www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 23:22

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
PostPostano: 07 lip 2014 22:35 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
johnny 5 napisao:
Ja sam nonstop okružen s ateistima, pa šta, mada nekad imam osjećaj paralelnih svemira.


Eh,a ja sam (većinom) okružena katolicima, pa opet često imam osjećaj paralelnih svemira! čudno, šta ne...

why napisao:
Tako da im pokažaš da si im svojim znanjem nadmoćan.


Čemu potreba iskazivat svoju nadmoć, pa i znanjem? Ako imaš znanje i znaš ga prenijet, to će se i pokazat, tj ljudi će to primjetit. Šta nadmoć znači -da je netko na "višem mjestu u hranidbenom lancu"?, da dominira drugim? i što onda kad postaneš "nadmoćan"...

željko napisao:
u današnjem vremenu sve sam više okružen ateizmom i odbijanjem vjer kako se nositi sa time


Da smo dovoljno čvrsti, postojani u svojoj vjeri, da imamo hrabrosti svjedočit tj živit ono što tvrdimo da vjerujemo, onda bi bilo svejedno jel oko nas gomila ateista, katolika, budista il štatigajaznam koga. Lako reć, teško provest u djelo, znam, o, znam... Problem je da ako zaista hoćeš živit svoju vjeru, okolina će te teleportirat u roku keks u srednji vijek, zalijepit niz ne baš privlačnih etiketa, tak da ćemo radije bit mlaki, žonglirat u odnosima s drugima koji ne misle tako, grist se u sebi i šta od toga.. (pišem u množini, al mogu govorit jedino u svoje ime, premda čini mi se da smo, onako, poprilično mlaka "katolička nacija"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 13:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
fiat napisao:

Eh,a ja sam (većinom) okružena katolicima, pa opet često imam osjećaj paralelnih svemira! čudno, šta ne...


Hm, mnogo čudno, mnogo čudno, da nismo mi prošli kroz crnu rupu i izašli s druge strane. :D


fiat napisao:
Da smo dovoljno čvrsti, postojani u svojoj vjeri, da imamo hrabrosti svjedočit tj živit ono što tvrdimo da vjerujemo, onda bi bilo svejedno jel oko nas gomila ateista, katolika, budista il štatigajaznam koga. Lako reć, teško provest u djelo, znam, o, znam... Problem je da ako zaista hoćeš živit svoju vjeru, okolina će te teleportirat u roku keks u srednji vijek, zalijepit niz ne baš privlačnih etiketa, tak da ćemo radije bit mlaki, žonglirat u odnosima s drugima koji ne misle tako, grist se u sebi i šta od toga.. (pišem u množini, al mogu govorit jedino u svoje ime, premda čini mi se da smo, onako, poprilično mlaka "katolička nacija"


Jel to misliš i na nominalne katolike koje si gore spomenula???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 14:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 kol 2013 21:55
Postovi: 32
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
johnny 5 napisao:
fiat napisao:

Eh,a ja sam (većinom) okružena katolicima, pa opet često imam osjećaj paralelnih svemira! čudno, šta ne...


Hm, mnogo čudno, mnogo čudno, da nismo mi prošli kroz crnu rupu i izašli s druge strane. :D


fiat napisao:
Da smo dovoljno čvrsti, postojani u svojoj vjeri, da imamo hrabrosti svjedočit tj živit ono što tvrdimo da vjerujemo, onda bi bilo svejedno jel oko nas gomila ateista, katolika, budista il štatigajaznam koga. Lako reć, teško provest u djelo, znam, o, znam... Problem je da ako zaista hoćeš živit svoju vjeru, okolina će te teleportirat u roku keks u srednji vijek, zalijepit niz ne baš privlačnih etiketa, tak da ćemo radije bit mlaki, žonglirat u odnosima s drugima koji ne misle tako, grist se u sebi i šta od toga.. (pišem u množini, al mogu govorit jedino u svoje ime, premda čini mi se da smo, onako, poprilično mlaka "katolička nacija"


Jel to misliš i na nominalne katolike koje si gore spomenula???

Nije na meni da nekog kategoriziram u "nominalne" i "prakticne" katolike, al 86% gradjana se deklarira katolicima, mislim, jel taj broj odgovara trenutacnom javnom mnijenju? po tome ispada da niti 10% stanovnistva podupire abortuse, MPO, kontracepciju itd. s druge strane, citajuci whyeve odgovore na tvoja pitanja covik ne moze nego pomislit kako su mu neki odgovori "katolickiji" od stajalista jednog dijela katolika (sorry why, nije mi namjera svrstavat tvoja stajalista u kategoriju kojom se ne deklariras). dakle, po meni je vaznije pitanje kako zivjet s katolicima, je statistika kaze da katolicko drustvo jesmo, a statistika ne laze, zar ne :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 lip 2014 18:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
fiat napisao:
S druge strane, citajuci whyeve odgovore na tvoja pitanja covik ne moze nego pomislit kako su mu neki odgovori "katolickiji" od stajalista jednog dijela katolika (sorry why, nije mi namjera svrstavat tvoja stajalista u kategoriju kojom se ne deklariras). dakle, po meni je vaznije pitanje kako zivjet s katolicima, je statistika kaze da katolicko drustvo jesmo, a statistika ne laze, zar ne :lol:


Da iznenadili su me njegovi odgovori, u svakom slučaju.

Postoje laži, prljave laži i statistika. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr