www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 19:52

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 17 vel 2014 16:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2013 11:02
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eh, samo kad bi nas Bog obdario mudrosti i snagom da znamo prepoznat Njegove znakove, znakove kad nam je teško i kad se preispitujemo, kad preispitujemo svoju volju i vjeru. To je za mene najgora stvar, kad ti je vjera poljuljana, kad se pitaš gdje je taj naš Bog i kad si pogubljen i ne znaš više ni sam tko si.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 16:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Čovjek je sjedinjen s Kristom u svome srcu, ne u sluđbi koju obavlja....
Svečenik nemože naprimjer bit pedofil i opravdavati ga se da je sjedinjen s Kristom u svojoj službi, sjedinjen je sa sotonom u činjenju silovanja djeci i ostavljanju trajnih posljedica na psihu i zdravlje, trajni trauma, nema opravdanja on je samo čovjek, lako je opravdavati tuđi grijeh i opraštati zlo kad se tebi nedogodi, to je samo slab čovjek....svatko od nas je sjedinjen s Kristom onoliko koliko ga voli, svatko od nas to bira sam, neraditi grijeh, zlo biramo sami, bit sotonin ili Kristov biramo sami...........Nego ti ovčice, čuj možda negdje u svjetu postoji svečenik silovatelj, ajd ti moli Boga da tebe taj svečenik siluje a da spasi neku drugu djevojku u svijetu, jer ti ćeš rado to podnijet, ni suze nećeš pustiti i reći ćeš to je samo svečenik čovjek sjedinjen s Bogom u svojoj službi.......S Bogom su sjedinjeni oni koji su skorz njegovi svečenici, kao što je bio nekad svečenik sveti Leopold Bogdan Mandić..............


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 16:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ruj 2013 01:19
Postovi: 134
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Sveti su seoski i gradski župnici – nastavio je Papa – koji po svom pomazanju, narodu daju snagu, poučavaju ga, dijele sakramente odnosno svetost. Ali, oče, pročitao sam u jednim novinama da je biskup ili neki svećenik učinio ovo i ono. Da, i ja sam čitao. No, reci mi pišu li novine o onomu što mnogi svećenici – brojni svećenici – čine u mnogim gradskim i seoskim župama; o njihovim djelima milosrđa, o svemu što čine kako bi ispravno vodili narod? Ne, o tomu ne pišu; to nije vijest – kazao Papa te dodao:
Uvijek je tako: bučnije je stablo koje pada, nego čitava šuma koja raste. Danas, razmišljajući o Davidovu pomazanju, bilo bi dobro da razmislimo i o svojim biskupima i hrabrima, svetim, dobrim i vjernim svećenicima, te da se molimo za njih. Zahvaljujući njima, danas smo ovdje – zaključio je papa Franjo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 16:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
A neš ti nje.. Čas bi da idem u karmelićanke, čas da molim da me siluje svećenik..
:cry: :cry: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 16:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Što ću kad ti za svečeničke grijehe nalaziš opravdanje to je samo čovjek....al nemoj plakati, neželim te uplakanu, već sa :D na licu, ajd sad ću napisati da ti želim sreću u svemu, dobru sreću, kao samoj sebi..... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 16:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 12:42
Postovi: 290
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nije opravdanje samo čovjek. To je činjenica. A posvećene ruke i pretvrba su mi dovoljan razlog za ljubav..
I ja tebiiiiiiiiiiiiii Slika
I gorljivu ljubav prema grešnicima, posebno prema grešnim svećenicima.. :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 18:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 17 lip 2013 18:03
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
napisala sam post ali zvučalo je stvarno ružno pa sam se ipak suzdržala i obrisala ga.tebi treba rad.mislim da si lijen.jedan od sedam glavnih grijeha.ne kažem da je ne griješim možda čak sto put više od tebe.ali što ti vrijedi molitva ako si lijen.zavidnost...uh uh.pa što ako šef i njegov sin voze ko zna kakav auto?vjeruj mi kartuzijanac, da si ga i ti možeš poštenim radom zaraditi.e da mi je vidjeti moga sina kako spava do podne i surfa ostatak dana :a1407:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 vel 2014 22:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Kartuzijanac napisao:
običan momak napisao:
Kartuzijanac napisao:


Ako cemo realno prijatelju... zivi ti s duhovnim napretkom bez para :a1490:


Ako je novac cilj...nikad ga dosta.
Ako li je pak posljedica, nije vazan.
Bog dao, Bog uzeo. Slava Bogu. Njegova volja, uvijek za nase vece dobro.

Sta je lakse? Duhovno napredovati u navezanosti ili bez nje?

-Niti se osjecam pozvanim niti vaznim djeliti savjete...ali ovdje se radi o nekoliko jasnih stvari.

Red kukanja, red sazaljenja, pitanja...niko te od nas nemoze razumjeti...i gotovo.
"Onaj tko bjezi od svoga kriza, samo povecava njegovu tezinu"...dao Bog da svi to prihvatimo "na vrijeme".

Zelja ova, zelja ona...cura, novac, posao, bogat, socijala, mala placa...nista se ne postize preko noci i bez muke i kriza- kako god tebi to sa strane izgledalo.
"Lijenčinu ubija želja njegova".

Vise molitve...moli, moli, moli...i bit ce ti. Ako molis ono sto je volja Bozija. U Njemu nam sva snaga. Tko je kao Bog?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 vel 2014 00:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2012 23:11
Postovi: 142
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Sto mislite, i da li mozda poznajete slucaj, covjeka koji je bio bas full duhovan ono sto se kaze uz Boga... drzao se zapovjedi... i odjedanputa preko noci... postao je nevjernik.
Ja sam poznavao momka koji je full bio uz Boga, trudio se radio je mucio se, svaki dan u Crkvu... i dosla mu je djevojka u zivot... nastavio je dolaziti i dalje u Crkvu ali u njemu se stvorio jedan bunt protiv Boga, postavljao je pitanja na koja nitko nije mogao dati odgovor... zasto ga je Bog razocarao? A toliko mu je odan bio.
Danas vidim tog momka tada je bio u kasnim dvadesetima mozda cak trideset godina je imao... danas ga vidim bez Boga ima obitelj...zenu djecu i placu od preko 7500 kuna... gospodin covjek.
A dok je bio uz Boga sirotinja jedva je imao za prezivjeti... kad sma ga pitao zasto si Bogu okrenuo leđa... rekao mi je pokazavsi na svoje dvije ruke... vidis? ovo je moj Bog i zato imam sada pristojan zivot... a pouzdavajuci se u nekakvog Boga i am si svjedok mucio sam se kao pas nisam imao nekada sto za pojesti.
Mora da se nesto u zivotu tog covjeka dogadalo kao i meni... on je izgleda odlucio stati na kraju nadi koja je ubojica covjeka... i preuzeti stvari u svoje ruke... i uspio je bez Boga.
Ima netko da je sposoban objasniti ovakav slucaj? Konkretno?


Čovjek je bio prirodno religiozan. Želio je dobrim ponašanjem umilostiviti Boga koji je zbog dobrog ponašanja trebao uslišati molitve dotičnog čovjeka. Kako mu Bog zbog njegovog spasenja i života vječnog nije davao ono što je čovjek želio ovaj mu je okrenuo leđa. Sada je tvoj poznanik stavio sebe na mjesto Boga i živi "sretan" život. Bog ne želi smrti grešnika nego čeka da mu se tvoj poznanik vrati. Kad će Bog intervenirati i kada će mu dati križ on odlučuje. Činjenica je da ruci Božjoj ne možemo umaći i da na sud možemo kroz dvoja vrata. Ili pravde ili milosrđa.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2014 15:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 69 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr