www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 10:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 07 svi 2018 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sada cu pokusat,ako Bog da,odgovoriti na pitanje koje mi je Fran postavio,a Dujam ponovio: Zasto mislim da objave Marije Valtorte daju odgovore na sva teoloska pitanja? Ali to pitanje nije na mjestu i nisam sretan sto netko postavlja takva pitanja. Bilo bi mi puno draze da mi je netko postavio pametno pitanje,na koje se moze dati pametan odgovor. Kad su u pitanju objave M.Valtorte ili bilo koje druge objave,pravo bi pitanje glasilo:"Kako mozemo znati da li te objave dolaze od Boga ili od Sotone? Evo,to bi bilo pravo pitanje koje bi pogodilo samu bit problema i na takvo pametno pitanje koje proizlazi iz postene zelje za istinom,ja bih se rado potrudio dati pravi,pametni odgovor. A ovako nemam previse volje da bilo sto odgovaram. Jer to je isto kao kad bi netko pitao:Da li Muhamedove objave daju odgovore na sva teoloska pitanja"? A pravo bi pitanje glasilo:"Da li Muhamedove objave uopce dolaze od Boga,kako svi muslimani cvrsto vjeruju,ili pak dolaze od Bozjeg protivnika,tj.Sotone. Jer ako dolaze od Sotone,kao sto stvarno dolaze,onda i ne mogu dati odgovore na sva teoloska pitanja. Sotona doduse zna odgovore na sva teoloska pitanja,kao sto je npr.pitanje o limbu,ali nam namjerno nece dati sve odgovore da se mozda ne bi spasili.

Dakle,bilo bi mi puno draze da me je netko ljubazno i skromno pitao: Kako ti,Bonifacije, mozes biti toliko siguran da objave M.Valtorte dolaze bas od Boga tim vise sto su te objave bile stavljene na Popis zabranjenih knjiga koji je u to vrijeme jos uvijek postojao? Evo takvo mudro pitanje i jos postavljeno na takav ljubazan i skroman nacin jako bi me obradovalo i da ne kazem bacilo me u ekstazu. Ali na zalost nije se nasao nitko mudar tko bi mi postavio takvo pametno pitanje.

Ali da ne bi netko mislio da ne znam odgovor i na ono pitanje koje mi je bilo postavljeno ja cu ipak odgovoriti: Objave Marije Valtorte stvarno daju odgovore na sva teoloska pitanja jer te objave samo prenose ono sto je Isus govorio i cinio za vrijeme svog zemaljskog zivota. A buduci da je Isus u svojim govorima dao uistinu odgovore na sva teoloska pitanja, onda s pravom mozemo reci da Valtortine objave daju odgovore na sva teoloska pitanja. Evo,vidite kako je odgovor jednostavan kad se covjek ispravno sluzi darom razuma. A netko je mozda mislio da ce me s tim pitanjem uvaliti u gadne probleme. Ali onaj koji govori istinu i samo istinu ne moze biti u problemu kad tu istinu treba obraniti. Toliko za sada sto se tice ovih objava u kojima se rijesavaju cak i najtezi teoloski problemi. Neto ce mozda u cudu zapitati: A kako je to znala jedna zena koja nije zavrsila ni teoloski fakultet? Odgovaram: Ona to uistinu nikako nije mogla znati,ali je to znao Bog koji je govorio preko nje.Bog sve zna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2018 07:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Objave Marije Valtorte stvarno daju odgovore na sva teoloska pitanja jer te objave samo prenose ono sto je Isus govorio i cinio za vrijeme svog zemaljskog zivota. A buduci da je Isus u svojim govorima dao uistinu odgovore na sva teoloska pitanja, onda s pravom mozemo reci da Valtortine objave daju odgovore na sva teoloska pitanja.


Da, ali to nije odgovor na pitanje. Pitanje je kojom metodom si dosao do spaoynaje da su njene objave istinite. Jer gledaj, ova recenica:

Objave Marije Valtorte stvarno daju odgovore na sva teoloska pitanja jer te objave samo prenose ono sto je Isus govorio i cinio za vrijeme svog zemaljskog zivota.



Je jednaka recnici:


Objave N.N. stvarno daju odgovore na sva teoloska pitanja jer te objave samo prenose ono sto je Isus govorio i cinio za vrijeme svog zemaljskog zivota.


A odogovore na teoloska pitanje moze dat svatko. Evo, ja sad mogu dat odgovor na svako teolosko pitanje, no kako cemo znat je li taj odgovor istina? A pogotovo ako se kosi sa naukom Crkve. Kroy povijest ima bezbroj prica o zivotu Isusa Krista. Po cemu se objave M.V. raylikuju od bilo koga? Mnogi su tvrdili da se Isus ukazuje i govori im. Ali Isus je jasno rekao:

Marko 13,5 Isus im odgovori: "Pazite, da vas tko ne zavede!
Marko 13,6 Jer će mnogi doći u moje ime i reći: "Ja sam. I mnoge će zavesti.



Marko 13,21 Ako vam onda tko rekne: "Ovdje je Krist? Ondje je on! ne vjerujte!
Marko 13,22 Jer će ustati lažni Kristovi i lažni proroci i činit će znake i čudesa, da zavedu, ako je moguće, i izabrane.
Marko 13,23 Budite dakle na oprezu! Eto, sve vam rekoh unaprijed.



I ono sto je najitntirgatnije jest; Isus je rekao kakav ce bit njegov drugi dolazak. Medutim M. V. tvrdi da je je njoj Isus dosao da objasni evandelja koja mi nismo dobro shvatili. I tu nas Krist upozorava;

(6) Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, (7) koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. (8) Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! (9) Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.


Bonifacije napisao:
Evo,vidite kako je odgovor jednostavan kad se covjek ispravno sluzi darom razuma. A netko je mozda mislio da ce me s tim pitanjem uvaliti u gadne probleme.



Mi te izvlacimo iz tih problema.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2018 09:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Ja sam u prethodnom postu samo odgovorio na pitanje:Zasto mislim da objave M.V. daju odgovore na sva teoloska pitanja,pa i na ona najteza kao sto je pitanje o Bozjoj miilosti i covjekovoj slobodi. A odgovor opet ponavljam: Zato sto je Isus za vrijeme svog zemaljskog zivota govorio o svim stvarima vjere,a objave M.V. samo nam donose te Isusove govore u njihovom izvornom i cjelovitom obliku. Ako me netko zeli pitati zasto sam uvjeren da objave M.V. dolaze od Boga,a ne od Sotone,jer postoje i brojne sotonske objave, to je onda potpuno drugo pitanje koje zahtijeva posebnu temu i malo vise vremena za odgovor. A ja bas sada idem na posao pa nemam vremena.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2018 11:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bonifacije napisao:
Ja sam u prethodnom postu samo odgovorio na pitanje:Zasto mislim da objave M.V. daju odgovore na sva teoloska pitanja,pa i na ona najteza kao sto je pitanje o Bozjoj miilosti i covjekovoj slobodi. A odgovor opet ponavljam: Zato sto je Isus za vrijeme svog zemaljskog zivota govorio o svim stvarima vjere,a objave M.V. samo nam donose te Isusove govore u njihovom izvornom i cjelovitom obliku. Ako me netko zeli pitati zasto sam uvjeren da objave M.V. dolaze od Boga,a ne od Sotone,jer postoje i brojne sotonske objave, to je onda potpuno drugo pitanje koje zahtijeva posebnu temu i malo vise vremena za odgovor. A ja bas sada idem na posao pa nemam vremena.

Pitanje

Tj. Krist je rekao da je ni vrata paklena nece nadvladati. Po tebi Crkva propovijeda krivovjerje - dakle ne nagovijestava istinu, a M. Valtrote ima odg na sva teoloska pitanja...I sad nas zanima kojom si metodom dosao do te spoznaje?

:roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 svi 2018 16:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Bonifacije napisao:
... ... ...

Prijatelju! Ima nešto što se zove "ignoriraj lista". Sad ćeš je upoznati. Slika Bonifacije: ignoriraj lista od 8.5.2018. do 8.8.2018. Pričekaj samo sekundu da te predbilježim.


Balija (Anđuka): ignoriraj lista od 15.5.2013. do 15.5.2018.
Dujam: ignoriraj lista od 2.5.2018. do 2.6.2018.
Bonifacije: ignoriraj lista od 8.5.2018. do 8.8.2018.
Filomena: ignoriraj lista od 24.4.2013. do 24.4.2023.
Prancing Commy: ignoriraj lista od 23.1.2013. do 23.1.2063.



Zabilježeno! I do sljedećeg susreta "susreta" - srdačan pozdrav! smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 00:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Sada cu nastojati odgovoriti na pitanje zasto vjerujem da objave M.Valtorte dolaze od Boga,a ne od Sotone. Ali to necu pisati radi Dujma jer taj covjek nista ne moze shvatit,nego radi drugih dusa kojima je stalo do istine i spasenja.

Prije svega treba dobro shvatit sto tocno znaci pojam 'objava'. Jednostavno receno objava je kad sam Bog govori covjeku ili kad covjek vidi nesto sto mu Bog pokazuje.Tako je Bog govorio prorocima Starog Zavjeta koji su te Bozje rijeci tocno zapisali. A kao sto je govorio prorocima Starog zavjeta,isto tako je govorio i svecima Novog Zavjeta. Nabrojat cu samo neke svece kojima je Bog govorio,tj. koji su primali prave bozanske objave: sv.Hildegarda iz Bingena,sv.Katarina Sijenska,sv.Terezija Avilska,sv.Brigita Svedska,bl.Ana Katarina Emmerich,bl.Marija Agredska, sv.Gertruda,sv.Matilda,sv.Gemma Galgani,sv.Faustina Kowalska,sv.Mirijam iz Betlehema... Sad se mozemo pitat: Kako mozemo biti sigurni da objave koje su primali navedeni sveci i mnogi drugi stvarno dolaze od Boga,a ne od Sotone? Jer svi ce protestanti reci da su objave katolickih svetaca samo sotonska podvala. Sto ako je sv.Faustini govorio Sotona,a ne Isus? I sto ako je M.Valtorti govorio Sotona,a ne Isus? Kako mozemo razlikovat prave od laznih objava? Ovo je temeljno pitanje na koje treba odgovorit. Bilo bi jako dobro kad bi u Katolickoj crkvi postojala neka posebna kongregacija koja bi se bavila samo pitanjem objava i ukazanja tako da vjernici mogu lakse razlikovat prave od laznih objava.Ali na zalost takva kongregacija ne postoji i sud o takvim objavama i ukazanjima vecinom je prepusten svakom pojedinom vjerniku dok Crkva ne izda konacni sud. Tako npr.svaki katolik moze vjerovati u Medjugorje,a moze i ne vjerovati u Medjugorje jer Crkva nije izrekla konacni sud o tim ukazanjima.

Dva su glavna uvjeta koja se moraju ispuniti da bi objava bila od Boga. Prvi je uvjet da objava bude u skladu s katolickom vjerom,a drugi je uvjet da osoba koja prima objavu bude uistinu sveta osoba. Dakle,objave koje su primali sveci Novog Zavjeta stvarno dolaze od Boga jer su te objave u skladu s katolickom vjerom i jer su ih primale stvarno svete osobe. Dakle,ispunjena su oba glavna uvjeta koja sam naveo da bi objava mogla biti Bozja. A ako bi se neka objava u bilo cemu protivila katolickoj vjeri ili bi objavu primila osoba koja nije stvarno sveta,onda takvu objavu treba odbacit kao sotonsku. Najbolji primjer su mozda Muhamedove objave koje se u mnogim pitanjima protive katolickoj vjeri,a Muhamed je bio sve samo ne svetac. Dakle te objave padaju na oba glavna kriterija koja smo naveli. Samo izuzetno Bog moze progovorit i nekoj osobi koja se jos nije uzdigla do savrsene svetosti,kao sto je progovorio apostolu Pavlu dok je jos bio progonitelj Crkve.

Idemo sada vidjeti da li objave M.V. zadovoljavaju ova dva glavna uvjeta koja sam naveo.Kad bi one pale samo na jednom od ta dva uvjeta,ja bih prvi bez ikakvog razmisljanja odbacio te objave kao lazne i sotonske. Ali nakon mnogo godina proucavanja tih objava nisam pronasao ni jednu jedinu recenicu koja bi bila u suprotnosti s katolickom vjerom,a tko poznaje zivot M.Valtorte mora priznati da je ona bila prava svetica. Ako se netko hoce praviti pametan pa misli da ipak tu ima nesto sto se protivi katolickoj vjeri neka slobodno iznese svoje prigovore. Ali ako ne moze naci nista sto bi bilo u izravnoj suprotnosti s nasom svetom vjerom,zasto onda kao bijesni pas laje na nesto sto ne poznaje.

Nikog ne treba zbunit to sto su objave M.V. bile u pocetku stavljene na Popis zabranjenih knjiga jer su i objave F.Kowalske bile stavljene na isti taj Popis,a ipak su to prave bozanske objave i veoma spasonose. Uostalom,jedan od prvih ljudi koji su imali cast citati te neizrecive objave bio je sam papa Pio XII. I upravo je taj veliki i sveti papa dao dopustenje da se te objave izdaju nakon sto ih je osobno proucio. To bi svakom razumnom i pametnom covjeku trebao biti dovoljan razlog da te objave prihvati ili barem da ih ne prezire s demonskim bijesom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 10:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ugl, tip je totalno propuva. LoL. Svatko tko naide na M. Valtrotu nek bjezi glavom bez obzira. Njeni sci-fi radovi su osudivani od Crkve mnogo puta. U nastavku dajem dio nekih dogadaja kojeg ona opisuje. Ako ovo nije nekom na sablazan, onda za tog nema nade;


“’Come, I will kiss you thus, to help you forget the burden of My fate as Man. Here, I kiss your lips that will have to repeat My words to the people of Israel and your heart that will have to love as I told you, and there, on your temple, where life will cease.’ … They remain embraced for a long time and James seems to doze off in the joy of God's kisses that make him forget his suffering.” (Ovo Isus govori apostolu)

“Jesus bends and kisses the cheek of John, who opens his eyes and is dumbfounded at seeing Jesus. He sits up and says, ‘Do you need me? Here I am.’

John, half naked in his under-tunic, because he used his tunic and mantle as bed covers, clasps Jesus’ neck and lays his head between Jesus’ shoulder and cheek.

“he smiles and weeps, panting, inflamed by his love, relaxing on Jesus’ chest, as if he were exhausted by his ardor. And Jesus caresses him, burning with love Himself.”

John begs Jesus not to tell the others of what has passed between them. Jesus replies, [b]“Do not worry, John. No one will be aware of your wedding with the Love. Get dressed, come. We must leave.”[/b]


“[Mary]: ‘Tell Me, mummy, can one be a sinner out of love of God?
“[Anne]: ‘What are you saying, my dear? I don't understand you.’
“[Mary]:’I mean: to commit a sin in order to be loved by God, Who becomes the Savior. Who is lost, is saved. Isn’t that so? I would like to be saved by the Savior to receive His loving look."



Kao sto vidimo sve je (homo)sexualno. Takoder, ona i opisuje prvi grijeh, istocni, kao sexualni cin. Nakardnost teska...I, budite oprezni, osudena je od Ckrve;

Supreme Congregation of
the Holy Office

Decree
Proscription of Books
Wednesday, December 16, 1959

The Most Eminent and Reverend Cardinals of the Supreme Congregation of the Holy Office, to whom the safeguarding of things of the Faith and Moral is confided, after receiving the previous opinions of the Consultors, have unanimously condemned and ordered that the books by an anonymous author, in four volumes, be inscribed in the Index of Forbidden Books, the first of those books being:

Il Poema di Gesù [The Poem of Jesus] (Tipografia Editrice M. Pisani);

followed by,

Il Poema dell'Uomo-Dio [The Poem of the Man-God], (Ibidem).

On Friday of that same month and year, the Most Holy and Dignified Lord John XXIII, Pope by the grace of Divine Providence, in an audience given to the Most Eminent and Reverend Cardinal Secretary of the Holy Office, after hearing the report of the Most Reverend Fathers, approved this resolution and commanded that it be published.

Given in Rome, in the seat of the
Holy Office on January 5, 1960.
Sebastian Masala, Notar


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 11:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Bonifacije, bez ikakve pristranosti te pitam što imaš reći na ovo:
studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/661

i to ne toliko na stav don D. Stojića koliko na tumačenje o M.V. -Benedikta XVI ?
(ako ti se ne da čitati sve, to je, koliko se sjećam bio posljednji pasus koji kaže da indeks knjiga
zabranjenih od Crkve jest ukinut ali ostaje važiti njegov vrijednosni sud)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 11:58 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 ožu 2018 14:27
Postovi: 23
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Bonifacije, bez ikakve pristranosti te pitam što imaš reći na ovo:
studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/661

i to ne me zanima ne toliko tvoj komentar na stav don D. Stojića koliko na tumačenje o M.Valtorti Benedikta XVI ?
(ako ti se ne da čitati sve, to je, koliko se sjećam, bio posljednji pasus koji kaže, između ostalog, da indeks knjiga zabranjenih od Crkve jest ukinut ali ostaje važiti njegov vrijednosni sud)


Zadnja izmjena: Judita; 09 svi 2018 12:03; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 09 svi 2018 13:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 tra 2018 20:10
Postovi: 287
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Zelim upozoriti sve clanove ovog foruma da se s Dujmom ne upustaju u nikakve rasprave,a osobito ne u ozbiljne rasprave. On je glavni i jedini trol na ovom forumu koji truje i kvari svaku raspravu. I onda se cudi sto ga neki nazivaju svakakvim imenima. Sa svim drugim clanovima jos bih mogao razgovarati,ali s ovim bolesnikom nema nikakve rasprave. Cak je u stanju otvoreno i besramno lagati da bi diskreditirao svoje protivnike. Bjezite od tog covjeka kao od samog vraga. Zatrovan je teorijom evolucije i mnogim drugim herezama,a jos si umislja da je pravovjerni katolik. Ta prokleta,bezbozna,odvratna,besmislena i demonska teorija rastocila mu je i um i dusu. I kako bi nesretnik mogao shvatit ove uzvisene objave ako ne moze shvatit ni najjednostavniju i najosnovniju istinu katolicke vjere da je Bog sve stvorio?

Od svih citata sto ih je nesretnik naveo jedino bi onaj prvi mogao biti nekome cudan i izazvati neku sumnju. Ali ako se poznaju obicaji i kultura onog vremena i one zemlje u kojoj je Isus zivio,to nije nista cudno i neobicno. Reci mi,bijedo od covjeka, da li je apostol Juda bio homoseksualac jer je Isusa poljubio u Maslinskom vrtu. I da li je Isus bio homoseksualac zato sto je dopustio da ga muskarac poljubi? I moramo li mi radi tog prizora iz Maslinskog vrta odbaciti cjelokupnu Bibliju? Ono sto bi nama danas moglo izgledati cudno i neobicno,za ljude onog vremena i one kulture bilo je potpuno normalno i uobicajeno. Bas volim ovakve katolike koji nemaju pojma o predmetu rasprave,ali ona odu na internet,procitaju nabrzinu nekoliko clanaka o tom predmetu i misle da su sve shvatili. Takav je eto nas Dujam.

Citamo u evandjelju po Luki kako Isus prekorava farizeja Simuna jer ga nije poljubio u znak dobrodoslice(Luk,7,45) Po tebi je onda Isus bio homoseksualac jer je ocekivao da ga poljubi jedan muskarac. Ili je mozda bio besramnik i bludnik jer je dopustio da mu jedna zena na losem glasu dira i ljubi noge.? I po tome se najbolje vidi da je M.V. samo pisala ono sto je vidjela i cula ne ispustajuci one scene koje bi mogle uznemirit modernog citatelja koji ne poznaje kulturu i obicaje onog vremena. Jer da je pisala po svojoj pameti neki roman o Isusovom zivotu,sigurno ne bi opisala ovakve scene,koje su potpuno nevine i bez ikakve seksualne konotacije, ali bi ipak mogle izazvat neku sumnju kod modernog citatelja. Eto,vidis,ono sto je za tvoju izopacenu pamet dokaz protiv tih objava,za mene je bas dokaz u njihovu korist.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 90 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr