www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor Poruka
PostPostano: 06 vel 2015 17:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Zašto je dobro biti uz ISUSA..

..evo imamo krasan primjer EV.Luka 4

..ovo je tako dobro i jednostavno..
Isus dolazi u hram..
zamislite čak i u svetom hramu..nalazi se čovjek koji je opsjednut..??
.opsjednut čovjek...dakle zloduh može opsjednuti nečiji duh..
..a da na prvi pogled..izvana izgleda..sve ok.

.a onda...osjećaj..taj osjećaj koji zloduh..osjeća kad ISUS prilazi..
..zloduh zna da dolazi ON- ISUS..koji je moćniji od njega...i kojeg se zloduh boji..

..zloduh se nastanio u čovjeku...tako se pritajio...da žive u slozi..
..jer zloduh izgovara..i govori u svoje ime i u ime čovjeka kojeg je opsjednuo..
..kaže "Zašto nas uznemiruješ,Isuse Nazarećanine "

..da Isus..UZNEMIRUJE tu idilu...simbiozu čovjeka i demona.čovjek je pasivan i rob..
..a demon osjeća nemoć i strah..pred ISUSOM..
..jer zna što ga čeka..

..a Isus mu kaže kratko i moćno.. "Umukni i izađi iz njega "
..a zloduh istog trena..hvata maglu i bježi..
zloduh bježi pred ISUSOM NAZAREĆANINOM..

Mk 16,17 stoji: „A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime će moje izganjati zloduhe, novim će jezicima zboriti, zmije uzimati, i popiju li što smrtonosno, neće im nauditi; na nemoćnike će ruke polagati i bit će im dobro

Eto zašto je dobro imati ISUSA uz sebe, i zašto je dobro..vjerovati u ISUSA..
jer kad je ISUS uz TEBE...Nema tog zloduha..koji ti može prići..

ovo objašnjava da nema između i da ne možeš služiti dvojici gospodara.
jer eto u primjeru opsjednutog čovjeka..vidimo da je on sluga zloduha..

Dobro je biti KRISTOLIK..JAKO DOBRO I PRAKTIČNO. :b112: .
pa kad smo u nevolji dobro je spomenuti ," O ISUSE NAZAREĆANINE, OTJERAJ SILE TAME OD MENE "

Isus istjeruje zloduha (Luka 4)

31 Ode zatim u galilejski grad Kafarnaum te je ondje subotom poučavao.
32 Ljudi su bili zadivljeni njegovim učenjem jer je govorio kao onaj koji ima vlast.
33 U sinagogi se zatekao čovjek opsjednut nečistim duhom koji počne vikati na sav glas:

34 'Zašto nas uznemiruješ, Isuse Nazarećanine? Zar si nas došao uništiti? Znam tko si: ti si Svetac Božji!'

35 Isus mu zaprijeti: 'Umukni i iziđi iz njega!' Nato zloduh obori čovjeka ondje među ljudima na zemlju, ali zatim iziđe iz njega i ne naudi mu više.
36 Svi se zaprepaste. 'Kakve li riječi! Takvom vlašću i silom zapovijeda nečistim duhovima da mu se pokoravaju!'
37 I glas o njemu pronese se po svoj okolici.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2015 18:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 05 vel 2015 22:15
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Pozdrav. Ja i moj decko prolazimo kroz tesko zivotno razdoblje. Trpimo nepravdu koja je ucinjena mojem decku. Kad je bila Svijecnica zapalili smo svijece da svjetlost otjera tamu, da dobro otjera zlo od nas. Svijeca je izgorjela do kraja. Mmolim se Bogu, Svetoj Djevici Mariji Od Neprestane Pomoci, sv. Ekspeditu,koji mi je vec jedanput uslisao molitvu i svetici Riti se molim jer smo zbilja teski slucaj,a ona je draga svetica nemoguceg. Stvar je u tome da se decko i ja trebamo rastati, na jako bolni nacin,i on takoder mora se rastati od svoje obitelji, za koju skrbi, rami i pazi na svojd roditelje i sestru. Sve je u zivotu Bozja volja, sad u teskim trenucima to znam,ali pitam se zasto bi bila Bozja volja da patimo umjesto da nam podari novi krscanski zivot u Kristu, da Mu zahvaljujemo do posljednjeg daha na zemaljskom zivotu za uslisane molitve? Priznam, svaki dan zahvaljujem sv. Ekspeditu i Svevisnjem za uslinam molitvama da je moj decko jos s nama pa se nadam uz molitve da ako je Bog htio da moj voljeni otide od nas vec bi otisao,ali eto hvala Bogu nije. ali sad prijeti opasnost da se zbilja trebamo rastati i ja i on,koji prije nije molio Boga nith hodao na svete mise vjeroja no od sve krizme u osnovnoj skoli sada se moli,cesto,svaki dan, moli za svoj spas. Obratio se Bogu nakon toliko godina i na tome sam sretna,ali nisam ni ja nazalost hodala na svetu misu ni nisam se molila Bogu svaki dan,ali sad provodim dane u molitvi..krunicama i molitvama Bogu da spasi mojeg decka od zla koje nam se sprema i uistinu zahvaljujem Mu na toj patnji jer nas je to dovelo k Njemu,ali sad se pitam zasto nam Bog nebi uslisao molitve da mu vjecno zahvaljujemo i da nam da novi zivot u Kristu umjesto da patimo razdvojeni,ja, on,njegova obitelj, a taman smo se odlucili vjencati i napokon zivjeti zajedno pod Bozjim blagoslovom. Procitala sam negdje tajne uslisenja molitva ,pisalo je da kako mozemo biti sigurni da nas Bog cuje dok mu se molimo. Odgovor je bio da Bog s nama ima naume mira,a ne nesrece, da nam da nadu i buducnost pa se zato ja uzdam u Svevisnjeg da ce nam uslisati molitve i spasiti nas te nepravde i patnje. Eto,malo dugacak tekst,ali od srca u teskim trenucima zivota.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2015 18:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
neta stjepan napisao:
Pozdrav. Ja i moj decko prolazimo kroz tesko zivotno razdoblje. Trpimo nepravdu koja je ucinjena mojem decku. Kad je bila Svijecnica zapalili smo svijece da svjetlost otjera tamu, da dobro otjera zlo od nas. Svijeca je izgorjela do kraja. Mmolim se Bogu, Svetoj Djevici Mariji Od Neprestane Pomoci, sv. Ekspeditu,koji mi je vec jedanput uslisao molitvu i svetici Riti se molim jer smo zbilja teski slucaj,a ona je draga svetica nemoguceg. Stvar je u tome da se decko i ja trebamo rastati, na jako bolni nacin,i on takoder mora se rastati od svoje obitelji, za koju skrbi, rami i pazi na svojd roditelje i sestru. Sve je u zivotu Bozja volja, sad u teskim trenucima to znam,ali pitam se zasto bi bila Bozja volja da patimo umjesto da nam podari novi krscanski zivot u Kristu, da Mu zahvaljujemo do posljednjeg daha na zemaljskom zivotu za uslisane molitve? Priznam, svaki dan zahvaljujem sv. Ekspeditu i Svevisnjem za uslinam molitvama da je moj decko jos s nama pa se nadam uz molitve da ako je Bog htio da moj voljeni otide od nas vec bi otisao,ali eto hvala Bogu nije. ali sad prijeti opasnost da se zbilja trebamo rastati i ja i on,koji prije nije molio Boga nith hodao na svete mise vjeroja no od sve krizme u osnovnoj skoli sada se moli,cesto,svaki dan, moli za svoj spas. Obratio se Bogu nakon toliko godina i na tome sam sretna,ali nisam ni ja nazalost hodala na svetu misu ni nisam se molila Bogu svaki dan,ali sad provodim dane u molitvi..krunicama i molitvama Bogu da spasi mojeg decka od zla koje nam se sprema i uistinu zahvaljujem Mu na toj patnji jer nas je to dovelo k Njemu,ali sad se pitam zasto nam Bog nebi uslisao molitve da mu vjecno zahvaljujemo i da nam da novi zivot u Kristu umjesto da patimo razdvojeni,ja, on,njegova obitelj, a taman smo se odlucili vjencati i napokon zivjeti zajedno pod Bozjim blagoslovom. Procitala sam negdje tajne uslisenja molitva ,pisalo je da kako mozemo biti sigurni da nas Bog cuje dok mu se molimo. Odgovor je bio da Bog s nama ima naume mira,a ne nesrece, da nam da nadu i buducnost pa se zato ja uzdam u Svevisnjeg da ce nam uslisati molitve i spasiti nas te nepravde i patnje. Eto,malo dugacak tekst,ali od srca u teskim trenucima zivota.

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr