www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 06:30

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 sij 2015 13:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[b ruke moje nevine, kršćanske..

sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..
.jer..

punina je moja prazna..
.već dugo..
.samo ljuštura njena stoji..
.s mojim imenom ..
.na pročelju..
.da se zna
..da sam bio.. tu..

.tamo trojanski konj..
..njemo strši u sredini..
.s kojim sam..
.na prevaru ušo¨..
..i nutrinu..
..opljačko¨ je…

.sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..
..jer..

..osmijeh dvorske lude..
..nema tri sloja..
..da sve..prekrije…već;
.samo jedan ..bijedan..
..prvi.
..koji niti rane , cjeliva..
..niti boli…
..samo…odjekuje…
.. u predgrađima srca…
.bljutavo..

.sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..
..jer

..lud sam od ljubomore..
..kipim od zavisti..
..bijesnim zbog slabosti..
..preračunavam darove tuđe…
..zbrajajući poklonjene Ushite
..a gdje je moje…gdje je moje ..
..ushićenje zemaljsko…?.
..eto ti ga.. izdajniče..
.šutnja je tvoj Ushit..
..i klepet je tvoj Ushit..

..pa se skrijem..ko vuk u jazbinu…
.da rane svoje , zaližem..
..u tišini..
..klepećući ..sam..sebi..

sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..
.jer..

..ne pada suza..da zalije brijeg..
..već da vuku..sakrije trag..

.jer
..ne ljubi čovjek, samo da ljubi..
..već zbraja svaki ljubavni dar…

..jer
..ne dariva čovjek od nutrine svoje..
..već samo okrajke treslovine..

.jer
. čovjek je čovjeku …brat..
..a brata ..bratu..vuk…

..pa kako ćemo onda dalje…?
..kršćanin je, kršćaninu .. brat

.i .ljubav je… ljubavi ..brat…

..a OTKUD ONDA..
..u našim srcima RAT..

..jer kršćanin je kršćaninu..brat..

.a i svak ..nam je brat..
..pa makar nije.ni .pozvan..
..niti naš svat..

sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..

..plačem
…plačem pred Gozbom Jaganjčevom..
..jer niti jedan ljudov ..
. nije je dostojan primiti..

..dostojni smo .primiti..
...samo pelina gorkog…
..i vrućeg sumpora..
Sodomskog i Gomorskog..

..a ipak primamo ..Mane nebeske..
..i suze nebeske.... radosnice,
miju nam lice…
..Besplatno i Bezuvjetno…

..to Beskrajno Božansko Milosrđe..
..začinjeno krvlju srca Kristova nevina..
..duše spašava…duše spašava..duše spašava..
..i srca zemaljska i hladna..cjeliva..
..ljubavlju..ljubavlju..ljubavlju..

.zato..
.ne plačimo ..jedni nad drugima..
..dok ..šutimo..
.sami ..nad ..sobom..

sebi.. koji nemam
..nevinije ruke ..od… sebe..
..plačem..[/b]

naggar 2008.g


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
tajmaut


.povlačim se iz svijeta..
.u svoj mir..
.jer ga ne mogu dati više
.ni sebi,
.ni vama..
.jer sve je samo fama..
.životna salama..
.i drama..

.nutrina se skriva..
..jer svijet je tlači..
..tuku je svi.
..i presveti i bakrači..

..dođoh ...prerano..
..a na početak zakasnih..
..uložih zlato..
.. gvožđem me isplatiše..

..ruže crvene moje..
.lagano ..venu
..vaza je za njih
..kavez ..lajavi
..prestrašni..

.metarski jezik..
.u ćubama ko tunel..
..klepeće ko vodenica..

..slast ..slast..slast..
..VENE, VIDI , VICI..
..P.Pilatus..
..Stratištem sudi..
.a nije mu..ni dano..
.ko nekad davno..

..Ogledalo zrcali..
..svjetiljkom dnevnom..
..a u njemu..
..ni jedan ..
..ljudski lik..
..svi su samo sjene..

..ledolomac lomi srca ledena..
..kamenolomac lomi srca kamena..
..ŽIVOTONOSAC..ljubi srca..nevjerna..

.a svi NA OLIMP
..Slavu svoju, Sizifovu..vuku..
..neprestano..tvrdoglavo..

.da se sakriju .. liku svom..
.svoje boli..
..vrišteće..
..iz ljepote i dubine..
..tihog srca..

.zarobljenog..
..prodanog..
..i neokajanog..
.vjekovima..

.za pregršt..
..šarene šećeralame....
..kupljene na prevaru..
..od medičara starog..
..starog zmaja..

..no nizine..visina..
..dodiruju zemlju..
..i svetošću bjelila ..
..kade tamjanom..
.kal zemaljski..

.da bi se ova..
..hrpa..
..mesa..hormona i mišića..
..duha..
.dotakla..
..Preslavnog..
..sebi na čast i slavu..
..jer naša slava..
..samo je jad i bijeda..
..grotlo..suludo..
..ljubomorno

naggar 2007


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 15:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Koliko samo puta znam u sobi pred Bogom plakati,koliko ogoli tu moju dušu,znam ga u jecaju moliti da stane,jer će se duša raspuknuti,nema zraka,a nemogu vrisnuti.
Iako su ovo samo slova što čitam od vas,pomaže,ali neka ima i onih koji se smiju,možda nisam dosada znala prepoznati križ svakodnevni,sto pitanja a jedan odgovor.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 15:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
https://www.youtube.com/watch?v=A874Cjllfu8 :D :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 16:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Mandolina napisao:
Gledam sebi najbliže osobe,imaju toplinu u sebi(Božja stvorenja su),ali osjetim i znam da duboko u sebi nose terete i nedaće prošlosti,nikada ispovjeđene,nikada izlječene,nikada nikome možda neizrečene.
Dolazi do problema,i to sve češće i češće,primjetim da me u srcu nemogu povrijediti,žalim ih(pate),nisu se okrenuli Isusu,toj milini i milosrđu srdaca.
Pokušala sma polako,onako puževim korakom..uf...opekla sam se,nije išlo.


Čini mi se da je ovo svima "standardan problem". Novoobraćenici u "zanosu" - nastoje svima oko sebe otvoriti oči, ponašaju se kao da su "popili svu pamet svijeta" - jer ih nosi taj nekakav Božji "fiks".

A svi ovi okolo se sablažnjavaju - u stilu- kako netko tko je do jučer radio suprotno - ima pravo meni meni meni, koja sam oduvijek nastojala činiti ispravno soliti pamet. :roll:

A mense čini da nije dobro ni jedno ni drugo.
Ako već nastojiš učiti o religiji, čini mi se da bi pravi odgovor bio - mani se toga šta je rekla mama, tata, baba, Mirko i Slavko i uhvati se onoga šta je Crkva rekla. Moje je iskustvo (u ovo ubrajam i sebe) - da su ljudi skloni ogromnim zabludama u pogledu nauka Crkve.
A novoobraćenici su jedna dosta nepouzdana kategorija za dijeljenje životnih savjeta, pate od standardnih sindroma zaljubljenosti. Što ne znači da ne mogu kazati koju pametnu, ali često (i vjerojatno sasma dobronamjerno) nanesu više štete nego koristi. :roll:
Tako nekako ja to vidim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 16:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
perokvrzica napisao:
Mandolina napisao:
Čini mi se da je ovo svima "standardan problem". Novoobraćenici u "zanosu" - nastoje svima oko sebe otvoriti oči, ponašaju se kao da su "popili svu pamet svijeta" - jer ih nosi taj nekakav Božji "fiks".

A svi ovi okolo se sablažnjavaju - u stilu- kako netko tko je do jučer radio suprotno - ima pravo meni meni meni, koja sam oduvijek nastojala činiti ispravno soliti pamet. :roll:

A mense čini da nije dobro ni jedno ni drugo.
Ako već nastojiš učiti o religiji, čini mi se da bi pravi odgovor bio - mani se toga šta je rekla mama, tata, baba, Mirko i Slavko i uhvati se onoga šta je Crkva rekla. Moje je iskustvo (u ovo ubrajam i sebe) - da su ljudi skloni ogromnim zabludama u pogledu nauka Crkve.
A novoobraćenici su jedna dosta nepouzdana kategorija za dijeljenje životnih savjeta, pate od standardnih sindroma zaljubljenosti. Što ne znači da ne mogu kazati koju pametnu, ali često (i vjerojatno sasma dobronamjerno) nanesu više štete nego koristi. :roll:
Tako nekako ja to vidim.


Dragi Pero!
Mislim da to nije problem ograničen na novoobraćenike kako tvrdiš.
Odnosi se na sve koji su dosljedni u vjeri, bolje rečeno na one koji riječju i djelom svoju religioznost javno pokazuju pa im se prečesto događa da ih okolina ocjenjuje u vrlinama, a njihovu grešnost rabi za dokazivanje kolizije vjere i grijeha.
Vjera i grešnost nisu u koliziji baš kod nijednog živućeg čovjeka!

Kao što je Isus rekao da onaj tko je bez grijeha prvi baci kamen, tako i mi ne smijemo mjeriti ničiju religioznost u grešnost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 20:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
perokvrzica napisao:
Mandolina napisao:
Gledam sebi najbliže osobe,imaju toplinu u sebi(Božja stvorenja su),ali osjetim i znam da duboko u sebi nose terete i nedaće prošlosti,nikada ispovjeđene,nikada izlječene,nikada nikome možda neizrečene.
Dolazi do problema,i to sve češće i češće,primjetim da me u srcu nemogu povrijediti,žalim ih(pate),nisu se okrenuli Isusu,toj milini i milosrđu srdaca.
Pokušala sma polako,onako puževim korakom..uf...opekla sam se,nije išlo.


Čini mi se da je ovo svima "standardan problem". Novoobraćenici u "zanosu" - nastoje svima oko sebe otvoriti oči, ponašaju se kao da su "popili svu pamet svijeta" - jer ih nosi taj nekakav Božji "fiks".

A svi ovi okolo se sablažnjavaju - u stilu- kako netko tko je do jučer radio suprotno - ima pravo meni meni meni, koja sam oduvijek nastojala činiti ispravno soliti pamet. :roll:

A mense čini da nije dobro ni jedno ni drugo.
Ako već nastojiš učiti o religiji, čini mi se da bi pravi odgovor bio - mani se toga šta je rekla mama, tata, baba, Mirko i Slavko i uhvati se onoga šta je Crkva rekla. Moje je iskustvo (u ovo ubrajam i sebe) - da su ljudi skloni ogromnim zabludama u pogledu nauka Crkve.
A novoobraćenici su jedna dosta nepouzdana kategorija za dijeljenje životnih savjeta, pate od standardnih sindroma zaljubljenosti. Što ne znači da ne mogu kazati koju pametnu, ali često (i vjerojatno sasma dobronamjerno) nanesu više štete nego koristi. :roll:
Tako nekako ja to vidim.


Ma koji novoobraćenik,to je bilo prije 15 godina,i nebih rekla obraćenik nego povrtanik-za sebe.
U tih 15 godina,došla sam i do mistike našeg susreta s Bogom,ono što je nadnaravno,meni nije,pa On je tu.
U svakodnevnici obiteljskih obveza(slatkih obveza).treba tu moju dječicu izvesti na pravi put,i onda je baka odvede na misu kod Jehova.
perokvrzica nemoj tako...došla sam samo po iskustvo,koju riječ,i naravno da će mi i rast u vjeri ići dalje,neće me Bog Otac ostaviti,nego i dalje odgajati i koriti i paziti...samo je lakše kad čuješ i šročitaš kako drugi hode u Kristu,jer oko mene svi hodaju,ali vrlo malo njih u Kristu,i Bog me stavi tu,a ja :t4:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 sij 2015 22:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
perokvrzica napisao:
Mandolina napisao:
Gledam sebi najbliže osobe,imaju toplinu u sebi(Božja stvorenja su),ali osjetim i znam da duboko u sebi nose terete i nedaće prošlosti,nikada ispovjeđene,nikada izlječene,nikada nikome možda neizrečene.
Dolazi do problema,i to sve češće i češće,primjetim da me u srcu nemogu povrijediti,žalim ih(pate),nisu se okrenuli Isusu,toj milini i milosrđu srdaca.
Pokušala sma polako,onako puževim korakom..uf...opekla sam se,nije išlo.


Čini mi se da je ovo svima "standardan problem". Novoobraćenici u "zanosu" - nastoje svima oko sebe otvoriti oči, ponašaju se kao da su "popili svu pamet svijeta" - jer ih nosi taj nekakav Božji "fiks".

A svi ovi okolo se sablažnjavaju - u stilu- kako netko tko je do jučer radio suprotno - ima pravo meni meni meni, koja sam oduvijek nastojala činiti ispravno soliti pamet. :roll:

A mense čini da nije dobro ni jedno ni drugo.
Ako već nastojiš učiti o religiji, čini mi se da bi pravi odgovor bio - mani se toga šta je rekla mama, tata, baba, Mirko i Slavko i uhvati se onoga šta je Crkva rekla. Moje je iskustvo (u ovo ubrajam i sebe) - da su ljudi skloni ogromnim zabludama u pogledu nauka Crkve.
A novoobraćenici su jedna dosta nepouzdana kategorija za dijeljenje životnih savjeta, pate od standardnih sindroma zaljubljenosti. Što ne znači da ne mogu kazati koju pametnu, ali često (i vjerojatno sasma dobronamjerno) nanesu više štete nego koristi. :roll:
Tako nekako ja to vidim.






Perokvrzica,oprosti sestro ali sa ovim postom se nikako ne mogu slozit :a1430:
Nema nikakvog Bozjeg fiksa,ili si s Njim ili nisi pa rasipas sve talente.Ostavljam mogucnost da su neki novoobracenici u zanosu,da govore jedno i tupe po tom a cine drugo,ali mislim da su u manjini a nikako u vecini.

Necu govoriti o sebi jer me nitko osobno ovdje ne poznaje,ali svjedocim za Boga koji mi je otvorio oci putem hagioterapije i zato je toplo preporucam svima.Nije to ni zanos ni topla vodica,nego milost koju nam Gospodin daje preko hagioasistenata,naravno potpuno besplatno.Zivot nije ruzicast i netriba biti,ali uz Bozju pomoc ima sve smisla i On nam daje snage u svakoj situaciji,na nama je da prihvatimo Njegovu ruku da nas izvuce ili da se valjamo u ovoj kaljuzi svaki dan,frustrirani i jadni.

Rekao da necu govorit o sebi ali ocu o dr.Pavuni,svi mogu pogledat na youtube-u njegova zivotna svjedocanstva,pa covjek se obratio u,mislim,29-oj godini i otad je u "zanosu",pogledaj koliko ima sad godina a retorika ista,jos uvik prica o Bogu sa toliko žara i energije.
Nije to nikakav "zanos" nego realnost,Bog je alfa i omega.S Njime mi mozemo nesagledivo napredvati,svaki dan nam je nova sansa da postajemo bolji,vjerniji,vredniji,ponizniji,da sve vise ljubimo jedni druge i to se ocituje na svim poljima naseg zivota.
Ali pozvani smo ljubiti Boga i bliznjeg kao sebe sama,nije vazno ocemo li dosegnutu titule dr,mr,prof i na kraju akademici,nije bitno ocemo li imati milijone kuna ili 10 kuna u dzepu.Mjerit ce nam se mjerom ljubavi,koliko smo srce otvorili i primali Bozju ljubav te je onda samo dijelili.
Osjecam u tvom postu da smo mi zanesenjaci,koji su zaljubljeni u otkrice da je Bog ziv pa cemo tresnuti kad zaljubljenost prodje,odnosno Bog je dobar i sve 5 ali jako dalek i triba prizivit danas u ovoj krizi i bijedi ;u odbacenosti,frustracijama i svim mukama koje zivot nosi i ova suzna dolina.
Ne,Bog je tu u svakoj mojoj muci,nikad me nije stavija i nece.Nema ruzicastog,stvarnost je teska ali sa Bogom je itekako podnosljiva i moguca i puno puno vise od toga.Na jako tezak nacin san spoznao Boga,ali i moje obracenje je milost i dar od Njega,najveci moguci dar.
Oprosti ako grijesim i ispravi me,
BTB sestro


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2015 00:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
novi1 napisao:
Perokvrzica,oprosti sestro ali sa ovim postom se nikako ne mogu slozit :a1430:
Nema nikakvog Bozjeg fiksa,ili si s Njim ili nisi pa rasipas sve talente.Ostavljam mogucnost da su neki novoobracenici u zanosu,da govore jedno i tupe po tom a cine drugo,ali mislim da su u manjini a nikako u vecini.


Ja uopće ne kontam u čemu je problem. :roll: Popriličan broj obraćenika u svojem vjerničkom životu opisuje to prvo iskustvo vjere kao doživljaj Božje ljubavi, žive ljubavi, doticaj božanskog milosrđa, vrijeme kada se na poseban način osjeća Božje milosrđe, ili kako već , nakon čega nastupa "pustinja" , "kušnja" , "tamna noć duše".
Tako da nije da sam ja izmislila taj pojam obraćenićkog zanosa - on se u ovim vjerničkim vodama počesto spominje i čuje. Ja tog iskustva nemam, ali ga drugi imaju i o njemu govore i pišu. Ili je gro ljudi došlo u nekaku psihozu ili se to uistinu događa. :roll:
Isto tako - u ovim vjerničkim vodama - ima nekava podjela vjernika na novoobraćenike i "iskusne", "trezvene" vjernike koji su prošli taj stadij "zajubljenosti", "zanosa" i prošli kroz tu "tamnu noć duše". Tako da, primjećujem, poprilično različitu retoriku novoobraćenika i "iskusnih" vjernika.
Sad ne znam jel baš svi prođu kroz takve stupnjeve vjere, ali oni definitvno postoje, barem u teoriji.

I nemoj mi se, molim te, ispričavati jer se u nečemu sa mnom ne slažeš.

U tom kontekstu itekako postoji Božji "fiks" - pa ma kako god ga mi nazvali, a ispravno bi to vjerojatno bilo nazvati Božjom milošću koja ljude obraća. Pa sad opisi te milosti koja obraća su svakojaki - od groma šta je strefio svetog Pavla, do svih drugih mogućih varijacija, ali uvijek sadržava opis nadnaravne ljubavi koja daje nadnaravnu vjeru.
Nisam niti rekla da novoobraćenici govore jedno, a tamburaju po drugom, već da su novoobraćenici u stanju "zaljubljenosti", "zanosa" i da je njihov doživljaj/shvaćanje vjere poprilično različito od onih koji su proživjeli stanje "pustinje", koje je, koliko ja kontam vrijeme koje nužno slijedi nakon početnog zanosa, a vrijeme je kada Bog na neki način uskraćuje milosti koje je do tog trenutka davao.
To, pak, stanje mračne noći duše nije za svakoga, navodno, jednako teško, a sveci su prolazili valjda autentičan oblik te pojave i rijetko tko prođe nekakav, zdravoseljački rečeno, najteži oblik tog stanja. :roll:
Možeš se malo uhvatiti sv. Ivana od Križa - on je detaljno opisao tu problematiku.

Mandolina napisao:
perokvrzica nemoj tako...došla sam samo po iskustvo,koju riječ,i naravno da će mi i rast u vjeri ići dalje,neće me Bog Otac ostaviti,nego i dalje odgajati i koriti i paziti...samo je lakše kad čuješ i šročitaš kako drugi hode u Kristu,jer oko mene svi hodaju,ali vrlo malo njih u Kristu,i Bog me stavi tu,a ja :t4:


I opet ne kontam gdje je problem. Mislim da je najkvalitetniji savjet koji možeš dobiti od vjernika, da umjesto da tražiš savjete za rast u vjeri od ljudi, a pogotovo ljudi koje ne poznaješ i koji ne poznaju tvoju životnu situaciju - te iste tražiš od svetaca i naučitelja Crkve. Ili barem iskusnih vjernika.
Ne želim pri tome reći kako je pogrešno malo se izjadati bilo gdje, pa i na forumu, ali opet, crpiti životne savjete, pogotovo one koji se tiču "rasta" u vjeri od tih istih nepoznatih ljudi na forumu čini mi se poprilično lakovjerno i nerazumno.
U tom kontekstu, kad bi mene pitala, ja bih ti definitivno savjetovala da pronađeš nekog duhovnika, a da forum više doživiš kao mjesto gdje se raspravlja i razmjenjuju mišljenja i iskustva, a nipošto da mišljenja forumaša uzimaš kao"sveto pismo".

Ja sam, očito, krivo shvatila da je ta ženska koja te sekira novoobraćenik kad si napisala:

Mandolina napisao:
Onda se desi da idu učiti mene,a meni teško prihvatiti savijet(majka koja je veliki dio provodila na poslu
i nije bila sa djecom,govori i uči me o tome kako je sve nebitno,pa i Bog,samo su djeca važna,
i nedaj Bože da kiknem),i onda ne vratim još lošijem da napomenem njezin životni propust,da nebude rata u kući,pokušam okolišati,
ali svejedno...i iz malog nastane zlo,nemir i nesklad.


a to sam shvatila jer su upravo novoobraćenici skloni "radikalnim" promjenama mišljenja, životnih stavova i "neumjerenom" pljuvanju po svojem prošlom "ja".
A tako nekako je meni zvučalo kako si ti tu žensku opisala - kao ona je radila dok je odgajala djecu, pa se obratila, pa je skontala da zaposlenost majke i roditeljstvo majke ne idu skupa, pa te želi prosvjetliti.
Moj bed. Krivi zaključak. I krivo sam gore pročitala da žena govori o djeci kao najvećoj vrijednosti, ja sam nekako to isprve pročitala kao - Bog i djeca sve, posao nula bodova.

Kresimir Fly napisao:
Dragi Pero!
Mislim da to nije problem ograničen na novoobraćenike kako tvrdiš.


Ne tvrdim, niti sam to tvrdila.

Kresimir Fly napisao:
Odnosi se na sve koji su dosljedni u vjeri, bolje rečeno na one koji riječju i djelom svoju religioznost javno pokazuju pa im se prečesto događa da ih okolina ocjenjuje u vrlinama, a njihovu grešnost rabi za dokazivanje kolizije vjere i grijeha.
Vjera i grešnost nisu u koliziji baš kod nijednog živućeg čovjeka!

Kao što je Isus rekao da onaj tko je bez grijeha prvi baci kamen, tako i mi ne smijemo mjeriti ničiju religioznost u grešnost.


Isto tako je Isus rekao sudi sudom pravednim.

Aka ne osuđuj, ali ni ne daj da te drugi prave budalom.

Ne znam kako ti mjeriš "dosljednost u vjeri"? Štogod to znači.
Slažem se da je svaki vjernik ujedno i grešnik, da je to komplementarno, a ne kontradiktorno, ali postoje razlike u svjedočenju, doživljaju i razumijevanju vjere.
A pretjerano popovanje znak je početne ili slabe vjere.
Isti klinac na strani onoga koji kritiku ne može ili ne zna prihvatiti.
Ja imam manjih problema s prvim, ali imam ozbiljnih problema s drugim, što i nije čudno s obzirom da je oholost prvi grijeh.

p. s. Ja bih evo pitala admina zašto je pobrisao post u kojem je Fran odgovorio na naslovno pitanje teme sa: "Nije." i zašto je izbrisao temu Courage kada je u svojem zadnjem postu napisala da odlazi jer je nezadovoljna što su joj neke teme pobrisane?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 sij 2015 03:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
novi, evo našla sam ti neku - čini mi se skraćenu verziju. 8)

http://www.scribd.com/doc/68618493/Sv-I ... use#scribd


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr