www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 17 tra 2024 00:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 25 vel 2014 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
za Boudiccu

a gdje sam ja tebi rekao da si bijedna i nevaljala? zašto projiciraš nešto što se nije desilo?


inače, nitko nikome ovdje nije učinio zlo.


Ne kažem da si ti rekao da sam bijedna i nevaljala, ali jesi isticao moje pogreške i napominjao da ja trebam imati više takta, i jesi rekao "...ako je on grub, ne moraš i ti biti i zlom za zlo uzvraćati...u nedjelju je i evanđelje bilo na tragu toga, sjeti se...".
Zato me sad buni ovo što kažeš u zadnjem postu: "inače, nitko nikome ovdje nije učinio zlo."

Opet ponavljam, namjera mi nikako nije bila povrijediti forumaša, premda jesa bila gruba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 13:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Rora napisao:
Koji puta i grubost može čovjeku pomoći u otvaranju oči. :)

Kartuzijanac dobro zna što, zašto i kako piše. Mi isto tako dobro znamo (ili barem nadam se da znamo) što, zašto i kako pišemo.
Ne možeš uvijek ići "niz dlaku" to nije dobro. Nije ti prijatelj onaj koji te uvijek i samo sažaljeva i govori ti da si naj naj. Prijatelj je onaj koji te u ljubavi opominje, ispravlja,a koji puta bude i grub za tvoje dobro.

Pa nismo mi kršćani maćuhice 8). Svi smo mi imali teške trenutke, ružna djetinjstva, zlostavljanja, bolesti, smrti itd itd.
Milošću Božjom smo uspjeli to prebroditi ili ćemo prebroditi. Ako to još nismo prebrodili to ne znači da imamo pravo gristi i biti nepošteni prema drugima. Gdje to piše? Tko je to rekao?
Najprije obrišimo ispred vlastitog praga pa tek onda pogledajmo susjedov ili ga uopće nemojmo pogledati jer je ima dovoljno posla oko našeg.

Na ovom je forumu Kartuzijanac zaista našao puno ljudi koji su mu htjeli pomoći, dali su mu riječ utjehe, molili za njega, prikazivali Mise i hvala Bogu na svima njima. Istina, našao je i na one koji ga nisu mogli podnijeti (toga uvijek ima u životu ali šta je tu je ne možemo se svima svidjeti).
On je u nedogled otvarao teme gdje je na kraju uvijek završavalo nekim bijegom od Boga, pisanjem meni neponovljivih riječi, a on i dalje uvijek u istoj kaši oko te bivše cure i svoje prošlosti.

Ja osobno mislim da, kada ćeš se ti Kartuzijanac odlučiti pustiti tu curu, u mislima i za stvarno, onda ćeš polako krenuti na bolje. U svim tvojim postovima i temama konstanta je ta cura, njezin otac, tvoje vježbanje itd. To ti ne može i ne smije biti konstanta. I što ako si napisao to neko oproštajno pismo? Da li je ona morala na njega odgovoriti bilo kako? NIJE!
Kada netko uradi nešto lijepo za nekog drugog to ne treba nigdje pisati niti najmanje očekivati štogod natrag.
Otac ionako sve vidi i zna. Sve što uradiš lijepoga uradi Isusu za ljubav.


Slažem se, Rora, sa svime rečenim.
Ja baš nemam dara da to tako posložim i kažem, ali mislim isto.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
ma sve je to ok i reći mu grubo i eventualno prepucavati se s njim, al ne mora ga se banirati..ok, pogriješio je, čovjek ima problema...pa ne treba mu zato i ova vrata zatvoriti..jer, ruku na srce, nije došao ovdje samo onako slučajno, nego očito jer ima neki korijen duboko u sebi koji ga bez obzira na njegove riječi drži blizu Bogu...a ako se pored svega razočara i u ljude koji su eto da tako kažem "blizu Bogu" onda bi se i taj korijen mogao iščupati.


Pa baniran jer je prekršio pravila, kako čujem ne po prvi puta, ne vidim zbog čega sad tolika frka.
Da nije baniran zbog toga, mene ne bi smetalo, jer se nisam uvrijedila što je psovao. Ja ne postavljam pravila ovdje.

Ali da, očito je da ga nešto drži blizu Bogu, ali nemamo li svi to u sebi?
A biti blizu Bogu iz želje za lagodnim životom i smatrati da je Bog automat u koji ćeš "ubaciti koju molitvu" ( kao kakvu kovanicu ) i odmah dobiti auto kakav ima susjed i žensku koju hoćeš, je pogrešno i bilo bi od nas neodgovorno šutjeti na to.
Ja sam mu to pokušavala objasniti na lijep način. I svi ovdje, nebrojeno puta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 15:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
za Boudiccu

a gdje sam ja tebi rekao da si bijedna i nevaljala? zašto projiciraš nešto što se nije desilo?


inače, nitko nikome ovdje nije učinio zlo.


Ne kažem da si ti rekao da sam bijedna i nevaljala, ali jesi isticao moje pogreške i napominjao da ja trebam imati više takta, i jesi rekao "...ako je on grub, ne moraš i ti biti i zlom za zlo uzvraćati...u nedjelju je i evanđelje bilo na tragu toga, sjeti se...".
Zato me sad buni ovo što kažeš u zadnjem postu: "inače, nitko nikome ovdje nije učinio zlo."

Opet ponavljam, namjera mi nikako nije bila povrijediti forumaša, premda jesa bila gruba.

ja sam mislio općenito da svi trebaju imati više takta(tu sam prvenstveno mislio na ban i na komentare) i zato na prvu nisam citirao ničiji post, a druga je stvar što si ti u tome pronašla isključivo sebe, pa mi još spočitala zašto otvoreno ne imenujem tebe...

neće nam kruna s glave past ako nam netko nešto ružno kaže...jedino će past s naše sujete, a valjda je to i najveći problem :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 15:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
ma sve je to ok i reći mu grubo i eventualno prepucavati se s njim, al ne mora ga se banirati..ok, pogriješio je, čovjek ima problema...pa ne treba mu zato i ova vrata zatvoriti..jer, ruku na srce, nije došao ovdje samo onako slučajno, nego očito jer ima neki korijen duboko u sebi koji ga bez obzira na njegove riječi drži blizu Bogu...a ako se pored svega razočara i u ljude koji su eto da tako kažem "blizu Bogu" onda bi se i taj korijen mogao iščupati.


Pa baniran jer je prekršio pravila, kako čujem ne po prvi puta, ne vidim zbog čega sad tolika frka.
Da nije baniran zbog toga, mene ne bi smetalo, jer se nisam uvrijedila što je psovao. Ja ne postavljam pravila ovdje.

Ali da, očito je da ga nešto drži blizu Bogu, ali nemamo li svi to u sebi?
A biti blizu Bogu iz želje za lagodnim životom i smatrati da je Bog automat u koji ćeš "ubaciti koju molitvu" ( kao kakvu kovanicu ) i odmah dobiti auto kakav ima susjed i žensku koju hoćeš, je pogrešno i bilo bi od nas neodgovorno šutjeti na to.
Ja sam mu to pokušavala objasniti na lijep način. I svi ovdje, nebrojeno puta.

ma nije nikakva frka, samo raspravljamo o nekim stvarima svatko u svoje slobodno vrijeme..ne treba to sad izdizati na neku razinu...nismo na 8. vatikanskom saboru, nego na forumu.

pa nismo baš svi blizu Bogu..neki prođu i puno veće tragedije pa se ne sjete Boga, a Kartuzijančevo pojavljivanje ovdje je ipak znak da u njemu nešto tinja i da ga nešto u dubini vuče k Bogu, bez obzira što se ljuti često na Boga i mrmlja...moje viđenje je da on ne traži lagodan život, nego malo dostojanstveniji život nego što ga ima sada...i to je legitimno i s ljudskog i s Božjeg viđenja...

al ok, prekršio je pravila i baniran je...nećemo kršiti pravila ako tako mora biti


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 16:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
...a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


S obzirom na boldano gore...

IsuseTrebamTe napisao:
ja sam mislio općenito da svi trebaju imati više takta(tu sam prvenstveno mislio na ban i na komentare) i zato na prvu nisam citirao ničiji post, a druga je stvar što si ti u tome pronašla isključivo sebe, pa mi još spočitala zašto otvoreno ne imenujem tebe...


...mislim da nije u redu ovo što ovdje govoriš.

Nisam ti ništa spočitavala , nego rekla da me imenuješ pošto je jasno da si govorio o meni ( boldala sam ti sve, ako si zaboravio).
Ako ništa drugo - ja ovdje otvoreno govorim i citiram kad se na koga referiram i kad se kome obraćam, a ne pišem dvosmisleno aludirajući na nekoga, a onda "pa ja sam to mislio općenito..."

Zašto sam stekla dojam da govoriš o meni u onom postu, ako ti doista nije jasno - premda je i više nego očito:
Ja sam ta koja je rekla "fuj" na njegov post ( to si naveo: "govoriti kako je fuj" ), isto tako na mom avataru je Sv. Filomena sklopljenih ruku ( ovdje si naveo: "sklopljenih ruku govoriti..." ) - možda sam u krivu, možda uopće nisi mislio na mene.
Ako sam pogriješila, i ako možeš ISKRENO REĆI da nisi govorio o meni u tom postu, uopće, onda te molim da mi oprostiš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 17:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
--zašto pojedini korisnici...stalno cjepidlače i stvaraju konfuziju iz ničega..
..koliko uzalud potrošenih riječi, postova i vremena.. :a1430:

.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 17:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
...a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


S obzirom na boldano gore...

IsuseTrebamTe napisao:
ja sam mislio općenito da svi trebaju imati više takta(tu sam prvenstveno mislio na ban i na komentare) i zato na prvu nisam citirao ničiji post, a druga je stvar što si ti u tome pronašla isključivo sebe, pa mi još spočitala zašto otvoreno ne imenujem tebe...


...mislim da nije u redu ovo što ovdje govoriš.

Nisam ti ništa spočitavala , nego rekla da me imenuješ pošto je jasno da si govorio o meni ( boldala sam ti sve, ako si zaboravio).
Ako ništa drugo - ja ovdje otvoreno govorim i citiram kad se na koga referiram i kad se kome obraćam, a ne pišem dvosmisleno aludirajući na nekoga, a onda "pa ja sam to mislio općenito..."

Zašto sam stekla dojam da govoriš o meni u onom postu, ako ti doista nije jasno - premda je i više nego očito:
Ja sam ta koja je rekla "fuj" na njegov post ( to si naveo: "govoriti kako je fuj" ), isto tako na mom avataru je Sv. Filomena sklopljenih ruku ( ovdje si naveo: "sklopljenih ruku govoriti..." ) - možda sam u krivu, možda uopće nisi mislio na mene.
Ako sam pogriješila, i ako možeš ISKRENO REĆI da nisi govorio o meni u tom postu, uopće, onda te molim da mi oprostiš.


okej i tu stajemo, da nebi bilo brisanja zbog zachatavanja. Ako treba još nekaj razriješiti između vas dvoje, koristite pp :).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 26 vel 2014 00:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Amen, Mata,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 27 vel 2014 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
...a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


S obzirom na boldano gore...

IsuseTrebamTe napisao:
ja sam mislio općenito da svi trebaju imati više takta(tu sam prvenstveno mislio na ban i na komentare) i zato na prvu nisam citirao ničiji post, a druga je stvar što si ti u tome pronašla isključivo sebe, pa mi još spočitala zašto otvoreno ne imenujem tebe...


...mislim da nije u redu ovo što ovdje govoriš.

Nisam ti ništa spočitavala , nego rekla da me imenuješ pošto je jasno da si govorio o meni ( boldala sam ti sve, ako si zaboravio).
Ako ništa drugo - ja ovdje otvoreno govorim i citiram kad se na koga referiram i kad se kome obraćam, a ne pišem dvosmisleno aludirajući na nekoga, a onda "pa ja sam to mislio općenito..."

Zašto sam stekla dojam da govoriš o meni u onom postu, ako ti doista nije jasno - premda je i više nego očito:
Ja sam ta koja je rekla "fuj" na njegov post ( to si naveo: "govoriti kako je fuj" ), isto tako na mom avataru je Sv. Filomena sklopljenih ruku ( ovdje si naveo: "sklopljenih ruku govoriti..." ) - možda sam u krivu, možda uopće nisi mislio na mene.
Ako sam pogriješila, i ako možeš ISKRENO REĆI da nisi govorio o meni u tom postu, uopće, onda te molim da mi oprostiš.

valjda ću ja odlučiti na koji ću način napisati komentar i hoću li nekoga imenovati ili ne ili ćeš mi to ti odrediti? kako sam već rekao, govorio sam općenito o banu i popratnim komentarima koji su išli uz to i zato nisam nikoga imenovao posebno, a tvoj dio komentara sam uzeo isključivo kao primjer..uglavnom ne radi se o napadu na tebe, niti bilo koga drugoga..radi se isključivo o suprostavljenim mišljenjima i to je sve.
i nema tko ovdje kome što opraštati..sve ok.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr