www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 11:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 ožu 2015 13:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
život napisao:
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?


Svaka ti čast što imaš takav stav. :b112:

Ti koji ti daju takve savjete su u zabludi, još je problematično što su ko što kažeš aktivni vjernici, no ako si pratila nedavnu Sinodu o obitelji mogla si vidjet čega je tamo sve bilo tako da je situacija u Crkvi takva kakva je. Ja bi bio sretniji kad bi se ljude poticalo da budu vjerni svojem bračnom zavjetu pa makar i ostali sami, a ne da se priča o nekoj sreći.

Nastojim molitvom i nekad reć stav Crkve o tome, al ne mogu ljude doslovno siječ tipa, ti živiš u grijehu, itd,itd. Pogotovo ako nekog ne vidiš često.

dujam napisao:
pazi,pričamo onjenom životu,tako da treba malo bit licemjeran,sve je to lijepo na papiru kako bi život treba izgledat,ali pročitaj curu šta je napisala..šta bi ona sad trebala provest ostatak života sama?poslušaj gore šta je Zlatko Sudac reka: ma volite se ljudi i budite šta bolji..Opcenito mislim da šta se neke stvari više definiraju više se ograničava njihova svrha,(ja mislim tako ne nužno ti)..i da dobro si rekla "dok nas smrt ne rastavi",a njih je rastavio život,prije smrti.i što sad?to je njeno pitanje..što u slučaju kao što je ovaj?...Svatko zna izvuc definiciju izguglat,ali ovde se radi o realnom životu i mislim da se u nijednoj knjizi nemože nac odgovor..


Da, trebala bi provest život sama, bez ulaženja u neke ljubavne veze. Vidio sam clip koji si stavio od vlč. Sudca, i Crkva isto priznaje da postoji problem kad neko uđe u drugi brak vezu i dobi djecu, onda ne može ostavit tu ženu jer su tu djeca, treba pomoć odgojit djecu, no i njima nije zabranjen pristup sakramentima ako žive u potpunoj uzdržljivosti, bez seksualnih odnosa, što je budimo realni jako teško, a i komplicirana situacija. Zato je bolje ljude poticat prije nego naprave djecu da ostanu sami i da ostave druge partnere prije nego se situacija zakomplicira.

Al ako Božje zapovijedi ne vrijede u realnom životu, onda su mrtvo slovo na papiru, onda je to isprazna filozofija. Kužiš, ako kad zagusti mi kažemo treba bit realan, mi zapravo govorimo da Božji zakon ne vrijedi u realnom životu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 13:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Bog zeli prije svega da mi budemo sretni,istinski sretni.I vidio si clip od zlatka sudca..I nije sudac djecu spominjao nego je govorio: ljudi koji ste rastavljeni a sad ste s nekim drugim ma volite se....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 14:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Bog zeli prije svega da mi budemo sretni,istinski sretni.I vidio si clip od zlatka sudca..I nije sudac djecu spominjao nego je govorio: ljudi koji ste rastavljeni a sad ste s nekim drugim ma volite se....


Volite se je rekao odgajajte djecu u vjeri, naučite ih krunici, dakle spominjao je djecu. Ako djeca nisu u igri onda je situacija puno jasnija, trebalo bi onda svakog pozvat da ostavi svog partnera i ostane vjeran svom bračnom zavjetu, pa ako ne može bit sa bračnim drugom nek ostane sam.

Pa čekaj jel Bog taj koji je odredio nerazriješivost braka ili čovjek, jer po tebi ispada da je to neka ljudska uredba, al po onome šta Krist kaže u Evanđeljima Bog je taj koji je odredio nerazriješivost braka?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 14:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:
Bog zeli prije svega da mi budemo sretni,istinski sretni.I vidio si clip od zlatka sudca..I nije sudac djecu spominjao nego je govorio: ljudi koji ste rastavljeni a sad ste s nekim drugim ma volite se....


Volite se je rekao odgajajte djecu u vjeri, naučite ih krunici, dakle spominjao je djecu. Ako djeca nisu u igri onda je situacija puno jasnija, trebalo bi onda svakog pozvat da ostavi svog partnera i ostane vjeran svom bračnom zavjetu, pa ako ne može bit sa bračnim drugom nek ostane sam.

Pa čekaj jel Bog taj koji je odredio nerazriješivost braka ili čovjek, jer po tebi ispada da je to neka ljudska uredba, al po onome šta Krist kaže u Evanđeljima Bog je taj koji je odredio nerazriješivost braka?

"i vi koji ste rastavljeni a sad zivite s nekim i imate djecu, ma volite se!!! jer ljubav nepodlijeze Zakonu, ljubav je iznad Zakona!!!" https://www.youtube.com/watch?v=Oz4bPGV ... freload=10 09:00 ................pa zar nece djeca nastat iz ljubavi?...ma gle,ja sam protiv rastave,ali pročitaj šta je ova cura napisala; pa ona se nemoze vratit svome bracnom partneru,jer je on nezeli..i samo pokušavam rec da ako ona zavoli nekoga smatram da je to prava stvar za učinit, da se ljubav nesmije nikad odbijat,jer vjerujem da je ljubav iznad svega,pa mi vjerujemo u ljubav.Katolici vjeruju u ljubav,pa zar da u ime ljubavi zabranimo ljubav?...napominjem,vidim da si propustio (ili mozda ja) da je stvar sta se nemoze vratit svome bračnom drugu..a i uostalom moze zatrazit crkveni razvod..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 15:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
"i vi koji ste rastavljeni a sad zivite s nekim i imate djecu, ma volite se!!! jer ljubav nepodlijeze Zakonu, ljubav je iznad Zakona!!!" https://www.youtube.com/watch?v=Oz4bPGV ... freload=10 09:00 ................pa zar nece djeca nastat iz ljubavi?...ma gle,ja sam protiv rastave,ali pročitaj šta je ova cura napisala; pa ona se nemoze vratit svome bracnom partneru,jer je on nezeli..i samo pokušavam rec da ako ona zavoli nekoga smatram da je to prava stvar za učinit, da se ljubav nesmije nikad odbijat,jer vjerujem da je ljubav iznad svega,pa mi vjerujemo u ljubav.Katolici vjeruju u ljubav,pa zar da u ime ljubavi zabranimo ljubav?...napominjem,vidim da si propustio (ili mozda ja) da je stvar sta se nemoze vratit svome bračnom drugu..a i uostalom moze zatrazit crkveni razvod..


Pa no, spominje djecu. :wink:
Nisam ja propustio, shvatio sam šta je žena napisala, i pohvalio sam njen stav i treba joj dat podršku u tome, u stavu da ne traži nikog drugog.
U ime zakona se brani ljubav, pitanje je ko je donio taj zakon Bog ili ljudi?


Crkveni razvod ne postoji, postoji poništenje braka, ali nažalost i to se može izigrat da maltene postane crkveni razvod, zato se sv. Ivan Pavao II obratio američkim sudovima i rekao da ne rade od poništenja proces razvoda.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 15:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:
"i vi koji ste rastavljeni a sad zivite s nekim i imate djecu, ma volite se!!! jer ljubav nepodlijeze Zakonu, ljubav je iznad Zakona!!!" https://www.youtube.com/watch?v=Oz4bPGV ... freload=10 09:00 ................pa zar nece djeca nastat iz ljubavi?...ma gle,ja sam protiv rastave,ali pročitaj šta je ova cura napisala; pa ona se nemoze vratit svome bracnom partneru,jer je on nezeli..i samo pokušavam rec da ako ona zavoli nekoga smatram da je to prava stvar za učinit, da se ljubav nesmije nikad odbijat,jer vjerujem da je ljubav iznad svega,pa mi vjerujemo u ljubav.Katolici vjeruju u ljubav,pa zar da u ime ljubavi zabranimo ljubav?...napominjem,vidim da si propustio (ili mozda ja) da je stvar sta se nemoze vratit svome bračnom drugu..a i uostalom moze zatrazit crkveni razvod..


Pa no, spominje djecu. :wink:
Nisam ja propustio, shvatio sam šta je žena napisala, i pohvalio sam njen stav i treba joj dat podršku u tome, u stavu da ne traži nikog drugog.
U ime zakona se brani ljubav, pitanje je ko je donio taj zakon Bog ili ljudi?


Crkveni razvod ne postoji, postoji poništenje braka, ali nažalost i to se može izigrat da maltene postane crkveni razvod, zato se sv. Ivan Pavao II obratio američkim sudovima i rekao da ne rade od poništenja proces razvoda.

*ponistenje da :b112: ja osjecam da to nije ispravno,na temelju sto me zivot naucio,onako kako me Bog odgajao. Dijelim mišljenje sa Zlatkom Sudcem; jer po zakonu i sa djecom i bez djece je grijeh,nisu djeca tu presudna i mislim da se tu skrece sa glavne misli koju je htio rec,a i na kraju je rekao: Ljubav ne podlijeze zakonima.
jer ispada da mi zelis rec da oni su u grijehu ako nema djece,ali ako ipak imaju vanbračnu djecu onda je u redu.Jeli vidiš gdje vodi to..u redu je ako imaju djecu,ali ako nemaju onda je grijeh?veci grijeh je ako nisu spavali vanbracno nego ako su spavali?Jel mi to zelis rec s tim "pa no,spominje djecu"?....Bog je donio te zakone,ali nepostoji knjiga koja ce te naucit kako zivjet,jer zivot uci sam..to je moje misljenje,citirajjuci Zakone definitivno je grijeh,i u potpunosti shvacam to i nije upitno uopce.Upitno je jeli ljubav iznad zakona?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 15:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
i steako sam dojam da ona nema tu jasan stav,zato i pise ovdje,jer da ga ima nebi pitala.
Ona vjeruje da je ispravno da bude sama - to je činjenica
ali mislim da nije sigurna i zato pita,da neosjeca to,u dubini..
nezelim previse sebi uzimat za pravo ali izgleda mi kao da pokusava kaznjavat samu sebe zbog prekida braka,i tako odlucuje na samocu.
to je moje misljenje izreceno na temelju njenih par poruka,koje apsolutno moze biti krivo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 16:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
johnny 5 napisao:
Pa no, spominje djecu. :wink:
Nisam ja propustio, shvatio sam šta je žena napisala, i pohvalio sam njen stav i treba joj dat podršku u tome, u stavu da ne traži nikog drugog.
U ime zakona se brani ljubav, pitanje je ko je donio taj zakon Bog ili ljudi?


Crkveni razvod ne postoji, postoji poništenje braka, ali nažalost i to se može izigrat da maltene postane crkveni razvod, zato se sv. Ivan Pavao II obratio američkim sudovima i rekao da ne rade od poništenja proces razvoda.

Nemoj biti naivan Đoni. Pusti ti to šta kaže Zlatko Sudac. Mi se trebamo držati onoga šta kaže Crkva i njezini naučitelji. Doista čudi da toliko razvikani i tetralni Zlatko Sudac govori o ljubavi na način kao da nikad nije učio šta je to ljubav i kako ljubav definira Katolička Crkva. :roll: :l30: Jer svi smo mi puni ljubavi, ali kad se postavi pitanje šta je to ljubav prema nauku Katoličke Crkve, onda ispada da to nitko ne zna, odnosno, nitko ne želi znati. Sve mi je u ovoj priči jasno, samo mi nije jasno kako netko tko je u braku može ljubiti drugu ženu? Ljubiti je na način kao što muž ljubi svoju zakonitu ženu. To je stvarno čudo, ako se pročita kako glasi definicija ljubavi prema nauku Katoličke Crkve.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 17:05 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2014 12:00
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Krivo si me razumio Dujam.
Jasna je meni Božja riječ po pitanju Sakramenta ženidbe, samo sam htjela čuti i vaša razmišljanja, jer mi se čini da su katolici po pitanju braka i njegova značenja u Gospodina dosta neupućeni. Kao da je to nešto što je smislio čovjek.
U srcu nikad nisam pristala na rastavu niti novi "brak" i molim Boga da me sačuva od takvih napasti.
Ne osuđujem ljude koji se na to odluče, ali treba nam svima biti jasna Božja volja u ovome. Takav život nosi svoje posljedice kako na one koji se na to odluče tako i na njihovo potomstvo.
Nikoga ne treba odvraćati, dovoljno je da čuje Istinu.
Tko hoće život bez blagoslova neka mu bude.

Knjiga Mudrosti:
"13
Bolja je jalovost nego bezbožno potomstvo

Blago nerotkinji, ali bez ljage,
kojoj ložnica ne poznaje grijeha;
plodnost će se njezina pokazati na istrazi duša.
14Blago i uškopljeniku koji ne počini zločina
niti smišlja zla protiv Gospoda;
jer će za vjernost dobiti milost izabranu
i baštinu najljupkiju u domu Gospodnjem.
15Jer plemenit trud donosi plod pun slave
i neraspadljiv je korijen razbora.
16A djeca preljubnička neće doći do savršenstva
i rod nezakonite ložnice propada.
17Pa ako i žive dugo, nisu ni za što
i na koncu im je starost nečasna.
18Umru li opet rano, nade nemaju
niti utjehe na sudnji dan:
19jer okrutna je kob grešna roda.

1Bolje i ne imati djece a posjedovati krepost,
jer je spomen njezin besmrtan,
i Bog i ljudi je cijene.
2Kad je nazočna, oponašaju je,
kad je odsutna, priželjkuju je;
okrunjena vječno slavlje slavi,
jer je pobijedila u borbama bez ljage.

3A mnogobrojno potomstvo bezbožnika nije ni za što;
izdanci se nečisti duboko ne korijene i nemaju čvrsta temelja.
4Jer ako se načas i razgranaju,
slabo ukorijenjeni, na vjetru se zaljuljaju,
iščupa ih sila vihora,
5i grane što tek su izbile polomi
i plod im je beskoristan,
nezreo za jelo
i nije ni za što.
6Jer djeca rođena iz nezakonita spavanja
svjedoče na sudu o zlu roditelja."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 17:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
O ljubavi se mnogo pisalo, pjevalo, govorilo, raspravljalo. Postoje i raznovrsne definicije ljubavi, što je ljubav, kakva je ljubav, koliko traje, koje su njezine veličine.Međutim, ljubav je tako višeznačna da se ne može jedno­stavno opisati i definirati riječima. U Bibliji nalazimo najbolji opis ljubavi, a o njoj govore i Isus i Njegovi apostoli. Apostol Pavao nam objašnjava kako se ljubav izražava, koja svojstva ima, ali ne daje definiciju što je ona. To je i razumljivo, “jer je Bog ljubav”, kako kaže apostol Ivan (1 Iv 4,8), a kako ne mo­žemo objasniti Božje božanstvo, tako ne možemo definirati ni ljubav. A Fran26 može govoriti o ljubavi kao filozof, što smo vidjeli iz priloženog. Racionalno govoriti o ljubavi. Milsim da je na tome levelu ZS


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr