www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 22 vel 2018 15:49

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 186 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 05 lis 2017 22:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 11 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
Status: U braku
Ne sudi ni kritiziraj druge. Svatko ima svoj put. Kako je bilo neki dan evandjelje, primi plug i ne obaziri se.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 05 lis 2017 23:10 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 12 zahvala
Vjeroispovjest: Catholicus
Status: U braku
dujam napisao:
Tocno to. Nazalost cesto Katolici smatraju da je dobra volja/namjera bitna. Samo vjera i djela. Nikakve dobre namjere ne prolaze.

:oops:

Aaj..vst ju sej abaut dis?
Wat iz vrong on dis pikčr?
Ar ju inglišman or moreman?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 08:38 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Pretpostavljam da sada neću izazvati odobravanje, jer ipak ovo je katolički forum (valjda), ali moram priznati da već godinama shvaćam i Tomićev pogled na stvari i da ga redovito čitam koliko god me se sada ovdje razapelo.
Za mene članak s posebnim „zapitajmo se“ je ovaj prije dva dana objavljen

https://www.jutarnji.hr/komentari/ante- ... e/6828165/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 11:42 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Belive napisao:
Pretpostavljam da sada neću izazvati odobravanje, jer ipak ovo je katolički forum (valjda), ali moram priznati da već godinama shvaćam i Tomićev pogled na stvari i da ga redovito čitam koliko god me se sada ovdje razapelo.

Inače ne odobravam Tomićeve članke, ali je ovdje svaka rečenica pogođena u sridu.

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 14:48 
Odsutan

Belive napisao:
El Scorpio napisao:
Sav moral je u nakani.

Da, moral egzistira. I čovjek je pozvan da sam sebe nadiđe, da svaki dan pokušaš biti bolji čovjek nego si bio jučer.
Ono što mene posebno "bode" je preveliko glumljenje moralnosti (govorim o općenitom dojmu) - svatko je svakome moralna vertikala, a ispred svog praga nije pomeo.

Ivana2911 napisao:
Belive napisao:

Inače ne odobravam Tomićeve članke, ali je ovdje svaka rečenica pogođena u sridu.

Bok uz njega mi je Jergović novinar/književnik (kako god) koji, bez obzira na svoj stav prema katoličanstvu i općenito vjeri, piše izvrsne tekstove.
I jednostavno, smatram da s pravom nekada kritizira, i on i Tomić (koliko god sada me se sad osudilo). Crkvu (s velikim C) čine i ljudi, a ljudi nisu nepogrešivi.

p.s.
off topic - jedan od super tekstova - https://www.jergovic.com/subotnja-matin ... ajcinstvo/ koji je (za mene) čak i pozitivno obojen,
a i volim Baru :l30:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 16:01 
Odsutan

Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Status: Solo
Samo ne Tomić, samo on ne. Uvijek se sjetim kad ga je onaj tip zalio kantom fekalija dok je sjedio u kafiću i pijuckao jutarnju kavicu.

Navedimo samo jedan dio iz Tomićevog članka;
Vlast koju imamo, ovi lupeži i podlaci, ova katolička bagra što je već počela humanitarnu pomoć krasti, ne želi zaista vidjeti da se ljudi vole jer se oni samo u mržnji ostvaruju. Gledajući ih, poželim katkad da nakon smrti ipak nešto ima. Premda sam nevjernik, volio bih da je kao što Biblija piše, da se po zaslugama na ovome svijetu nagrađuje i kažnjava na onome. Da je stvarno tako, krvi ti Isukrstove, gdje bi sve ove naše primili? Pakao, koliko god velik, bio bi pretijesan za hrvatsku katoličku bagru.

Svaki komentar je dakle suvišan - odbacio bih članak u potpunosti kao demagoški.

p.s. Nemojte više čitati Tomića majketi, vi ste pametne cure/dame.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 19:21 
Odsutan

Vidis, novinar je novinar. Ima ih i groznih, ima ih i dobrih. Konkretno, ako govorimo o Tomicu, taj s vremena na vrijeme (citaj: cesto) stvarno pretjera, vrijeda i zasluzuje osudu pa onda i snosi posljedice (slucaj otkaza u SD).
Doduse, nije bas da pratim njegov lik i djelo izvan procitanih clanaka (nemam pojma to s fekalijama), ali kao sto sam rekla - ima mi izvrsnih clanaka. Jedan od takvih je i ovaj gore. Skinimo poveze u kojima cvjeta cvijece i u kojima nema napustenih, odbacenih - djece koja se osjecaju nevoljeno, koja su zlostavljana, ljudi koji zele djecu, a ne mogu je imati.
Demagoski ili ne, cinjenica je da je birokracija kriva, dakle vladajuci, zbog stanja koje je i kakvo je.
Navodi se primjer djece iz Nazorove, a to je kap vode u moru.
Pa znas, i mene sada zanima gdje su svi?
Evo Bozica, blagdana, svima su nam srca puna bla bla bla... svi se naslikaju vamo i tamo, humanitarna vamo, humanitarna tamo... a jedno, ej jedno dijete se samo posvojilo!
Sigurno nije jer nitko drugi nije htio biti posvojitelj. Kako se o tome ne prica?
Znas, nek je Tomic najgori ateist na svijetu - mislim da mnogima trebaju i gore pleske od kojeg retka napisano u nekim novinama.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 20:33 
Odsutan

Što ti stvarno misliš da je Tomiću (i sličnima) stalo do djece iz Nazorove? (pitanje je samo retoričke naravi, a odgovor je očit)

Dakle, smatram da smo mi malo preveliki mazohisti i govorimo kako smo mi najgori na svijetu. Koliko se sjećam svaka humanitarna akcija je dobro prošla i pokazalo se kako kod nas itekako ima smisla za empatiju (sjetimo se poplava u Slavoniji, udruge Ana Rukavina, raznih humanitarnih koncerata, etc.)

Naravno da ovaj primjer koji si navela predstavlja tragediju - tu nema spora, ali da ću naricati u suzama pred Tomićevim političkim pamfletom, umotanim u celofan humanizma i brige za druge, neću. Jesam mlad, ali nisam baš toliko naivan (a vjerujem da nisi ni ti).

p.s. https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatsk ... se/866083/

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 20:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Bez obzira kakav je Tomič inače, bez obzira je li mu stalo do djece u Nazorovoj, smatram da je ovaj tekst itekako bolno istinit.
Kao što sam pisala na temi za Šimlešu, nitko nije potpuno bijel ni potpuno crn, i bez obzira što se ja, a i ostali članovi foruma mogu zgrazati nad 90% Tomićevih tekstova, ponavljam, ovim člankom je pogodio srz. Simpatizirali ga ili ne, moramo priznati da je u pravu.

Sv. Augustin

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 11 pro 2017 20:51 
Odsutan

Nipošto se ne mogu složiti. Ja smatram da je članak užasno loš, banalan, promašen, jeftin i u svrhu prikupljanja jeftinih političkih poena. Ništa djeca iz Nazorove neće profitirati od ovog jeftinog pamfleta. Ispada kao da se država svim silama trudi da ta djeca propadnu - glupost. Manimo se humanizma u režiji Šimleše, Tomića, Frljića i ostale škvadre. Bez obzira što nitko od nas nije niti crn niti bijel - taj argument nikoga ne opravdava, ni Staljin nije crno - bijel.

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 186 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]