www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 03:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 sij 2015 18:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Mandolina napisao:
Pitam vas,je li vam teško,što činite,je li kažete,je li ukazujete tim ljudima da su zapravo propusti prošlosti došli na naplatu,i da to nemofu liječiti na drugima,ja se počinjem gubiti,ima osjećaj kao da sam spužva,ma želim biti Božji instrument,ali kako,što mi je činiti,kako na nešto nekome ukazati,a da ge ne boli,da prihvati kao dobro,u ovom mom okruženju ljudi koji žive od svijeta???

Voljela bih da mi napišete koji redak,da čujem vaša iskustva,ili me usmjerite k nekom dobrom duhovniku,zaista se gubim,tako barem osjećam.


Mandolina jako dobra tema, šteta što ju pojedinci pokušavaju uništiti (pre)dugačkim tekstovima, filozofskim trabunjanjima i neprimjerenim šalama.

Svakome je teško, svi imamo svoje križeve, napasti, dvojbe i sl. Drži se molitve, budi ustrajna, onda kad je najteže treba biti dosljedan.
Stavi Boga na prvo mjesto i sve će krenuti na bolje. Ako misliš da si ga stavila na prvo mjesto zapitaj se je li to doista tako?
Zadaj si molitve koje ćeš moliti svaki dan, meni je tako puno lakše jer onda doista i molim.

Ne možeš ništa sama, svojim snagama nećeš napraviti ništa. Prepusti se Gospodinu da te vodi, pouzdaj se u njegovu milost, razgovaraj s Njim i traži od Njega što da napraviš u pojedinoj situaciji. Budi strpljiva i doći će odgovor kad najmanje očekuješ.

Također meni pomaže kvalitetna duhovna literatura, to me uvijek podigne. Sad baš čitam Dnevnik sestre Marije Faustine Kowalske, to je remek djelo duhovnosti i milosti Božje.
Čitaj takve knjige, hrani dušu jer jad smo i bijeda ako se oslonimo na vlastite snage.

Spomenula si duhovnika pa bih ti preporučio don Stepana iz Crkve sv. Marije Pomoćnice na Knežiji, napravi si životnu ispovijed kod njega, izvrstan je svećenik, sveti čovjek.
Imam ti njegov broj telefona, pa se javi na pp ako te zanima. Imaš i dosta toga o njemu napisanog na forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 19:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Luki napisao:
Mandolina jako dobra tema, šteta što ju pojedinci pokušavaju uništiti (pre)dugačkim tekstovima, filozofskim trabunjanjima i neprimjerenim šalama.


A miša mu malega. :roll:
Sad smo došli do toga da su misli čovjeka koji je bio papa i koji je jedan od najvećih katoličkih teologa 20. stoljeća, na temi koja govori o odnosu vjernika spram nevjernika - predugačko filozofsko trabunjanje? Bolje mi znamo od njega? :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 sij 2015 20:17 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Hvala na lijepim riječima i svakako iskustvima.

Znam da Bog na njemu poseban,a i meni pomalo odgojan način čini u duši i srcu velika dijela.
Nakon zadnje prepreke koja me stavila u kut,i kad sam zaista mislila da će duša puknuti,izrodilo je nešto lijepo i zaista posebno,Bog mi je na prekrasan način ulio u dušu milost oproštenja,iskrenu milost prihvaćanja svakog čovijeka kao njegovog najimilijeg,u srcu sam iskreno,toplo i s ljubavlju oprostila,prihvatila i zaboravila onu tjeskobu koja steže nakon sukoba i uvreda.

Kad sam počinjala ovu temu,već je Bog počeo otvarati moje srce ka ozdravljenju,samo sam mislila da je još jedan pad,a On mi je otvorio srce izlječeno od rane.
Smiješno je kako je tema stara tek nekoliko dana,a moje potpuno oproštenje osobi onako duboko,iskreno i u srcu trajalo je punih 13 godina.
Nemogu pisati,plačem...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 08:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Mandolina napisao:
Pitam vas,je li vam teško,što činite,je li kažete,je li ukazujete tim ljudima da su zapravo propusti prošlosti došli na naplatu,i da to nemofu liječiti na drugima,ja se počinjem gubiti,ima osjećaj kao da sam spužva,ma želim biti Božji instrument,ali kako,što mi je činiti,kako na nešto nekome ukazati,a da ge ne boli,da prihvati kao dobro,u ovom mom okruženju ljudi koji žive od svijeta???

Voljela bih da mi napišete koji redak,da čujem vaša iskustva,ili me usmjerite k nekom dobrom duhovniku,zaista se gubim,tako barem osjećam.


Draga Mandolina, nisi jedina koja živi u takvom okruženju..ni jedina koja nailazi na probleme, iskušenja..želiš najbolje, a koji put to ispada skroz krivo!
Ja sam se po tom pitanju dosta promjenila, tako osjećam. I primjećujem, tom mojom promjenom, počinju se događati i neke promjene u okolini. Kakavi smo mi...takvim očima gledamo. I uvijek je potreban rad na sebi..neprestano. Naravno, ništa ne ide bez Božji pomoći..
Mislim da se ne može puno postići, ako nekom stalno ukazuješ na njegov propust, grijeh iz prošlosti. Mislim da ga time možeš samo još dalje udaljiti, stvoriti odbojnost. Svojim životom da im dajemo primjer..Dopusti im neka u tebi vide Svjetlo koje je zapalio Bog! Jer, prije će zavoljeti, pustiti Boga u svoje srce, život..otvorit će im se duhovne oči, uši..ako kroz tebe osjete dio Božje ljubavi...prihvaćanje, ne osudu..znati se suzdržati i ka d nas povrjede..Dopusti neka Bog i tebe odgaja preko njih. S nekim su razlogom baš na tvom životnom putu! Jako teško je promjeniti sam sebe...zahtjeve puno truda, volje..a kako onda tek da drugog mijenjamo. Zato je potrebna Božja milost za koju se trebamo moliti...Moliti za milost da prepoznamo Božju volju za svoj život..i da tako živimo! Da se ne bojimo odgovornosti koju nam je Bog povjerio!
I sve molitve, meditacije..koje nema donose mir, lijepo duhovno raspoloženje..da to znamo prenijeti i u stvarnosti, posebno onima koji su toga najpotrebniji..
Korak po korak...dan po dan..i vjera u Boga! BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 08:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ivona lijepo si to napisala,no uvijek me iznova iznenadi koliko su ljudi baš daleko od Boga,ne mislim po dijelima,nego uopće da se sjete da je Bog tu prisutan neprestano.Neki dan sam dobila komentar kako nisam u toku ovoga svijeta,nisam željela komentirati temu jednog filma koji stiže u kina,temelji se na bludu.
Rekli su mi da gdje ja živim.?
Priznajem da nisam baš neko svijetlo u svojoj okolini,nedostaje mi poniznosti da šutim,i da ne ulazim u rasprave,kad zlo najviše grize preko naših najbližih.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 09:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Promjene se ne događaju preko noći! Mi nismo savršeni..niti možemo biti savršeni koliko Isus. Al' možemo se truditi, težiti svetosti u svome životu. Kad padnemo..treba ustati, nastaviti dalje s Božjom pomoći. Tako nemoj za sebe govoriti da si loš primjer..Isus te želi, tu gdje jesi. I tvoje svjetlo koliko god nekad bilo prigušeno, žmirka na vjetrometini...ipak svijetli. I ne dopusti da drugi na tebe loše utječu...ti pozitivnim primjerom utječi na njih. I ne trebamo ni težiti da se svidimo ovome svijetu...to nam ne treba. Drugačiji smo...i volimo tu svoju različitost i čuvajmo.
Često i sama nailazim na takve komentare o sebi...da sam zaostala, ne pratim svjetovana događanja, trendove. Prije su me te riječi znale uznemiriti...al' više ne. Često prešutim...ili kažem da se ukusi razlikuju..i svatko ima svoj izbor! Ne ide ni meni lako..niti je sve savršeno..često znam pasti..ne biti onakva, kakva bi trebala biti..zakažu moja dijela, ne prate riječi..ma puno je toga. Ali, treba se boriti!
Nije lako...al' vrijedi truda! Što je ovaj život, nasprem vječnosti!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 10:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
a joooojjjj
:D pa malo i humora ..bez obira


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 11:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..kako mi ne bi bilo teško..
..pa imam 125 kg.. :a1163: :a1407:
a volio bih imati 84.kg. :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 12:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
naggar napisao:
..kako mi ne bi bilo teško..
..pa imam 125 kg.. :a1163: :a1407:
a volio bih imati 84.kg. :a1250:

uzet ću ti ja 10 a ti dalje što znaš :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 13:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
marija-nada napisao:
naggar napisao:
..kako mi ne bi bilo teško..
..pa imam 125 kg.. :a1163: :a1407:
a volio bih imati 84.kg. :a1250:

uzet ću ti ja 10 a ti dalje što znaš :D


..a dat ću ..kvalitetni aktivni špek.. :a1490:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 37 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr