www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 15:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 10 ožu 2015 21:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
nikolina napisao:
nova sam, nemojte što zamjeriti...

zanima me kako se vi nosite s padovima? u smislu - trudim se svakodnevno se obnavljati duhovno, prepoznati zamke koje nekad nije lako odmah razaznati, predati se u potpunosti Njemu da me vodi. i skoro svaki put, kad osjetim Njegovu milost i blizinu, pojavi se neko iskušenje i ja opet padnem, zakopaju me vlastite slabosti, a znam da sam mogla bolje...

pretpostavljate - opet mi se isto desilo, duša mi se raspada na komadiće, pokušavam se vratiti... s jedne strane čujem glas koji mi govori: Bog je ljubav! Bog te voli!, ali opet - ne vidim se dostojnom niti da mu pogleda uputim

Weome to club :b112: ja uobičajeno pijem pivu kad pocnem razmisljat o tome :a1430: zaposli se ocito nemas sta radit u zivotu kad razmisljas o takvim stvarima. isti sam i ja bia prošle godine 8) :? i onda mi je svecenik na zadnjoj ispovijedi (prije 7mjeseci) reka da me Bog nije stvoria kao robota,vec kao grijesnog :a1407: nerazmisljaj puno,ajde na misu,moli se ako mozes i ispovijed,neke stvari ce s vrmeneopm proc..nemozes bit majka Tereza nakon obrata..aj Nikolina uživaj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2015 12:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
dujam napisao:
Weome to club :b112: ja uobičajeno pijem pivu kad pocnem razmisljat o tome :a1430: zaposli se ocito nemas sta radit u zivotu kad razmisljas o takvim stvarima. isti sam i ja bia prošle godine 8) :? i onda mi je svecenik na zadnjoj ispovijedi (prije 7mjeseci) reka da me Bog nije stvoria kao robota,vec kao grijesnog :a1407: nerazmisljaj puno,ajde na misu,moli se ako mozes i ispovijed,neke stvari ce s vrmeneopm proc..nemozes bit majka Tereza nakon obrata..aj Nikolina uživaj


Nadam se da ti svećenik to nije rekao da te Bog stvorio grešnog, jer ako te stvorio grešnog zašto Bog kažnjava grijeh?To nije katolički nauk da je Bog ljude stvorio grešne, tako da se nadam da si to krivo prenio šta ti je rekao.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 14 ožu 2015 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
johnny 5 napisao:
dujam napisao:
Weome to club :b112: ja uobičajeno pijem pivu kad pocnem razmisljat o tome :a1430: zaposli se ocito nemas sta radit u zivotu kad razmisljas o takvim stvarima. isti sam i ja bia prošle godine 8) :? i onda mi je svecenik na zadnjoj ispovijedi (prije 7mjeseci) reka da me Bog nije stvoria kao robota,vec kao grijesnog :a1407: nerazmisljaj puno,ajde na misu,moli se ako mozes i ispovijed,neke stvari ce s vrmeneopm proc..nemozes bit majka Tereza nakon obrata..aj Nikolina uživaj


Nadam se da ti svećenik to nije rekao da te Bog stvorio grešnog, jer ako te stvorio grešnog zašto Bog kažnjava grijeh?To nije katolički nauk da je Bog ljude stvorio grešne, tako da se nadam da si to krivo prenio šta ti je rekao.

kralju...Bog ne kažnjava grijeh laički govoreci,vec se ti grijehom udaljavas od bOGA,ŠTO JE RAZLIKA...i da,Božijom voljom,a ne svojom sam poslan na ovi svijet gdje sam rođen u "istočnome grijehu" i gdje smo svi mi grešni,a stvoreni od Boga...a ovome liku skroz gore sam tia dočarat da treba bit i razuman i duhovan u isto vrijeme.treba se trudit ispravljat grijehe,ali nevalja 24 sata dnevno razmisljat o tome,jer ces blago receno probit,ugl poanta : da živi duhovan život(u smislu da ide na misu i ispšovijed),ali da nerazbija glavu s tin ako mu izleti psovka,ili napravi grijeh,jer ce napravit sebi kontra efekt; i da živi ovi svjetovni život,jer smo na svijetu,poslani ovdje da živimo..i da,Bog me stvorio grešnog,a ne savršenog,sa svim mojim manama znajuci dok me stvarao da cu grijesit...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2015 16:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2014 12:00
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 16 ožu 2015 19:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
život napisao:
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?




Mada nisam u braku,niti sam ikad bija,smatram da je brak svetinja i za cili zivot.Ne osudjujem nikoga tko je nasao drugog partnera(tesko je biti sam) pa zive skupa ili su se civilno opet vjencali ali to ne podrzavam.
Uvik se namece isto pitanje,kompromis sa napastima svijeta i svoga tijela(ici laksim putem nezamjeranja i uzitaka,laznih uzitaka) ili potpuno predanje Kristu i hod za Njim,ma koliko mi postali "ludi" u ocima svijeta.Koliko god se cinilo tesko,moj ti je savjet da sljedis Isusa,a tesko breme je samo farsa,jer kad se okrenemo Njemu,Duh Sveti nam daje snagu za svaku muku i borbu.Ali tu se budi vjera,po meni nema nista gore nego kad nam sve ide od ruke i cini se idealno,jer tada smo postajemo mlaki i malo-pomalo idemo prema sirokim vratima koja vode u propast.Najtezi krizevi nas cesto dovedu do zivog susreta sa zivim Kristom,a onda je sve drugacije,ako hocemo upravo tad pocinje najljepsa ljubavna prica na svijetu,svakodnevni hod sa Kristom i zagledanost u Njega kroz svaku sekundu naseg zivota. :b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2015 11:40 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 28 vel 2014 12:00
Postovi: 9
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
novi1 napisao:
život napisao:
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?




Mada nisam u braku,niti sam ikad bija,smatram da je brak svetinja i za cili zivot.Ne osudjujem nikoga tko je nasao drugog partnera(tesko je biti sam) pa zive skupa ili su se civilno opet vjencali ali to ne podrzavam.
Uvik se namece isto pitanje,kompromis sa napastima svijeta i svoga tijela(ici laksim putem nezamjeranja i uzitaka,laznih uzitaka) ili potpuno predanje Kristu i hod za Njim,ma koliko mi postali "ludi" u ocima svijeta.Koliko god se cinilo tesko,moj ti je savjet da sljedis Isusa,a tesko breme je samo farsa,jer kad se okrenemo Njemu,Duh Sveti nam daje snagu za svaku muku i borbu.Ali tu se budi vjera,po meni nema nista gore nego kad nam sve ide od ruke i cini se idealno,jer tada smo postajemo mlaki i malo-pomalo idemo prema sirokim vratima koja vode u propast.Najtezi krizevi nas cesto dovedu do zivog susreta sa zivim Kristom,a onda je sve drugacije,ako hocemo upravo tad pocinje najljepsa ljubavna prica na svijetu,svakodnevni hod sa Kristom i zagledanost u Njega kroz svaku sekundu naseg zivota. :b112:


hvala Novi1...
I ja nastojim u životu ne osuđivati nikoga, pa ni one koji su se odlučili na nove "lažne" brakove, ali kad god sam u prilici posvjedočim za Istinu, ne podržavam takve živote i to kažem naglas, pa i pred onima koji tako žive. Ne da ih uvrijedim, nego da posvjedočim ono u što vjerujem.
Živjeti sam nije lako (ja to jako dobro znam), ali opet koliko nam je to opravdanje...
Želim reći da liberalnost i kršćanstvo ne idu zajedno, naš Gospodin je bio vrlo odrešit i netolerantan prema grijehu, a ispada da smo mi kršćani najtolerantiji među svim vjerama...
Uglavnom ja sam ti u svojoj sredini skroz čudna i za one koji su vjernici samo na papiru, koji nevjeruju, ali i za one koji za sebe kažu da su vjernici...pa se pitam gdje su oni to u Bibliji pročitali da tako misle...
Onda se opet vratim na sebe...nisam li možda prestroga?
Sve u svemu da se ne udaljim od teme, želim reći da je stav prema braku još jedan dokaz nespojivosti kršćanskog i svjetovnog...i veliki kamen spoticanja nas kršćana


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 ožu 2015 20:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 lis 2014 20:21
Postovi: 216
Lokacija: zd
Podijelio: 166 zahvala
Zahvaljeno je: 101 zahvala
da ,sestro Zivot,
upravo svojim svjedocenjem,kroz primjer vlastitog zivota,najvise cemo dusa dovesti Gospodinu,odnosno On ce ih vodit preko nas.
Ma sam Bog koji nas je stvorio i usadio nam ceznju za bracnim partnerom,dobro zna koliko nam je tesko samima,nije nas za samocu ni stvorio,ali On je tu pa je pogresno uopce reci da smo sami.

https://www.youtube.com/watch?v=327bWIHdirM

Da,nas bog je ljubomoran Bog i nevoli grijeh ali razlikuje gresnika od grijeha,mi cesto ne.Budi i dalje cudna ako to znaci da zivis kako nas Krist uci,alternativa je uvik suoblicenje sa ovim svijetom.To nam privremeno donosi laznu srecu koja se brzo istopi i zivot ide u besmisao,u koji tonemo mi i drugi sa nama.
Ja san upoznao zivoga Krista i nastojim Ga sljediti,nije lako ali ni toliko tesko,jer me On vodi i uvik iman mir,hvala Mu :a1250: Nista drugo u mom zivotu vise nije toliko bitno i o glavu ka sto san prije mislija,ma kakvi,kad imas odnos sa Isusom,On ti daje sve sto ti triba.Da se razumimo,ja se i dalje trudim oko materijalnih stvari,posla,obrazovanja,cure,ali mi sve to vise nije biti ili ne biti,najbitnije mi je u danu imat iskren odnos sa Isusom i nastojat svaki dan zivit sakramentalno i zivot je itekako radostan iako san u suznoj dolini i ima more problema,ali iman mir i radost koja se neda nicim zamjenit,ni slucajno.
Moj zivot ima apsolutni smisao jer me Krist otkupio od sigurne smrti,hvala Isuse :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 16:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
a evo čitam i nekako mi je to sve upitno u vezi braka..mislim ako zavoliš nekoga i ti neces moc bit s njim zbog greške u mladosti(čitaj napisanog pravila)..mislim da je bit religije ljubav i praštanje,a u ovom slučaju nema nijednog ni drugog,vec besmislena administracija.."Nepostoji knjiga koja nas može naučiti živjeti" -ZS ma evo malo pa pogledaj...ugl život te uči nečemu,pa nauči kad si vec na zemlji... https://www.youtube.com/watch?v=bY7sv38_eNM


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 16:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
život napisao:
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?

evo šta ti zlatko sudac kaze za rastavljene,smatram da je on neki autoritet,na 9:00 min... https://www.youtube.com/watch?v=Oz4bPGV ... freload=10

i smijesno mi je kako se brani ljubav u ime ljubavi...što zlatko sudac kaze; ljubav ne podliježe zakonima..a to je od pamtivijeka tako,..ljubav sve pobeđuje :D :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 20:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
život napisao:
evo i moj primjer...
Rastavljena sam...kršćanka koji nastoji svaki dan živjeti svoju vjeru u Boga.
Svoj daljnji životni put jasno vidim, vrlo su mi posviještene Božje zapovijedi po pitanju braka kao sakramenta.
Naravno, nemam pravo siliti svog bračnog druga na zajednički život, niti to činim, ali Božja Riječ je za mene jasna.
Nema drugog, trećeg ili petog braka....to je laž i prevara, ali prevara na koju brojni kršćani danas pristaju.
Ne mogu vam reći kako puno savjeta primam, upravo od kršćana i to aktivnima u zajednicama u stilu:..."mlada si, pa naiće netko s kim ćeš biti sretna"...ili..."pa pogledaj koliko je ljudi oko nas našlo sreću u drugom braku, zar su svi oni osuđeni na propast..."
Uglavnom, moram priznati da su me dugo šokirali takvi savjeti ljudi koji su za mene, u početku, biti primjer vjernika...
Koliko je velika odgovornost nas kršćana za tako nepromišljene izjave i podupiranja grijeha...
Kakvim mi to svijetlom svijetlimo onima koji "ne vide"...

Zanimaju me vaši stavovi naspram braka, koji je danas uistinu napadan od strane zloga...
...šutite li i podržavate grijeh da se ne zamjerite ili branite Božje djelo, jer to brak jest?


.Sve na ovom svijetu, jest Božje djelo.(a ne samo brak)
osim GRIJEHA..koje je naša kreacija u SLOBODI.

Unatrag se ne može, ali pokajati se može,

Spasenje ne dolazi po našim dobrim dijelima..jer su mizerna..
SPASENJE DOLAZI PO BESKRAJNOM BOŽANSKOM MILOSRĐU

..ako bi sudili ..po "bračnom zakonu"...NITKO SE NA ZEMLJI NE BI SPASIO..

..jer smo svi..griješili..na svim razinama..Božjih djela..
..pa je brak..samo dio spektra.. 8)

Jedino je LJUBAV VAŽNA



2. knjiga o Samuelu 11

Davidov grijeh
11
1 U početku slijedeće godine, u doba kad kraljevi izlaze u rat, posla David Joaba i s njim svoje ljude i svega Izraela: oni pobiše Amonce i podsjedoše Rabu. A David osta u Jeruzalemu.

2 A jednoga dana predveče usta David sa svoje postelje i prošeta se po krovu svoje palače. Opazi s krova ženu gdje se kupa. Ta žena bijaše izvanredno lijepa. 3 David se propita za tu ženu i rekoše mu: "Pa to je Bat-Šeba, kći Eliamova i žena Urije Hetita!" 4 Nato David posla glasnika da je dovedu k njemu. Kad je došla, leže on s njom, upravo kad se bila očistila od svoje nečistoće. Zatim se ona vrati svojoj kući. 5 Žena zatrudnje te poruči Davidu: "Trudna sam!"

6 Tada David posla poruku Joabu: "Pošalji k meni Uriju Hetita!" I Joab posla Uriju k Davidu. 7 Kad je Urija došao k njemu, zapita ga David kako je Joab, kako je vojska i kako napreduje rat. 8 Potom David reče Uriji: "Siđi u svoju kuću i operi svoje noge!" Urija iziđe iz kraljeva dvora, a za njim ponesoše dar s kraljeva stola. 9 Ali Urija osta da spava pred vratima kraljeva dvora sa stražarima svoga gospodara i ne ode svojoj kući.

10 Javiše to Davidu govoreći: "Urija nije otišao svojoj kući!" Tada David upita Uriju: "Zar nisi došao s puta? Zašto ne ideš svojoj kući?" 11 A Urija odgovori Davidu: "Kovčeg, Izrael i Juda borave pod šatorima, moj gospodar Joab i straža moga gospodara borave na otvorenu polju, a ja da uđem u svoju kuću da jedem i da pijem i da spavam sa svojom ženom? Živoga mi Jahve, i tako mi tvoga života, zaista neću učiniti nešto takvo!" 12 Tada David reče Uriji: "Ostani još danas ovdje, a sutra ću te otpustiti." Tako Urija osta u Jeruzalemu onaj dan. 13 Sutradan David pozva Uriju da jede i da pije pred njim i on ga opi. A uvečer Urija iziđe i leže na svoju postelju sa stražama svoga gospodara, ali svojoj kući nije otišao.

14 Ujutro David napisa pismo Joabu i posla ga po Uriji. 15 A u tom pismu pisao je ovako: "Postavite Uriju naprijed, gdje je najžešći boj, pa uzmaknite iza njega: neka bude pogođen i neka pogine!" 16 Zato Joab, opsjedajući grad, postavi Uriju na mjesto gdje je znao da stoje najhrabriji ratnici. 17 Kad su onda građani provalili van i pobili se s Joabom, pade nekoliko od njegove vojske, od Davidovih ljudi, a pogibe i Urija Hetit.

18 Potom Joab posla čovjeka i javi Davidu sve što se dogodilo u boju. 19 I zapovjedi glasniku ovako: "Kad pripovjediš kralju sve što se dogodilo u boju, 20 možda će se kralj razljutiti pa ti kazati: 'Zašto ste se primakli tako blizu gradu da navalite? Zar niste znali da se obično izmeću strijele sa zida? 21 Tko je ubio Abimeleka, sina Jerubaalova? Nije li jedna žena bacila na njega mlinski kamen, ozgo sa zida, te je poginuo u Tebesu? Zašto ste se primakli tako blizu zidu?' Ako ti tako kaže, a ti mu reci: 'Poginuo je i tvoj sluga Urija Hetit.'"

22 Glasnik krenu na put, dođe k Davidu i pripovjedi mu sve što mu je naložio Joab. A David planu gnjevom na Joaba i reče glasniku: "Zašto ste se primakli tako blizu zidu? Tko je ubio Abimeleka, sina Jerubaalova? Nije li jedna žena bacila na njega mlinski kamen, ozgo sa zida, te je poginuo u Tebesu? Zašto ste se primakli tako blizu zidu?" 23 Glasnik odgovori Davidu: "Ti su ljudi silovito udarali na nas i izašli su protiv nas na otvoreno polje. Mi smo ih potisnuli natrag do gradskih vrata, 24 ali su strijelci sa zida stali izmetati strijele na tvoje ljude te ih je poginulo nekoliko između kraljevih slugu; tako je poginuo i tvoj sluga Urija Hetit."

25 Tada David reče glasniku: "Ovako reci Joabu: 'Nemoj to uzimati toliko k srcu, jer mač proždire sad ovoga, sad onoga. Udaraj još jače na grad i obori ga!' Tako ćeš mu vratiti srčanost!" 26 Kad je Urijina žena čula da je poginuo njezin muž Urija, žalila je za svojim mužem. 27 A kad je prošlo vrijeme žalosti, posla David po nju i uze je u svoj dvor, i ona mu posta ženom. I rodi mu sina. Ali djelo koje učini David bijaše zlo u očima Jahvinim.
---------------------------------------------------------



Natanovi prijekori - Davidovo kajanje
12
1 Jahve posla proroka Natana k Davidu. On uđe k njemu i reče mu:

"U nekom gradu živjela dva čovjeka, jedan bogat, a drugi siromašan. 2 Bogati imaše ovaca i goveda u obilju. 3 A siromah nemaše ništa, osim jedne jedine ovčice koju bijaše kupio. Hranio ju je i ona je rasla kraj njega i s njegovom djecom; jela je od njegova zalogaja, pila iz njegove čaše; spavala ja na njegovu krilu: bila mu je kao kći. 4 I dođe putnik k bogatom čovjeku, a njemu bilo žao uzeti od svojih ovaca ili goveda da zgotovi gostu koji mu je došao. On ukrade ovčicu siromaha i zgotovi je za svog pohodnika."

5 Tada David planu žestokim gnjevom na toga čovjeka i reče Natanu: "Tako mi živog Jahve, smrt je zaslužio čovjek koji je to učinio! 6 Četverostruko će naknaditi ovcu zato što je učinio to djelo i što nije znao milosrđa!"

7 Tada Natan reče Davidu: "Ti si taj čovjek! Ovako govori Jahve, Bog Izraelov: 'Ja sam te pomazao za kralja nad Izraelom, ja sam te izbavio iz Šaulove ruke. 8 Predao sam ti kuću tvoga gospodara, položio sam žene tvoga gospodara na tvoje krilo, dao sam ti dom Izraelov i dom Judin; a ako to nije dosta, dodat ću ti još ovo ili ono. 9 Zašto si prezreo Jahvu i učinio ono što je zlo u njegovim očima? Ubio si mačem Uriju Hetita, a njegovu si ženu uzeo za svoju ženu. Jest, njega si ubio mačem Amonaca. 10 Zato se neće nikada više okrenuti mač od tvoga doma, jer si me prezreo i jer si uzeo ženu Urije Hetita da ti bude žena.' 11 Ovako govori Jahve: 'Evo ja ću podići na te zlo iz tvoga doma. Uzet ću tvoje žene ispred tvojih očiju i dat ću ih tvome bližnjemu, koji će spavati s tvojim ženama na vidiku ovome suncu. 12 Ti si doduše radio tajno, ali ja ću ovu prijetnju izvršiti pred svim Izraelom i pred ovim suncem!'"

13 Tada David reče Natanu: "Sagriješio sam protiv Jahve!" A Natan odvrati Davidu: "Jahve ti oprašta tvoj grijeh: nećeš umrijeti. 14 Ali jer si tim djelom prezreo Jahvu, neminovno će umrijeti dijete koje ti se rodilo!"

15 Potom Natan ode svojoj kući.

Smrt Bat-Šebina djeteta - Rođenje Salomonovo

A Jahve udari dijete koje je Urijina žena rodila Davidu i ono se teško razbolje. 16 David se molitvom obrati Bogu za dijete: postio je, vraćao se kući i ležao preko noći na goloj zemlji, pokriven vrećom. 17 A starješine njegova doma stajahu oko njega da ga podignu sa zemlje, ali on ne htjede i ne okusi s njima nikakva jela. 18 A sedmi dan umrije dijete. Davidovi dvorani ne usudiše se javiti mu da je dijete umrlo. Jer mišljahu: "Dok je dijete bilo živo, govorili smo mu, a on nas nije htio slušati. A kako ćemo mu kazati da je dijete umrlo? Učinit će zlo!"

19 A David opazi da njegovi dvorani šapću među sobom i on shvati da je dijete umrlo. I upita David svoje dvorane: "Je li dijete umrlo?" A oni odgovoriše: "Umrlo je."

20 Tada David usta sa zemlje, okupa se, pomaza se i preobuče se u druge haljine. Zatim uđe u Dom Jahvin i pokloni se. Vrativši se potom svojoj kući, zatraži da mu dadu jela; i jeo je. 21 A njegovi dvorani upitaše ga: "Što to radiš? Dok je dijete bilo živo, postio si i plakao; a sada, kad je dijete umrlo, ustaješ i jedeš!" 22 A on odgovori: "Dok je dijete bilo živo, postio sam i plakao jer sam mislio: 'Tko zna? Jahve će se možda smilovati na me i dijete će ostati živo!' 23 A sada, kad je umrlo, čemu da postim? Mogu li ga vratiti? Ja ću otići k njemu, ali se ono neće vratiti k meni!"

24 Potom David utješi svoju ženu Bat-Šebu. Dođe k njoj i leže s njom. Ona zatrudnje i rodi sina komu nadjenu ime Salomon. Jahve ga zamilova 25 i objavi to po proroku Natanu. Ovaj ga nazva imenom Jedidja, po riječi Jahvinoj.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 171 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr