www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 10:35

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 29 sij 2015 19:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Uskoro će biti 4 godine od moje prve prijave na TT. Jooooj koliko je vode prošlo ispod mosta od tada...jer ja sam drukčija, Isus me učinio drukčijom, boljom, snažnijom...
Došla sam tu kada sam imala 150 pitanja o vjeri, nazvala sam ih moje dileme ;-).
Netko će možda reći da se na jednom forumu ne može duhovno rasti, ne mogu se naći odgovori na neka pitanja...ja mislim da se može.
Naravno, da nije to samo forum, najprije je to Otac koji te vodi, molitva, Misa, Pričest, slobodna volja pojedinca da slijedi Njegov Put.
Puno je ljudi prošlo kroz moje dopisivanje, moderiranje, javljanje na ovom forumu.
Upoznala sam puno krasnih ljudi. Neke je Otac poslao na moj put u najtežim trenutcima moga života, spasio me je opasnosti kroz jednu divnu, jaku ženu. Bilo je i neugodnih iskustava, čak i prijetnji raznoraznih, hehe ali i to je „čar“ foruma
Neka sam upoznala i uživo, neke samo telefonski ili preko skype-a. Neke sam jako zavoljela, neke pa baš i ne :) .

Kroz moderiranje upoznala sam i našeg admina koji, bez obzira u kakvom se životnom periodu nalazio, opet i iznova pokušava izvesti ovaj forum na pravi put (recimo to tako).

Forumaša ima svakakvih, od srčanih, usamljenih, željnih tople riječi, čudnih, zbunjenih, napadnih, riječitih, filozofa... ali bez ijednog od njih forum ne bi bio ono što je – forum.

Žao mi je iskreno, što je forum izgubio ono nešto, ne piše se više puno, svjedočanstava ima jako malo, skoro ništa, ajde hvala Bogu pokrenute su nove molitvene grupe. Nadam se da će Duh Sveti ponovo prostrujati ovim virtualnim prostorom.

Što se mene tiče, moj životni put je bio pun svega i svačega. Od lijepog djetinjstva, do zlostavljanja u tinejdžerskim godinama, do fakulteta, zaljubljenosti, braka, majčinstva, muževe smrti, samačkog života, raznoraznih problema...
Možda jednom i sama posvjedočim ;-)

Ono što bih ovime htjela reći je „Hvala Bogu na svemu pa čak i na ovom forumu“. Sve u životu ima svoje zašto i kako, a pogotovo kada. Otac zna to „kada“ koje najčešće nama pada jako teško jer mi bi sve i upravo sada u ovom trenutku.
Jedno što ću ovdje posvjedočit je da mi je nakon tri godine od muževlje smrti Isus otvorio srce i to onako pravo muško :) .
Naravno da to nije ispalo onako kako sam ja očekivala i da je to srce na vjetrometini bilo ponovo zgaženo i odbačeno, ali nije bitno bitno je da je ono otvoreno makar i sa nekim manjim ranama.
Hvala Ti Isuse moj, što si to učinio sa mnom.

Nema ljepše stvari nego kada osjetiš da ponovo možeš osjetiti toplinu, dragost, ljubav. Kada ti dođe da jednostavno otvoriš ruke i zaplešeš na vjetru koji ti mrsi kosu jer se jednostavno tako osjećaš. Čak i kada zaplačeš i osjetiš bol, opet i to je dobro jer si živ, ŽIV!!! Nisi samo prazna ljuštura, nego čovjek sa osjećajima.
Život je krasan! Hvala Bogu što je sa mnom svake sekunde, svakog trenutka, što me vodi i pazi na mene!
Hvala Ti Isuse na svemu, na usponima, padovima, radosti i boli!
Ti znaš što je dobro za mene i znaš što bih ja htjela ;-).

Što će biti sutra ja ne znam, ali vjerujem da unatoč svemu sve će biti dobro jer On je tu u mome srcu, umu i duši! Isuse, Sine čovječji budi uvijek sa mnom!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2015 20:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 20 srp 2009 21:37
Postovi: 1065
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Draga Rora

Hvala ti na ovom divnom malom svjedočanstvu. Imala sam priliku komunicirati s tobom i dok smo bili moderatori. Hvala ti na svakom savjetu i podršci. Nadam se da ćemo se i upoznati "ono pravo". :grlim te: :b112:

Nek te dragi Isus čuva na tvom životnom putu!

BTB :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2015 20:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
Da Rora,hvala Bogu uistinu na svemu :a1250:
ja sam relativno novi ovdje(hahahaha,odgovara mi nick :D ),prepun pitanja i dilema na koje nemogu odgovoriti,no nije ni bitno jer je vjera uvijek skok u nesigurnost,ali skok sa Kristom(sto bi ja bijednik bez Njega koji je sve).
Uz molitvu,meditaciji,ispovjed te sv.Misu i pricest(vise puta tjedno)osican da treban vise,bio sam u jednoj zajednici 3 godine,pa izasao i sad usao u drugu te se logirao na ovaj forum,koji nam isto moze pomoci u duhovnom rastu.
Iskreno,mislija san da ce biti mnogo zivlje ovdje ali nazalost nije :( ,nezzz kako je prije bilo....
Ja pokusavam sa mojim malenim svjedocanstvom za Boga osvjedociti Njegovu ljubav i snagu koju mi daje iz dana u dan,tocno zna sto mi treba,te mi to i daje i dozira na svoj nacin,u svoje vrijeme.Zivot je fascinantan kad znas tko si i gdje ides,svaka muka i samoca,svaka kusnja i napast se izdrzi i prodje(a nije da ih nemam,daleko od toga).
I onda zastanem,sto je ova kratkotrajna muka naspram vjecnoj radosti sa Onim za kim mi srce cezne,ma za jedan Njegov zagrljaj a kamoli za Vjecnost?Nista,nula(Mudr,3; 5,Za malo muke zadobili su dobra velika jer Bog ih je stavio na kušnju i našao da su ga dostojni).Tu radost i mir nista nemoze nadomjestiti,nijedna materijalna sigurnost,nijedan medjuljudski odnos.....
Ma nije toliko ni vazno koliki ce broj postova biti svaki dan ovdje,vazno i bitno je da imamo molitvene lance koji su aktivni a to je glavna pokretacka snaga i temelj za sve pa i ovaj forum :a1250:
Bog blagoslovio sve forumase i nasu dragu Hrvatsku


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 sij 2015 21:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Prekrasno Rora!: :grlim te:
Slava Isusu!
:r086: :r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 00:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 ruj 2013 21:21
Postovi: 210
Lokacija: OKLEN CITY
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 123 zahvala
Jako lijep tekst... kao što si rekla, ima nas svakakvih forumaša, svatko se priključio iz nekog svog razloga... ja osobno ne mogu reći da je forum posustao ili kaj već... stvar percepcije.. svatko se javi kad stigne ili osjeti potrebu... ja osobno imam jako dobar život... netko se ne bi složio samnom, ali kažu " sretan je onaj tko malo treba, a ne onaj koji mnogo ima "... slažem se s izrekom...... zdravi smo, volimo se, imamo djecu, završavaju fakultete, cijenjeni su, oboje radimo... zbog toga ja volim reći da se ne molim Bogu, ja mu svakodnevno izmolim pokoji očenaš za zahvalu... jer- sve imam... i svjestan sam da moja bolja polovica vuče cijelu obitelj, odgaja djecu ali i mene, hvala joj..
Nisam neki teoretičar i ne petljam se u takve stvari.. moj doprinos forumu je ponekad nešto napisati, postaviti neke fotke i to je sve.. Nemam ja živaca objašnjavati nekima ( ja ih nazivam provokatorima) postoji li Bog ili ne... Ja sam od takvih pobjegao na ovaj forum, da nađem normalne ljude... (vas)..razumjeli biste da znate gdje i što radim...
Drago mi je također da sam gore vidio sliku jedne lijepe žene, tako da ne brinem puno da jednog dana neće naći muškarca po svojoj mjeri :-)) ... samo polako, nikome ne piše na čelu kakav jest...
....... pozzz svima....i


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 07:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1352
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
@marijaaaaa - i ja se nadam iskreno da ćemo se jednog dana i u živo upoznati :grlim te: hvala i tebi na razgovorima i toplim riječima :)

@novi1 - kako je bilo nekad na forumu? hmmm pa življe kako možeš i pretpostaviti, ali kao i sve ostale stvari u životu tako možda i ovaj forum doživljava neku stagnaciju, možda je teško pisati o sebi, čak je to i po mom mišljenju najteže. Osobne životne priče uglavnom najviše pokreću ljude, nekako kada čovjek pročita tuđu životnu priču, barem u prvi mah, osjeti kako nije jedini koji prolazi kroz kušnje i nosi teške križeve.

@franz - hvala Bogu da vodiš takav život :a1250: ja jako volim tvoje fotke jer u njima osjetim baš radost i sreću što ste neko mjesto posjetili, vidjeli, pomolili se tamo. Što se tiče provokatora... hmmm pa biti će ih uvijek...i oni nas nečemu uče možda poniznosti? :wink:
Muškarac/muž za mene pa daj Bože da pošalje pravog. Onog koji se neće sablazniti kada spomenem čistoću i brak, koji će htjeti dijeliti moje vrijednosti i uvjerenja, koji će htjeti cijelu mene, sa dobrim i naravno lošim stranama.

@Kefa :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 07:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
Rora :grlim te: :grlim te: :b232:
I ja kažem, Bogu hvala na svemu!
Sve ima svoj smisao..pitanje i odgovor!
Neka nas sve dragi Bog blagoslovi i vodi dalje kroz život! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 08:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Draga Rora!
Bog Dragi zna da si pravi dragulj na ovoj zemlji i to je istina i nije nikakvo preuveličavanje.
Iskrena si i poštena mlada žena. Ja vjerujem da će Otac blagosloviti tvoj put na zemlji i da ćeš biti jako sretna. Ti to već i jesi :D :grlim te:
Ostani uvijek s Njim.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 08:49 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
U zadnje vrijeme nisam često ovdje, a prije bi se reklo da me nema. Samo Otac i poneki ljudi znaju kroz što sve prolazim i da mi je jako, jako teško. Ne tražim ničije sažaljenje na ove riječi, ali kad ovo kažem mislim prvenstveno na to kako se može svašta izdržati jer nas Bog nosi u tim trenucima.
Možda ponekad to i ne vidim i ne osjetim i najrađe bih da me nema tada. No ostaje On, Isus Krist, Spasitelj koji poravnava stvari i čini da preživim. I kako volim reći - ima Nit koja me drži i ja se držim za nju. Tu Nit samo ne smijem pustiti nikada. Moram se držati za Nju. Nit je Bog moj, Otac moj.
Hvala Bogu na Snazi koju nam daje, i kako i sam naziv teme - na svemu, jer kroz to sve se jačamo za Nebo.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu i hvala puno Majci koja nas štiti i pazi. +


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 30 sij 2015 08:50 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 stu 2011 08:58
Postovi: 135
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Prekrasan post,i lijepo je bilo čitati tvoje riječi.
Neka ti Bog da obilje blagoslova i ljubavi :wink: !!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 89 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr