www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 18 tra 2024 10:11

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 24 vel 2014 17:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


IsuseTrebamTe,
slobodno napiši da govoriš o meni, jer je sasvim jasno ("sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže").

Napisala sam da je fuj ono što je rekao ( za onu ženu, da to nije život i da je bolje da odmah umre ).
To mislim i dalje. Za mene je to fuj (da ne kažem nešto ružnije).
Neznam koliko pratiš, ali mislim da nitko nikada nije Kartuzijancu zabio nož u leđa ovdje.
Najgrublja od svih članova foruma, bila sam ja - i mislim da mu nisam zabila nož u leđa onime što sam napisala, ali sam bila gruba. S razlogom koji sam navela.
Pomozi mu ti, kad sam ja tako ružno postupila. Imaš i dalje opciju da mu pišeš.
Ja sam mu otvorila srce i napisala svoje osobne probleme, da zna da nije sam u patnjama i da nikome ne cvatu ruže.
Nije da se branim...ali pokušala sam mu biti podrška. No, kad ti na to odgovori bogohuljenjem, onda nema takta.

Možda će mu pomoći ovo vrijeme da se sabere.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2014 18:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže

jest teško je biti moderator :shock: . Al reda mora biti, pravila su mislim svima jasna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 24 vel 2014 22:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Mata napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže

jest teško je biti moderator :shock: . Al reda mora biti, pravila su mislim svima jasna.

*********************************************************
*slažem se sa Isuse Trebam Te,
samo bih dodao , jednu reč.
Tek sad,
trebalo je ranije,


i neka menja nick u
Konfuzijanac.
(jedino ga još u kolijevci nismo ljuljali i pjevali mu
uspavanke)a bilo je" ja odem a, vi mi ne dajte",
još u prvim postovima sam napisao da tu ruku
kojom, onaniše upotrebi za nešto korisnije,
karitativan rad, bilo što, čupaj se za posao,
šefa mamlatio, jest, ali ponizno ili poniže,
Teško djetinjstvo?
Ko nije patio, taj laže.
*****************************************************************
"Svijet boli je čudesan laboratorij u kojemu se oblikuju velike duše i iz kojega izviru najplemenitija djelovanja. Onaj tko nije zaista trpio, ne zna ništa, još uvijek je slijep tapkajući onkraj čuvstva vlastite nesigurnosti, nošen tuđim valunzima strahova i kontrola.

Trpljenje je kisik za Dušu, to je gimnastika Duha, dvorana za treniranje vrijednosti odlučnog i nenadoknadivog cilja. Osobe koje nisu trpjele nužno su još na površini svoje Duše, na površini nesvjesnog samozadovoljenja, jer samo titranja koja proizlaze iz trpljenja imaju povlasticu probuditi skrivenu snagu osjećajnosti mistike i otkriti pravo lice Duše.

Samo bol, i opet bol, ima tajnovitu Moć svojim grubim dodirom učiniti da prostruje iz nas Iskre Svjetla, Odricanja, Veličina, Heroizma, Junaštva, Originalnosti, Kreativnosti, Karizme... Bol piše svoju Knjigu, a u toj Knjizi najljepša je stranica ona na koju je pala jedna Suza. Sva najuzvišenija djela što ih je ljudski Duh stvorio pripremljena su i srasla u boli, orošena obilnim, gorkim Suzama.

Želiš biti Velik, želiš biti Svoj? Morat ćeš prihvatiti barem jednu Bolest i barem jednu Slabost kako bi tvoja čovječnost postala više prozirna i kako bi se stavila u dodir s onim svjetovima u kojima su korijeni najboljih misli i osjećaja. Izgleda da se jedino Slava može zahvaliti samo izranjenim i okrvavljenim rukama. Svaka ljudska afirmacija plod je beskrajnih lanaca tajnih i skrivenih niti; to je sastavni dio duge i bolne povijesti koja utapa svoje korijene u nekoj dalekoj, nepoznatoj stranici natopljenoj krvlju i znojem.

Srce koje se uvjeri da je sreća maćeha krjeposti, dok joj je nesreća majka, Srce je u stavu Slušanja. To je konačno Srce koje je shvatilo dragocjenu pouku boli. Trošenje u boli konačno je učinilo Čudo i preobrazilo se u dragocjenu snagu. Upravo u trenucima za koje Srce drži da su mrtvi i izgubljeni baca svoje sjeme veličine i besmrtnosti.

Takvim Srcem, Čovjek postaje Tamjan.
... mora sagorijevati da se osjeti njegov miris!"
izvor, http://www.velecasnisudac.com/rijec/pro ... kao-tamjan
*************************************
Dragi Kartuzijanac, eto ti izbora:
- ili ćeš mirisati kao tamjan
-ili ćeš mirisati kao ....?????
Je, grubo je, pa i Isus je pitao poslije "tvrđih besjeda", gdje baš nije tetošio puk
učenke , napuštaju, odlaze, ......"no, oćete li i vi otić?..."
nije ih zadražavao, ispit vjere,
nije se promenilo ni danas........


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 09:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


IsuseTrebamTe,
slobodno napiši da govoriš o meni, jer je sasvim jasno ("sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže").

Napisala sam da je fuj ono što je rekao ( za onu ženu, da to nije život i da je bolje da odmah umre ).
To mislim i dalje. Za mene je to fuj (da ne kažem nešto ružnije).
Neznam koliko pratiš, ali mislim da nitko nikada nije Kartuzijancu zabio nož u leđa ovdje.
Najgrublja od svih članova foruma, bila sam ja - i mislim da mu nisam zabila nož u leđa onime što sam napisala, ali sam bila gruba. S razlogom koji sam navela.
Pomozi mu ti, kad sam ja tako ružno postupila. Imaš i dalje opciju da mu pišeš.
Ja sam mu otvorila srce i napisala svoje osobne probleme, da zna da nije sam u patnjama i da nikome ne cvatu ruže.
Nije da se branim...ali pokušala sam mu biti podrška. No, kad ti na to odgovori bogohuljenjem, onda nema takta.

Možda će mu pomoći ovo vrijeme da se sabere.

kada sam rekao nož u leđa, mislim da je baniranje neka vrsta noža u leđa...preživjeli bi mi ovdje i psovku i ružnu riječ i nebi nam aure iznad glave pale zbog toga...sigurno se ne ponaša tako što mu je lijepo u životu...ako je on grub, ne moraš i ti biti i zlom za zlo uzvraćati...u nedjelju je i evanđelje bilo na tragu toga, sjeti se...treba uvijek imati takta


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 10:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 pro 2013 14:11
Postovi: 222
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
Boudicca napisao:
IsuseTrebamTe napisao:
mislim da je najgore što ste mogli učiniti je banirati Kartuzijanca...jest opsovao, jest prekršio neka pravila foruma...pa što onda....nekada u nekim okolnostima i situacijama treba ipak imati malo više takta, a ne čovjeku u potrebi zabiti još dodatno nož u leđa i sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže


IsuseTrebamTe,
slobodno napiši da govoriš o meni, jer je sasvim jasno ("sklopljenih ruku govoriti kako je fuj ono što kaže").

Napisala sam da je fuj ono što je rekao ( za onu ženu, da to nije život i da je bolje da odmah umre ).
To mislim i dalje. Za mene je to fuj (da ne kažem nešto ružnije).
Neznam koliko pratiš, ali mislim da nitko nikada nije Kartuzijancu zabio nož u leđa ovdje.
Najgrublja od svih članova foruma, bila sam ja - i mislim da mu nisam zabila nož u leđa onime što sam napisala, ali sam bila gruba. S razlogom koji sam navela.
Pomozi mu ti, kad sam ja tako ružno postupila. Imaš i dalje opciju da mu pišeš.
Ja sam mu otvorila srce i napisala svoje osobne probleme, da zna da nije sam u patnjama i da nikome ne cvatu ruže.
Nije da se branim...ali pokušala sam mu biti podrška. No, kad ti na to odgovori bogohuljenjem, onda nema takta.

Možda će mu pomoći ovo vrijeme da se sabere.


kada sam rekao nož u leđa, mislim da je baniranje neka vrsta noža u leđa...preživjeli bi mi ovdje i psovku i ružnu riječ i nebi nam aure iznad glave pale zbog toga...sigurno se ne ponaša tako što mu je lijepo u životu...ako je on grub, ne moraš i ti biti i zlom za zlo uzvraćati...u nedjelju je i evanđelje bilo na tragu toga, sjeti se...treba uvijek imati takta


Kao što sam rekla, nikome ne cvatu ruže u životu.
Mogla bih i ja pričati o svemu i svačemu i kukati, pa optuživati Boga i "zle ljude", ali neću.
Ja priznajem da sam bila gruba, ali i dalje smatram da mu nisam učinila zlo.

No, sve u svemu, IsuseTrebamTe, vidim da si jako sućutan prema Kartuzijancu, onda budi prema svima!

I kad već vidiš da sam ja bijedna i nevaljala, kako sam ti i rekla - ti budi bolji!!!!
Jesi li?

Ili ćeš i dalje mene opominjati da moram biti bolja?


Ja znam da sam manjkava i hvala na opomenama, nisam mu željela zlo niti mu želim sada.
Gruba sam, znam, i trudim se raditi na tome. Očito, bezuspješno za sada.
Iduću puta, pokušat ću imati više takta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 11:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Koji puta i grubost može čovjeku pomoći u otvaranju oči. :)

Kartuzijanac dobro zna što, zašto i kako piše. Mi isto tako dobro znamo (ili barem nadam se da znamo) što, zašto i kako pišemo.
Ne možeš uvijek ići "niz dlaku" to nije dobro. Nije ti prijatelj onaj koji te uvijek i samo sažaljeva i govori ti da si naj naj. Prijatelj je onaj koji te u ljubavi opominje, ispravlja,a koji puta bude i grub za tvoje dobro.

Pa nismo mi kršćani maćuhice 8). Svi smo mi imali teške trenutke, ružna djetinjstva, zlostavljanja, bolesti, smrti itd itd.
Milošću Božjom smo uspjeli to prebroditi ili ćemo prebroditi. Ako to još nismo prebrodili to ne znači da imamo pravo gristi i biti nepošteni prema drugima. Gdje to piše? Tko je to rekao?
Najprije obrišimo ispred vlastitog praga pa tek onda pogledajmo susjedov ili ga uopće nemojmo pogledati jer je ima dovoljno posla oko našeg.

Na ovom je forumu Kartuzijanac zaista našao puno ljudi koji su mu htjeli pomoći, dali su mu riječ utjehe, molili za njega, prikazivali Mise i hvala Bogu na svima njima. Istina, našao je i na one koji ga nisu mogli podnijeti (toga uvijek ima u životu ali šta je tu je ne možemo se svima svidjeti).
On je u nedogled otvarao teme gdje je na kraju uvijek završavalo nekim bijegom od Boga, pisanjem meni neponovljivih riječi, a on i dalje uvijek u istoj kaši oko te bivše cure i svoje prošlosti.

Ja osobno mislim da, kada ćeš se ti Kartuzijanac odlučiti pustiti tu curu, u mislima i za stvarno, onda ćeš polako krenuti na bolje. U svim tvojim postovima i temama konstanta je ta cura, njezin otac, tvoje vježbanje itd. To ti ne može i ne smije biti konstanta. I što ako si napisao to neko oproštajno pismo? Da li je ona morala na njega odgovoriti bilo kako? NIJE!
Kada netko uradi nešto lijepo za nekog drugog to ne treba nigdje pisati niti najmanje očekivati štogod natrag.
Otac ionako sve vidi i zna. Sve što uradiš lijepoga uradi Isusu za ljubav.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 11:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
za Boudiccu

a gdje sam ja tebi rekao da si bijedna i nevaljala? zašto projiciraš nešto što se nije desilo?


inače, nitko nikome ovdje nije učinio zlo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 11:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 stu 2012 14:32
Postovi: 100
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Rora napisao:
Koji puta i grubost može čovjeku pomoći u otvaranju oči. :)

Kartuzijanac dobro zna što, zašto i kako piše. Mi isto tako dobro znamo (ili barem nadam se da znamo) što, zašto i kako pišemo.
Ne možeš uvijek ići "niz dlaku" to nije dobro. Nije ti prijatelj onaj koji te uvijek i samo sažaljeva i govori ti da si naj naj. Prijatelj je onaj koji te u ljubavi opominje, ispravlja,a koji puta bude i grub za tvoje dobro.

Pa nismo mi kršćani maćuhice 8). Svi smo mi imali teške trenutke, ružna djetinjstva, zlostavljanja, bolesti, smrti itd itd.
Milošću Božjom smo uspjeli to prebroditi ili ćemo prebroditi. Ako to još nismo prebrodili to ne znači da imamo pravo gristi i biti nepošteni prema drugima. Gdje to piše? Tko je to rekao?
Najprije obrišimo ispred vlastitog praga pa tek onda pogledajmo susjedov ili ga uopće nemojmo pogledati jer je ima dovoljno posla oko našeg.

Na ovom je forumu Kartuzijanac zaista našao puno ljudi koji su mu htjeli pomoći, dali su mu riječ utjehe, molili za njega, prikazivali Mise i hvala Bogu na svima njima. Istina, našao je i na one koji ga nisu mogli podnijeti (toga uvijek ima u životu ali šta je tu je ne možemo se svima svidjeti).
On je u nedogled otvarao teme gdje je na kraju uvijek završavalo nekim bijegom od Boga, pisanjem meni neponovljivih riječi, a on i dalje uvijek u istoj kaši oko te bivše cure i svoje prošlosti.

Ja osobno mislim da, kada ćeš se ti Kartuzijanac odlučiti pustiti tu curu, u mislima i za stvarno, onda ćeš polako krenuti na bolje. U svim tvojim postovima i temama konstanta je ta cura, njezin otac, tvoje vježbanje itd. To ti ne može i ne smije biti konstanta. I što ako si napisao to neko oproštajno pismo? Da li je ona morala na njega odgovoriti bilo kako? NIJE!
Kada netko uradi nešto lijepo za nekog drugog to ne treba nigdje pisati niti najmanje očekivati štogod natrag.
Otac ionako sve vidi i zna. Sve što uradiš lijepoga uradi Isusu za ljubav.

ma sve je to ok i reći mu grubo i eventualno prepucavati se s njim, al ne mora ga se banirati..ok, pogriješio je, čovjek ima problema...pa ne treba mu zato i ova vrata zatvoriti..jer, ruku na srce, nije došao ovdje samo onako slučajno, nego očito jer ima neki korijen duboko u sebi koji ga bez obzira na njegove riječi drži blizu Bogu...a ako se pored svega razočara i u ljude koji su eto da tako kažem "blizu Bogu" onda bi se i taj korijen mogao iščupati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 11:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Boudicca napisao:

Kao što sam rekla, nikome ne cvatu ruže u životu.
Mogla bih i ja pričati o svemu i svačemu i kukati, pa optuživati Boga i "zle ljude", ali neću.
Ja priznajem da sam bila gruba, ali i dalje smatram da mu nisam učinila zlo.

No, sve u svemu, IsuseTrebamTe, vidim da si jako sućutan prema Kartuzijancu, onda budi prema svima!

I kad već vidiš da sam ja bijedna i nevaljala, kako sam ti i rekla - ti budi bolji!!!!
Jesi li?

Ili ćeš i dalje mene opominjati da moram biti bolja?


Ja znam da sam manjkava i hvala na opomenama, nisam mu željela zlo niti mu želim sada.
Gruba sam, znam, i trudim se raditi na tome. Očito, bezuspješno za sada.
Iduću puta, pokušat ću imati više takta.


:b112: dobar ti je takt...nisi bila gruba ...već primjerena...
. pusti što selo priča... :b112: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 25 vel 2014 12:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
IsuseTrebamTe napisao:
ma sve je to ok i reći mu grubo i eventualno prepucavati se s njim, al ne mora ga se banirati..

ako se ne varam, još prije je bio Kartuzijanac baniran jer je vrijeđao moderatora. Ako sam dobro shvatio, zbog vrijeđanja članova foruma je ponovno baniran. S obzirom da mu je već iz istog razloga dobio ban, mislim da bi moderatori teško pogriješili da su tolerirali njegovo ponašanje - ispalo bi da smije vrijeđati članove foruma, a da su urednici svete krave zbog kojih ideš na "hlađenje". Ako je uredništvo pogriješilo, onda je pogriješilo kada ga je prvi put baniralo. E, sada, možemo postaviti i pitanje: kakav je to uopće forum gdje svatko može vrijeđati (psovati) uredništvo i druge članove? :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr