www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 03:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 srp 2014 18:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Sa glazbom je sve ok samo sto se 90% poklonika takve glazbe i slicnih pravaca, redovno opija, pusi, a konzumira i drogu. Ako je ta glazba takorec nevina, kako to da takav neuredan lifestyle potice kod ljudi?? Takodjer, kako to da je u zadnjih 50 godina nastalo 1000000 slicnih pravaca i svi sire slican sistem vrijednosti i svi ti pravci na slican nacin regrutiraju nove mlade?? Takodjer, zanimljivo da su oni koji se "upecaju", cesto veoma inteligentni ljudi. Bio sam duboko "uronjen" u vise subkultura i znam o cemu govorim.
;)

ovo što si napisao smatram istinom.I kada se zaustavim na kraju ovoga teksta,samo mi prođe kroz glavu;
Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati

e sad me zanima.Koji su plodovi koncerta Iron Maidena?Daju li Vam spokoj i mir,ili pak nešto drugo?
Kako se ponašaju ljudi koji su na njihovim koncertima?Ima li tu ljubavi,ili prevladava nasilje?

Što se tiče njihove predgrupe kršćanskog benda,smatram to čistim komercijalnim potezom.Naime ,u čileu su
92-e zabranjeni nastupi Iron Maidena,od strane katoličke crkve.btw kakav je stav katoličke crkve prema njima?
Misle li i oni da je naslov njihova albuma 666 number of the beast metaforički,ili...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 18:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
dujam napisao:
Ga-bri-el napisao:
Sa glazbom je sve ok samo sto se 90% poklonika takve glazbe i slicnih pravaca, redovno opija, pusi, a konzumira i drogu. Ako je ta glazba takorec nevina, kako to da takav neuredan lifestyle potice kod ljudi?? Takodjer, kako to da je u zadnjih 50 godina nastalo 1000000 slicnih pravaca i svi sire slican sistem vrijednosti i svi ti pravci na slican nacin regrutiraju nove mlade?? Takodjer, zanimljivo da su oni koji se "upecaju", cesto veoma inteligentni ljudi. Bio sam duboko "uronjen" u vise subkultura i znam o cemu govorim.
;)

ovo što si napisao smatram istinom.I kada se zaustavim na kraju ovoga teksta,samo mi prođe kroz glavu;
Po njihovim plodovima ćete ih prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. Dakle: po plodovima njihovim ćete ih prepoznati

e sad me zanima.Koji su plodovi koncerta Iron Maidena?Daju li Vam spokoj i mir,ili pak nešto drugo?
Kako se ponašaju ljudi koji su na njihovim koncertima?Ima li tu ljubavi,ili prevladava nasilje?

Što se tiče njihove predgrupe kršćanskog benda,smatram to čistim komercijalnim potezom.Naime ,u čileu su
92-e zabranjeni nastupi Iron Maidena,od strane katoličke crkve.btw kakav je stav katoličke crkve prema njima?
Misle li i oni da je naslov njihova albuma 666 number of the beast metaforički,ili...?

****************************************
.dujam, Ga-bri-el, potpisujem sve rečeno...
dujam , postavio si pitanje i u njemu dao pola odgovora,
bitniji su plodovi..od brojeva, mislim da je naš Bog jači od brojeva 666!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 18:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Jeli stvarno postoji netko tko smatra da ovo katolik nesmije slušat?
Dame i gospodo, upoznajte se sa sotonom osobno,još danas.kupite cd....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 19:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Ga-bri-el napisao:
Sa glazbom je sve ok samo sto se 90% poklonika takve glazbe i slicnih pravaca, redovno opija, pusi, a konzumira i drogu. Ako je ta glazba takorec nevina, kako to da takav neuredan lifestyle potice kod ljudi?? Takodjer, kako to da je u zadnjih 50 godina nastalo 1000000 slicnih pravaca i svi sire slican sistem vrijednosti i svi ti pravci na slican nacin regrutiraju nove mlade?? Takodjer, zanimljivo da su oni koji se "upecaju", cesto veoma inteligentni ljudi. Bio sam duboko "uronjen" u vise subkultura i znam o cemu govorim.

Krscanski heavy metal je oximoron. Tako bi mogla i neka turbofolk pevaljka da uradi krscanski album, citira sveto pismo... Sta fali, izvali cice na stejdzu, uvija se oko stange ali ima i kriz od 5 kg na bujnim grudima... Obratila se :)

Zna se sta je sakralna glazba, a sve ostalo je nesto drugo ;)


Pa postoji sintagma sex, droga i rock and roll. Mladi ko mladi, tek ulaze u život, povodljivi su dovoljno je da upadnu u ekipu koja radi to i to, i nakon nekog vremena i oni postaju takvi, drugo u današnjem životu je "normalno" da mladi traže svoj identitet pa se i kroz glazbu identificiraju, pa su rokeri, metalci, šminkeri, partijaneri (ak takvi uopće postoje još), itd,itd.
Uglavnom nije tu neko čudo da se mladi mogu upecat tu na svašta, puno je tu zavodljivosti.
Što se tiče cuge, droge i bludničenja, tu nekak ne vidim da je rock kriv za to mada postoji sintagma sex, droga i rock and roll i mada su mnogi rock idoli živjeli raskalašeno.

Ali ne sjećam se kad sam bio mlađi tipa da je ekipa koja je slušala techno živjela čestito i čedno, a rockeri su svi bili bludnici i đaneri. A nisu ni oni koji su išli slušat Thompsona živjeli čedno, naravno neki, ja se ne mogu ko ti rezbacivat sa podacima od 90 % jer nemam uvid u tako veliku populaciju, a sumnjam da si i ti imao.

A u koje si to subkulture bio uronjen i šta ti to znači bio uronjen ???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 20:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johhny nekrivi se rock za takve stvari.Nije rock kao rock kriv,sam po sebi,tj u ovom slučaju heavy metal,vec takva glazba služi kao prikazivanje sexa dorge i alkohola sasvim cool i ok stvarima,ali to je čak donekle u ovom svijetu i ok,da se ne opjevava sam sotona....Zatim znam kako dalje krece priča kod mladih koji su "metalci",ona se razgranava u 2 smjera/stava; 1. Sotona nepostoji - vecina tih ljudi su ateisti,pa samo neprizivanje boga,nijece i sotonu,treba li uopce govorit kako se ti zivot dalje krecu? 2."Sotona je omogucio tom pjevacu benda ono sto ja zelim,zelim tu slavu,moc" - ne baš tim riječima,ali....Izuzetno štovanje sotone


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
johnny 5 napisao:
Ali ne sjećam se kad sam bio mlađi tipa da je ekipa koja je slušala techno živjela čestito i čedno, a rockeri su svi bili bludnici i đaneri. A nisu ni oni koji su išli slušat Thompsona živjeli čedno, naravno neki, ja se ne mogu ko ti rezbacivat sa podacima od 90 % jer nemam uvid u tako veliku populaciju, a sumnjam da si i ti imao.


Pa ni ne mislim da su Thompsonovci ili trenseri ista bolji. Trens ima korijen u dark popu i technu, a techno ima korijen u elektru, a elektro u kraut rocku... itd.... uglavnom sve je to proizaslo iz istoga. Thompson je nacionalisticki metal. Mracna muzika koja priziva krv i tlo.

Uronjen znaci da sam bio duboko upetljan i znan u subkulturnim krugovima. Znam o cemu govorim. 90% ekipe iz Cvare, Medike, Attacka, Mastersa... bilo da su panksi, metalci, trenseri ili dub-eri.... se drogira, pije, pusi i bludnici pod normalno. To je samo dio onog sto sam vidio, a znao sam i dobar dio splitske, pulske, rijecke i Vz-Ck alternativne ekipe i tamo je ista prica.

To sto ti volis tu glazbu, pa nalazis opravdanje za nju, ne cudi previse. Tesko se odrec neceg sto smatras dijelom svog identiteta. I ja jos uvijek poslusam neki bend, mada je to na kapaljku. Vise mi odgovara cista tisina ili cvrkut ptica.

Dobro je napisao Duje. Plodovi koje je donio rock i svi njegovi derivati se nakon 50 godina djelovanja jasno vide. To nije krscanska glazba.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 srp 2014 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
Nisam Gabrijek samo ja,tako pricaju i to znaju i ovi
sto "stvaraju" muziku.Dobro im je poznato za "transeve"
kada sviraju,ne svima naravno.Sjecam se da je ovaj imao
neku ko knjizicu koja jednu od stvari objasnjava to stanje i
kako do njega kada sviras.Nije me zanimalo pa nisam to ni citao.

Ali zapitam se tko su ti njihovi alter-ego.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ruj 2014 22:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2014 02:05
Postovi: 80
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny 5 napisao:
A nisu ni oni koji su išli slušat Thompsona živjeli čedno, naravno neki, ja se ne mogu ko ti rezbacivat sa podacima od 90 % jer nemam uvid u tako veliku populaciju, a sumnjam da si i ti imao.


Pa Thomson je u velikoj mjeri metalac po stlu, a prilicno krade bas i od Meidena, reklo bi se :D

Inace u glazbi pa i metalu ima svega i svacega. neki koji su zaista okultisti, neki koji se zajebavaju cisto da bi provocirali, ali nisu, neki koji su krscani ili neke druge vjere, a vecina rekao bih se previse nicime od toga ne bavi.

S druge strane odredjeni neuredni/nezdravi zivotni stil mozemo dosta dobro povezati sa mnogim bendovima.

Medjutim bas su Meideni bend koji bih bez problema dao svojoj djeci da slusaju. Pricali ste o glazbi i rijecima, ali na kraju mislim da je najvazniji primjer koji daju i nekakva opca atmosfera kako u bendu, cijele price oko njih tako i u glazbi. Meideni su navuceni na sport, povijest, bez nekih velikih skandala, ovisnosti, velikih medjusobnih sukoba ili sicnoga. najproblematicniji im je bio bivsi pjevac, no veca karijera im je ionako krenula nakon njega. Pjesme su im takodjer za moj dojam dosta pozitiva, nikad me nista tu nije izbediralo, deprimiralo, "zacrnilo" na ovaj ili onaj nacin.

Iako mislim da je sve to skupa previse banaliziranja i nema glazba bas tako jesno odrediv uticaj. nesto sto meni negativno djeluje i dovodi me u lose raspolozenje ce drugome imati drugaciji ucinak. Znam osobe koje najgora, najmracnija glazba smiruje, koje pozitivna nervira itd. Neki su ljudi flegmaticniji i mozda ce im nesto zestoko koristiti da ih malo pokrene, neki su energicni pa traze nesto sto ce ih smiriti - a nekom drugom bi bilo deperesivno ili mracno, tko zna. Djelom postoje univerzalnije poruke i osjecaji koje neka glazba izaziva, ali postoje i te individualne razlike.

Nisam ljubitelj planskih projekata, ukljucujuci i vjerske, jer vrlo cesto zbog potreba da rade sa smisljenim ciljem i programski gube na csto glazbenom planu i osjeca se manjak originalnosti i inspiracije slicno estradi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ruj 2014 18:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Meideni bend koji bih bez problema dao svojoj djeci da slusaju.


..onda im možeš dati i kokaina...manje je opasno

viewtopic.php?f=5&t=2349


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 ruj 2014 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mislim da je pitanje pogresno postavljeno. Meni i inace ide na zivce prica o tome sto katolici smiju i ne smiju, kao da Bog stoji iznad nas sa bicem i stalno urlice "Ne smijes to!". Stvar je u tome, IMHO naravno, da katolik nema potrebu slusati heavy metal. Stvar je srca - ako ti odgovara heavy metal i slicna muzika, znaci da ti je srce plodno tlo za to. Da sad ne bi bilo da sam ja nekakva svetica - daaaleko od toga - meni je isto metal bio super prije...pa onda techno i rave.... if, svasta sam ja prosla :D i sad mi je psihodelija super - sto znaci da i ja moram na sebi jos raditi...sto je, ja mislim, OK, jer da sad dostignem savrsenstvo, sto bih radila ostatak zivota, pa mlada sam ja jos :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 36 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 33 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr