www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 21:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 srp 2014 21:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
nisam našaoo sličnu temu na ovom forumu,ali sam sudjelovao u nekim raspravama..Naime postoji čak i kršćanski heavy metal bend(što opravdava taj tip glazbe u neku ruku),ali što je s bendovima?iron maiden?metallica?slipknot?korn?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2014 21:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Sotonizam i okultizam u glazbenoj industriji
viewtopic.php?f=5&t=7297


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2014 22:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Gita napisao:
slipknot, korn i ekipu sam slušala dok sam bila mlađa, više ne. kolko znam brian welch iz korna se obratio, dao je neki intervju, ima i na youtube-u
da, ima super kršćanskih heavy metal bendova, mislim da ljude većinom odvlače predrasude od heavy metal glazbe, naravno da odmah pomisle na sotonizam i slično, no to je čisto neznanje. zbilja malo njih se stvarno bave sotonizmom.

što se tiče iron maidena, mislim da su okej bend, ali nisu kršćanski bend (makar se bubnjar obratio prije par god) ali nisu ni sotonistički definitivno..

mislim da bi ljudi trebali dati priliku kršćanskom heavy metalu i da jednom za sva vremena prestanu te predrasude oko te glazbe i da se ne buba bezveze da je slušanje heavy metal glazbe grijeh. :roll:

slijedi par dobrih metal stvari (kršćanskih naravno)








da da,ali mene više zaniuma iron maiden npr?napisao sam krscanski metal ok,on to u neku ruku opravdava,ali; "I đavo citira bibliju za svoje potrebe"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 srp 2014 22:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Gita napisao:
dujam napisao:
da da,ali mene više zaniuma iron maiden npr?napisao sam krscanski metal ok,on to u neku ruku opravdava,ali; "I đavo citira bibliju za svoje potrebe"

ne kužim jel se ovo "đavao citira bibliju" odnosi na kršćanske metal bendove il na iron maidenovu pjesmu The Number of the beast gdje je citirao knjigu Otkrivenja? :roll:

na 666 number of the....?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 07:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sa glazbom je sve ok samo sto se 90% poklonika takve glazbe i slicnih pravaca, redovno opija, pusi, a konzumira i drogu. Ako je ta glazba takorec nevina, kako to da takav neuredan lifestyle potice kod ljudi?? Takodjer, kako to da je u zadnjih 50 godina nastalo 1000000 slicnih pravaca i svi sire slican sistem vrijednosti i svi ti pravci na slican nacin regrutiraju nove mlade?? Takodjer, zanimljivo da su oni koji se "upecaju", cesto veoma inteligentni ljudi. Bio sam duboko "uronjen" u vise subkultura i znam o cemu govorim.

Krscanski heavy metal je oximoron. Tako bi mogla i neka turbofolk pevaljka da uradi krscanski album, citira sveto pismo... Sta fali, izvali cice na stejdzu, uvija se oko stange ali ima i kriz od 5 kg na bujnim grudima... Obratila se :)

Zna se sta je sakralna glazba, a sve ostalo je nesto drugo ;)


Zadnja izmjena: Ga-bri-el; 06 srp 2014 07:45; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 07:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Btw, i ja jos uvijek poslusam neke bendove koje sam ranije sluso. Doduse, nije metal ali je post-rock, post-punk, dub... Navezan sam jos uvijek na neke tehnikalije u glazbi. Ideje i lifestyle sam odbacio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 10:11 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Oximoron, upravo to kako napisa čovjek iznad!!

Nije tu toliko stvar u riječimau tekstu, alkoholu, drogi ili sexu!! Stvar je u tome, što je ta muzika nespojiva sa vjerskim životom, jer u tome nema ama baš nikakvoga smisla!!
Ja nikako ne razumijem, kako netko može imati molitvani, meditativni, kontemplacijski, sakramentalni, na kraju s tim i praktični vjerski život i slušati toliku količinu buke, kreštanja i lupanja, a da ima istinski praktični vjerski život!!
Ovo govorim po sebi, jer sam slušao techno i sličnu muziku, previše sam volio i bio ovisan o tome, kasnije sam skužio da to nekako me rastrasa i nema smisla to slušati, pa vidjeh da imaju i krščanski DJ-evi, kao što je bilo i na nekim danima kršćanske kulture, probao sam ali jednostavno ne ide jer skužih da je to ista stvar samo malo zapakirana u celofan na kojem su križevi, ali kada se odmota, obično se celofan baci, jel!!
Jednostavno sam se sklonio od toga, i nekako mi najviše pridonosi duhu i smiruje pa i pomaže molitvenom životu gregorianska glazba!

Kršćanski rock su izmislili oni koji se rocka kao svjetovne stvari ne mogu odreći, pa su sklepali kao kršćanski rock da mu ipak ostanu blizu, jer su se previše navikli ili navezali na njega, što i razumijem, ali ne razumijem nikako kako može biti kršćanski!
Druga je stvar da netko to radi da preko tekstova proba ljude približiti Kristu i da uopće i čuju za Njega.
Teško je sjediti na te dvije stolice koja je jedna visoka 85cm a druga 48cm!!
To mogu shvatiti, kao nekakvu razbibrigu ili hobi pa da ponekad se posluša, ali živjeti tu glazbu i biti pravovjerni praktični vjernik, e to nikako ne mogu shvatiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 10:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Postoje neki izuzeci. Evo, recimo, srpski bend Partibrejkers. Njihov frontmen se obratio ali je nastavio s bendom. Tekstovi su im skroz ok ali se oni ne predstavljaju kao krscanski rock.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 11:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Samuel napisao:
Oximoron, upravo to kako napisa čovjek iznad!!

Nije tu toliko stvar u riječimau tekstu, alkoholu, drogi ili sexu!! Stvar je u tome, što je ta muzika nespojiva sa vjerskim životom, jer u tome nema ama baš nikakvoga smisla!!
Ja nikako ne razumijem, kako netko može imati molitvani, meditativni, kontemplacijski, sakramentalni, na kraju s tim i praktični vjerski život i slušati toliku količinu buke, kreštanja i lupanja, a da ima istinski praktični vjerski život!!
Ovo govorim po sebi, jer sam slušao techno i sličnu muziku, previše sam volio i bio ovisan o tome, kasnije sam skužio da to nekako me rastrasa i nema smisla to slušati, pa vidjeh da imaju i krščanski DJ-evi, kao što je bilo i na nekim danima kršćanske kulture, probao sam ali jednostavno ne ide jer skužih da je to ista stvar samo malo zapakirana u celofan na kojem su križevi, ali kada se odmota, obično se celofan baci, jel!!
Jednostavno sam se sklonio od toga, i nekako mi najviše pridonosi duhu i smiruje pa i pomaže molitvenom životu gregorianska glazba!

Kršćanski rock su izmislili oni koji se rocka kao svjetovne stvari ne mogu odreći, pa su sklepali kao kršćanski rock da mu ipak ostanu blizu, jer su se previše navikli ili navezali na njega, što i razumijem, ali ne razumijem nikako kako može biti kršćanski!
Druga je stvar da netko to radi da preko tekstova proba ljude približiti Kristu i da uopće i čuju za Njega.
Teško je sjediti na te dvije stolice koja je jedna visoka 85cm a druga 48cm!!
To mogu shvatiti, kao nekakvu razbibrigu ili hobi pa da ponekad se posluša, ali živjeti tu glazbu i biti pravovjerni praktični vjernik, e to nikako ne mogu shvatiti.


Javio se stručnjak za glazbu. :mrgreen:

Zašto je ta muzika nespojiva s vjerskim životom??? To su neke tvoje brije, zaključak ti nije temeljen na ničem osim tvom mišljenju koje opet nema uporište u ničemu. Drugo ako to misliš informiraj sve koji slušaju M.P. Thompsončića da ne mogu bit vjernici jer je to neka mješavina rocka i metala.

Zašto je izmišljen kršćanski rock mislim da nemaš blage veze, nemam ni ja, al ne mislim sad tu nešto pametovat da ne možeš slušat rock i bit vjernik. Ne vidim zašto neko ne može slušat rock i bit katolik, a može slušat Mozarta koji kao opušta i klasika, a zna se da je bio mason.

Samo ti slušaj glazbu koja opušta a drugi nek slobodno slušaju rock ako to njih ne smeta.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 12:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Samuel napisao:
Oximoron, upravo to kako napisa čovjek iznad!!

Nije tu toliko stvar u riječimau tekstu, alkoholu, drogi ili sexu!! Stvar je u tome, što je ta muzika nespojiva sa vjerskim životom, jer u tome nema ama baš nikakvoga smisla!!
Ja nikako ne razumijem, kako netko može imati molitvani, meditativni, kontemplacijski, sakramentalni, na kraju s tim i praktični vjerski život i slušati toliku količinu buke, kreštanja i lupanja, a da ima istinski praktični vjerski život!!
Ovo govorim po sebi, jer sam slušao techno i sličnu muziku, previše sam volio i bio ovisan o tome, kasnije sam skužio da to nekako me rastrasa i nema smisla to slušati, pa vidjeh da imaju i krščanski DJ-evi, kao što je bilo i na nekim danima kršćanske kulture, probao sam ali jednostavno ne ide jer skužih da je to ista stvar samo malo zapakirana u celofan na kojem su križevi, ali kada se odmota, obično se celofan baci, jel!!
Jednostavno sam se sklonio od toga, i nekako mi najviše pridonosi duhu i smiruje pa i pomaže molitvenom životu gregorianska glazba!

Kršćanski rock su izmislili oni koji se rocka kao svjetovne stvari ne mogu odreći, pa su sklepali kao kršćanski rock da mu ipak ostanu blizu, jer su se previše navikli ili navezali na njega, što i razumijem, ali ne razumijem nikako kako može biti kršćanski!
Druga je stvar da netko to radi da preko tekstova proba ljude približiti Kristu i da uopće i čuju za Njega.
Teško je sjediti na te dvije stolice koja je jedna visoka 85cm a druga 48cm!!
To mogu shvatiti, kao nekakvu razbibrigu ili hobi pa da ponekad se posluša, ali živjeti tu glazbu i biti pravovjerni praktični vjernik, e to nikako ne mogu shvatiti.


Javio se stručnjak za glazbu. :mrgreen:

Zašto je ta muzika nespojiva s vjerskim životom??? To su neke tvoje brije, zaključak ti nije temeljen na ničem osim tvom mišljenju koje opet nema uporište u ničemu. Drugo ako to misliš informiraj sve koji slušaju M.P. Thompsončića da ne mogu bit vjernici jer je to neka mješavina rocka i metala.

Zašto je izmišljen kršćanski rock mislim da nemaš blage veze, nemam ni ja, al ne mislim sad tu nešto pametovat da ne možeš slušat rock i bit vjernik. Ne vidim zašto neko ne može slušat rock i bit katolik, a može slušat Mozarta koji kao opušta i klasika, a zna se da je bio mason.

Samo ti slušaj glazbu koja opušta a drugi nek slobodno slušaju rock ako to njih ne smeta.


Đes kompleksaš!!
Nikom ja ne branim, iznosim svoje mišljenje, niša više.
A ti i dalje pecaj po forumu, ako ima koja cura na forumu za kafu nek mu se javi, kad već on neće biti direktan!!
Đoni kasnije mi platiš piće!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 38 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr