www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 22:05

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 pro 2015 08:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 ruj 2013 22:40
Postovi: 179
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Rora napisao:

Ja mislim da ti sama već znaš odgovor na svoje dileme :wink:


Slavenska antiteza, i to trostruka! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 12:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2011 19:11
Postovi: 409
Podijelio: 320 zahvala
Zahvaljeno je: 103 zahvala
miamiaa napisao:
Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Htjela bi vam reci malo vise o sebi. Dolazim iz Solina, imam 28 godina. Oduvijek sam isla u crkvu na mise, na molitvene zajednice, na vjerske zajednice i crkvene zborove. Medjutim na jednoj duhovnoj obnovi prije par godina sam dozivjela susret sa ZIVIM Kristom i od tada sam malo dublje shvatila vjeru i pokusavam zivjeti vjerski. Jedno godinu i po sam bila u jednoj vezi. Sa jednim deckom katolikom, isli smo skupa na mise, molili skupa pri svakom susretu, isli na obnove, ali to nije urodilo plodom. Ja sam naravno htjela brak, obitelj, on nije. Prekinuli smo prosle godine. Uglavnom prije pola godine sam se zavjetovala Gospi u Medjugorju za pravog, tj molim nju za pravu osobu, predala sam buduceg supruznika Gospi. I evo nedavno upoznam divnog decka. Fin, pristojan, drag i pozove me van. Ne mogu reci da je los prema meni, ne nije, mi se odlucimo za vezu. Ali gdje je ovdje problem. To me muci danima. Znaci on je iz mjesane obitelji, i sebe smatra nevjernikom, otac mu je musliman, a majka katolkinja. On nema sakramente, nit ih zeli imat, a ne smeta mu to sta ih ja imam i sta zivim vjerski. U vezi smo. Lijepo nam je i sve, ali ja sam skroz zbunjena. Po karakteru, nacinu razmisljanja i stavovima smo skoro jednaki. A po vjeri ne. Netko ce mozda rec da vjera nije vazna za brak, a meni je, jer ja znam sta znaci sakramentalni brak zenidbe. Rano je i rec da je on osoba za mene, mozda sam se zaletila za vezu, samo ja mislim da se ja udavat necu. Ja zelim iskljucivo katolika, i sta da ja sad radim, da pokusam vezu nastavit sa takvom osobom, koja postuje moju vjeru, ali kaze za sebe da nije nista, ali kao kad ga se pita da je katolik, a brat mu i otac imaju muslimanska imena. Meni to malo smeta. Ne djelim ljude po rasi, naciji, boji koze. Iskreno za sebe ja zelim samo katolika za buduceg supruznika. Zelim sa takvom osobom odgajat djecu i ucit ih krscanskim vrednotama. Sad je bozicno vrijeme i morat cu svakako na ispovijed i planiram. Zanima me da li imate savjet za mene? Da li da ostanem u vezi, jer sam je tek pocela i nije mi lose, ili da to prekinem i idem dalje, jer mi nema smisla vuc nesto ako ta osoba mozda jednog dana nece mi postati muz? Ne dolazi u obzir da se vjencavam samo gradjanski. To meni nije to. Znaci jedini bi problem jednog dana bila udaja, a to ja ne zelim ni pomislit. Osim ako se on ne bude htio vjencati u crkvi i da se djeca odgajaju po katolickom nauku, ma da sumnjam da bi on na to prista. Jer mu je brat isto nevjernik, u vezi sa vjernicom i nece se crkveno vjencavati kad bude, pa tako ne zeli ni ovaj. Da mu nisu ni roditelji vjencani, pa da ne bi ni on. Ovo mi je velika kusnja. Ja to znam. Ali mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da se ovaj momak obrati? Da postane vjernik bez obzira sta ne zna ni on sta je i sta mu je otac musliman, koji ne zivi islam niti slavi muslimanske blagdane. Ja se nadam da cu ubrzo naci neko rjesenje. U mojoj obitelji postoje mjesani brakovi, i mene bi iskreno boljelo da ne mogu sa muzem zivjeti krscanski, to mene sad jako muci. Ja sam molila za pravu osobu, katolika, vjernika, a nisam sigurno molila za ovu kompliciranu situaciju. Al eto prihvatit cu taj kriz, pa sta bude. Ako ja srcem prepoznam da je on taj pravi, onda cu se mozda i udat. Ali samo ako on pristane na crkveni brak, jer bez toga se necu udavat. Ne mislim ja da je on los covjek jer nije, dobar je prema meni, pazljiv, ali ja sam jako oprezna sta se tice buducnosti i necu se sigurno zaletit. On meni cak govori pomalo svjetovno na neke stvari i da mu vjera nije nikad bila bitna, a meni je bitna i tu je veliki problem. Tako da ce tesko ova veza imati buducnost, samo radi ovoga, da se radi o momku katoliku, potrudila bi se da ta veza ide prema braku. A ovako ne zelim sebi unistit zivot sa nekim ko ne vjeruje u npr ISUSA, kao Boga, nego kao nekog proroka obicnog, koji je cinio cudesa, jer tako muslimani vjeruju. Ako tko ima savjet ili neko rjesenje nek mi napise. Hvala vam svima unaprijed i nek vas Bog sve blagoslovi i cuva!



Moraš biti iskrena s njim, što prije to bolje, ako budeš odugovlačila više ćeš sebi zakomplicirat život. Najbolje da ovo sve što si sad napisla njemu rečeš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 pro 2015 19:55 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
miamiaa napisao:
Pozdrav svima. Nova sam na forumu. Htjela bi vam reci malo vise o sebi. Dolazim iz Solina, imam 28 godina. Oduvijek sam isla u crkvu na mise, na molitvene zajednice, na vjerske zajednice i crkvene zborove. Medjutim na jednoj duhovnoj obnovi prije par godina sam dozivjela susret sa ZIVIM Kristom i od tada sam malo dublje shvatila vjeru i pokusavam zivjeti vjerski. Jedno godinu i po sam bila u jednoj vezi. Sa jednim deckom katolikom, isli smo skupa na mise, molili skupa pri svakom susretu, isli na obnove, ali to nije urodilo plodom. Ja sam naravno htjela brak, obitelj, on nije. Prekinuli smo prosle godine. Uglavnom prije pola godine sam se zavjetovala Gospi u Medjugorju za pravog, tj molim nju za pravu osobu, predala sam buduceg supruznika Gospi. I evo nedavno upoznam divnog decka. Fin, pristojan, drag i pozove me van. Ne mogu reci da je los prema meni, ne nije, mi se odlucimo za vezu. Ali gdje je ovdje problem. To me muci danima. Znaci on je iz mjesane obitelji, i sebe smatra nevjernikom, otac mu je musliman, a majka katolkinja. On nema sakramente, nit ih zeli imat, a ne smeta mu to sta ih ja imam i sta zivim vjerski. U vezi smo. Lijepo nam je i sve, ali ja sam skroz zbunjena. Po karakteru, nacinu razmisljanja i stavovima smo skoro jednaki. A po vjeri ne. Netko ce mozda rec da vjera nije vazna za brak, a meni je, jer ja znam sta znaci sakramentalni brak zenidbe. Rano je i rec da je on osoba za mene, mozda sam se zaletila za vezu, samo ja mislim da se ja udavat necu. Ja zelim iskljucivo katolika, i sta da ja sad radim, da pokusam vezu nastavit sa takvom osobom, koja postuje moju vjeru, ali kaze za sebe da nije nista, ali kao kad ga se pita da je katolik, a brat mu i otac imaju muslimanska imena. Meni to malo smeta. Ne djelim ljude po rasi, naciji, boji koze. Iskreno za sebe ja zelim samo katolika za buduceg supruznika. Zelim sa takvom osobom odgajat djecu i ucit ih krscanskim vrednotama. Sad je bozicno vrijeme i morat cu svakako na ispovijed i planiram. Zanima me da li imate savjet za mene? Da li da ostanem u vezi, jer sam je tek pocela i nije mi lose, ili da to prekinem i idem dalje, jer mi nema smisla vuc nesto ako ta osoba mozda jednog dana nece mi postati muz? Ne dolazi u obzir da se vjencavam samo gradjanski. To meni nije to. Znaci jedini bi problem jednog dana bila udaja, a to ja ne zelim ni pomislit. Osim ako se on ne bude htio vjencati u crkvi i da se djeca odgajaju po katolickom nauku, ma da sumnjam da bi on na to prista. Jer mu je brat isto nevjernik, u vezi sa vjernicom i nece se crkveno vjencavati kad bude, pa tako ne zeli ni ovaj. Da mu nisu ni roditelji vjencani, pa da ne bi ni on. Ovo mi je velika kusnja. Ja to znam. Ali mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da se ovaj momak obrati? Da postane vjernik bez obzira sta ne zna ni on sta je i sta mu je otac musliman, koji ne zivi islam niti slavi muslimanske blagdane. Ja se nadam da cu ubrzo naci neko rjesenje. U mojoj obitelji postoje mjesani brakovi, i mene bi iskreno boljelo da ne mogu sa muzem zivjeti krscanski, to mene sad jako muci. Ja sam molila za pravu osobu, katolika, vjernika, a nisam sigurno molila za ovu kompliciranu situaciju. Al eto prihvatit cu taj kriz, pa sta bude. Ako ja srcem prepoznam da je on taj pravi, onda cu se mozda i udat. Ali samo ako on pristane na crkveni brak, jer bez toga se necu udavat. Ne mislim ja da je on los covjek jer nije, dobar je prema meni, pazljiv, ali ja sam jako oprezna sta se tice buducnosti i necu se sigurno zaletit. On meni cak govori pomalo svjetovno na neke stvari i da mu vjera nije nikad bila bitna, a meni je bitna i tu je veliki problem. Tako da ce tesko ova veza imati buducnost, samo radi ovoga, da se radi o momku katoliku, potrudila bi se da ta veza ide prema braku. A ovako ne zelim sebi unistit zivot sa nekim ko ne vjeruje u npr ISUSA, kao Boga, nego kao nekog proroka obicnog, koji je cinio cudesa, jer tako muslimani vjeruju. Ako tko ima savjet ili neko rjesenje nek mi napise. Hvala vam svima unaprijed i nek vas Bog sve blagoslovi i cuva!


..imaš dva pravca razvoja situacije ..osim ove u kojem jesi..

1.Ostavi ga i bježi ko da ga nikad nisi upoznala.

2.Reci mu da se želiš vjenčati u Svetoj Crkvi svojoj i tako odgajati djecu,
..jer ako njemu religija ništa ne znači, onda će poštovati tvoju vjeru i prikloniti se tebi..
..i napraviti sve što je potrebno da bi ti udovoljio..

..jer ako ne bude tako,,,cijeli vaš budući život bit će patnja, koja će se povećati kad dođu djeca.

..To je UKRATKO..SVE..

..jer TJELESNA STRAST koja vas momentalno veže u jednom trenu će se od "velike LJUBAVI "
..pretvoriti u VELIKU MRŽNJU...jer će se sukobiti ono što vas dvoje nosite u svojoj nutrini..

..ti znaš što to nosiš u sebi ..a on ne zna...ili bar misli da ne zna..

..uglavnom...Situacija će se JASNO ISKRISTALIZIRATI..kad ti čvrsto kažeš svoj stav..
pa ćeš vidjeti...koliko je njegova stvarno dobrota..ili je stvarna..ili ima malo i glume
..jer svi mužjaci..i ženke...se dodvoravaju jedni drugima
prikazujući se u najljepšem svijetlu u fazi..mrijesta.: :a1490:
..pa nije loše ..vidjeti....kako se razmišlja ..kad popusti čarolija mrijesta.. :roll:



...A ne možeš služiti dvojici gospodara.

..a na tebi je red...tvoja je volja i odluka... 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 pro 2015 00:55 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 pro 2015 02:07
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
hvala vam svima na savjetima. evo da se javim. nakon skoro mj dana veze i bez obzira sta sam ja tom momku dala do znanja da je meni vjera bitna i da mi je bitno se jednog dana vjencat u crkvi, sad cu vam napisati sta je on napravio odjednom iz cista mira. mi se nismo toliko cesto ni vidjali, a mene je mucilo to sta on nije vjernik. vidjeli bi se mozda jednom, dvaput tjedno. najveci problem je bio taj sta je njemu otac musliman, isto tako i tetka i rodice. znam po imenima. a nije tesko za skuziti. njemu ne samo da vjera nije bitna, nego sam par tjedana i molila boga za njegovo obracenje. ja ispred njega nisam bila ono sta inace jesam. nisam mogla mu pricat o bogu i slicno. ne bi on to slusa i smatra bi kao da on postuje sta ja vjerujem, al on ne. a ja mislim da je on laga da je ateist, nije ni ateist nego je musliman. a ja njih mogu postivati, ali veza i ne daj boze brak su sasvim drugo. to su dvije razlicite vjere. da sad nastavim, poceo me ignorirati stalno, ono stalno bi se izvlacija za nalazenje, a evo blokira me je na facebooku, whatsappu iz cista mira. nismo se posvadjali. samo sam mu rekla da mi smeta sta se ne vidjamo dovoljno, jer ja smatram da je jednom tjedno premalo. uglavnom zahvalna sam bogu sta je gotovo i molim boga da mi da snage, da jednog dana upoznam pravu osobu koja mora biti katolik, ja vjerujem iskreno i da oce. neka vas sve bog blagoslovi i cuva. bb svima!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 stu 2016 14:53 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
nikolina napisao:
nova sam, nemojte što zamjeriti...

zanima me kako se vi nosite s padovima? u smislu - trudim se svakodnevno se obnavljati duhovno, prepoznati zamke koje nekad nije lako odmah razaznati, predati se u potpunosti Njemu da me vodi. i skoro svaki put, kad osjetim Njegovu milost i blizinu, pojavi se neko iskušenje i ja opet padnem, zakopaju me vlastite slabosti, a znam da sam mogla bolje...


Iako je tema stara, zadnjih dana sam i sama opet ovdje tragajući za istim odgovorom.

Isto tako, ja bih povukla neku paralelu (ako se može povući) i s molitvom. Dogodilo mi se i događa mi se da stvarno kada iskreno molim s vjerom u srcu (u razdobljima "milosti") padovi su sve veći i veći. Što više molim, događaju se gore stvari. Zašto? Nije li Bogu molitva mila?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 14:23 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 pro 2016 09:01
Postovi: 25
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
miamiaa IDES!!! TO! napokon, iskrena djevojka koja se ne boji reci; to sam ja. Hvala ti! "Slavim te O.Gospodaru..."! Ja sam,Mario,katolik,muskarac,Hrvat.(35g.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 14:26 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 pro 2016 09:01
Postovi: 25
Podijelio: 4 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
miamiaa IDES!!! TO! napokon, iskrena djevojka koja se ne boji reci; to sam ja. Hvala ti! "Slavim te O.Gospodaru..."! Ja sam,Mario,katolik,muskarac,Hrvat.(35g.)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 14:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
aletheiaII napisao:
miamiaa IDES!!! TO! napokon, iskrena djevojka koja se ne boji reci; to sam ja. Hvala ti! "Slavim te O.Gospodaru..."! Ja sam,Mario,katolik,muskarac,Hrvat.(35g.)


Polako Mario, još se niste zaručili :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 20:37 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 27 pro 2016 17:26
Postovi: 5
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
marija_daniela napisao:
nikolina napisao:
nova sam, nemojte što zamjeriti...

zanima me kako se vi nosite s padovima? u smislu - trudim se svakodnevno se obnavljati duhovno, prepoznati zamke koje nekad nije lako odmah razaznati, predati se u potpunosti Njemu da me vodi. i skoro svaki put, kad osjetim Njegovu milost i blizinu, pojavi se neko iskušenje i ja opet padnem, zakopaju me vlastite slabosti, a znam da sam mogla bolje...


Iako je tema stara, zadnjih dana sam i sama opet ovdje tragajući za istim odgovorom.

Isto tako, ja bih povukla neku paralelu (ako se može povući) i s molitvom. Dogodilo mi se i događa mi se da stvarno kada iskreno molim s vjerom u srcu (u razdobljima "milosti") padovi su sve veći i veći. Što više molim, događaju se gore stvari. Zašto? Nije li Bogu molitva mila?


Same here..

Ne znam kolika je korelacija, ali vjerujem da što više osjećamo Njegovu milost i blizinu smo zapravo bliže izvoru Svjetlosti, te zbog toga se sve naše mrlje (grijesi duše) jasnije vide i mi ih uočavamo. Zato nam se naši padovi čine većima..

dujam napisao:
aletheiaII napisao:
miamiaa IDES!!! TO! napokon, iskrena djevojka koja se ne boji reci; to sam ja. Hvala ti! "Slavim te O.Gospodaru..."! Ja sam,Mario,katolik,muskarac,Hrvat.(35g.)


Polako Mario, još se niste zaručili :b101:


:b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 29 pro 2016 21:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 srp 2016 13:39
Postovi: 65
Podijelio: 8 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
wannabe napisao:
marija_daniela napisao:
Isto tako, ja bih povukla neku paralelu (ako se može povući) i s molitvom. Dogodilo mi se i događa mi se da stvarno kada iskreno molim s vjerom u srcu (u razdobljima "milosti") padovi su sve veći i veći. Što više molim, događaju se gore stvari. Zašto? Nije li Bogu molitva mila?


Same here..

Ne znam kolika je korelacija, ali vjerujem da što više osjećamo Njegovu milost i blizinu smo zapravo bliže izvoru Svjetlosti, te zbog toga se sve naše mrlje (grijesi duše) jasnije vide i mi ih uočavamo. Zato nam se naši padovi čine većima..


hah, evo gledam, ovo gore sam pisala prije misec i pol. 8) Tako se blizu, a tako daleko.
No, čak mi je drago da se ponovno ova tema otvorila jer "sada vidim" pa možda mogu dati i neki razuman osvrt. smajlic19
Ne znam za tebe, ali meni recimo šta sam više osjećala "promjene" (jer sam iz dubine srca i duše molila i željela bit bolja, željela bit bliža Bogu, željela spoznati i shvatit prave kršćanske vrijednosti), to sam bila gora i na vani su se ispoljavale sve one loše karakteristike. Ono, nisam se prepoznavala, kao da u nekim trenutcima je sve bilo loše. I ja sam bila loše, i prema ljudima oko sebe sam se loše ponašala i uz sve to - tvrdoglava kakva jesam - nisam željela odbaciti to "loše"/"neispravno", kao da sam nijekala Božju milost (i ovo mi sada grozno zvuči, ali tako je bilo). I to je bio proces za mene dosta težak, i bolan i nisam se smirila dok me jedan svećenik (koji me poznaje i koji je očito vidio da sam izgubljena) nije pitao jednostavno pitanje "kako sam" pa sam tek nakon dugih razgovora s njim sam došla sebi.

Isto tako, svi smo mi nesavršeni, daleko od toga da je taj put gotov i da više nikada neću past. Ali, ono što stalno trebamo imati na umu, ako se i dogode padovi, trebamo ustati jer ako ne padneš, ne možeš ni rasti. Uvijek možemo bit bolji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 16 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr