www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 00:56

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
PostPostano: 21 lip 2014 23:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ja sam bio veliki vjernik,svake nedilje u crkvu,i nisam bio zadovoljan svojim životom!Odbacio sam Boga,dobio sve što sam poželio,ono prava manga.HM,kako sam samo bio glup.Dobia sam sve što sam zaželio,ali sam tek nakon dosta vremena shvatio i da sam izgubio nešto,nešto je falilo sve više,ali sve što mi treba sam imao.Jednom je jedan pisac reka,mislim bukowski: Ako si nesretan zbog toga što gubiš dušu,nije toliko loše,jer to je znak da je ipak još imaš.a upravo se to događalo; gubio sam dušu,i Hvala dragom Bogu i ljudima koji su molili za mene,te fra Ivi Pavicu što sam našao Put do Boga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2014 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 tra 2009 21:44
Postovi: 3250
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 14 zahvala
Zahvaljeno je: 32 zahvala
dujam napisao:
Ja sam bio veliki vjernik,svake nedilje u crkvu,i nisam bio zadovoljan svojim životom!Odbacio sam Boga,dobio sve što sam poželio,ono prava manga.HM,kako sam samo bio glup.Dobia sam sve što sam zaželio,ali sam tek nakon dosta vremena shvatio i da sam izgubio nešto,nešto je falilo sve više,ali sve što mi treba sam imao.Jednom je jedan pisac reka,mislim bukowski: Ako si nesretan zbog toga što gubiš dušu,nije toliko loše,jer to je znak da je ipak još imaš.a upravo se to događalo; gubio sam dušu,i Hvala dragom Bogu i ljudima koji su molili za mene,te fra Ivi Pavicu što sam našao Put do Boga!




:b112: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2014 18:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
Hmmm.. i ja sam nekad bio ateista.. komunjare mi pobile 80% obitelji, pa se preživjeli do kraja 70-ih godina klonili crkve, iako se u kući slavili blagdani..
Vjenčanjem s predivnom ženom stvari se okrenule, polako.. Zato kažem da još nisam pravi katolik, ali pokušavam..pogled na krasnu obitelj kaže mi da sam na dobrom putu..

Nedavno su mi došli zagriženi sdp ovci, stariji bračni par.. Traže da ih vodimo u Međugorje.. i ne smijem se, ne rugam se.. znam da imaju bogatstvo u novcu i nekretninama, ali kak vele Zagorci "svaka hiža ima svoga križa"... nešto fali, a kad su neke stvari dotjerane do zida, svi smo ljudi, a ne komunisti ili kaj već .... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lip 2014 18:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2012 09:23
Postovi: 167
Lokacija: bih
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Kartuzijanac To sto on sad ima,ako je jos među živima... je prolazno,pepeo,prah,nistavilo! Očito se ti sam pitas kako je on uspio bez Boga,ajmo rec "uspio" pa zasto ne bi i ti "uspio" taj uspjeh prividni,lažni..kako god hocves da ga nazovem je nista naspram onim sto nam Svevišnji može ponuditi,pružiti,ja sam se opet usudila preci s onu stranu i sad se pitam neznam zasto sam to učinila...nemam objašnjenje,,evo samu sebe preispitivam i NEMAM ODGOVOR.Zato sto to ne vrijedi nista,a o prijateljevanju s Bogom imam i te kako sta i svjedočit i pisati knjige,i imam objašnjenje zasto sam s Kristom prijateljica,zato sto je prava Istina,to je pravi Put,a ne novac,uživanje,balahanje...normalno treba živjeti i izlaziti i zabavljati se,pa i fratri imaju i hrane,i aute,i na godišnji odlaze,naš jedan svećenik svako ljeto ide u Dubrovnik,a kad cu ja?? Hocu rec da treba živjeti ovdje na zemlji i imat i momka i curu i brak i mezit,nazdravljat s prijateljima ali kad se vratis u tisinu svog doma,kad sklopis ruke,kad se molis pred spavanje,zapitas li se tko je tvoj Bog? Tko je taj kome trebas rec hvala? jel konobaru sto ti je donio Bavariu,kladionici sto ti je dala para nakon sto si satima smisljao kombinacije,ili možda Bogu sto ti je dao da taj dan vidis prijatelje,sto si opet s obitelji ručavao,igrao se s djetetom,sprijecio ga da ne ode na cestu,zahvaliti mu sto te danas cuvao,mislim treba se dobro zapitati kome zahvaljujemo za to sto imamo,i to sto imamo kako s tim raspolažemo? Ja iskreno nisam jos odkad sam ponovno uvidjela da samo u Kristu imam život,imala jakosti ni volje čeprkat po sebi,treba mi jos vremena da se upoznam s Kraljem Kraljeva.nadam se da ce mi bog pomoci da to ucinim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 ruj 2014 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 stu 2013 18:43
Postovi: 105
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?

Pa nije njemu smetao Bog da bude bogat(ako je uopće bogat,,sa 7500 kn teško)i prije!
Vjerovatno djevojka nije bila neka vjernica i ohladila ga duhovno!Tako to obično biva!
Nije kršćanstvo ,,sklopi ruke i moli,ništa ne radi nego,,MOLI i RADI!"Ora et labora“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr