www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 30 sij 2015 13:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2994
Podijelio: 149 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
naggar napisao:
marija-nada napisao:
naggar napisao:
..kako mi ne bi bilo teško..
..pa imam 125 kg.. :a1163: :a1407:
a volio bih imati 84.kg. :a1250:

uzet ću ti ja 10 a ti dalje što znaš :D


..a dat ću ..kvalitetni aktivni špek.. :a1490:

nema veze.. može :D
sad smo mi zachatali malo .. ispričavam se


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2015 19:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Da, itekako. Kad gledaš kako ti se pred očima raspadaju obitelji, a bespomoćan si, starci umiru u patnjama sami, napušteni od bližnjih, teško do :twisted: . Nitko te ne razumije, a samo želiš pomoć i ukazat na Isusa, kako je on ljubio sve, al ne, uvijek nailaziš na zid. Kako onda molit, ako te obuzme tuga kad vidiš toliku bešćutnost i bezosjećajnost u ljudima??? Kako? Teško, al znaš da je to jedini izlaz, jedino Isus liječi toliku tugu u srcu :a1250: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2015 08:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
fiduciia napisao:
Da, itekako. Kad gledaš kako ti se pred očima raspadaju obitelji, a bespomoćan si, starci umiru u patnjama sami, napušteni od bližnjih, teško do :twisted: . Nitko te ne razumije, a samo želiš pomoć i ukazat na Isusa, kako je on ljubio sve, al ne, uvijek nailaziš na zid. Kako onda molit, ako te obuzme tuga kad vidiš toliku bešćutnost i bezosjećajnost u ljudima??? Kako? Teško, al znaš da je to jedini izlaz, jedino Isus liječi toliku tugu u srcu :a1250: .


To za žrtvu Bogu daj!
U tome Mu pomozi nositi teški križ! Zamisli, kako je teško bilo Mariji gledati Isusa koji je patio i trpio..nedužan, a da bi nas otkupio! Kolika li je bol parala njeno srce?? :twisted:
Preteško je kad tvoji najmiliji pate..a ti ne možeš učiniti ništa konkretno da bi olakšao tu bol..patnju..Dušu razdire kad toliki stari napušteni od svojih obitelju pate se, umiru sami...nema im nitko pripomoći ustati..ili bar dodati čašu vode!
Kao pojedinci, ne možemo promjeniti cijeli svijet..al' možemo mijenjati sebe s Božjom pomoći, svoj svijet..učiniti da budemo barem kapljica u velikom oceanu..
I Isus je naš liječnika...naša nada..naš spas...Put, Istina i Život!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2015 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Hvala Ivona :grlim te: .

Ne para se meni srce zbog boli, patnje, bolesti,(to nam dapače može biti na veću izgradnju, nositi križ s Isusom). Meni srce para hladno srce u ljudima, bešćutnost, bezosjećajnost. Kakvo to srce mora biti da ne želiš, jednostavno ne želiš posjetit svog oca na samrti? Svog oca koji ti je sve u životu dao, koji je svoj život dao za tebe??? Meni para srce nemogućnost oprosta :( . Kad bi ljudi samo znali koliku milost dobivaju opraštajući drugima.
I što možeš za takva srca radit, ništa osim molit, molit i molit ako uopće imaš snage za molitvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2015 14:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Razumjela sam te,, to što želiš reći! A ne preostaje ništa drugo nego se moliti..činiti pokoru za obraćenje takvih tvrdih srca,...blagoslivljati ih svaki dan!
Oni nemaju te duhovne spoznaje o oprostu...a ne žele čuti drugoga, koji im želi dobro. Često su takvi ljudi i sami previše izranjavani..od drugih ljudi i od svojih vlastitih grijeha! Taj teret samo gomilaju zatvarajući se..postajući tvrdog srca prema drugima..nažalost, prečesto prema svojim najmilijima!
Takav primjer koji navodiš..slično sam nešto proživjela! I boli...jako boli..Djed mi je bio na samti..Živio je sa ujakom. A ujak i tetka nisu već godinama u dobrim odnosima..Ne želim zalaziti u to tko je kriv, tko ne..Povrijedili su jedno drugo previše. Tetka živi u inozemstvu. I nema interasa ni od jednog da taj odnos poprave..da pređu preko svega što je bilo...svatko tjera po svome..
Djed je bio na samrti..tetka ga godinama nije vidjela ni čula. I mam ju je zvala da dođe..da ga barem posljednji put vidi živoga..Ali, nije došla..Ujak joj je prije par godina rekao da nema za nju mjesta u njegovu domu, da mu ne prelazi kućni prag..I to je bio razlog zbog kojeg nije došla..
Njihov obostrani ponos, inat bio je jači od toga..Mene je to baš bilo slomilo..bila sam baš tužna...i uvijek kad se toga sjetim! Došla je tetka na pokop...al' njih dvoje, rođeni brat i sestra nisu nikako komunicirali.. :twisted: :twisted:
Voljela sam, obožavala svoga djeda...i ja sam mirna što se tiče moje strane..Al' bolno je kad su takva neslaganja u obitelji...Bolno je to vidjeti kod bilo koga..

Svaki razgovor na tu temu..uzaludan je s njima..I ostaje samo molitva..da jedan dan spoznaju koliko su krivu..koliko su u grijehu...ranjavajući same sebe i sve oko sebe..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 vel 2015 21:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
Tako je Ivona, svaku riječ potpisujem :b112: , al boli :( .

U tvom slučaju je barem svađa posrijedi, al ovdje uopće nije svađa nego jednostavna bezosjećajnost za druge, sebičnost, egoizam... Ma prestrašno.

Al eto, nekako sam se pomirila da ja niti bilo tko drugi ništa tu ne mogu, sve je uzalud, ostaje samo molitva :a1250: .

Hvala Ivona na razumijevanju :grlim te: .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 19:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Belive napisao:
Naglašavam odmah da mi ne trebaju nikakvi duhovni savjeti laika (i to još s nekog foruma slušati savjete - stvarno bi bila luda + Bonifacije, ne želim biti neugodna, ali molila bih vas da ne komentirate ovaj moj post).

Lol. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 svi 2018 20:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
A zasto mislis da bih ja zelio komentirati tvoj post? Kao da nemam pametnijeg posla. Ali mozda bih ti bas ja dao pravi savjet. I nemoj prezirat laike. I bl. Ivan Merz je bio laik,i sv. Katarina Sijenska pa i veliki sv.Franjo Asiski( nije se zelio zaredit iz poniznosti). Koliki sveti laici su sada u nebu,a bezbrojni svecenici uronjeni duboko u pakao! Evo,toliko od mene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 19:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
A zasto mislis da bih ja zelio komentirati tvoj post? Kao da nemam pametnijeg posla. Ali mozda bih ti bas ja dao pravi savjet.

Ako ne želi tvoj savjet, možda da joj napišeš nešto iz objave M. Valtorte?! :lol:

Bonifacije napisao:
Koliki sveti laici su sada u nebu,a bezbrojni svecenici uronjeni duboko u pakao! Evo,toliko od mene.

... we know from experience that neither case is normal in human life. For the great majority of people—we may suppose—there remains in the depths of their being an ultimate interior openness to truth, to love, to God. In the concrete choices of life, however, it is covered over by ever new compromises with evil—much filth covers purity, but the thirst for purity remains and it still constantly reemerges from all that is base and remains present in the soul. What happens to such individuals when they appear before the Judge? Will all the impurity they have amassed through life suddenly cease to matter? What else might occur? Saint Paul, in his First Letter to the Corinthians, gives us an idea of the differing impact of God’s judgement according to each person’s particular circumstances. He does this using images which in some way try to express the invisible, without it being possible for us to conceptualize these images—simply because we can neither see into the world beyond death nor do we have any experience of it. Paul begins by saying that Christian life is built upon a common foundation: Jesus Christ. This foundation endures. If we have stood firm on this foundation and built our life upon it, we know that it cannot be taken away from us even in death. Then Paul continues: “Now if any one builds on the foundation with gold, silver, precious stones, wood, hay, straw—each man’s work will become manifest; for the Day will disclose it, because it will be revealed with fire, and the fire will test what sort of work each one has done. If the work which any man has built on the foundation survives, he will receive a reward. If any man’s work is burned up, he will suffer loss, though he himself will be saved, but only as through fire” (1 Cor 3:12-15). In this text, it is in any case evident that our salvation can take different forms, that some of what is built may be burned down, that in order to be saved we personally have to pass through “fire” so as to become fully open to receiving God and able to take our place at the table of the eternal marriage-feast. Benedict XVI. "Spe Salvi"


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 svi 2018 22:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Dao si mi,Frane,bas dobru ideju. Zasto ne? Ali postoji u tome mali problem,a to je sto ona ne vjeruje u te objave i sto ja ne znam sto izabrati da bude prikladno bas za njenu dusu i za njezine sadasnje okolnosti. Ali cu ipak nesto izabrati.Predajem,dakle,rijec samom Isusu,nasem Bogu i Spasitelju. Nek zasute sada svi ucitelji svijeta,kako veli Toma Kempenac, i neka sam Bog progovori nasim dusama:

"Bog moze i zeli i od najbijednih dusa uciniti najsjanije zvijezde svoga Neba"

"Prava je ljubav uvijek cista.A cistoca zdruzena s ljubavlju vuce za sobom cijeli niz drugih kreposti"

"U cistoci cvijeta ljubav"

"Naglasavam vrijednost cistoce. Ona je uvijek izvor bistrine razuma"

"Robovanje pozudi tijela pocetak je svakog drugog robovanja"

"Kao sto je po zeni uslo zlo u svijet,pravedno je da po Zeni udje i dobro"

"Savrsenost zene da ljubi postala je tako Sotoni sredstvom da zagospodari zenom i covjekom i da siri zlo"

" Covjek mora biti spreman radije umrijeti nego prekrsiti Bozji Zakon"

"Uistinu vam kazem:tko se bude dobro sluzio svojim razumom i svojom slobodnom voljom,i ako bude zazivao Gospodina da shvati istinu,napast ga nece upropastiti jer ce mu Otac nebeski pomoci da cini dobro usprkos svim zasjedama svijeta i Sotone.

" Tijelu treba davati samo toliko da se odrzi na zivotu"

"Dajmo zivotu ono malo sto ga cini sposobnim da traje i da sluzi duhu u njegovom osvajanju"

"Jelo neka bude umjereno i skromno"

"Treba moliti da se hrana ne pretvori od korisnosti u grijeh"

"Previse sit zeludac otezava duh,a Ja vam zelim olaksati,a ne dodati teret"

"Tri su veoma savrsene stvari:dobrovoljno siromastvo,vjecna cistoca,apsolutna poslusnost u svemu sto nije grijeh. Ove tri stvari cine covjeka slicna andjelima"

"Cak da si Boga ubio,ne bi se trebao bojati,ako bi u sebi imao pravo kajanje"

"Tolika je ta dobrota da od casa kad vi kazete: Ja zelim biti od Istine,to jest Bozji jer Bog je Istina,Bog sasvim duhovnim cudom ulijeva u vas mudrost po kojoj vi od neznalica postajete posjednici nadnaravne znanosti,isto kao i oni koji je vec godinama posjeduju"

"Nemoj gubiti vrijeme u beskorisnim rijecima. Upotrijebi govor za dobro"

"Bog oprasta bezbroj puta onome koji se toliko puta pokaje za svoje grijehe"

"Bozja dobrota nema usporedbe s ljudskom dobrotom,a njegovo je milosrdje neizmjerno vece od ljudske bijede"

"Sve je u pouzdanju u Boga i Bog daje sve onome koji se pouzdaje u Njega"

"Imat cete veliku odgovornost.A jos vecu u buducnosti kad Zrtva bude izvrsena i kad dodje Otkupljenje,a s njime Milost koja je snaga i svjetlost"

Iz jedne unistene obiteljske ustanove mogu izaci samo jos pokvareniji muzevi i zene koji ce biti uzrok uvijek sve vecim rusevinama"

"Onom roditelju koji ubije dusu svog djeteta Bog ce s neumoljivim pravorijekom odredit vjecnu kaznu"

"Bog je stavio i rad za sredstvo posvecenja"

"Postati dobar je napor veci od svakog drugog napora.Ali se isplati istrositi u tom naporu jer je nagrada Nebo"

"Ostanite u miru misleci na ljubav Bozju koja pomaze vasoj slabosti snagom svoje milosti"

"Tko ima Milost(posvetnu)sve ima. Tko gubi Milost sve gubi.

"Milost znaci posjedovati u sebi svjetlost,snagu,mudrost Bozju"

"Covjek lako sagrijesi bez Bozje pomoci"

"Procistite vatrom ljubavi i pokore osjetila svoje duse"

"Pomaganje mrtvima da udju u mir veliko je djelo milosrdja"

"I zelje koje se cine najbolje mogu dolazit od Sotone"

Evo,ne da mi se vise citirat. Koga zanima,nek uzme te objave i cita. Ali bih volio,Frane,da nam kazes sto je u ovim objavama toliko bogohulno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr