam, stvarno ne znam. :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 20:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
johnny 5 napisao:
Hm, hm, da vidiš čitao sam to al nisam se sjetio te dileme.
Dobro si se sjetila. :b112:

Ma nije ni meni palo na pamet odmah, nego guglajući o istražiteljima nabasala na komentar ovog američkog katolika.

johnny 5 napisao:
Moj odgovor, jel opravdano, ne znam, stvarno ne znam. :?

Previše dilema :l30: Ništa, vidit ćemo šta kaže Augustin...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 09:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ova stvar mi je zapela za oko a već je spomenuta gore :http://www.bitno.net/vijesti/ovo-je-katolik-koji-svojom-istragom-i-tajno-snimljenim-videima-rusi-planned-parenthood/

Kaže: "Katolički pro-life aktivist organizator je i mozak operacije u kojoj su volonteri, koji su se predstavljali kao predstavnici biotehnološke kompanije, susretali s dužnosnicima PP-a i razgovarali o prodaji organa abortirane djece. I pri tome sve to potajno snimali, razotkrivajući biznis koji vodi PP i na kojem, očito, zarađuje dobre novce."

Koliko ja razumijem ovi su se lažno predstavljali dakle lagali su svjesno i namjerno sa razumijevanjem šta rade. Jel to grijeh i ako je kakav je grijeh, jel smrtni il nije, ili je to lagani prekršaj jer su imali dobre namjere?

Slična dilema ko s undercover policajcima, tajnim agentima i dr. Svi lažu a sv. Pismo "slučajno" spominje Sotonu kao Oca laži.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 09:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
Ova stvar mi je zapela za oko a već je spomenuta gore :http://www.bitno.net/vijesti/ovo-je-katolik-koji-svojom-istragom-i-tajno-snimljenim-videima-rusi-planned-parenthood/

Kaže: "Katolički pro-life aktivist organizator je i mozak operacije u kojoj su volonteri, koji su se predstavljali kao predstavnici biotehnološke kompanije, susretali s dužnosnicima PP-a i razgovarali o prodaji organa abortirane djece. I pri tome sve to potajno snimali, razotkrivajući biznis koji vodi PP i na kojem, očito, zarađuje dobre novce."

Koliko ja razumijem ovi su se lažno predstavljali dakle lagali su svjesno i namjerno sa razumijevanjem šta rade. Jel to grijeh i ako je kakav je grijeh, jel smrtni il nije, ili je to lagani prekršaj jer su imali dobre namjere?

Slična dilema ko s undercover policajcima, tajnim agentima i dr. Svi lažu a sv. Pismo "slučajno" spominje Sotonu kao Oca laži.

Što se tiče s policajima, tajnim agentima to nije grijeh. A ne znam je li s ovima, niti koliki je to grijeh. Grijeh možda jest, u ovom slučaju, ali po meni zanemariv. Potpisao bi taj jedan grijeh dnevno do kraja života, umjesto svih ostalih :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 09:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Što se tiče s policajima, tajnim agentima to nije grijeh. A ne znam je li s ovima, niti koliki je to grijeh. Grijeh možda jest, u ovom slučaju, ali po meni zanemariv. Potpisao bi taj jedan grijeh dnevno do kraja života, umjesto svih ostalih :D


A zašto s policajcima i tajnim agentima nije grijeh, ja ne vidim tu logiku. Ovakve stvari mi stvaraju konfuziju. Dakle ako je namjera dobra onda je u redu lagati? Mene ne zanima kako je po tebi ni po meni, već kako je po istini i stvarnosti, ali kako to saznati, to je pitanje?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 11:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:
Što se tiče s policajima, tajnim agentima to nije grijeh. A ne znam je li s ovima, niti koliki je to grijeh. Grijeh možda jest, u ovom slučaju, ali po meni zanemariv. Potpisao bi taj jedan grijeh dnevno do kraja života, umjesto svih ostalih :D


A zašto s policajcima i tajnim agentima nije grijeh, ja ne vidim tu logiku. Ovakve stvari mi stvaraju konfuziju. Dakle ako je namjera dobra onda je u redu lagati? Mene ne zanima kako je po tebi ni po meni, već kako je po istini i stvarnosti, ali kako to saznati, to je pitanje?


Pitaj svećenika, on ce ti znat bolje objasnit. Ugl svi poslovi koji su legalni(u Hrvatskoj) nisu griješni sami po sebi. Pa tako ni taj posao, jer ti radiš u najboljoj vjeri da pomogneš svome društvu, drugim riječima ti se boriš protiv narkomana, dilera, kamatara. Tako svećenici gledaju na to. Po empirijskom iskustvu, a i ima logike. Taj posao je izmislilo društvo, da se efikasnije boriš protiv nepravde. Također u tu grupu i spada vojnik, te domovinski rat. Je li bilo u redu ubit čovjeka u domovinskom ratu; napast neko selo, bombardirat tuđe položaje s vojnicima? Mislim da se tu Crkva očitovala o generalima, a i o vojnicima...Ostalo možeš sam zaključit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 16:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
dujam napisao:
Ugl svi poslovi koji su legalni(u Hrvatskoj) nisu griješni sami po sebi.

Doktori koji se bave legalnim (u Hrvatskoj) poslovima namjernog usmrćivanja nerođene djece čine nešto što je samo po sebi grešno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 srp 2015 19:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Također, boks nije grijeh. Pitao jer sam trenirao.


Medolino, da, osim abortusa, no to si mogla i sama zaključit. Znači box, undercover, fbi, cia, vojnici, sve je to ne grešno :o . Čak je i padre pio išao u vojsku hahahah


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr