www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 ožu 2024 06:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 svi 2017 04:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Dobra volja, oliti'ga "najbolje namjere" su jedna od najcescih opravdanja svakog kvazi-katolika (usp. Semipleg.).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2017 15:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
dujam napisao:
Dobra volja, oliti'ga "najbolje namjere" su jedna od najcescih opravdanja svakog kvazi-katolika (usp. Semipleg.).

Put u pakao popločen je dobrim namjerama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 svi 2017 23:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Tocno to. Nazalost cesto Katolici smatraju da je dobra volja/namjera bitna. Samo vjera i djela. Nikakve dobre namjere ne prolaze.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 21:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Belive napisao:
Ovo pišem u ovoj temi jer ovo na jedan način pokazuje kako su čudni i nama neznani putevi Gospodnji i da često u životu ljudi svjetovne stvari – odbojku, kuhanje, šetanje, izlaske – ničim nego Njegovom intervencijom i pozivom da mu se služi do krajnjih granica - zamijenimo životom unutar zidina samostana, doslovno odsječeni od ostatka svijeta.

Naime, uskoro je sveta Terezija Avilska – zaštitnica karmelićanki. Da mi ju je prije koju godinu netko je spomenuo, blenula bih u njega jer o ovoj svetici, i ovom redu, nisam ništa znala. Ali naš Bog često piše čudne, nama nepoznate i nezamislive priče pa sam tako, iako sam znala da će mi prijateljica ići u časne, u ožujku 2016. godine dobila poruku da je Rina otišla u Avilu u samostan.
Voljela bih sada napisati da sam bila sretna i oduševljena, međutim, moram priznati da sam i sama bila iznenađena i sebična. Glavom mi je prolazilo kako više nikada nećemo popiti kavu, nećemo prošetati, kako više nikada neću dobili njenu glasovnu poruku na wa. Znala sam da je to ono što ona želi, znala sam da je to poziv – ništa nego poziv (jer samo posebno ponizne duše mogu prihvatiti, između ostalog, takav način života) i znala sam da je kao nitko i ništa sigurna u svoju odluku. Otišavši u Avilu, meni je (kako se znamo našaliti) ostavila u ostavštinu našeg prijatelja svećenika Niku koji mi hrabro i neustrašivo zamjenjuje nju u svim mojih duhovnim dvojbama.

Rina je bila (a vjerujem i ostala) cura vesela duha, cura s kojom ćete otići u trgovinu, a toliko će vas smantati s pričom da ćete izaći kroz ulaz ili ući kroz izlaz. Ako vam se dogodi da se sudarite sa staklenim vratima – možda ćete se prvog puta iznenaditi, ali drugog će vam sve biti jasno. Kada odete s njom u Split, i ne treba naliti benzin: „To ćemo na povratku“, pa onda upadnete u gužvu, benzinska je zatvorena – jedino što možete je moliti Boga da vas i vaš automobil još malo pogura do iduće pumpe jer ako stanemo na sred magistrale, ne gine nam objava na Dnevnu dozu Dalmatinca.

Rina je cura koja se svega sramila, doslovno svega, pa i pitati konobara jesu li palačinke od čokolade s Nutellom ili nekim drugim kakaom. To je cura koju jedva čekam posjetiti, a iskreno da vam kažem – već sada me strah emocija – mislim da će to bit najplačljiviji dan u Španjolskoj, ali sa suzama radosnicama.
Rina je cura na koju bi svaki roditelj trebao biti ponosan i neizmjerno sretan. A znate, Rina je i dokaz da se Bog nekada i s nama ljudima voli našaliti. Rinini roditelji ne vjeruju u Njega, i ako postoji jedna stvar koja ju boli to je što oni ni dan danas nisu prihvatili Rininu odluku. Nadam se da će jednog dana i oni doživjeti preobraćenje i da će Rina još na ovom svijetu doživjeti da je roditelji razumiju i podržavaju.
Rina je prije godinu dana obukla habit, a ove godine je na Gospu žalosnu položila privremene zavjete. Koliko sam ponosna na nju riječima ne mogu iskazati.
Bogu nikada neću moći dovoljno zahvaliti što mi ju je stavio na životni put i što znam da u preko 2000km udaljenoj Španjolskoj imam jednu dobru dušu koja moli za mene i moje najmilije.
Istina, ja njoj često pišem, odgovore dobivam nešto rjeđe, no svaki je melem za moju dušu i mogu vam onako sramno priznat da sa svakim pismom isplačem bar pola Jadrova korita.

Nikada, ali nikada ne sumnjajmo u ruku Oca koji kada udara – liječi! Providnost, providnost, providnost! Imaj vjere. Providnost se nikada ne vara. Pusti Oca da bude Otac, a samu sebe da budeš vjerna kći. Tvoja sestra xxx de la Pasion de Jesus.

Počele su druge listopadske pobožnosti „bez nje“ u našem malom gradiću, i ona nije sa mnom na misi.
Svejedno, za vrijeme krunice, još uvijek je mogu vidjeti za mikrofonom. Nije pored mene, ali je u mom srcu te vjerujem da sam svaki dan u njenim molitvama – kao i ona u mojima.
I ona je prije koju godinu pisala na nekom od foruma, možda čak i ovome pa eto, željela sam (možda nekima totalno glupo i ne shvatljivo) napisati nešto o njoj.
To je cura koja ima posebno mjesto u mom životu, cura preko koje je Bog i mene dotakao i cura koja mi, onako ljudski i sebično, u danima poput ovih užasno, užasno nedostaje.


divno si opisala prijateljicu, da se meni, kao nekome tko sa strane čita, čini da već poznajem tvoju Rinu :)
To su ti zivotni trenuci kad se moraš "rastati" od nekoga na neki način, ali u kojima počinješ shvaćati da Bozja volja daleko nadilazi naše zemaljske misli i zelje, i da Bog za sve ima plan :grlim te:
Divim se tvojoj prijateljici koja je ostala ustrajna u svojoj odluci, jer pritisak roditelja zna potpuno odvući osobu sa pravog puta i pomiješati misli i zelje da više ni sama ne zna što misliti, govorim iz svog iskustva. Ja sam jedno zivotno razdoblje bila toliko intenzivno u vjeri ( često se sjetim tog razdoblja), poslije je bilo uspona i padova, ali tada sam se osjećala jako blizu Bogu i počela shvaćati zivot karmelićanki, i djelić toga kad zelis potpuno sluziti Bogu, bez obzir na sav ovaj vanjski zivot koji propuštaš. Bogu hvala na tim dušama, jer smatram da prinose velike zrtve za grešnike :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 21:32 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Često razmišljam o ovome. Kao komunikativna i društvena osoba, imam širok krug prijatelja, od pravih vjernika, do onih vjernika samo na papiru. Priznajem svoju slabost da ne znam uvijek javno svjedočiti svoju vjeru kad se dotaknemo nekih tema. Npr. većina mojih prijateljica ide redovno na misu, moli devetnice, ali su u grijehu bluda i uopće o tome ne razmišljaju kao grijehu. Znaju da je to kao grijeh, ispovjede se, ali ne razumiju zašto je to grijeh, opravdavaju to na razne načine, a ja kao vjernica kojoj je to nespojivo sa krscanskim zivotom, nikad nisam ušla u raspravu sa njima oko toga, jer sam svjesna da neće to promijeniti, one znaju moje stajalište, ali me ne razumiju, i obrnuto, ni ja njih.
Razumijem kad je netko ateist, ok, ne poznaje Bozje zapovijedi i ne zivi po njima, ali kad su to osobe koje se redovno mole.. :-| Sumnjam da se ikad zapitaju ima li im molitva učinka dok su u stanju smrtnog grijeha :l30: Sa druge strane, ne mislim da sam bolja osoba od njih, dapače, oni su bolji od mene u mnogo drugih stvari.
Isto tako, gledam svoju majku koja je "redovna" vjernica, svaki dan na misi, redovna ispovijed, a da me ona uvodi u vjeru, pobjegla bih od vjere odmah. Uvijek je negativna, samo gleda materijalno, ako moj dečko nije neki dobrostojeći,to je problem, misli da su joj svi okolo neprijatelji, i uvijek gleda samo svoju korist, ako se zelim prikljuciti nekoj humanitarnoj udruzi, i ona sazna za to i da ja od toga nemam koristi, doslovce mi problem napravi da gubim vrijeme, da mogu pametnije utrošiti svoje vrijeme. Ovo je samo dio što sam napisala, i vjerujte, strašno je zivjeti sa takvom osobom, jer je uvijek ruzna atmosfera, nadam se da ću se ubrzo odseliti. :(
A neki ateisti, ili ljudi koji su samo formalni vjernici, tako pozitivno zrače, spremni su svakome pomoći čim mu zatreba pomoć, i onda stvarno ne mogu reći da je moja mama, kao vjernica, i po čemu bolja od njih, ili evo ja, nebitno.
Sljedeće- paznju mi privlače današnje djevojke i njihov način odijevanja- mene bi bilo stid izaći u grad sa velikim dekolteom, ili prekratkim suknjicama, i često se razočaram kad vidim djevojke koje su članovi Frame, i način odijevanja, kao da nisu svjesne da često potiču blud takvim stilom, ali današnji mediji i moda to propagiraju i mladi se ne trude kritički razmišljati i shvatiti da to ne odgovara jednom predanom katoliku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 22:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 kol 2016 09:59
Postovi: 397
Lokacija: Dolina suza
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 33 zahvala
Ne sudi ni kritiziraj druge. Svatko ima svoj put. Kako je bilo neki dan evandjelje, primi plug i ne obaziri se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 11:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Belive napisao:
Pretpostavljam da sada neću izazvati odobravanje, jer ipak ovo je katolički forum (valjda), ali moram priznati da već godinama shvaćam i Tomićev pogled na stvari i da ga redovito čitam koliko god me se sada ovdje razapelo.
Za mene članak s posebnim „zapitajmo se“ je ovaj prije dva dana objavljen

https://www.jutarnji.hr/komentari/ante- ... e/6828165/


Inače ne odobravam Tomićeve članke, ali je ovdje svaka rečenica pogođena u sridu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 16:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Samo ne Tomić, samo on ne. Uvijek se sjetim kad ga je onaj tip zalio kantom fekalija dok je sjedio u kafiću i pijuckao jutarnju kavicu.

Navedimo samo jedan dio iz Tomićevog članka;
Vlast koju imamo, ovi lupeži i podlaci, ova katolička bagra što je već počela humanitarnu pomoć krasti, ne želi zaista vidjeti da se ljudi vole jer se oni samo u mržnji ostvaruju. Gledajući ih, poželim katkad da nakon smrti ipak nešto ima. Premda sam nevjernik, volio bih da je kao što Biblija piše, da se po zaslugama na ovome svijetu nagrađuje i kažnjava na onome. Da je stvarno tako, krvi ti Isukrstove, gdje bi sve ove naše primili? Pakao, koliko god velik, bio bi pretijesan za hrvatsku katoličku bagru.

Svaki komentar je dakle suvišan - odbacio bih članak u potpunosti kao demagoški.


p.s. Nemojte više čitati Tomića majketi, vi ste pametne cure/dame.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 20:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 ožu 2017 19:26
Postovi: 282
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 29 zahvala
Što ti stvarno misliš da je Tomiću (i sličnima) stalo do djece iz Nazorove? (pitanje je samo retoričke naravi, a odgovor je očit)

Dakle, smatram da smo mi malo preveliki mazohisti i govorimo kako smo mi najgori na svijetu. Koliko se sjećam svaka humanitarna akcija je dobro prošla i pokazalo se kako kod nas itekako ima smisla za empatiju (sjetimo se poplava u Slavoniji, udruge Ana Rukavina, raznih humanitarnih koncerata, etc.)

Naravno da ovaj primjer koji si navela predstavlja tragediju - tu nema spora, ali da ću naricati u suzama pred Tomićevim političkim pamfletom, umotanim u celofan humanizma i brige za druge, neću. Jesam mlad, ali nisam baš toliko naivan (a vjerujem da nisi ni ti).

p.s. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... se/866083/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 20:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 lis 2017 11:25
Postovi: 60
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
Bez obzira kakav je Tomič inače, bez obzira je li mu stalo do djece u Nazorovoj, smatram da je ovaj tekst itekako bolno istinit.
Kao što sam pisala na temi za Šimlešu, nitko nije potpuno bijel ni potpuno crn, i bez obzira što se ja, a i ostali članovi foruma mogu zgrazati nad 90% Tomićevih tekstova, ponavljam, ovim člankom je pogodio srz. Simpatizirali ga ili ne, moramo priznati da je u pravu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 5 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr